Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410181 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #885 dnia: Kwietnia 09, 2014, 09:58:51 pm »
0
Co do tej całej sprawy, to ja nie chce wypowiadać się na temat wiarygodności jednej czy drugiej komisji, bo ja nic z tych ekspertyz nie rozumiem, żadna komisja nie będzie sprawiać wrażenia wiarygodnej dopóki będą mieszać się w to politycy, którzy chcą coś na tym ugrać (to tyczy się zarówno jednej jak i drugiej strony), zawsze jedni będą próbowali podważyć wiarygodność tych drugich jak i odwrotnie, a że ja np. nie znam się na budowie maszyn to łatwo by można było mną manipulować, dlatego tez słucham z dużą rezerwą tego wszystkiego, a manipulacje czuć z jednej i drugiej strony zarówno ze strony Macierewicza, który w czasach gdy jeszcze ta jego komisja nie udowodniła tego rzekomego zamachu, sugerował, że wszystko wskazuje na zamach jak i np. TVN, która cytowała fragment nagrań z czarnych skrzynek, który brzmiał "jak nie wyląduje to mnie zabiją", co oczywiście miałoby sugerować, ludziom, że to prezydent wywierał nacisk na pilotach, oczywiście jednego i drugie było sugerowane, pomimo, że nie było udowodnione.
Ja nie wiem czy był zamach i moja wiara w to, bądź niewiara nie ma tu nic do rzeczy, dlatego mnie zdumiewa, że jest aż tyle, ludzi, którzy wierzy bądź nie wierzy w zamach, przypuszczać coś więcej na ten temat mogą tylko ci, którzy interesują się, znają się na takich rzeczach jak budowa maszyn, bądź interesują się polityką zagraniczną Rosji - oczywiście tutaj nie jest istotne pytanie czy Kaczyński był słabym prezydentem czy nie tylko czy z punktu widzenia interesu Rosji jest to korzystne czy nie, że Kaczyński był prezydentem Polski, od siebie jedynie powiem, że często słyszałem stwierdzenie, że był słabym prezydentem i nie miałby szans wygrać drugi raz, ja pomimo, że nie byłem entuzjastą Kaczyńskiego to uważałem, że nie był bez szans, nawet powiem więcej uważałem, że był on jedynym kandydatem, który miał szansę wygrać z Komorowskim (gdyby wybory odbyły się w planowanym terminie), bez względu jakim on prezydentem był. Przypomnę tylko, że z każdym sondażem przewaga Komorowskiego nad Kaczyńskim topniała, a same sondaże mogły być niedoszacowane na niekorzyść Kaczyńskiego. Dla porównania dodam, że w 2005 roku miesiąc przed wyborami w mediach zadawano sobie pytanie czy dojdzie do drugiej tury, czy może Tusk wygra w pierwszej turze.
No to chyba tyle ode mnie na temat Smoleńska.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2014, 10:03:25 pm wysłana przez Bluebird »

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #886 dnia: Kwietnia 17, 2014, 06:46:20 pm »
0
W ramach ciekawostki rezydencja byłego prezydenta Ukrainy, W. Juszczenki.
http://www.unian.net/politics/909130-v-seti-poyavilis-foto-gosudarstvennoy-dachi-yuschenko.html
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #887 dnia: Kwietnia 17, 2014, 06:59:37 pm »
0
No to ładnie sie chłopak urządził. Chociaż ja bym tak mieszkać nie mógł. Mi wystarczy moje M3
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #888 dnia: Maja 22, 2014, 11:05:53 pm »
0
No to kto zawita w niedzielę w komisji? Kandydat/ka już upatrzony/a?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #889 dnia: Maja 22, 2014, 11:22:42 pm »
0
Ogólna nagonka na Korwina świadczy o jednym i przypomnijcie sobie, że pierwszy to powiedziałem:

on wejdzie do parlamentu europejskiego.

i będziemy mieli nowego idiotę w Europie.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #890 dnia: Maja 22, 2014, 11:24:09 pm »
0
ja zawitam, kandydat upatrzony. Niestety nie zdążyłem złożyć wniosku o udział w referendum w Krk. A wy co myślicie? Olimpiada tak czy nie? :P

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #891 dnia: Maja 22, 2014, 11:39:12 pm »
0
Chleba, a nie igrzysk.
Co do Korwina: jeżeli wejdzie do PE, to znaczy że liczba kretynów w Polsce nie jest stała - ona się zwiększa...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #892 dnia: Maja 23, 2014, 01:32:14 am »
+1
No to teraz poczułem się jak kretyn    :ph34r:
Ja na wybory idę, głos oddam na jedną z dwóch partii, która zdecydowanie mówi, że będzie przeciwko wprowadzeniu jakichkolwiek przepisów prawa, które ograniczałyby jeszcze bardziej naszą suwerenność, tą jedną z tych dwóch partii, jest ta która ma większe szanse wejść do europarlamentu, jest najbardziej wolnościową partią w Polsce i jest mi bliższa ideowo, nazwy tej partii nie podam bo to tak jakby przyznać się, że jest się kretynem.

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Polityka
« Odpowiedź #893 dnia: Maja 23, 2014, 10:10:27 am »
+2
Ogólna nagonka medialna na Korwina świadczy tylko o jednym - kompletnie nieobiektywnym "dziennikarstwie" uprawianym w Polsce przez "mainstreamowe" media, które nie mają nic wspólnego z rzetelnością. Jak w 2000 roku Piotr Gembarowski naskoczył w wywiadzie na Krzaklewskiego, gość od razu został wylany z TVP. A teraz? Siedzi Monika "resortowe dziecko" Olejnik i nawet nie kryje się z kim sympatyzuje.To ma być medialny obiektywizm?!

Zadziwia mnie cały czas liczba głosujących na PO, ale też na PiS. Niestety ludzie głosują na twarze, a nie na programy. A "znajomych twarzy" ma najwięcej PO, a KNP, RN wystawiają w 95% samych no name'ów. Myślę jednak, że na pewno partia eurosceptyczna wejdzie do PE. I wbrew temu nie grozi nam kataklizm, ani tym bardziej wstyd w Europie.

PS. Co do ogólnej nagonki na KNP - Polecam obejrzec każdemu, kto twierdzi, że mamy "niezależne" media.
https://www.youtube.com/watch?v=JpZ7C-4asKU

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #894 dnia: Maja 23, 2014, 10:33:11 am »
0
Co nie zmienia faktu, że niepotrzebnie dał się wciągnąć w tą głupią dyskusją z Kowalem i Olejnik, bo nawet jeżeli prywatnie tak uważa, to jednak w programie występował jako przedstawiciel swojej partii, tak więc o swoich prywatnych poglądach nie powinien rozmawiać, a Kongres Nowej Prawicy jest akurat za zaostrzeniem przepisów Kodeksu Karnego również dla gwałcicieli.
Natomiast Olejnikową Wipler powinien zapytać kto według niej jest legalnym przywódcą Ukrainy i z jakiego przepisu prawa obowiązującego na terenie Ukrainy to wynika, ciekawe co by odpowiedziała ...pewnie, że to ona tu jest od zadawania pytań.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #895 dnia: Maja 23, 2014, 10:37:55 am »
0
To jest oczywiste, że nie mamy niezależnych mediów i nie mam nic do partii uniosceptycznych, ale jak można głosować na kogoś, kto walczy z biurokractwem i jednocześnie startuje do PE, aby "zrobić burdel" i brać za to wysoką pensję. On pluje na wyborców, a oni mówią, że to deszcz pada :facepalm:
Nie jesteś za Unią - więc nie startuj i zamiast tego namawiaj naród, aby chcieli wystąpić z tego tworu, albo startuj i zapier***** jak najciężej dla polskich interesów, a nie żeby marnować miejsce.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #896 dnia: Maja 23, 2014, 10:49:12 am »
0
Po pierwsze jeżeli ktoś nie jest za Unią to powinien głosować na partie eurosceptyczne, bo im więcej partii eurosceptycznych w parlamencie tym większa szansa, że będzie mniej Unii w ich państwach.
Co do tego burdelu, to oczywiście tej  wypowiedzi nie należy traktować dosłownie, tą wypowiedzią Korwin dał do zrozumienia w jakim poważaniu ma parlament europejski z którego pochodzi ta cała unijna biurokracja. Oczywiście traktowanie tej wypowiedzi przez media dosłownie jest celową manipulacją, ale to nie zmienia faktu, że Korwin jak każdy unio sceptyk chciałby likwidacji parlamentu europejskiego.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #897 dnia: Maja 23, 2014, 10:52:59 am »
0
Hmmm i na kogo tu oddać głos - na kogoś, kto będzie walczył o to, aby polskie pieniądze się nie zmarnowały i wróciły do Polski czy na kogoś, kto sobie tylko krzyczy i jeszcze ma czelność brać za to pieniądze... Ciężki wybór :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #898 dnia: Maja 23, 2014, 11:10:18 am »
+2
Mówiąc Polskie pieniądze masz na myśli te, które my płacimy w postaci składek członkowskich, czy te które mamy dostawać z pieniędzy unijnych, które pochodzą od podatników innych państw europejskich? Zarówno jedne jak i drugie przechodzą przez rozrośniętą biurokrację Unijną, a więc są to pieniądze zmarnowane  z tych pieniędzy jeszcze trzeba część zapłacić na urzędników, którzy będą kontrolowali na co te pieniądze zostaną wydane, oczywiście jak dostaniemy takie pieniądze będziemy musieli spłacać pożyczki w bankach, które pójdą na wkład własnych i po co to wszystko, kosztem naszej suwernności? Czy nie lepiej, żeby te wszystkie pieniądze zostały w kieszeniach prywatnych?
a kto powiedział, że Korwin będzie tylko krzyczał w PE? Może będzie umiał się dogadywać z innymi partiami, w taki sposób, żeby głosowały za ograniczeniem wpływów Unijnych na poszczególne państwa.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #899 dnia: Maja 23, 2014, 11:13:05 am »
0
Niestety ludzie głosują na twarze, a nie na programy.

A to któraś partia ma program? I nie mówię tu o "programie" na papierze, bo taki to i ja mogę napisać, ale coś co potem jest w stanie zrealizować ?

Nie idę na wybory. Jestem przeciwny UE więc się powstrzymam od głosu, tak chyba będzie najlepiej, przynajmniej nie będę hipokrytą.