Autor Wątek: Out ta get me czyli wielka emigracja  (Przeczytany 30597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kokosz1981

  • Uploaderzy
  • Atittude
  • ****
  • Wiadomości: 1076
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +4
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 08, 2007, 10:00:14 pm »
0
Generalnie wszędzie jest źle lub dobrze - aby później nie żałować trzeba jechać w sprawdzone przez kogoś wcześniej miejsce, albo do znajomego lub coś w tym stylu, nien liczyć na kokosy i życie w luksusie :d; w końcu jedziesz do roboty a nie na wczasy.

RQ chyba lekko przesadziłaś z tym oszczędzaniem przy minimalnej legalnej stawce; chyba, że mieszkasz w jednym pokoju z 3 współlokatorami i pracujesz po >60 godzin tygodniowo.
2010-10-13 I 2012-05-31 London O2 Arena
2010-06-20 Gdańsk

Offline Brokuła

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 08, 2007, 10:49:31 pm »
0
Ja w tym roku tez zamierzam wyjechac, ale bardziej skłanialbym sie w strone Anglii, zeby jezyk podszkolic ( rozsz. matura z angielskiego czeka mnie za rok :D) i troche zarobic. Ojciec mojej sasiadki wybiera sie do Holandii, nawet mi proponował wyjazd razem z nim. Bedzie pracował w szklarni, gdzie za godzine płaca 8euro. Podobno wszystko sprawdzone, znajomosc jezyka - wystarczy angielski na poziomie komunikatywnym. Spanie w przyczepie campignowej, za ktora nie trzeba placic. Jest to moj sasiad, wiec pewnie jeszcze z nim o tym pogadam i jak sie wiecej dowiem to napisze :)

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 08, 2007, 10:52:04 pm »
0
Czy w urzedach w Holandii rowniez mozna sie dogadac po angielsku ? :) (oczywiscie wnioski w ich jezyku, ale czy zapytac urzednika jak wniosek zlozyc, jakie procedury itd mozna po angielsku?)

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 09, 2007, 07:54:44 am »
0
RQ chyba lekko przesadziłaś z tym oszczędzaniem przy minimalnej legalnej stawce; chyba, że mieszkasz w jednym pokoju z 3 współlokatorami i pracujesz po >60 godzin tygodniowo.

Hm ja pracuje 37,5h tygodniowo i oszczedzam obecnie 100£ tygodniowo. Jak biore nadgodziny, czyli pracuje jeszcze w sobote, odkladam 150£/tydz. Ale wiadomo, ze zawsze sie gdzies wychodzi w weekendy no i dochodza jeszcze jakies zakupy- ciuchy itp.. wiec wychodzi troche mniej. Pracuje za minimalna stawke. Oczywiscie mieszkam z rodzicami, siostra i jej chlopakiem, ale to chyba logiczne, ze samemu mieszkac sie nie oplaca. Jesli ktos przyjezdza tylko, zeby zarobic i wrocic do Polski, to jest w stanie przezyc za 60£/tydz, jesli mieszka np z 3 osobami. Reszta zostaje w kieszeni. Czyli przykladowo zarabiasz 180£, to 120£ mozesz zaoszczedzic. Do tego dochodzi zwrot podatku i holidaye ktore kazdemu przysluguja.

Holandia dopiero sie otworzyla dla Polakow, wiec z pewnoscia oferty pracy sie znajda, ale jesli ktos chcialby wyjechac np do Anglii to nie jedzcie do duzych miast typu: Londyn.


nowy nr gg : 12071320

Offline Sunrise86

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Respect: 0
    • http://www.lastfm.pl/user/sunrise-gnr/
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 09, 2007, 07:42:24 pm »
0
Czy w urzedach w Holandii rowniez mozna sie dogadac po angielsku ? :) (oczywiscie wnioski w ich jezyku, ale czy zapytac urzednika jak wniosek zlozyc, jakie procedury itd mozna po angielsku?)


Na pewno można. Oni zdają sobie sprawę, że ich język jest na tyle trudny i mało popularny że sami edukują się od najmłodszych lat i dobrze gadają po angielsku. I czy zapytasz kogokolwiek - policjant w średnim wieku, starsze babcie, młodzi ludzie - każdy dobrze zasuwa po angielsku, nawet się nie jąkając jak to u nas. Oczywiście zdarzają się przypadki, ale jak ja ze wszystkimi mogłam się dogadać nawet ich momentami nie rozumiałam :P
To nie Włosi czy Francuzi zadufani w swoim języku, że tam nawet w sklepie dogadać się nie da...
Poza tym niderlandzki jest jakby złożony z niemieckiego i angielskiego i jak się zna oba te języki to niderlandzkiego można się błyskawicznie nauczyć. Na początku wygląda na porypany język, bo na mapie ciężko nazwy ulic znaleźć a tym bardziej je wymówić ;)
[img]http://img122.imageshack.us/img122/1707/userbarlo6.gif\' border=\'0\' alt=\'grafika zapastowana przez użytkownika\' /]

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 09, 2007, 11:58:06 pm »
0
No i zarobić można (legalnie) minimum 1300 ojro. Ciekawe za ile by się dało przeżyć.
Chyba faktycznie trzeba zacząć mysleć o emigracji, bo cienko to widzę.

miejsce i wszystko sprawdzone tylko dziewczyny troche szkoda ;f
No i moderatora by szkoda było. Holenderki podobno bardzo mocno wyzwolone. :D

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 10, 2007, 07:51:16 am »
0
co do tego porozumiewania sie po angielsku, to w Holandii z pewnoscia sie dogadasz - z pewnoscia sa w kazdym urzedzie tlumacze. A w przyszlosci, pewnie beda tez polscy tlumacze, tak jak jest teraz w Anglii. W KAZDYM urzedzie gdzie tylko bylam, byl tlumacz - czasem telefoniczny, czasem trzeba bylo sie umawiac na konkretny dzien, zeby byl, a czasem jest caly czas jakis Polak. Zalezy tez od urzedu.
W kazdym razie jestem pewna, ze w Holandii tez tak bedzie i z pewnoscia mnostwo Polakow wyjedzie, zeby tam zarobic... ale za to bezrobocie w Polsce spadnie :|

W kazdym razie, teraz z pewnoscia bedzie mnostwo ofert pracy wlasnie w Holandii, bo np w Anglii w duzym miescie bardzo trudno znalezc Polakowi prace na stale, jesli sie np nie zna dobrze jezyka, mozna jedynie znalezc prace w fabrykach, przetworniach  itp, za 5,35£/h..

 


nowy nr gg : 12071320

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 10, 2007, 11:37:51 am »
0
Pytalem, bo bylbym zainteresowany wyjazdem do holandii na 2 dni po towar, ale jedyne czego sie obawiam to wlasnie jezyka - papiery, urzędnicy, dokumenty :/ ale skoro sie dogadam po angielsku, to dobrze :D

Solid Shake

  • Gość
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 12, 2007, 12:13:44 pm »
0


miejsce i wszystko sprawdzone tylko dziewczyny troche szkoda ;f
No i moderatora by szkoda było. Holenderki podobno bardzo mocno wyzwolone. :D


Ale one ponoć paszczate są więc jednak wolę swoją Panią Inspektor xD

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 12, 2007, 02:48:03 pm »
0
wolę swoją Panią Inspektor xD
Łał. Z dużej litery ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
This must be love. Solid in love. Tego jeszcze nie było. :D
Po angielskiemu piszę, bo o emigracji trzeba myśleć.

btw. czemu dając kilka znaków zapytania po sobie  jakies durne emoty sie wyświetlają?
????????????????? o właśnie te

Solid Shake

  • Gość
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 12, 2007, 02:52:43 pm »
0
to tak jak na gg - znaki są traktowane jako emota i zastępowane obrazkiem. Nvrmnd. I zadne in love xD

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 12, 2007, 09:27:55 pm »
0
to tak jak na gg - znaki są traktowane jako emota i zastępowane obrazkiem.
Taaa?
Chodziło mi o to, że "kiedyś" tak nie było. Ale ktos juz sie tym zajął. I chwała mu za to.

A co chciałeś w tej Holandii robić? Podobno ogrodnictwo/rolnictwo jest prz*****e.

Cytuj
I zadne in love xD
Dobra i tak sie wydało, nie ukryje się juz tego, że tez masz uczucia (chociaz to sie w bańce nie mieści :D)

Solid Shake

  • Gość
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 12, 2007, 09:57:17 pm »
0


Cytuj
I zadne in love xD
Dobra i tak sie wydało, nie ukryje się juz tego, że tez masz uczucia (chociaz to sie w bańce nie mieści :D)

to nie jest tak że ja zjadam koty na śniadanie a własne serce usmażyłem na grillu xD

A teraz grzecznie zamaskuje offtopa - praca w chłodni, znajomy mówi że poijając temperaturę to nie jest tak źle, no i nie oszukujmy się - kasa spoooro większa

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 12, 2007, 10:17:29 pm »
0
to nie jest tak że ja zjadam koty na śniadanie a własne serce usmażyłem na grillu xD
Nie burz, prosze mojego światopoglądu. Juz na tylu rzeczach sie zawiodłem, jeszcze na Tobie??

Cytuj
A teraz grzecznie zamaskuje offtopa - praca w chłodni, znajomy mówi że poijając temperaturę to nie jest tak źle, no i nie oszukujmy się - kasa spoooro większa
Dobra, nie marudź tylko mów ile mozna wychaczyć w chłodni.

Solid Shake

  • Gość
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 12, 2007, 10:21:37 pm »
0
cos okolo minimum czyli 1300 ale nie ma problemu z nadgodzinami

 

Na pole, na dwór,czy na plac - czyli o regionalizmach

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 60500
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2013, 11:48:20 am
wysłana przez Duffowa