Autor Wątek: Out ta get me czyli wielka emigracja  (Przeczytany 30591 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Solid Shake

  • Gość
Out ta get me czyli wielka emigracja
« dnia: Maja 06, 2007, 06:07:53 pm »
0
Pytanie dość konkretne - wie ktoś czy opłaca się już wyjeżdżać do Holandii w ciemno? U nas mi się podoba ale że mam ogromne potrzeby finansowe planuję sobie wyjaździk na chwilkę ;]

Offline Ace

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 06, 2007, 07:04:27 pm »
0
Z tego co czytałem, to w Holandii zazwyczaj lubią zatrudniać na 3 miechy minimum. Pozatym koszty... mieszkanie to z 500euro jeśli jesteś sam. No i żarcie też drogie mają. Sam się niedawno zastanawiałem.... Samemu w ciemno? Hmmm no nie wiem..... raczej nie. No a przy czym zamierzałbyś pracować?
There are two kinds of people in this world - those that like me, and those that can go to hell.

Solid Shake

  • Gość
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 06, 2007, 07:13:23 pm »
0
nie wiem przy czym i co dokladnie, po prostu przed chilą mnie naszło ze tam na pewno jest ładniej niz w irlandii xD. Na razie samemu bo znajomi odpadli, ew. na wakacje

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 06, 2007, 07:29:47 pm »
0
Samemu jechać to wielkie ryzyko, lepiej spytaj się w Urzędzie Pracy o wyjazdy - będziesz tam kilkoma osobami. I z tego, co czytałam, to zakwaterowanie ma być opłacane przez tamtejszych pracodawców.
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline NeoXX

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fan. Nie fanatyk.
  • Respect: -1
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 06, 2007, 09:16:13 pm »
0
A tak btw. co się stało z Twoim xklockiem ?  :D

Offline kokosz1981

  • Uploaderzy
  • Atittude
  • ****
  • Wiadomości: 1076
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +4
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 06, 2007, 09:50:38 pm »
0
W ciemno? Chyba nie wiesz na co się porywasz. Chyba, że masz żonę i trójkę dziaciaków a do garnka nie ma co wrzucić.
2010-10-13 I 2012-05-31 London O2 Arena
2010-06-20 Gdańsk

Solid Shake

  • Gość
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 06, 2007, 09:56:56 pm »
0
kokosz1981 - nie łapię, aż taki przejeb? I o którym kraju konkretnie mówisz? XD Bo ze świeżych danych w Holandii problemu nie ma



a xbox jest j uż jedną nogą w grobie jedną w pradze a jedną jakoś działa ale nie o tym my tu xD
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2007, 10:01:12 pm wysłana przez Solid Shake »

Offline kokosz1981

  • Uploaderzy
  • Atittude
  • ****
  • Wiadomości: 1076
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +4
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 06, 2007, 10:12:40 pm »
0
Jedziesz bez języka do zupełnie innego kraju, wyobraź sobie, że nawet bilet autobusowy nie będizesz wiedział jak kupić :P
Wysiadasz jak Axl w WTTJ i?

A co do noclegu to Polak potrafi - ostatnio był artykuł o noclegu za 20 pensów w... publicznej toalecie (wybudowanej kosztem 250k funciaków), ogrzewanej i codziennie sprzątanej :D
2010-10-13 I 2012-05-31 London O2 Arena
2010-06-20 Gdańsk

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 07, 2007, 07:43:59 am »
0
hm.. do Holandii? Nie mam pojecia jak tam jest ;) Moge jedynie conieco o Anglii powiedziec..przy praktycznie najnizszej stawce na godzine mozna sie spokojnie utrzymac, mieszkajac np z 3 osobami w domku. Tygodniowo [tzn pracujac 5 dni w tyg] mozna sobie ze 120£ odlozyc.. [ok 680zl]. Mowie o NAJNIZSZEJ stawce.. Jak ktos zna choc troche jezyk, z luzem moze odlozyc 1000zl/tydz...

Co do samej Holandii.. Do konca w ciemno nie warto nigdzie sie wybierac, no chyba ze masz przy sobie sporo gotowki i znasz jezyk. To, ze Holandia otworzyla sie na pracownikow z Polski jest oczywiscie ulatwieniem, bo w takiej Anglii jest juz mnostwo Polakow i trudniej znalezc prace..
Widzialam w tv jak jakis facet mowil o tym, ze obawia sie, ze gdy Polacy przyjada do Holandii bedzie mniej zarabial..bo Polacy dobrze pracuja i to za nizsze pieniadze.. Dodam, ze zarabia on 30 Euro na godzine....a jest budowlancem..


nowy nr gg : 12071320

Solid Shake

  • Gość
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 07, 2007, 10:13:48 am »
0
Jedziesz bez języka

ekhm tam wszyscy po angielsku xD. Bez jezyka to bym sie nigdze nie wybieral

Offline Trisha

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 804
  • Płeć: Kobieta
  • The pearl of rock n' roll decadence
  • Respect: 0
    • Mój DeviantArt
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 07, 2007, 07:29:44 pm »
0
Mój tata był raz w Holandii i niedługo też się wybiera i całkiem sobie ją chwalił. Ponoć o wiele taniej tam wyżyć niż w takiej Szwecji.

Zawsze iść -
Rozkaz, który mam we krwi
Małą wojnę w sobie mieć

Offline PollyVelOre

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 07, 2007, 08:54:25 pm »
0
Znajomy własnie wrócił z Holandii, był 3 miesiące. Harówa nieziemska, po kilkanaście godzin dziennie do, no ale zależy od roboty. Kaski trochę przywiózł. Nie zna języka żadnego. Pojechał z jakiegoś polskiego biura. Żyło mu się nie najgorzej, chociaż podobno jedzonko tam nie najlepsze, tragiczny chleb. Z tego względu co 2 tygodnie dostawał paczki. Mówił że wolał pracować z Holendrami niż Polakami, którzy tam cholernie kradli... Z reszta zalezy kto na jakich warunkach jedzie. Trudno więcej mówić. Najlepiej się gdzieś zaczepić wraz z kimś, w sprawdzonym miejscu..

Solid Shake

  • Gość
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 07, 2007, 10:59:36 pm »
0
miejsce i wszystko sprawdzone tylko dziewczyny troche szkoda ;f

guest211

  • Gość
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 08, 2007, 07:56:54 pm »
0
Hmm... Jak nie masz sie gdzie zaczepić na miejscu (ktoś poznany w necie z Holandii , ktoś z rodziny tam zasuwający) - nie jedź w singla. Lepiej z jakąś ekipą która już tam była (znasz kogoś takiego?), nie mówię o jakichś przypadkowych kolesiach z busa zbieranych po Polsce przez jakieś "biuro" - choć może się trafić jakiś wesoły skład. Lub jeśli jesteś zarejestrowany to z Urzędu Pracy - może będą robili jakieś oferty. Z tego powodu ja nie mykam za granicę bo mnie wpier**lą koszty utrzymania i nic nie odłożę - ja nie lubię na kupie z innymi siedzieć a dziewczyny nie posiadam tam żebym mógł składać się na chatę i żarcie.

Tam się haruje w rolnictwie po kilkanaście godzin, podobnie jak sezonowo w Niemczech. Kontrakty legalne zapewne na minimum trzy miechy. Ale więcej nikt nie wytrzymuje. Po takiej robocie conajmniej przez miesiąc się kurujesz - znam gościa co zapierdalał przez parę seznonów przy sałacie w Niemczech (w tym roku kumple go ściągnęli do U.K. bo już miał dość). I bardzo ch****owe żarcie, podstawa to plecak wypełniony naszym polskim żarciem lub paczki z domu.

A jak zmęczyłeś się już czytaniem lub olałeś moje wypociny  to cię jeszcze dobiję linkiem - http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,29993747,82100701,3776460,0,forum.html

Twój wybór.

Offline Sunrise86

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Respect: 0
    • http://www.lastfm.pl/user/sunrise-gnr/
Odp: Out ta get me czyli wielka emigracja
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 08, 2007, 09:04:29 pm »
0
Ja byłam w Holandii w zeszłym roku, ale nie w celach zarobkowych :) Mimo, że byłam tam krótko (pojechałyśmy sobie ot tak z przyjaciółką) zorientowałam się mniej więcej w " sytuacji" :)
Ogólne info:

1. Holendrzy (nie mówię tu o imigrantach których tam jest tyle samo jak nie więcej co Holendrów) są cholernie mili, z każdym Holendrem można spokojnie dogadać się po angielsku. Nie przepadają za tym jak wchodzi się do sklepu żeby coś pooglądać a nie kupować(mnie 2 razy wywalili  :angry: ).

2. Jeśli idzie o duże miasta - ja byłam w Amsterdamie nie opłaca tam się jechać samochodem - są tragiczne (zwłaszcza w centrum) warunki do jazdy i mało parkingów (ciasno, wąskie ulice, w sezonie mnóstwo turystów, ulica jest podzielona dla samochodów i rowerów). Niewprawni kierowcy mogą wylądować z samochodem w kanale bo niektóre uliczki nie są zabezpieczone :P

3. Ceny żarcia - właściwie nie są tragiczne. Jak wszędzie na zachodzie. Ale wydaje mi się że w Rzymie i Barcelonie jak byłam było o wiele drożej (pewnie dlatego że więcej turystów). Opłaca się kupować w holenderskim Lidlu (to nie jest dżołk ;)  ) bo wychodzi na serio tanio i ceny są porównywane z polskimi.

4. Jak jest z pracą to nie wiem, ale na pewno szukają przy plantacjach tulipanów. Weźcie pod uwagę że Holandia to mniejszy kraj niż Anglia i pewnie mniej pracy. Jak byłyśmy w jakimś barze podsłuchałyśmy rozmowę jakiejś dziewczyny z Polski i właściciela baru. Wywnioskłowałyśmy  że nie chciał jej zatrudnić dopóki nie przywiezie jakiegoś zezwolenia czy czegoś tam - ale jak już rynek holenderski otwarty to pewnie nie trzeba. No ale niechętnie zatrudniają na czarno z tego wniosek.

5. Ogólnie ZA***STY i piękny kraj, i marzy mi się żeby tam się kiedyś przeprowadzić albo chociaż pojechać na wymianę studencką  :)
[img]http://img122.imageshack.us/img122/1707/userbarlo6.gif\' border=\'0\' alt=\'grafika zapastowana przez użytkownika\' /]

 

Na pole, na dwór,czy na plac - czyli o regionalizmach

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 60498
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2013, 11:48:20 am
wysłana przez Duffowa