Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #930 dnia: Lipca 14, 2014, 10:34:20 am »
0
Cytat: Canis_Luna
Czemu nie odbiłeś piłeczki Mexa, dotyczącej niepełnosprawnych? Bo tu nie ma jak JKM usprawiedliwić, prawda? ;)
Z bardzo prostego powodu nigdy nie przeczytałem w całości tej wypowiedzi Korwina.

Cytat: Canis_Luna
Cytuj
jakie znasz jeszcze wypowiedzi Korwina na temat kobiet???
Że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych.
A słuchałaś/czytałaś w całości tą wypowiedź ...Korwin miał na myśli ludzi, którzy mimo, że nie interesują się polityką to chodzą na te wybory i na kogoś głosują, powiedział, mniej więcej coś takiego, że wielu ludziom najchętniej odebrał by prawa wyborcze z czego większość to by była kobiety
Inna sprawa, że idealnym ustrojem politycznym według Korwina jest monarchia, czyli ustrój w którym prawa głosu nie ma żadna kobieta, ani żaden facet ...jednym słowem chciałby sobie odebrać prawo wyborcze.

Hm, czyli wybór czy chodzę do pracy czy haruję w domu, (tak jest to harówka, za którą nie dostaje się wynagrodzenia) będzie wtedy moim jedynym wyborem.
jak czytam tego typu wypowiedzi to naprawdę nie wiem jak mam się do tego odnieść, bo czy Ty naprawdę to interpretujesz w ten sposób, że ktoś Cię będzie przymuszał, że masz postępować tak albo tak? Jakbyś zauważyła, KNP jest najbardziej wolnościową partią w Polsce i zapewniam Cię, że jeżeli z mężem swoim postanowicie, np. że Ty będziesz utrzymywać rodzinę, a on zajmie się wychowywaniem dzieci, to nikt do tego nie będzie się wtrącał, nikt wam tego nie zabroni. Te wypowiedzi Korwina nie mają bezpośredniego związku z programem politycznym tej partii, KNP realizując taki program polityczny chce między innymi stworzyć warunki do tego, żeby kobieta miała wybór, bo w tym ustroju teraz gdzie duża część dochodów jest zabierana, kobiety często są przymuszane do pójścia do pracy ze względów ekonomicznych, pomimo, że czasem wolałby poświęcić się wychowywaniu dzieci.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2014, 10:52:31 am wysłana przez Canis_Luna »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #931 dnia: Lipca 14, 2014, 11:00:26 am »
0
Cytuj
mniej więcej coś takiego, że wielu ludziom najchętniej odebrał by prawa wyborcze z czego większość to by była kobiety, mimo, że nie interesują się polityką to chodzą na te wybory i na kogoś głosują,
A dlaczego ma mi ktoś odebrać takie prawo? Ja nie interesuję się polityką, (czemu politycy są sami sobie winni, bo jakby byli porządnymi ludźmi i nie robili z polityki bagna to pewnie byłabym bardziej zainteresowana) ale to nie znaczy, że nie zależy mi na dobru mojego państwa i wypełnianiu obowiązku, jakim jest chodzenie na wybory.
Większy problem dla mnie stanowią ludzie, którzy nie chodzą na wybory, a później narzekają, że nasz kraj tak wygląda i mają w tej kwestii najwięcej do powiedzenia.
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2014, 11:20:14 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Polityka
« Odpowiedź #932 dnia: Lipca 14, 2014, 12:05:06 pm »
+1
Ja nie interesuję się polityką [...] ale to nie znaczy, że nie zależy mi na dobru mojego państwa i wypełnianiu obowiązku, jakim jest chodzenie na wybory.
I właśnie to jest idealny przykład dla tego, aby kobietom prawa wyborcze jednak odebrać. No bo skoro nie interesujesz się polityką, to nie chodź i nie zaznaczaj jednego czy drugiego bo znasz jego nazwisko, generalnie zgadzasz się z linią jego partii (chociaż w sumie do końca nie wiesz co z czym się tam je) albo jest "lewakiem" czy "prawicowcem'" więc wszystko wiadomo (a dziś "prawo" i "lewo" to pojęcia baaaardzo płynne). Oczywiście to tylko przykłady, nie zarzucam Ci, że akurat któryś z nich Ciebie opisuje. To tak jak w przypadku tych wszystkich idiotów, którzy krytykują obecnie Axla i newGn'R, ale jak przyjeżdżają na koncert to musowo na niego idą. Abo tak, albo tak. Inaczej jest się hipokrytą. Zatem "nie znam się, nie interesuję się" - nie mieszam się do tego. I sprawa jasna.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #933 dnia: Lipca 14, 2014, 02:59:36 pm »
+2
Otóż to. Jeżeli nie posiadasz elementarnej wiedzy na temat programu partii, to nie wybieraj, bo strzelasz na oślep. Wtedy PRAWDOPODOBNIE bardziej przysłużysz się Polsce nie głosując w ogóle.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Polityka
« Odpowiedź #934 dnia: Lipca 14, 2014, 03:41:30 pm »
+3
Jeżeli już, może to być argument żeby odebrać prawo wyborcze konkretnej osobie bez względu na płeć, nie kobietom w ogóle.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #935 dnia: Lipca 14, 2014, 05:27:52 pm »
0
ale przecież o to Korwinowi chodziło, chodziło mu o odebranie prawa wyborczego konkretnym osobom ... przeczytaj jeszcze raz mojego poprzedniego posta, tam krótko streściłem co dokładnie Korwin miał na myśli.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #936 dnia: Lipca 14, 2014, 05:55:18 pm »
+2
Według jakich kryteriów JKM ocenia kto "zasłużył" na prawo wybierania, a kto nie?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #937 dnia: Lipca 14, 2014, 05:58:20 pm »
+2
Ja nie interesuję się polityką [...] ale to nie znaczy, że nie zależy mi na dobru mojego państwa i wypełnianiu obowiązku, jakim jest chodzenie na wybory.
I właśnie to jest idealny przykład dla tego, aby kobietom prawa wyborcze jednak odebrać. No bo skoro nie interesujesz się polityką, to nie chodź i nie zaznaczaj jednego czy drugiego bo znasz jego nazwisko, generalnie zgadzasz się z linią jego partii (chociaż w sumie do końca nie wiesz co z czym się tam je) albo jest "lewakiem" czy "prawicowcem'" więc wszystko wiadomo (a dziś "prawo" i "lewo" to pojęcia baaaardzo płynne). Oczywiście to tylko przykłady, nie zarzucam Ci, że akurat któryś z nich Ciebie opisuje. To tak jak w przypadku tych wszystkich idiotów, którzy krytykują obecnie Axla i newGn'R, ale jak przyjeżdżają na koncert to musowo na niego idą. Abo tak, albo tak. Inaczej jest się hipokrytą. Zatem "nie znam się, nie interesuję się" - nie mieszam się do tego. I sprawa jasna.
Otóż to. Jeżeli nie posiadasz elementarnej wiedzy na temat programu partii, to nie wybieraj, bo strzelasz na oślep. Wtedy PRAWDOPODOBNIE bardziej przysłużysz się Polsce nie głosując w ogóle.
O przepraszam bardzo, a w którym miejscu napisałam, że przed wyborami nie śledzę programów wyborczych na tyle by ŚWIADOMIE dokonać wyboru przy głosowaniu?
To, że nie interesuję się polityką na co dzień nie znaczy, że ktokolwiek może mi to prawo odebrać.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #938 dnia: Lipca 14, 2014, 07:24:57 pm »
0
Tylko zrozum ja też mam jakieś zdanie w wielu kwestiach na tematy polityczne, ale dopuszczam to, że moje myślenie może być błędne, nawet jeśli mi się wydaje, że taka a nie inna droga jest lepsza, polityka jest tematem zbyt szerokim i nie da się przewidzieć wszystkich argumentów za i przeciw na daną kwestię, już nie mówiąc o przetrawieniu tych wszystkich argumentów  i jeżeli by się okazało, że myślenie większości z nas jest błędne to tym gorzej dla nas wszystkich.
A w życiu nic nie jest idealne, bo każdy program polityczny, będzie miał zapewne plusy i minusy.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Polityka
« Odpowiedź #939 dnia: Lipca 14, 2014, 08:05:43 pm »
+1
Dla mnie spraw jest jasna - albo się na czymś znam, albo nie. Jeśli siedzę w czymś to nie ważne jaki punkt widzenia mi przyświeca, bronię swoich racji, ale wciąż jest to ten sam "temat". Natomiast jeżeli coś jest mi obojętne bądź znam coś na tyle słabo, by nie orientować się w szczegółach, to najzwyczajniej w świecie się w to nie wpierdalam i nie zawracam sobie tym głowy. Stop hipokryzji!

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Polityka
« Odpowiedź #940 dnia: Lipca 14, 2014, 09:27:25 pm »
0
Całe to odbieranie, zamrażanie prawa wyborczego to mrzonka i sam byłbym przeciwko wprowadzeniu takiego mechanizmu. Bzdura i marzenie ściętej głowy. Mimo wszystkich mankamentów demokracji, nikt jeszcze nic lepszego nie wymyślił i wątpie czy wymyśli.
Zgadzam się natomiast z Owsikiem, jeżeli człowiek nie orientuje się zbytnio w tym co się dzieje na scenie politycznej i generalnie mu to zwisa - albo nie głosować, albo oddać głos nieważny. Tylko ile osób w tym kraju uderzy się w pierś i samo przed sobą przyzna "nie znam się", skoro mamy chociażby 38 mln trenerów polskiej reprezentacji w piłkę nożną i każdy wie wszystko najlepiej :D

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #941 dnia: Lipca 14, 2014, 09:59:36 pm »
0
Mimo wszystkich mankamentów demokracji, nikt jeszcze nic lepszego nie wymyślił i wątpie czy wymyśli.
Dobra, pytanie za 100 punktów: w czym dokładnie jest lepsza demokracja od monarchii dziedzicznej?

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #942 dnia: Lipca 14, 2014, 11:19:00 pm »
0
O! Dobre pytanie. Demokracja nie jest najlepszym rozwiązaniem... naobiecują średniej klasie i biedakom góry złota, ci się nabiorą i oddadzą swe cenne glosy na zlodzieja i dupa zimna. A w przyadku monarchii wiadomo kto jest odpowoedzialny i koniec.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1898
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Polityka
« Odpowiedź #943 dnia: Lipca 16, 2014, 09:13:45 pm »
+1
I śmieszą mnie te zarzuty o wycinaniu fragmentów jego tekstów bez przytoczenia całości. Przecież czytając nawet całe jego artykuły/wywiady, puenta jest taka sama.
No i w tym momencie pokazałeś IDIOTO (tak, jesteś idiotą - i to nie jest obraza ani nawet opinia, tylko potwierdzony fakt, a Twoja wypowiedź jest tego dowodem), że nie przeczytałeś UWAŻNIE i ZE ZROZUMIENIEM ani jednego tekstu napisanego przez Korwina. Człowiek rozumny po przeczytaniu czy wysłuchaniu w całości jego wypowiedzi (W CAŁOŚCI, nie jakieś urywki wrzucane na główną przez portale typu "wdupe pe el") zauważy, że sens wypowiedzi JKM często jest zupełnie inny od tego, jaki usiłują prezentować media z głównego nurtu.

Post Merge: [time]Lipiec 16, 2014, 09:20:12 pm[/time]
Co się zaś tyczy demokracji, to świetnie to ujął @owsik. Demokracja daje ogromne pole do popisu różnym "obiecywaczom" czy też pospolitym demagogom. Przykład? Hasełka o "tolerancji" zapewniły niejakiemu Palikotowi 10% w ostatnich wyborach do Sejmu.


§ 2. Obowiązuje bezwzględny zakaz używania wulgaryzmów oraz treści obraźliwych w stosunku do innych użytkowników oraz osób będących przedmiotem wypowiedzi/dyskusji.

Swego czasu było słowne. Teraz jest warn.
/Canis
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2014, 10:10:57 pm wysłana przez Canis_Luna »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #944 dnia: Lipca 16, 2014, 09:56:27 pm »
+3
https://www.youtube.com/watch?v=hMcAe2Q71Bs
Widzę Ivellios, że kultury uczysz się od mistrza :) Ale spokojnie, każda obelga od prawicowca dostarcza mi śmiechu, więc dzięki!
I jak na lewaka przystało - złożyłem donos.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)