Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1050 dnia: Lutego 07, 2015, 10:55:50 pm »
0
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17374497,Pawel_Kukiz_wystartuje_w_wyborach_prezydenckich.html Hura! No to prawica prze**bie te wybory :sorcerer:
Oficjalny start też ogłosiła Ania Grodzka :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1051 dnia: Lutego 07, 2015, 11:03:38 pm »
+4
Dla mnie jedynym pytaniem przed wyborami prezydenckimi jest czy będzie druga tura, czy też Malanowski wygra w pierwszej.  :sorcerer:

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1053 dnia: Lutego 10, 2015, 12:42:40 am »
+1
Niech Komorowski ujawni aneks raportu WSI przy, który tak ochoczo ukrywa. Ten człowiek wydaje się jowialnym przygłupem, ale może być w rzeczywistości bardzo niebezpieczny.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1054 dnia: Kwietnia 23, 2015, 04:33:38 pm »
0
Kto ma ochotę sprawdzić, do którego kandydata na prezydenta mój najbliżej proponuję ten test http://www.latarnikwyborczy.pl/# wyborcom Komorowskiego jeśli dzięki temu testowi chcą utwierdzić się w przekonaniu, że wiedzą na kogo głosują, polecam przy każdym pytaniu zaznaczyć "nie ma zdania" efekt gwarantowany  :)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1055 dnia: Kwietnia 23, 2015, 07:14:48 pm »
0
Mi wyszło na Kukiza ;)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1056 dnia: Kwietnia 23, 2015, 07:49:01 pm »
0
Mi Ogórek. Jednak nie bądźmy naiwni: to co mówią kandydaci to jedno, co robią to drugie.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1057 dnia: Kwietnia 24, 2015, 10:55:22 am »
+4
Poraża mnie nędza kandydatów na prezydenta. Kukiz już przyznał, że będzie współpracował z lewicą i Solidarnością. Noż k...a, a kreował się na prawicowca, póki mu to pasowało. Ale może to i dobrze, bo nie będzie walczył o wspólny elektorat z Korwinem. O Komorowskim, Dudzie i Ogóre nawet nie mówię, bo to wybrańcy partii, które skutecznie ograbiają nas od wielu, wielu lat.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

guest2849

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1058 dnia: Kwietnia 24, 2015, 12:44:33 pm »
0
Ja osobiście zagłosowałbym na  Ogórek. Ona tak ładnie obiecuje ''złote góry''np zniesienie podatku dla najuboższych,co jest utopią.Można się z nią pobawić w ''pomidor''.Słodka Lukrecja-mniam  :D

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1059 dnia: Kwietnia 24, 2015, 03:02:48 pm »
0
Kto ma ochotę sprawdzić, do którego kandydata na prezydenta mój najbliżej proponuję ten test http://www.latarnikwyborczy.pl/#


Wypełniłem:
Korwin-Mikke 78%
Wilk 75%
Braun 70%
Kukiz 60%
...
Duda 50%
...
Ogórek 38%
Komorowski 10% :D

W sumie to się potwierdziło, że bliżej mi do prawicy, ale i tak z obecnych kandydatów i tak nie ma na kogo głosować. Pójdę narysować szlaczek :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1060 dnia: Kwietnia 24, 2015, 03:59:25 pm »
+1
Zawsze zostaje jeszcze sarna z krzesłem na głowie ;) (nie, nie pytajcie, nie wiem o co chodzi xD)
https://www.facebook.com/events/1436553063322740/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2015, 04:01:50 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1061 dnia: Kwietnia 25, 2015, 10:29:20 am »
0
Ciekawe jaki ma program?  ;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1062 dnia: Maja 08, 2015, 08:53:05 pm »
0
Na normalnym komputerze, przy użyciu mozzily nie dało się tego rozwiązać, są jakieś błędy. Dorwałem tableta no i w końcu mam wyniki, które prezentują się następująco ...tyle, że pod wynikami chciałbym napisać swoje zastrzeżenia:

Janusz Korwin-Mikke 88%
Grzegorz Braun 84%
Jacek Wilk 84%
Marian Kowalski 84%
Paweł Kukiz 82%
Adam Jarubas 81%
Bronisław Komorowski 74%
Janusz Palikot 73%
Andrzej Duda 72%
Paweł Tanajno 62%
Magdalena Ogórek 55%

Ogólnie pozycje na których znaleźli się kandydaci są mniej więcej na tych samych jak w moim rankingu sympatii do poszczególnych kandydatów, oczywiście z pewnym zastrzeżeniami.

Najbliższymi mojemu sercu wydają się być:
1 (ex aequo). Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mike,
3. Jacek Wilk (i to chyba tylko dlatego, że okazało się dużo mniej wyrazisty od dwóh pozostałych), kolejne miejsca zajmują u mnie Kukiz i Kowalski, z tym, że Kukiz jest czwarty a Kowalski, piąty. O kolejności miejsc tych dwóch panów zadecydowały ich wypowiedzi na temat aborcji, Kukiz, absolutnie przeciw, Kowalski jest za podtrzymaniem tego tzw. kompromisu, gdyby było inaczej to pewnie Kowalski byłby czwarty, a Kukiz piąty, tym bardziej, że Kukiz jest za legalizacją związków partnerskich, a Kowalski przeciw, jednak jak uważam, że życie ludzkie jest dużą większą wartością niż, to czy związki partnerskie zostaną uregulowane czy nie. Co do obowiązkowych referendów za którymi są obaj panowie jestem sceptyczny, przy czym zaznaczam, że obaj są wartościowymi kandydatami. 
....no i teraz zaczynają się schody, bo nie wiem jak do tego podejść, może zacznę od końca,
11. (ostanie) Janusz Palikot - nawet jeżeli w kwestiach gospodarczych ma jakieś sensowne rozwiązania, to jednak ja mam swój system wartości, (nawet jakąś hierarchię tych poglądów) i słysząc jego wypowiedzi, przekonuję się, że jest on zdecydowanie po przeciwnej stronie.
10. Bronek - nawet nie chce mi się gadać, w internecie krąży wiele antyKomorowskich ulotek na temat tego co on dokonał, dodam tylko, że jestem ciekawy jak by sobie poradził gdyby był ustrój prezydencki.
9. Jarubas - obok Ogórek jeden z dwóch najmniej wyrazistych kandydatów, niżej niż Ogórek nie tylko dlatego, że Pani Magda mi się bardziej podoba, ale też dlatego, że nie trawie PSL-u.
8. Ogórek - nie identyfikuje się aż tak bardzo z SLD, jak Jarubas z PSL, nie wiem, czy z kartki, ale czasem zdarzyło się jej coś ciekawego powiedzieć
7. Duda - oczywiście też bez wyrazu, jeżeli będzie rządzić PO, to jest szansa, że zablokuje ustawy szkodliwe dla Polaków, trochę inaczej będzie jak do władzy dojdzie głoszący chyba najbardziej populistyczne hasła z pośród wszystkich partii, ale z drugiej strony Kaczyńskiego nie uważam za głupka (wręcz przeciwnie) i nie wieżę, że będąc u władzy będzie robił to wszystko co teraz głosi, a jeżeli nie zdobędzie większości bezwzględnej to jest szansa, że zrezygnuje z części swoich populistycznych punktów programu.
6. Tanajno - praktycznie w ogóle nie znany mi kandydat, w drugiej części debaty wyszedł na oszołoma, ale w pierwszej części nawet nie najgorzej było. To, że jest przed Dudą w dużej mierze zadecydował jego stosunek do sporu na Ukrainie.

i teraz jeszcze odnośnie samego latarnika wyborczego,
według tej ankiety Korwin jest za tym, żeby przywrócić wiek emerytalny 60 dla kobiet, 65 dla mężczyzn, otóż nie znam swojego kandydata, on nie jest za powrotem do tego, a jedynie jest za tym, żeby zrealizować zobowiązania, jakie Państwo zaciągnęło wobec obywatela. Korwin jest przeciwny temu systemowi emerytalnemu.
Według latarnika Korwin jest za tym, że rodzice powinni mieć wybór czy posłać swoje dziecko w wieku 6 lat do szkoły czy do przedszkola. Otóż Korwin jest za pełną dobrowolnością, dotyczącą tego kiedy rodzic chce posłać swoje dziecko np. szkoły, jak i wyboru czy w ogóle posłać dziecko do szkoły.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1063 dnia: Maja 10, 2015, 02:44:22 pm »
+1
Bluebird - ale to przecież sztab korwina odesłał takie odpowiedzi.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1064 dnia: Maja 10, 2015, 06:03:54 pm »
0
No tak, ale ja znam bardzo dobrze poglądy tego kandydata na prezydenta, w sprawach o których wspomniałem.
Są dwie możliwości:
1. (raczej mało prawdopodobne) Każde z pytań zawierało, tylko dwa warianty odpowiedzi i być może sztabowcy postanowili wybrać ten wariant, który jest tzw. "mniejszym złem" - czyli odpowiedź do której jest bliżej, przykład: już lepiej, żeby rodzice mieli wybór czy posłać 6 letnie dziecko do szkoły czy do przedszkola, niż gdyby w ogóle nie mieli żadnego wyboru i musieli posyłać do szkoły - jednak z drugiej strony taki wybór byłby logicznym zaprzeczeniem ogólnego poglądu jakie ma w tej kwestii ma owy kandydat (dlatego mało prawdopodobne jest to).
2. (bardziej prawdopodobne) - czytaj to co podkreśliłem na grubo
Cytuj
Każdy ze sztabów wyborczych samodzielnie rozwiązuje test Latarnika Wyborczego, a swoje odpowiedzi (w imieniu kandydata) przesyła nam drogą mailową. Każdy komitet po to by lepiej wyjaśnić swoje stanowisko ma prawo do każdego ze stwierdzeń dołączyć krótki komentarz.

W przypadku braku odpowiedzi ze strony sztabów, na podstawie programów kandydatów, ich wypowiedzi oraz materiałów prasowych samodzielnie opracowujemy ich stanowiska. W takiej sytuacji o naszych działaniach
czyli innymi słowy opracowano na podstawie odpowiedzi wyrwanych z kontekstu - inaczej mówiąc manipulacja.