Ankieta

Kto wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?

Bayern
Borussia
PSG
Real

Głosowanie się kończy: Kwietnia 29, 2024, 08:57:52 am

Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 1008720 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5400 dnia: Czerwca 25, 2018, 06:33:28 pm »
0
Nawałka: "Nigdy nie podejmuję decyzji na gorąco. Umowa obowiązuje mnie do końca mundialu. Interesuje mnie następny mecz. Po nim oddam się do dyspozycji zarządu PZPN i wtedy zostaną podjęte decyzje. "

co za heroizm pana trenera, któremu i tak kończy się kontrakt po mundialu  :facepalm:

co do kwestii związanych z gunsami z @sunsetstrip się kompletnie nie zgadzam, natomiast jeśli chodzi o kadrę, mamy te same poglądy.
Wspomniałeś o Peszce i Kurzawie. Nawałka powołuje gości którzy normalnie nie powąchaliby murawy (może da im minuty w meczu o honor, aczkolwiek ja nie uważam żeby był to mecz o honor, bo oni go stracili przegrwając z kretesem w tych dwóch meczach), wiec w obliczu fatalnej dyspozycji Grosika i Błaszcza zostajemy bez bocznych pomocnikow.

Wielu ludzi zastanawia się skąd się wzięła taktyka 3-5-2. A no z tego, że nie było komu grać na prawej i lewej pomocy, wiec musiał postawić na wahadła, na których obsadził kolejnych dwóch obrońców. do tego dochodzą Krycha z Górlaskim na pomocy. Tak więc po meczu z Senegalem, na który wystawił ultra ofensywny skład, na mecz z Kolumbią wystawił ultra defensywny (7 def. 3 ofensywnych piłkarzy. Ze skrajności w skrajność. Totalna improwizacja zioma, który kiedys był do bólu konsekwentny.
Po meczu z Senegalem Nawałka zapytany dlaczego w pierwszym składzie wychodzi dwóch tak ofensywnych zawodników jak Milik i Zieliński odpowiedział, że to są zawodnicy z takim potencjałem, że nie mogą siedzieć na ławce. Czyli IMO równie dobrze można było ich dać do obrony, niech grają byle gdzie, byleby byli na boisku, bo przecież mają potencjał  :mellow: No własnie, potencjał do czego?  :sorcerer: Decyzje nawałki przypominaja mi te z Korei czy z Austrii,  gdzie w meczu z Koreą na prawej pomocy zagrał Zurawski (!) a w Austrii Saganowski (!). Opcja z Zurawskim nie wyszła, wiec w nast. meczu na prawą pomoc przesunął Koźmińskiego, który całe eliminacje grał na lewej obronie!

Nie uważam, ze powolanie Milika czy Błaszcza było błędem (naród by go zajebał, gdyby nie powołał Błaszcza). Błędem było powołanie ich zmienników. Teraz słyszę, że w kadrze nie było atmosfery. Wiec po co pojechał Peszko? :D

Szczęsny. Dwa mecze, dwa błędy. Fabian się pewnie śmieje przez łzy. No ale jak Nawałka, mógł nie wystawić kumpla Lewandowskiego?  :excl:

Co do Weszło. Często ich słucham i oglądam. Ostatnio nawet się tam dodzwoniłem i byłem na linii 15 minut. No ale dziś słyszałem jak gadali na Kownackiego, że słaby itd., a jeszcze dwa dni temu wg tych samych ludzi miał być liderem na lata i wokół niego miała być budowana reprezentacja. Wystarczyło ze pobiegał 14 min w meczu z Senegalem, powalczył bo jeszcze miał siły i nagle miał się okazac zbawicielem jak Jeleń w Niemczech 06'







Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5401 dnia: Czerwca 25, 2018, 06:37:44 pm »
0
Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale dzisiaj top topic na reddit.

http://weszlo.com/Trybuna/reddit-szokujaco-o-naszej-kadrze/



(błędnie przetłumaczone, rzekomo Krychowiak, Fabiański i Błaszczykowski są przeciwko Lewemu i przeciwko młodziakom w drużynie)

Czy prawda? Nie wiadomo. Co się składa w całość? Że wyglądali na zajechanych fizycznie - ale w czasie EURO 2016 też były pochleje. Że Pazdan gada o tym, że niedługo przyjdzie czas na powiedzenie prawdy. Że Lewandowski jest obrażony na cały świat i w wywiadzie pomeczowym mówi jak gdyby nigdy nic "na tyle nas stać".

Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5402 dnia: Czerwca 25, 2018, 10:20:33 pm »
0
nie chce mi sie juz o Polsce gadac

ale mam pytanie do fanow Krystyny, jak oceniaja jego zachowanie dzisiaj w meczu? @Zqyx

to nie jest czerwona kartka? ladowanie lokciem w gebe Iranczyka? gdzie pilki nie ma w zasiegu wzroku?

https://www.tvp.info/37803870/mundial-2018-iran-portugalia-cristiano-ronaldo-nalezala-sie-czerwona-kartka

wiecie czemu Ronaldo bedzie zawsze tak hejtowany? bo jest po prostu zwyklym chamem, ktory tylko dlatego ze gra dobrze w pilke i jest medialny praktycznie w ogole nie dostaje czerwonych kartek

mnostwo razy to udowadnial, pokazal i teraz

widzieliscie kiedykolwiek zeby Messi kogos walnal w ryj albo popchnal sedziego?

koles ma VAR i daje mu zolta kartke
a ten sie smieje bezczelnie
mam nadzieje ze Suarez z Cavanim wybija z glowy mundial tym badziewnym Portugalczykom i temu wielkiemu buraczanemu placzkowi
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2018, 10:44:10 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5403 dnia: Czerwca 25, 2018, 10:29:43 pm »
0
widzieliscie kiedykolwiek zeby Messi kogos walnal w ryj albo popchnal sedziego?

Nie, ale widziałem jak odszedł z reprezentacji bo się obraził na kolegów. Dla mnie to też wpływa na odbiór piłkarza.

A Krystyna dzisiaj czerwona. Plus jak to był karny dla Portugalii, to Iranowi się dwa należały a nie jeden. Szkoda, liczyłem na odpadnięcie Hiszpanii, Maroko zafundowało emocje do końca.
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5404 dnia: Czerwca 25, 2018, 10:42:58 pm »
+1
Messi na tym mundialu nie pokazal praktycznie nic, i nie zamierzam go bronic, ale to sa zarzuty typu pilkarskiego czy kwestii bycia kapitanem grupy. Nie dyskutujemy tu o zachowaniach niegodnych sportowca, a zwlaszcza takiej gwiazdy, w ktora miliony dzieci sa zapatrzone jak w obrazek.

Co do obrazania sie (slynne manifestacje wscieklosci gdy to kolega z druzyny strzela gola a nie on), wymachiwanie lapami, plakanie na boisku czy po prostu perfidne, chamskie i brutalne zachowania, ktore jak sam on dobrze wie, prawie non stop uchodza mu na sucho, to juz domena Portugalczyka.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2018, 10:45:22 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5405 dnia: Czerwca 26, 2018, 12:41:57 pm »
+2
Zacznijmy od tego, że nie żadna Krystyna, tylko Cristano Ronaldo. Albo nazywamy wszystkich tak jak nazywają ich komentatorzy sportowi, albo zaniżamy poziom i za chwilę będą tu padać inne epitety pod adresem innych piłkarzy i wtedy będzie zapewne "płacz", że kogoś się obraża, a moderacja nie reaguje.
Zachowania o których mówicie są oczywiście karygodne i powinny być uznawane za karygodne w każdym przypadku. niezależnie od tego, czy dotyczą najlepszych, czy szaraczków. Myślałem, że VAR coś w tej kwestii zmieni, ale na boisku nadal mamy bandytę Pique  i innych. Szkoda.  Sam VAR powinien być obligatoryjny, a nie zależeć od uznania sędziego głównego, bo "nieomylny" sędzia zawsze coś spartoli.
Mam nadzieję, że w kolejnej fazie mistrzostw coś się w tym temacie zmieni. Mnie osobiście bardzo irytuje to, że ewidentne próby wymuszenia rzutów karnych kończą się bez kartki dla nurka. W dobie VAR nie powinno to mieć miejsca, podobnie zresztą jak wiele brutalnych wejść, które z automatu powinni kończyć się kartkami. Ciekawe, jak by wtedy wyglądała np. reprezentacjia Polski po meczu z Kolumbią.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2018, 02:34:10 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5406 dnia: Czerwca 26, 2018, 12:56:22 pm »
0
Nie odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie. Czy uważasz że twój milusiński powinien dostać wczoraj czerwień?
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5407 dnia: Czerwca 26, 2018, 01:05:08 pm »
+1
Ej Panie Zqyx bo doliwasz oliwy do ognia wymieniajac Pique a zapominajac o Ramosie oraz chocby zlej opinii Pepe. Zeby zaraz nie bylo bitki białych z czerwono niebieskimi.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5408 dnia: Czerwca 26, 2018, 01:47:21 pm »
0
Portugalia-Urugwaj

@Bluebird , jak widzisz szanse Urugwaju?
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5409 dnia: Czerwca 26, 2018, 02:35:32 pm »
0
Zeby zaraz nie bylo bitki białych z czerwono niebieskimi.

@Śpiochu: A niby czemu nie? Jedna strona może obrywać, a druga jest "święta", bo głośniej krzyczy? ;) Przynajmniej będziecie mieli co moderować, o ile będzie trzeba ;)
@sunsetstrip: Jeśli coś jest karygodne, to jasne, że powinno być ukarane. W każdym przypadku, nie tylko w piłce, bez względu na osobę, która dopuściła się karygodnego czynu.
@naileajordan: Urugwaj wydaje mi się drużyną skuteczniejszą. A skuteczność to podstawa w piłce, bo nie zawsze wygrywa lepszy, niestety.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2018, 02:56:29 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5410 dnia: Czerwca 26, 2018, 03:24:52 pm »
0
A skuteczność to podstawa w piłce, bo nie zawsze wygrywa lepszy, niestety.

A co to znaczy być lepszym wg ciebie? Ten kto ma większe posiadanie piłki ? To zawsze we wszystkim by wygrywała Barcelona. Ten kto ma więcej sytuacji bramkowych? To trzeba je jeszcze strzelić.

Lepszy jest ten (wykluczając błędy sędziów oczywiście, co w idealnym świecie się nie zdarza) kto strzela więcej bramek. To jest jedyne kryterium bycia lepszym.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5411 dnia: Czerwca 26, 2018, 03:34:11 pm »
+1
To zależy jaki aspekt weźmiemy pod uwagę ;) Można być lepszym, np. w posiadaniu piłki, ale nie strzelać, tylko bez sensu ją holować aż do bramki z nastawieniem, że może sama wpadnie ;)  Swego czasu grała tak jedna z moich ulubionych reprezentacji, z czasem jednak zmądrzała.  A tymczasem przeciwnik ma jedną, czy dwie rozsądne kontry i kończy się 0:2.  Niektóre drużyny, czy zawodnicy potrafią na boisku wyczarować wszystko, ale nie zawsze efektowność = efektywność. Czy ktokolwiek pamięta piękną grę Grecji? ;) Pewnie nikt, bo nie grała pięknie. Była jednak zabójczo skuteczna.
Ostatecznie nie liczą się wrażenia piłkarskie, tylko tytuły, czyż nie? Dla faworyta ( i nie tylko ) nudne 1:0 będzie więcej warte niż piękne 5:4. A kibic? ;)
Gdyby zawsze wygrywali faworyci, to piłka nożna byłaby śmiertelnie nudną grą!

Z innej beczki. Pojawili się już pierwsi kandydaci na nowego trenejro reprezentacjero ;)


Kogo wybierejlo? ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2018, 04:10:13 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5412 dnia: Czerwca 26, 2018, 04:38:09 pm »
0
Tego Włocha co miał przejąć po Euro 2016 ale Nawalka zgodził się zejść z warunków nowego kontraktu
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5413 dnia: Czerwca 26, 2018, 05:26:42 pm »
+1
Tylko Zdzisław Kręcina <3
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5414 dnia: Czerwca 26, 2018, 06:12:58 pm »
0
Tego Włocha co miał przejąć po Euro 2016 ale Nawalka zgodził się zejść z warunków nowego kontraktu

Dawaj tego Wlocha za Brozia Adazia
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Piłka Ręczna - Szczypiorniak :D

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 81416
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2023, 06:58:01 pm
wysłana przez sunsetstrip