Ankieta

Czy ściągasz z netu materiały chronione prawem autorskim?

tak
27 (75%)
nie
9 (25%)

Głosów w sumie: 34

Autor Wątek: Piractwo  (Przeczytany 38272 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #90 dnia: Września 16, 2012, 10:42:04 pm »
0
Dając video na YT zabierasz im wyświetlenia, z czego na pewno mają profity, dzięki którym utrzymują serwis. Mówiąc dosłownie kradniesz im pieniądze, które mogliby zarobić, gdyby nie przeniesienie filmu na youtube.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #91 dnia: Września 16, 2012, 10:44:12 pm »
0
Wideo koncertu zostało stworzone i należy do serwisu moshcam.com, i o ile mi wiadomo to nie oni wrzucili go na youtube, a ktoś bez ich wiedzy i zgody. Czyli osoba która to uczyniła pozbawiał moshcam wszelakich zysków wynikających z reklam etc które by otrzymywali gdyby wideo byłoby oglądane tylko i wyłacznie na ich serwisie.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #92 dnia: Września 16, 2012, 11:09:26 pm »
0
Chyba nigdy nie będę potrafił zrozumieć, jak tego typu działania można, nazwać kradzieżą... owszem można mówić, że to jest złe, niedobre, ale nazywać to kradzieżą? Ja kradzież zawsze rozumiałem jako pozbawienie mnie mojej własności, bez mojej zgody / prościej: pozbawienie mnie rzeczy, w której byłem posiadaniu, bez mojej zgody.

a więc ściąganie z torrentów/kopiowanie płyt z muzyką i filmami nie jest kradzieżą - przecież nikogo nie pozbawiam własności, tylko powielam. jak jezus :) LOL :D

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #93 dnia: Września 16, 2012, 11:16:58 pm »
+1
Nie macie racji, dajecie się wciągnąć w ten wir komplikowania definicji prostych. W  ten sposób nie pozbawiam ich rzeczy, w których posiadaniu oni byli, bo te zyski to są rzeczy, w których posiadaniu oni potencjalnie mogli by  być, a więc nigdy ich nie mieli./ To o czym, Wy mówicie to według mnie jest używaniem mojej własności bez mojej zgody, ale używanie mojej własności bez mojej zgody to w tej sytuacji nie jest kradzież. Oczywiście jeżeli np. będziemy używali cudzy samochód bez zgody właściciela to w momencie używania jest to oczywiście kradzież, bo w tym momencie właściel jest pozbawiony swojej własności (samochhodu), ale w przypadku powyższym właściel nigdy nie był pozbawiony swojej własności. Przy czym zwróćcie uwagę ja nigdy nie mówiłem, że takie postępowanie jest dobre.
a więc ściąganie z torrentów/kopiowanie płyt z muzyką i filmami nie jest kradzieżą - przecież nikogo nie pozbawiam własności, tylko powielam. jak jezus :) LOL :D
Według mnie to nie jest kradzież, jak już wcześniej wspomniałem, to o czym mówisz to jest "używanie mojej własności bez mojej zgody". Natomiast kradzież wiąże się z pozbawieniem mnie mojej własności
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2012, 11:22:12 pm wysłana przez blackmore »

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #94 dnia: Września 16, 2012, 11:30:08 pm »
0
jeśli ściągam gre z torrentów to też pozbawiam twórców potencjalnych zysków. jesli ktoś będzie chcieć obejrzeć slasha to wejdzie do nich = kasa. jesli ty skopiujesz na inna stronke to ten który użyczył serwera i nagrał to traci pieniądze które w to włożył. własnie w taki sposób supportujesz takie akcje aby było ich więcej, bo im większy ruch będą mieli na stronie tym chętniej będą wrzucać free materiał. teraz sobie 'pożyczysz' na YT a potem nie będziesz mieć co pożyczać.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #95 dnia: Września 16, 2012, 11:32:42 pm »
0
Nie macie racji, dajecie się wciągnąć w ten wir komplikowania definicji prostych. W  ten sposób nie pozbawiam ich rzeczy, w których posiadaniu oni byli, bo te zyski to są rzeczy, w których posiadaniu oni potencjalnie mogli by  być, a więc nigdy ich nie mieli./ To o czym, Wy mówicie to według mnie jest używaniem mojej własności bez mojej zgody, ale używanie mojej własności bez mojej zgody to w tej sytuacji nie jest kradzież. Oczywiście jeżeli np. będziemy używali cudzy samochód bez zgody właściciela to w momencie używania jest to oczywiście kradzież, bo w tym momencie właściel jest pozbawiony swojej własności (samochhodu), ale w przypadku powyższym właściel nigdy nie był pozbawiony swojej własności. Przy czym zwróćcie uwagę ja nigdy nie mówiłem, że takie postępowanie jest dobre.
a więc ściąganie z torrentów/kopiowanie płyt z muzyką i filmami nie jest kradzieżą - przecież nikogo nie pozbawiam własności, tylko powielam. jak jezus :) LOL :D
Według mnie to nie jest kradzież, jak już wcześniej wspomniałem, to o czym mówisz to jest "używanie mojej własności bez mojej zgody". Natomiast kradzież wiąże się z pozbawieniem mnie mojej własności
Czyli jak napiszesz genialną książkę, a ja skopiuje całą jej treść i wydam pod swoim nazwiskiem to bedziesz w pełni zadowolony. W końcu rekopis wciąż będziesz posiadać.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #96 dnia: Września 16, 2012, 11:38:11 pm »
+1
zadowolony z tego nie będę, tylko, że to nie będzie kradzież tylko oszustwo ..........błagam zanim napiszesz następną odpowiedź to trochę pomyśl nad to co napisałem   :facepalm: jeśli oczywiście to nie problem...

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #97 dnia: Września 16, 2012, 11:41:17 pm »
0
To będzie kradzież własności intelektualnej, a nie żadne oszustwo. Poczytaj, wpierw a potem się wypowiadaj.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2012, 11:42:51 pm wysłana przez el_loko »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #98 dnia: Września 16, 2012, 11:44:36 pm »
0
Ja nie muszę o tym czytać, bo na ten temat czytałem bardzo wiele, ale ja poza czytaniem potrafię tez myśleć

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #99 dnia: Września 16, 2012, 11:45:23 pm »
0
Uważać możesz jak chcesz, ale to nie zmienia faktu, że piractwo w każdej postaci jest kradzieżą. Wyjątkowo perfidną warto dodać, bo producent nie ma szans się przed nią obronić.

Cytuj
adowolony z tego nie będę, tylko, że to nie będzie kradzież tylko oszustwo .

Jestem gotów stwierdzić, że czym prędzej byś na policję poleciał, co by paragrafy recytować kto ci co zrobił i dlaczego to jednak kradzież.

Cytuj
w których posiadaniu oni byli, bo te zyski to są rzeczy, w których posiadaniu oni potencjalnie mogli by być,

Wchodzisz na YouTube w ten koncert, patrzysz ile ma wyświetleń - i to już nie jest żaden potencjał, tylko ilość ludzi, którzy wybrali taką formę oglądania proshota zamiast na moshcam.com. To jest realna i jak najbardziej policzalna strata dla tej firmy.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2012, 11:50:20 pm wysłana przez cravenciak »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #100 dnia: Września 16, 2012, 11:57:14 pm »
-1
Uważać możesz jak chcesz, ale to nie zmienia faktu, że piractwo w każdej postaci jest kradzieżą.
A nie prościej nazwać to złem? będzie bardziej uniwersalnie

Cytuj
adowolony z tego nie będę, tylko, że to nie będzie kradzież tylko oszustwo .

Jestem gotów stwierdzić, że czym prędzej byś na policję poleciał, co by paragrafy recytować kto ci co zrobił i dlaczego to jednak kradzież.
A to zadziwiające, bo wiesz lepiej ode mnie co bym zrobił, ja przed policją bym żadnych pragrafów nie cytował co najwyżej bym to robił przed sądem, ....jezeli przed sądem bym się trzymał tej linii, że była to kradzież, to na pewno nie dlatego, że tak uważam,  tylko dlatego, że byłoby to w moim interesie... poza tym czy policja nie ściga za oszustwa?



Cytuj
w których posiadaniu oni byli, bo te zyski to są rzeczy, w których posiadaniu oni potencjalnie mogli by być,

Wchodzisz na YouTube w ten koncert, patrzysz ile ma wyświetleń - i to już nie jest żaden potencjał, tylko ilość ludzi, którzy wybrali taką formę oglądania proshota zamiast na moshcam.com. To jest realna i jak najbardziej policzalna strata dla tej firmy.
Tak to są te zyski, które mogliby mieć gdyby ci ludzie oglądali na moshcam a nie youtube, jednak oni tych zysków nigdy nie mieli
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2012, 12:05:08 am wysłana przez blackmore »

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #101 dnia: Września 17, 2012, 12:00:37 am »
0
Złem? A co to jest zło? Nie uznaję takich filozoficznych bredni. Kradnąc własność intelektualną łamiesz prawo, koniec tematu.

Cytuj
jezeli przed sądem bym się trzymał tej linii, że była to kradzież, to na pewno nie dlatego, że tak uważam,  tylko dlatego, że byłoby to w moim interesie...

Własnie przyznałeś nam wszystkim rację, dziękuję.

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #102 dnia: Września 17, 2012, 12:01:43 am »
+1
blackmore pls nie rób mi konkurencji na największego trolla w najach jeśli będą :(

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #103 dnia: Września 17, 2012, 12:12:31 am »
0
Odnosiłem się już w strefie offtopica, chcąc zrobić władzom forum uprzejmość, ale, jako że dyskusja rozwija się tutaj, to i tutaj poprę blackmore'a. Prawo prawem, a zdrowy rozsądek i odrobina logiki to co innego. Polecam przeczytać ten artykuł
Patafiaństwo się szerzy...

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Piractwo
« Odpowiedź #104 dnia: Września 17, 2012, 12:15:48 am »
0
Logika? Logiczne jest to, że ściągając grę z torrenta nie zapłaciłeś za nią, choć powinieneś, bo ma ona swoją cenę i jest oficjalnie dystrybuowana. Ty masz grę, producent nie ma z tej kopii pieniędzy, end of topic.