Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Polityka
« Odpowiedź #316 dnia: Września 23, 2007, 01:20:01 pm »
0
Dla tych ,którzy jeszcze nie widzieli  ;D
http://www.tvn24.pl/12690,1522272,wiadomosc.html

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #317 dnia: Września 23, 2007, 01:41:33 pm »
0
Najpierw kontuzja goleni w Charkowie,teraz to.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #318 dnia: Września 23, 2007, 01:58:12 pm »
0
Aleksander Kwaśniewski będzie kandydatem LiD na premiera - ogłosił w Kielcach Wojciech Olejniczak. Był prezydent przy okazji prezentowania się na konwencji LiD obrócił w żart swoją wpadkę w Kijowie. - Wprowadzenie Ukrainy do UE wymagają niezłego zdrowia i poświęcenia. Będziemy robić wszystko, by nasi ukraińscy bracia znaleźli się w Unii, będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #319 dnia: Września 23, 2007, 02:23:20 pm »
0
Kampania wyborcza w toku,a ja chciałbym zapytać,czym będziecie sie kierować głosując.
Czy ważne będzie dla Was hasło wyborcze,znane twarze,obietnice wyborcze,program partii,czy może zagłosujecie głównie przeciw komuś? Różne są motywy,a ja chciałbym się dowiedzieć,co decyduje o tym,komu powierzycie losy kraju.

Piszcie,jak zagłosujecie i dlaczego. :)
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2007, 02:28:47 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Polityka
« Odpowiedź #320 dnia: Września 23, 2007, 05:36:48 pm »
0


Piszcie,jak zagłosujecie i dlaczego. :)


Jesli o tym,to zapraszam tutaj  :D
http://gunsnroses.com.pl/forum/index.php?topic=4218.0

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #321 dnia: Września 27, 2007, 05:00:32 pm »
0
Przeginasz :P

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

B. premier Józef Oleksy powiedział, że nie zdecydował się kandydować w październikowych wyborach parlamentarnych, gdyż "nie podjął decyzji o aktywizacji w życiu politycznym".
Propozycję kandydowania ze swoich list złożyła Oleksemu Samoobrona. Szef tej Andrzej Lepper powiedział na niedzielnej konferencji prasowej, że b. premier jednak nie będzie kandydował do Sejmu z list Samoobrony, ale będzie współpracował z tą partią w sprawach polityki zagranicznej.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Premier Jarosław Kaczyński zadeklarował, że zgadza się wziąć udział w debacie z Aleksandrem Kwaśniewskim, który jest kandydatem LiD na premiera. - Przyjmuję to wyzwanie - oświadczył premier podczas I Kongresu PSL Piast w niedzielę w Lublinie.

- Do podjęcia debaty o Polsce - zaapelował do premiera podczas niedzielnej konwencji LiD w Kielcach Aleksander Kwaśniewski. Jak powiedział, jest do niej gotowy w dowolnym terminie i w dowolnym miejscu.

- Przyjmuję to wyzwanie i przyrzekam, że będę w tej dyskusji bronił także interesów polskiej wsi - powiedział premier.

Zdaniem J. Kaczyńskiego, LiD to nic innego, niż "kontynuacja PZPR", LiD ma swój "program retro", który Polsce przedstawia i "myśli, że zdoła wrócić do lat 90." - Jestem głęboko przekonany że to się nie uda - zapewnił premier.

Debata o Polsce między b. prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim a premierem Jarosławem Kaczyńskim osłabi obecność PO w kampanii wyborczej - uważają politolodzy, z którymi rozmawiała. Dodają, że PiS i LiD powinny na tym zyskać.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Szef Ligi Polskich Rodzin Roman Giertych oświadczył we Wrocławiu, że po wyborach partia będzie chciała do ustawy o uposażaniu byłych prezydentów wpisać zasadę że muszą oni godnie się zachowywać.
W ten sposób na konwencji Ligi Prawicy Rzeczpospolitej Giertych odniósł się do zachowania Aleksandra Kwaśniewskiego w Kijowie.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Szef PO Donald Tusk powiedział na konwencji PO w Szczecinie, że słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w Rzeszowie, gdy mówił, że jeśli w wyborach zwycięży PO i LiD, "to będzie nowy 13 grudnia 1981 roku", zabrzmiały "równie niepokojąco jak gesty i mimika Aleksandra Kwaśniewskiego w Kijowie".
- Dlaczego nie możemy Polaków przekonać, że polityka w Polsce może wyglądać tak jak gospodarka w Szczecinie? Może dlatego, że wczoraj cała Polska była świadkiem dwóch scen. Może dlatego, że ciągle w Polsce straszą swoim zachowaniem, swoimi twarzami politycy, których powinniśmy 21 października skreślić - mówił Tusk.

- Jeden z polityków - znany, ambitny, były prezydent przyniósł po raz kolejny wstyd Polsce. Wytłumaczył to 10 kieliszkami wina. To jest jakieś wytłumaczenie dla zachowania, które przynosi wstyd jemu, jego formacji. Ale tego samego dnia był drugi polityk nie w Kijowie tylko w Rzeszowie, którego słowa zabrzmiały równie dziwnie i równie niepokojąco jak gesty i mimika Aleksandra Kwaśniewskiego w Kijowie - kontynuował.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sondaż: aż 6 partii w nowym Sejmie
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec września wygrałoby je PiS z 34 proc. poparciem - wynika z najnowszego ulicznego sondażu Polskiej Grupy Badawczej (PGB). Kolejne miejsca w rankingu zajęły: PO - 31 proc., koalicja LiD - 18 proc., LPR - 7 proc., PSL - 5 proc., Samoobrona - 5 proc.

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1613533,news.html
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Polityka
« Odpowiedź #322 dnia: Września 27, 2007, 07:36:22 pm »
0
Ostatnio nasz prezydent odwiedził Polaków mieszkających w USA. Podobno w czasie ostatnich wyborów to właśnie PiS miał tam największe poparcie. Pewnie i w tych wyborach Kaczyńscy liczą na tamtejszą Polonię, więc stąd te nagłe odwiedziny.  Pytanie do Was. Jakie jest wasze zdanie w sprawie możliwości oddawania głosów w wyborach przez Polaków mieszkających na stałe poza granicami naszego kraju?
Wiadomo, że przyczyny wyjazdu są różne. Niektórzy wyjeżdżają na kilka miesięcy, inni na kilka lat, ale są i tacy co na obczyźnie mieszkają kilkadziesiąt lat i nie mają zamiaru wrócić do Polski. Czy oni powinni podejmować decyzje w sprawach, które ich nie dotyczą? Decydować o tym, kto będzie zajmował się naszą gospodarką, finansami, oświatą? Naszą, a nie jakiegoś tam Stana Kowalskiego, czy innego Johna Wiśniewskiego.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #323 dnia: Września 27, 2007, 10:34:28 pm »
0
Renata Beger kupowała podpisy. Została nagrana przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4528092.html

guest211

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #324 dnia: Września 27, 2007, 11:39:21 pm »
0
Ostatnio nasz prezydent odwiedził Polaków mieszkających w USA. Podobno w czasie ostatnich wyborów to właśnie PiS miał tam największe poparcie. Pewnie i w tych wyborach Kaczyńscy liczą na tamtejszą Polonię, więc stąd te nagłe odwiedziny.  Pytanie do Was. Jakie jest wasze zdanie w sprawie możliwości oddawania głosów w wyborach przez Polaków mieszkających na stałe poza granicami naszego kraju?

Technicznie - O.K. Jeżeli posiadają obywatelstwo polskie i są w stanie to udokumentować - mają prawo głosować.
Moralnie - nie jest O.K. bo nie żyją tu i teraz a opierając się tylko na danych z Internetu czy prasy można sobie wyrobić fałszywe zdanie. Ale tam ponoć w USA głosuje z pośród "naszych" garstka ludzi więc nie ma co panikować.


Polityka to gra interesów. Jak dadzą przed wyborami mojej mamie emeryturę (rocznik '53) to zagłosuję na PiS bo mam już dość jej narzekania i męczarni w tej cholernej budżetówce. Niech się spełni jej marzenie. Jak nie dadzą to głosuję na LiD, przynajmniej się może stosunki poprawią na linii Polska - Europa i nie będą grzebać przy socjalu i dopłatach. A obydwu partiom życzę aby nie spieprzyły sprawy do końca (obecnie to za różowo ponoć nie wygląda) z fuduszami unijnymi bo jak nie wykorzystamy  do końca tego co nam dają teraz to już drugiej takiej szansy nam nikt nie da.

PO jako samodzielna partia w tych wyborach u mnie odpada. "Trzeba być twardym nie miętkim". Głosowałem na nich w poprzednich - drugiej szansy już im nie dam.

Dziękuję za uwagę.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Polityka
« Odpowiedź #325 dnia: Września 28, 2007, 08:00:09 am »
0
Renata Beger kupowała podpisy. Została nagrana przez dziennikarzy "Gazety Wyborczej".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,4528092.html


No nie pierwszy raz...zdarzają jej się matactwa w.s. podpisów... ;/ co za....d.....

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #326 dnia: Września 28, 2007, 05:20:26 pm »
0
I jeśli mnie pamięć nie myli, to chyba nawet jakiś wyrok w zawiasach za to dostała... Ale mogło mi się pomylić np. z Hojarską.

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Polityka
« Odpowiedź #327 dnia: Września 28, 2007, 05:29:54 pm »
0
APEL do wszystkich forumowiczów :

Jeżeli nie chcesz dalszych rządów PiS'iorów - zabierz 21 października dowód osobisty swojej babci, błagam !!!

OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

guest211

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #328 dnia: Września 28, 2007, 08:43:36 pm »
0
Ostatnio nasz prezydent odwiedził Polaków mieszkających w USA. Podobno w czasie ostatnich wyborów to właśnie PiS miał tam największe poparcie. Pewnie i w tych wyborach Kaczyńscy liczą na tamtejszą Polonię, więc stąd te nagłe odwiedziny.  Pytanie do Was. Jakie jest wasze zdanie w sprawie możliwości oddawania głosów w wyborach przez Polaków mieszkających na stałe poza granicami naszego kraju?


Jeszcze raz w sprawie Polonii. Nieco może off-topic i wesoło nie będzie - http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1,15,11,35042285,95226938,4152699,0,forum.html

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #329 dnia: Października 01, 2007, 08:20:37 am »
0
Pytanie do Was. Jakie jest wasze zdanie w sprawie możliwości oddawania głosów w wyborach przez Polaków mieszkających na stałe poza granicami naszego kraju?


Mają obywatelstwo polskie = mają prawo głosu. A na to,że ich głosy mogą dać większość tej,czy innej partii ma wpływ ok 60 % wyborców,którym wszystko wisi. Ja głosuję w każdych wyborach i w każdych będę. Jeśli nie mogę być zdecydowanie za jakąś partią,to jest całe grono ugrupowań,które w Sejmie są po prostu zbędne,więc zawsze jest możliwość głosu przeciw nim.

Nie pytaj,co kraj może zrobić dla Ciebie ;)

Przypomniało mi się,jak kiedyś ciotka mojej matki powiedziała,że zagłosuje na Solidarność - czyli według niej SLD. Trochę trwało,zanim wytłumaczyliśmy jej,jaka jest różnica...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Platforma Obywatelska z poparciem 36,3 proc, Prawo i Sprawiedliwość (35,7 proc) oraz Lewica i Demokraci (12,5 proc). Tylko te trzy partie wejdą do parlamentu – wynika z sondażu Pentora przeprowadzonego na zlecenie "Wprost".
Oznacza to, że PO może liczyć na 215 mandatów, PiS na 192, a LiD na 53.

Tuż pod progiem wyborczym znajduje się PSL, które popiera 4.9 proc badanych. Poza Sejmem jest także Partia Kobiet (3,6), LPR (3,1) i Samoobrona (3,0)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
1 października
http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1615235,news.html

Na PO chce głosować 34 proc. ankietowanych, na PiS - 32 proc., a na LiD 16 proc.
Do Sejmu ma jeszcze szansę wejść PSL, który balansuje na progu 5 proc. Samoobrona i LPR otrzymały 3-procentowe poparcie w sondażu
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"