Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1230 dnia: Lipca 26, 2016, 06:14:34 pm »
0
Popatrz wyżej, uzupełniłem odpowiedź.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1231 dnia: Lipca 26, 2016, 06:22:05 pm »
+1
Mafioso, troszkę mi brakło w Twej wypowiedzi odniesienia do tęczy, kolorowych kredek i LGBT. ;)



 :wub:
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2016, 06:23:49 pm wysłana przez Hubik »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1232 dnia: Lipca 26, 2016, 07:22:58 pm »
0
Mafioso, troszkę mi brakło w Twej wypowiedzi odniesienia do tęczy, kolorowych kredek i LGBT. ;)
A mi Smoleńska.

To przerażające jak rządy potrafią doprowadzić do nienawiści jakiejś grupy społecznej w imię ich własnych interesów. Wy naprawdę myślicie, że to masowe przyjmowanie uchodźców jest spowodowane miłosierdziem bliźnich? No ludzie...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1233 dnia: Lipca 26, 2016, 08:22:52 pm »
0
To jest urabianie zachodu pod kątem wojny europejsko-muzulmańskiej lub/i wprowadzeniem wyższego stopnia inwigilacji pod pretekstem bezpieczeństwa. A tak w ogóle to refugees welcome.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1234 dnia: Lipca 26, 2016, 08:24:57 pm »
0
Cytuj
Jako historyk wiesz, że ludzie na przestrzeni dziejów popełniali zbrodnie niezależnie od tego, od tego, czy powodem była narodowość, rasa, czy religia.
Ale jako człowiek żyjący w XXI wieku w 2016 roku zaczynam też dostrzegać, że coraz więcej doniesień o zbrodniach ma związek z pewnym wyznaniem. Nigdy nie twierdziłam i twierdzić nie będę, że każdy muzułmanin to terrorysta. Ale nie możesz mieć pretensji o to, że boję się do czego ten świat zmierza.

Post Merge: Lipca 26, 2016, 08:40:32 pm
Btw.
Cytuj
Trafiliście już na informację odnośnie sprawców tragedii we francuskim kościele? Kiedy ostatnio patrzyłem ich tożsamość i motywacja była nieznana.
"Dwaj dżihadyści zaatakowali kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray"
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2016, 08:40:32 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1235 dnia: Lipca 27, 2016, 07:55:27 am »
+2
Rozumiem Twój strach przed ISIS  i sam go podzielam. Boję się wszelkiej maści radykałów, którzy po trupach chcą budować nowy, "lepszy" świat, a jak nie pasujesz do wzorca, to znikaj. Boję się ISIS, ale 
zauważam wśród ludzi niebezpieczną tendencję do utożsamiania ISIS z całym islamem i patrzenia przez pryzmat ISIS na każdego obcokrajowca, który odbiega od wzorca wyglądu Polaka. Boję się efektów szczucia jednych na drugich, teraz także ze względów religijnych, jakby nie dość nam było szczucia politycznego. Boję się też pewności naszych rządzących, że Polska jest bezpieczna opartej na przekonaniu, że nie ma tu uchodźców. Radykałem, niekoniecznie należącym do ISIS, może być każdy. Poza tym nie brakuje również "pospolitych" świrów, którzy, podobnie jak część zwolenników ISIS nie muszą wcale odbiegać od wzoru "typowego" Postawienie sprawy na zasadzie:  Arab (ciemnoskóskóry człowiek) = terrorysta jest daleko idącym uproszczeniem, z którego wynika, już teraz, także w Polsce, wiele złego. Przeraża mnie każdy zamach, niezależnie od tego, kto i na jakiej ziemi go popełnił. Nie uważam, że jeśli do eskalacji przemocy doszło np. w Bagdadzie to "dobrze, niech się wybijają między sobą, będzie ich mniej", jak parę razy zdarzyło mi się usłyszeć. ISIS jest światowym, a nie tylko europejskim zagrożeniem. Ale ISIS, nie islam sam w sobie.
Były już w Europie (zresztą nie tylko w Europie, ale skoro jesteśmy tak europocentryczni...) , i to nie raz, czasy, gdy rasa czy wyznanie determinowały ocenę człowieka. Jak się to kończyło nie muszę chyba przypominać nikomu.. Boję się również tego typu powtórki z historii.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2016, 08:36:51 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1236 dnia: Lipca 27, 2016, 08:58:17 am »
0
Powtórka z historii się zdarzy na pewno, możemy się jedynie modlić byśmy sami nie doświadczyli tego na własnych skórach. Europejscy przywódcy nie pamiętają czym była II wojna światowa, która spustoszyła kontynent bo są po prostu za młodzi. Druga sprawa, że wojna XXI wieku będzie wyglądać zgoła inaczej.

Nie lubię niestety polskiej tendencji (a raczej dużej części naszych rodaków) do opluwania innych nacji. Teraz te klimaty się nasiliły i będą nasilać. Niestety widać też, że aktualnie klimat panujący w PL nie jest sprzyjający dla żadnej maści radykalnych działań mniejszości. I straszne jest to, że to przez nacjonalizm jesteśmy (w miarę) bezpieczni.

Wrzucanie do jednego worka ISIS, LGBT i kolorowych kredek jest jednak debilizmem i nastawianiem na konfrontacje. Czy nie lepiej byłoby zjednoczyć się wkoło wspólnego wroga, a nie tworzyć jeden podstawowy kanon "prawdziwego Polaka" opartego na statystykach, który może wszystkich opluwać i deptać, Panie Błaszczak?

Długo by gadać, a ja mam robotę więc tyle tylko wtrącę...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1237 dnia: Lipca 27, 2016, 09:33:45 am »
+1
Zgadzam się z Zqyxem i podobnie jestem przeciwny generalizowaniu w przypadku muzułmanów.
Wiem trochę na ten temat i my sami nie rozumiemy ich kultury, opieramy się tylko na przekazie medialnym, a oni sami w sobie są podzieleni kilka razy bardziej niż katolicy - także jeśli chodzi o interpretację koranu.

I tak, jestem za przyjmowaniem uchodźców, jestem za pomaganiem tym ludziom, ale tylko wtedy kiedy kiedy będziemy w stanie to kontrolować. Bo ja - europejczyk, nie wiem kogo sprowadzamy do siebie. Są tysiące ludzi szukających pomocy, ale okazuje się, że znajdują się wśród nich terroryści.. przepraszam, nie terroryści tylko jak to mówią w mediach - chorzy psychicznie napastnicy.

Nie chodzi o radykalizowanie tylko zwyczajnie o kwestie bezpieczeństwa.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1238 dnia: Lipca 27, 2016, 10:26:20 am »
+2
   Ale samo wpuszczanie uchodźców w sposób w jaki to się obecnie odbywa, to łamanie kilku praw obowiązujących w Europie i na świecie. Azyl przysługuje tylko w pierwszym państwie, w którym nie toczy się wojna, czyli jest to najczęściej Turcja. Podróż do Niemiec czy Szwecji, to typowa wycieczka po zasiłki socjalne i wygodne życie bez zobowiązań. To zasiłki są źródłem tego zła. Nasuwa się pytanie dlaczego jedni mogą to prawo łamać, a inni nie.
   Druga sprawa to weryfikacja, kto jest rzeczywiście uchodźcą, a kto nie. Imigranci nagminnie kłamią na ten temat, co przyznają niemiecki urzędy. Kłamią na temat pochodzenia, narodowości, historii, a nawet wieku, gdyż niepełnoletni mają inne prawa.
  Najbardziej faszystkowskie państwo na globie czyli Izrael, nie ma problemu z imigrantami, bo ma jasną i prostą politykę dotyczącą imigrantów.
 
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1239 dnia: Lipca 27, 2016, 02:38:08 pm »
0
Boję się ISIS, ale zauważam wśród ludzi niebezpieczną tendencję do utożsamiania ISIS z całym islamem
(...)
ISIS jest światowym, a nie tylko europejskim zagrożeniem. Ale ISIS, nie islam sam w sobie.


Tego już nie cofniesz. Ludzie utożsamiają islam z Państwem Islamskim, zresztą ISIS usilnie do tego dążyło, żeby wywołać wojnę religijną. ISIS w swoich filmach propagandowych, komunikatach odwołuje się do wersetów z Koranu. Na bliskim wschodzie trwa wojna RELIGIJNA a nie żadna inna, prześladowani i mordowani są głównie chrześcijanie. Teraz ISIS chce ją przenieść do Europy. Czy Wy uważacie, że mamy do czynienia z przypadkowymi zamachami, aktami terroru? Nie. Dla muzułmanów to jest Dżihad, święta WOJNA. Oni uważają, że są na wojnie w Europie. Pora, żeby klasy polityczne też to zrozumiały i zaczęły działać jakby były na wojnie. Jeśli pan Hollande mówi, że może walczyć z terroryzmem islamskim tylko w granicach prawa, to pora zmienić prawo na bardziej restrykcyjne.

Poza tym poparcie dla ISIS i zamachów wśród tzw. spokojnych (jak Wy ich nazywacie) muzułmanów jest ogromne. Były badania po zamachach w Londynie, że poparcie dla tego typu działań terrorystycznych jest w tej społeczności na poziomie 60-70%.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-07-26/celem-panstwa-islamskiego-jest-doprowadzenie-do-sytuacji-w-ktorej-kazdy-muzulmanin-bedzie-podejrzany-ze-jest-terrorysta/
Akurat Dr Szewko jest chyba największym ekspertem ds. terroryzmu islamskiego w naszym kraju.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2016, 02:46:41 pm wysłana przez mafioso »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1240 dnia: Lipca 27, 2016, 02:44:18 pm »
0
Cytuj
Nie chodzi o radykalizowanie tylko zwyczajnie o kwestie bezpieczeństwa.
Dokładnie. A kiedy sprawa uchodźców zaczęła by głośna po raz pierwszy to Polacy podzielili się na dwa skrajne obozy. Ci, którzy chcą pomagać i dla tych, którzy nie chcieli byli świrami nie zdającymi sobie sprawy z niebezpieczeństwa. I ci, którzy byli przeciw, a dla tych, którzy byli za byli nieemaptycznymi "sku*wielami". Słyszałam też głosy, jakby byli kolejnymi wcieleniami Hitlera, (co osobiście mnie dotknęło, bo ja jestem przeciw - ze względów bezpieczeństwa, o których wspomniał Grzon, a Hitlerem się nie czuję. Nie chcę mieć z tym typem nic wspólnego, wystarczy mi fakt, że mieszkam w mieście, w którym mieszkam). Czarne i białe. Albo jesteś debilem albo Hitlerem. Super. Nikt nigdy nie zapytał o argumenty. Choć na dobrą sprawę możemy sobie być za lub przeciw, nas i tak nikt nie zapytał i nie zapyta o zdanie.
O kwestie bezpieczeństwa też nikt nie pytał i teraz mamy serię zamachów na zachodzie. Obarczam za to winą rządzących, tylko tyle. Jestem daleka od oceniania człowieka na podstawie koloru skóry czy wyznania.
« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2016, 02:46:17 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1241 dnia: Lipca 27, 2016, 02:47:09 pm »
+1
Trafiliście już na informację odnośnie sprawców tragedii we francuskim kościele? Kiedy ostatnio patrzyłem ich tożsamość i motywacja była nieznana.


2 członków ISIS - Adel Kermiche z Algierii i Abdel Malik P. - nazwisko również nie wskazuje na europejskie, chrześcijańskie pochodzenie. ISIS wzięło odpowiedzialność za atak. Zabitemu księdzu kazali klęczeć, wykrzyknęli Allahu Akbar i poderżnęli mu gardło. I jak ja mam Zqyx'ie nie utożsamiać terrorystów z islamem?

Mafioso, troszkę mi brakło w Twej wypowiedzi odniesienia do tęczy, kolorowych kredek i LGBT. ;)

A mi Smoleńska.


A co to ma do rzeczy? Ja o zupie, Wy o dupie.

To przerażające jak rządy potrafią doprowadzić do nienawiści jakiejś grupy społecznej w imię ich własnych interesów. Wy naprawdę myślicie, że to masowe przyjmowanie uchodźców jest spowodowane miłosierdziem bliźnich? No ludzie...


Wytłumacz Nam zatem jaki jest cel polityki Wilkommen pani Merkel? Ja nie wiem. Jedyny skutek jaki można zaobserwować to wprowadzenie do Europy muzułmańskiego konia trojańskiego, który rozwali Europę od środka.

Powtórka z historii się zdarzy na pewno, możemy się jedynie modlić byśmy sami nie doświadczyli tego na własnych skórach.


Powtórzę się, że Polskę też czeka islamski zamach terrorystyczny.
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-07-25/w-lodzi-zatrzymali-irakijczyka-podejrzanego-o-terroryzm/
Ilu jest takich Irakijczyków, Syryjczyków, Algierczyków, Pakistańczyków, których służby nie złapią w porę? Pewnie sporo tylko część jeszcze nie ma dojścia do materiałów wybuchowych i mocniejszego kontaktu z ideologią ISIS, bo w Polsce na szczęście nie ma za dużo meczetów i radykalnych imamów w nich.
Przypadek z Łodzi pokazuje, że plany co do Polski są. Koleś miał plany Manufaktury, a dodatkowo wynajął kilka mieszkań na trasie przejazdu papieża podczas ŚDM. Parę dni temu zatrzymano kilka osób, które planowały wjechać w tłum podczas ŚDM tak jak zamachowiec w Nicei.
ISIS zmieniło też taktykę w ostatnich miesiącach i zaapelowało do swoich sympatyków o dokonywanie ataków przez tzw. "samotnych wilków" z użyciem właśnie samochodów, noży, siekier. Te "samotne wilki" jak widać odpowiedziały na apel. Widać też, że ataków dokonywali tylko islamiści, w większości jak się okazało osoby leczące się psychicznie i mające wcześniej napady lub rozboje na koncie. To powinna być wskazówka dla służb, gdzie w pierwszej kolejności szukać potencjalnych zamachowców.

Zgadzam się z Zqyxem i podobnie jestem przeciwny generalizowaniu w przypadku muzułmanów.
I tak, jestem za przyjmowaniem uchodźców, jestem za pomaganiem tym ludziom, ale tylko wtedy kiedy kiedy będziemy w stanie to kontrolować. Bo ja - europejczyk, nie wiem kogo sprowadzamy do siebie. Są tysiące ludzi szukających pomocy, ale okazuje się, że znajdują się wśród nich terroryści.. przepraszam, nie terroryści tylko jak to mówią w mediach - chorzy psychicznie napastnicy.

Nie chodzi o radykalizowanie tylko zwyczajnie o kwestie bezpieczeństwa.


Zgadza się chodzi głównie o nasze bezpieczeństwo. Stąd też jak urzędnicy MSZ pojechali do Grecji z zamiarem przyjęcia pierwszych "uchodźców" to się okazało, że nie mogą zweryfikować nikogo z grupy około 100 osób, bo te osoby nie miały prawdziwych dokumentów albo wogóle nie miały żadnych dokumentów potwierdzających prawdziwą tożsamość. To kogo my mamy przyjmować, skoro nie wiemy kto ma w Polsce zamieszkać? W ciemno bo tak pani Merkel każe? Sama sobie narobiła kłopotu to niech go rozwiąże zamiast zwalać współodpowiedzialność na pozostałe kraje unijne.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1242 dnia: Lipca 27, 2016, 03:25:22 pm »
+3
Jak latwo jest wyglaszac opinie jesli wydarzenia nas nie dotycza bezposrednio i slyszymy o nich gdzies w tv.

Jakis czas temu pewien arab, ktory obracal sie w naszym polskim towarzystwie poklocil sie z moim kolega -Piotrkiem, w rezultacie Piotrek dostal pare kos e brzuch i zostal cudem odratowany. Okazalo sie ze w rejonie z ktorego pochodzil owy arab, ni ma czegos takiego jak walka na piesci, tylko na noze;) druga rzecz jaka sie okazala to fakt ze ni mial 25 tak jak mowil, tylko ponad 30,  a i imie z nazwiskiem sie roznily;)

Obok mnie lezy stoke -on- trent (fanom slasha powinno byc znane to miasto) jest tam tyle arabow i sa tal wyjeci spod prawa, ze jak moj kolega mial tam stluczke, to na jednym prawem jazdy poslugiwalo sie kilkanascie osob(!)

Ostatnio bylem w londynie. Grzesiu jakbys wjechal w dzielnice w ktorej ni ma bialych ludzi, zamkast tego nieprzebrane tlumy arabow to wtedy ciekawe czy bys mial takie zdanie jak teraz. Tak jak mowie: wszystko spoko, jak to jest daleko i nie dotyczy bezposrednio mnie. Chyba ze sie myle; to wtedy przygarnij imigranta do swojego domu i udowodnij ze nie mam racji;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1243 dnia: Lipca 27, 2016, 05:35:11 pm »
0
Wojo: Pisałem już - we własnym domu przyjmuję ludzi, którym ufam, bez względu na rasę, czy wyznanie. Dla Ciebie, z tego, co czytam, wyznawca islamu = przestępca/ terrorysta. Dla mnie człowiek, który owszem, może być potencjalnie niebezpieczny, ale jak każdy inny, bez względu na wyznanie, czy rasę. To nas różni  Mafi: ISIS jest islamską organizacją terrorystyczną. Co do tego pełna zgoda. Ale islam to nie tylko ISIS. Znam, osobiście, ludzi wyznających islam, dla których zamachy ISIS były wstrząsem nie mniejszym niż dla tych, którzy nie wyznają tej religii.. Niby jest to jasne, ale coraz częściej mam wrażenie, że jednak nie dla wszystkich.


« Ostatnia zmiana: Lipca 27, 2016, 06:25:02 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1244 dnia: Lipca 27, 2016, 05:49:31 pm »
0
! No longer available

I tyle w temacie.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)