Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tiramisu

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #585 dnia: Listopada 22, 2009, 05:19:15 pm »
0

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #586 dnia: Listopada 22, 2009, 05:21:23 pm »
0
Przyjrzę się panu Korwinowi - Mikke :)
Skąd taki uraz do SLD? Czy 2 lata temu lubiłeś Kaczyńskiego? Jeśli nie,co zdecydowało o sympatii do niego.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Polityka
« Odpowiedź #587 dnia: Listopada 22, 2009, 05:35:27 pm »
0
Przede wszystkim stałem się aż do maksimum eurosceptykiem. Jakie idee przyświecały Związkowi Radzieckiemu? "Otwórzmy granicę, będziemy jednością". Dla mnie to, co się dzieje jest tożsame. Polecam - http://www.kapitalizm.republika.pl/ue/bukowski.html . Długie, ale warto.

2 lata temu nie lubiłem Kaczyńskiego. Teraz nie mogę też powiedzieć, że go lubię. Doceniam, to lepsze słowo. Mogę powiedzieć, że zarówno Lech i Jarosław są bardzo zakompleksieni, często nie najlepiej prezentujący się w mediach, ale są patriotami, tego im nie mogę odmówić. A to ostatnio odgrywa u mnie dużą rolę. Bo nie chce być przede wszystkim Europejczykiem, ale Polakiem. UE zmusza mnie do bycia tym pierwszym.

Na koniec jeszcze prozaiczny przykład bez sensu, już nie koniecznie związanego z Unią, ale jednak bez sensu. A propos zapinania pasów:

"Jeszcze mądrzejszy byłby nakaz chodzenia w czapce

Kierując się takimi kryteriami jak koszty leczenia i statystyka, znacznie mądrzejszy byłby nakaz chodzenia w sezonie jesienno-zimowym w czapce i szaliku (i oczywiście wysokie mandaty za chodzenie bez).

Oczywiste i statystycznie do wykazania jest to, że chodząc w czapce i szaliku ryzyko przeziębienia wielokrotnie się zmniejsza w stosunku do chodzenia bez czapki i bez szalika.
To że ktoś tam chodził bez i się nie przeziębił tu nie ma wielkiego znaczenia - statystyka jest statystyką.

Mniej przeziębień to mniej zwolnień lekarskich (poważne straty PKB), mniej zasiłków chorobowych (wypłacanych również z budżetu państwa, a więc mniejsza dziura budżetowa), mniejsze koszty leczenia (również finansowanego z pieniędzy publicznych).

Dodajmy że kwoty które corocznie traci budżet państwa na skutek takich właśnie kosztów przeziębień to o rząd wielkości większe kwoty niż skutki wypadków komunikacyjnych.

Dlatego więc dokładnie tak samo uzasadnione jak obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa, byłby obowiązek chodzenia jesienią i zimą w czapce i szaliku.

Absurdalność jest dokładnie taka sama.

Nikt nie neguje tego że pasy bezpieczeństwa ratują życie, tak samo jak tego że odpowiedni ubiór chroni przed przeziębieniem.
Natomiast trzeba już być (p)osłem żeby widzieć tu jakąś rolę dla nakazu.

Równie dobrze można by ustawowo nakazać jedzenia i oddychania, no bo przecież jak nie będzie nakazu to ludzie poumierają z głodu i poduszą się.

Jeżeli posłowie chcą zrobić coś dobrego dla bezpieczeństwa, to niech sfinansują jakąś DOBRĄ kampanię społeczną która przekona ludzi do zapinania pasów.
Bo póki co efekt jest taki, że za przestawienie samochodu na parkingu z miejsca na miejsce bez zapiętych pasów można dostać mandat, podczas gdy statystyki pokazują (zresztą każdy sobie może stojąc gdzieś przy drodze policzyć), że połowa kierowców pasów nie zapina.
Do tego pewnie jest jakaś część (znam dwie takie osoby), które pasy tylko przekładają przez ramię (żeby policja myślała że są), jednak nie zapinają ich w zapięcie (żeby nie gniotły ubrań).

Bo sam nakaz NIC nie daje.
Gdyby go zlikwidowano ci którzy chcą i uważają to za potrzebne nadal jeździliby w pasach. Ci którzy nie chcą nadal jeździliby bez.
Tyle że odpadłoby jeszcze jedno źródło kasiory z mandatów. " - tekst z forum Onetu.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #588 dnia: Listopada 26, 2009, 03:00:53 pm »
0
Dla zainteresowanych Korwinem-Mikke  :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke

Przyznam,że część programu przypadła mi do gustu,zastanawiam się jednak nad kwestią opodatkowania. Wiadomo,że żeby państwo miało kasę na wydatki komuś musi ją zabrać. Czy zmniejszenie Sejmu i Senatu do minimum oraz zabranie środków na kulturę  wystarczyłoby na więcej pieniędzy dla wojska i służb chroniących państwo?
Nie jestem matematykiem,ale wydaje mi się to dość utopijne,a sama idea zabrania pieniędzy przeznaczonych na kulturę jako humaniście mi przeszkadza. Z kolei likwidacja składki na ZUS powoduje szybsze bicie serca :D
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Swoją drogą polecam grę Demokracja,dzięki niej można się sporo "nauczyć" :) i sprawdzić w praktyce swoje pomysły społeczno,ekonomiczne :)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jednak nie zostanę wyborcą pana Korwina - Mikke. Nie odpowiada mi jego postulat odebrania czynnego prawa wyborczego kobietom. Wiem,że część głosuje tak,jak mężowie nie z przekonania tylko - bo tak,ale co z tego? Wśród mężów tez nie brak głupoli.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
http://wiadomosci.onet.pl/2085150,12,znany_dziennikarz_nie_chce_juz_orderu_od_l_kaczynskiego_szok,item.html - zakładając,że to,co mówi dziennikarz jest prawdą to...  :o

"Podczas ceremonii okazało się, że wręczenie orderu opóźni się, ponieważ zgody nie wyraził prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew"

"Proszę przyjąć wyrazy mojego szczerego współczucia dla narodowej niezależności i suwerenności Polski, skoro wręczenie obcym obywatelom polskich odznaczeń państwowych wymaga zgody dyktatorów i prezydentów, którzy we własnych krajach nie mają społecznej legitymacji - dodaje rosyjski pisarz."
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 06:22:37 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #589 dnia: Listopada 26, 2009, 04:15:27 pm »
0
Get In The Ring, tak sobie czytam Twoje posty i jakbysmy się kiedyś widzieli, to przypomnij mi, że wiszę Ci piwo.

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Polityka
« Odpowiedź #590 dnia: Listopada 26, 2009, 08:00:59 pm »
0
spoko. o takich rzeczach nie zapominam.  :D


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Polityka
« Odpowiedź #591 dnia: Listopada 26, 2009, 09:45:25 pm »
0
http://www.sfora.pl/PiS-zlikwiduje-gimnazja-a14083


Nie znoszę PiSu, ale kwestię zlikwidowania gimnazjów i powrotu do modelu 8-letniej podstawówki i 4-letniego liceum jak najbardziej popieram. Ja miałam to szczęście, że zmieniłam szkołę dopiero mając lat 15 i z własnego doświadczenia wiem, jak bardzo taka zmiana szkoły "nobilituje" - uczniom wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy, wszystko wiedzą i wszystko im wolno, bo są "dorośli" - przecież wskoczyli już o oczko wyżej w edukacyjnej hierarchii! Tymczasem, tak naprawdę w wieku 15 lat ma się żadne pojęcie o życiu... A co dopiero w mając lat 13?!
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #592 dnia: Listopada 26, 2009, 09:50:03 pm »
0
Tymczasem, tak naprawdę w wieku 15 lat ma się żadne pojęcie o życiu...
Dzięki :P
Również jestem za zlikwidowaniem gimnazjów i utworzeniem 8 letniej szkoły podstawowej.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Polityka
« Odpowiedź #593 dnia: Listopada 27, 2009, 03:26:26 pm »
0
Wprowadzenie gimnazjów upośledziło wychowawczo większość dzisiejszej młodzieży. Niestety...
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #594 dnia: Listopada 27, 2009, 03:57:27 pm »
0
   To prawda. Niedawno rozmawiałem z moją wychowawczynią z podstawówki. Mówi: "kIedyś proces wychowawczy trwał 5 lat, można było coś zaplanować itp. Teraz jest to tak- klasa 1-3 pierwszy wychowawca, 4-6 drugi wychowawca, gimnazjum trzeci wychowawca, liceum czwarty wychowawca.  
    Możecie się śmiać, nauczyciel  i tak nie wychowuje swoich uczniów. Mój mnie wychowywał, i miał na mnie bardzo pozytywny wpływ.

   Pomijam już kwestie finansowe, ile pieniędzy zostało zmarnowane na tę niepotrzebną nikomu reformę.

No i kwesta pedofili:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lech-Kaczynski-zlozyl-podpis---pedofile-beda-kastrowani,wid,11727650,wiadomosc.html?ticaid=192e1&_ticrsn=3
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2009, 04:09:08 pm wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #595 dnia: Grudnia 01, 2009, 11:53:08 am »
0
SdPl i Partia Demokratyczna wystawią w wyborach na prezydenta prof. Tomasza Nałęcza - donosi "Polityka". Polityk potwierdza.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Która partia ma w programie wysłanie NFZ na Marsa bez prawa powrotu?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2009, 11:56:20 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #596 dnia: Grudnia 01, 2009, 12:25:43 pm »
0
Pewnie nowa partia Korwina :D

Szczerze mówiąc to jestem za likwidacją państwowych molochów, które są ciepłym przytułkiem dla urzędasów i ich rodzin. Zacząłbym od ZUS i KRUS.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #597 dnia: Grudnia 01, 2009, 12:55:23 pm »
0
Zakładamy stronę STOPZUS? :P Będziemy zbierać podpisy i organizować milczące protesty pod oknami :P

I będziemy moknąć i patrzeć i patrzeć i patrzeć  :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2009, 01:59:05 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Polityka
« Odpowiedź #598 dnia: Grudnia 01, 2009, 03:29:00 pm »
0
Panie i Panowie dzisiaj w życie wszedł Traktat Lizboński. Tym samym utraciliśmy pełną niepodległość. W tym momencie z punktu widzenia prawa istotniejsze jest to, że jesteśmy obywatelami UE niż RP.  :ph34r:

Na koniec jeszcze cytat:

"...oddając część suwerenności, państwa członkowskie Unii wzmacniają ją" - Jacek Saryusz-Wolski.



Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #599 dnia: Grudnia 01, 2009, 03:32:27 pm »
0
Niestety tylko Unia może uratować kraje Europejskie przed gospodarczą zagładą czy tego chcemy czy nie.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.