Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410308 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1140 dnia: Lutego 09, 2016, 09:36:54 am »
0
A ja się staram nie wdawać w dyskusje na temat imigrantów, bo o ludziach myślących podobnie do mnie już się bardzo nieprzychylnie wypowiadano (mimo że ani ja ani oni nie ziejemy żadną nienawiścią) :P powiem tylko, że nie czułam się zbyt komfortowo, słysząc doniesienia o ich napływie do Europy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2016, 09:38:53 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1141 dnia: Lutego 09, 2016, 12:22:12 pm »
0
Z polityką jest jak z Sauronem ;) Myślimy, że nas nie dotyczy, póki nie "atakuje" nas bezpośrednio.
Generalnie ostatnio jestem stworzeniem coraz mniej politycznym. I wolę, żeby tak zostało.
Poza tym nie czuję już potrzeby przekonywania kogokolwiek do czegokolwiek. Chyba się starzeję :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1142 dnia: Lutego 09, 2016, 08:57:37 pm »
+2
Brak zainteresowania tym co robią, to jedna z niewielu rzeczy na jakich im zależy.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1143 dnia: Lutego 12, 2016, 12:57:22 am »
0
Jakie jest wasze zdanie co do +500 zł na dziecko? Czy będzie miało to wpływ na demografię? Czy może jednak jest to zbyt kosztowana operacja i przyniesie więcej szkut niż pożytków?

Wysłane butelką rzuconą w morze

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1144 dnia: Lutego 12, 2016, 01:06:45 am »
+1
śledziłem ostatnio trochę relację z obrad i generalnie moje wrażenia są takie:

nie jest mi po drodze z PiS i uważam, że ten program nie jest doskonały, mogliby wprowadzić niektóre poprawki (np. chociażby złotówka za złotówkę.. skoro już nie chcą dawać pieniędzy na każde dziecko) może ta ustawa jeszcze ulegnie zmianom w kolejnych latach.. zobaczymy.

zawsze porównujemy się do zachodu, że tam dostają niewiadomo ile pieniędzy na dzieci.. tutaj u nas to jest jedna wielka gra polityczna - jedni stękają, że nas nie stać, inni że powinniśmy rozdawać jeszcze więcej.. ja raczej jestem z grona tych prawicowych co uważają, że powinno się nie dawać, a mniej zabierać.

ale kurde... chyba po raz pierwszy mamy rząd, który - mimo wszystko w słabym stylu, ale - realizuje swoje obietnice wyborcze. Ludzie głosowali, rząd zatwierdził i w jakimś zakresie spełnił.
Obiecał, że nie pośle 6 latków do szkół - zrobił to.
Obiecał 500 zł na dziecko - w jakimś zakresie zrobił.

a moje życie trochę bardziej dojrzałe pamięta głównie PO, które obiecywało kwiatki i petardy, a po wyborach robiła ludzi w bambuko.

W kolejce stoi jeszcze obniżenie wieku emerytalnego i ci ludzie kurde to zrobią - tak jak obiecali..


wysłane kamieniem rzuconym w cudzołożnicę
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2016, 01:10:48 am wysłana przez Grzon »

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1145 dnia: Lutego 12, 2016, 09:49:33 am »
+1
ale kurde... chyba po raz pierwszy mamy rząd, który - mimo wszystko w słabym stylu, ale - realizuje swoje obietnice wyborcze. (...)

a moje życie trochę bardziej dojrzałe pamięta głównie PO, które obiecywało kwiatki i petardy, a po wyborach robiła ludzi w bambuko.

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że aktualnie rząd "stara się" realizować swoje obietnice wyborcze z kampanii i dzięki Bogu, że jednak coś z tego zostanie zrealizowane. Druga sprawą jest oczywiście szczeniackie mydlenie oczu ludziom i ewidentne kłamstwa w kampanii wyborczej. Zakładam, że większość z wyborców nie ma bladego pojęcia na co głosuje i jakie zmiany chcą wprowadzać partie, więc wystarczy zrobić dobry "pijar", pół roku popitolić bezczelne kłamstwa do kamery i już mamy zastępy "specjalistów", którzy twierdzą, że wiedzą wszystko lepiej.

PO mniej obiecywało i do tego nie zajmowało się takimi medialnymi sprawami jak "damy każdej rodzinie z dzidziorami 500zł do portfela" - taka różnica. Ja nie pamiętam, żeby PO obiecywało gwiazdki i pierdy.

Blisko 99% wiedzy o polityce czerpiemy z ogólnopolskich mediów typu onet, tvn, tvp do spółki z debilnymi profilami w społecznościówkach, które potem zaśmiecają mi tablicę na fejsie prawicowymi pierdołami, stworzonymi tylko po to, żeby dyskredytować kogokolwiek, kto ma inne zdanie niż ich twórcy. Już hitem są wszechobecne filmiki ktoś tam "masakruje" jakiegoś "lewaka". A po odtworzeniu obrazu okazuje się, że ten "masakrujący" coś tam sobie pod nosem odszczeknął ku uciesze gawiedzi.

...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1146 dnia: Lutego 12, 2016, 10:55:41 am »
0
PO mniej obiecywało i do tego nie zajmowało się takimi medialnymi sprawami jak "damy każdej rodzinie z dzidziorami 500zł do portfela" - taka różnica. Ja nie pamiętam, żeby PO obiecywało gwiazdki i pierdy.
Tak to jest akurat prawda, tylko, że PO obiecywało też, że nie będzie nam zabierać, że więcej zostawi nam w portfelach, że uprości nam życie.
A już najlepszy numer PO zrobił z reformą emerytalną. Ja spodziewałem, że oni ten wiek emerytalny mogą podnieść (sam zresztą uważam, że coś z tym systemem emerytalny trzeba zrobić), ale w życiu mi nie przyszło do głowy, że mogą to zrobić, tak jak zrobili, że nagle ludzie, którzy mają 5 lat do emerytury dowiadują się, że dopiero za 7 lat, będą mogli przejść na emeryturę

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1147 dnia: Lutego 12, 2016, 12:13:45 pm »
0
PO mniej obiecywało i do tego nie zajmowało się takimi medialnymi sprawami jak "damy każdej rodzinie z dzidziorami 500zł do portfela" - taka różnica. Ja nie pamiętam, żeby PO obiecywało gwiazdki i pierdy.

a obniżki podatków? powroty z emigracji, odchudzanie administracji... a pamiętam jeszcze obietnicę wzrostu składki do OFE  :lol:

przecież oni robili dokładnie wszystko na odwrót..

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1148 dnia: Lutego 12, 2016, 12:21:13 pm »
0
Jak to ze spełnianiem obietnic było:

http://wladzomierz.pl/Donald_Tusk,1.html - słabo, więcej obietnic niezrealizowanych niż zrealizowanych
http://wladzomierz.pl/Ewa_Kopacz,2.html - zdecydowanie lepiej, większość obietnic dotrzymanych

http://wladzomierz.pl/Beata_Szydlo,3.html  - ciekaw jestem wyniku, sporo było obietnic na pierwsze 100 dni 
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2016, 01:27:50 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1149 dnia: Lutego 12, 2016, 12:37:09 pm »
0
powroty z emigracji, odchudzanie administracji.

i to jest właśnie to o czym mówiłem. PO rzucało sloganami, a jak coś im nie szło to koniec tematu - PiS robi wszystko po trupach :)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1150 dnia: Lutego 12, 2016, 02:23:10 pm »
0
no to racja, racja.

Właśnie to miałem na myśli mówiąc gwiazdki i pierdy ;p

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1151 dnia: Lutego 12, 2016, 06:09:41 pm »
0
Nie sposób nie zgodzić się z tym, że aktualnie rząd "stara się" realizować swoje obietnice wyborcze z kampanii i dzięki Bogu, że jednak coś z tego zostanie zrealizowane. Druga sprawą jest oczywiście szczeniackie mydlenie oczu ludziom i ewidentne kłamstwa w kampanii wyborczej. Zakładam, że większość z wyborców nie ma bladego pojęcia na co głosuje i jakie zmiany chcą wprowadzać partie, więc wystarczy zrobić dobry "pijar", pół roku popitolić bezczelne kłamstwa do kamery i już mamy zastępy "specjalistów", którzy twierdzą, że wiedzą wszystko lepiej.
Próbuję Cię zrozumieć co miałeś na myśl. Z jednej strony piszesz, że dobrze, że część obietnic zostanie zrealizowanych, z drugiej strony piszesz (zresztą moim zdaniem słusznie), że to jest mydlenie ludziom oczu.
Co masz na myśli mówiąc, że to jest mydlenie oczu? Bo póki co mam wrażenie, że Ty sam nie rozumiesz co gadasz.  :facepalm:

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1152 dnia: Lutego 12, 2016, 07:13:26 pm »
+2
PO mniej obiecywało i do tego nie zajmowało się takimi medialnymi sprawami jak "damy każdej rodzinie z dzidziorami 500zł do portfela" - taka różnica. Ja nie pamiętam, żeby PO obiecywało gwiazdki i pierdy.

Pamięć krótką jest, a rozum - głupim.

§ 2. Obowiązuje bezwzględny zakaz używania wulgaryzmów oraz treści obraźliwych w stosunku do innych użytkowników oraz osób będących przedmiotem wypowiedzi/dyskusji.

Ostatnie ostrzeżenie słowne. Później będzie już tylko gorzej.
Polecam przypomnieć sobie regulamin.
/Canis
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2016, 09:56:23 am wysłana przez Canis_Luna »
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1153 dnia: Lutego 13, 2016, 05:20:07 pm »
+2
Bluebird: nie jestem ani fanem PO, ani entuzjastą PiSu. Staram się najbardziej obiektywnie spoglądać na sprawy dot. polskiej sceny politycznej, a to powoduje że widzę racje z jednej i drugiej strony. PiS mydli ludziom oczy pokazówką z Beatką paradującą z teczuszką z programem 500+, który jako projekt rządowy ma być właśnie owym spełnianiem obietnic, podczas gdy sprawy problemowe realizowane są jako "projekty poselskie". Mając władzę absolutną można się tak bawić, bo przecież wszystko co zostanie zaproponowane i tak przejdzie.

@hkt widzę, że chciałeś mnie obrazić swoim szczeniackim tekstem. Teraz zrób z tego mema w stylu "hkt masakruje Śpiocha". To jest właśnie ten poziom dyskusji.

...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1154 dnia: Lutego 13, 2016, 06:08:54 pm »
0
Staram się najbardziej obiektywnie spoglądać na sprawy dot. polskiej sceny politycznej
Zauważyłem

PiS mydli ludziom oczy pokazówką z Beatką paradującą z teczuszką z programem 500+, który jako projekt rządowy ma być właśnie owym spełnianiem obietnic, podczas gdy sprawy problemowe realizowane są jako "projekty poselskie". Mając władzę absolutną można się tak bawić, bo przecież wszystko co zostanie zaproponowane i tak przejdzie.
ale konkrety. Czy wiesz co to jest konkret? Co masz konkretnie na myśli mówiąc o sprawach problemowych? Bo jeżeli nie napiszesz tego, to nie ma się do czego odnieść i na takim poziomie nie da się dyskutować.