Autor Wątek: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)  (Przeczytany 161750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #390 dnia: Czerwca 20, 2010, 12:21:51 pm »
0
ja miałem puszkę między kołem a samym rowerem i jak jechałem to to pierdziało jak motor :P
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpnia 21, 2010, 04:45:23 pm »
0


Moj blok w ktorym obecnie mieszkam nadal tak wyglada  :facepalm:

Offline Mastah

  • Patience
  • Wiadomości: 20
  • Respect: 0
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpnia 21, 2010, 06:10:03 pm »
0
Ja przeżyłem gumy turbo, napoje w torebkach (ostatnio je widziałem!!! ale już takie na miare 21 wieku...) kapsle pokemonów, kart Dragon Baal itd... Fajne czasy, mimo, że mam dopiero 17 lat ;P Ale dzisiaj młodsi grają w metina... no ludzie :facepalm:

SweetChildOfMine

  • Gość
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpnia 21, 2010, 07:30:51 pm »
0
Ja pamiętam gumy z takimi dużymi plastikowymi pierścionkami i  karty do gry w chipsach ;D i jeszcze wszystkie koleżanki miały bluzki z Pocahontas i The Kelly Family ;D karteczki do segregatora tez się zbierało :)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #394 dnia: Września 01, 2010, 09:59:29 pm »
0
co to znaczy, ze graja w metina??
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #395 dnia: Września 01, 2010, 10:17:29 pm »
0
owsik taka gra mmorpg (dobrze mowie?), cos jak tibia..
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Springsteen

  • Gość
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #396 dnia: Września 05, 2010, 05:53:08 pm »
0
hehehe. No to kozak jesteś. kurde to były czasy. w dupie miałem to czy ktoś ma komputer czy nie. Ja nie miałem. Mój świat to były "łajzy" po podwórkach i ulicach no książki przygodowe. Uwielbiałem Pana Samochodzika, Juliusza Verne'a i inne takie o chłopakach ze szkolnych ław, którzy robili niezłe numery i mieli przygody. Hucka Fina tez lubiłem bardzo. Ehhh, a potem wychodziło się na podwórko i robiło się samochody z desek, albo okręty z tychże samych. Było zajebiście. a teraz?? Te chłopaczki chodzą czyste, pachnące po galeriach handlowych, po knajpach i udają dorosłych. Ja pierdziele i żaden z nich nie chce być piratem... straszne...
Święta racja, teraz dzieci bawią się na polu (przepraszam za regionalizm) o wiele rzadziej niż kiedyś , szczególnie w miastach , bo na wsi jest jeszcze często po staremu. A wszystko przez telewizję która czyni wodę z mózgu ich rodzicom , którzy uważają że przebywanie samemu poza domem jest narażeniem się na niebezpieczeństwa wszelkiego rodzaju , media potęgują strach , a dzieci nie mają prawdziwego dzieciństwa , zresztą to błędne koło bo mają mniej rówieśników z którymi mogą się bawić.
A co do młodzieży jest dajmy na to większość 70 % osób które wyglądają identycznie i zachowują się identycznie . Nie rozumiem osób które za największa zabawę uważają wizytę w centrum handlowym , często udając się tam bez pieniędzy  :lol: Teraz nie ma miejsca na ludzi którzy chcą przeżyć przygodę , cieszę się że nie jestem dzieckiem w tych czasach i nie zazdroszczę dobrobytu materialnego współczesnym dzieciakom , bo co im z tego skoro to wszystko kosztem przygody , zabawy i poznawania przyjaciół - w zamian za to mają komputer i głupie Hannahy Montany , Ominemy I Ruhanny.

"Do przyszłości, czy przeszłości, do czasów, w których myśl jest wolna, w których ludzie różnią się między sobą i nie żyją samotnie. Do czasów, w których istnieje prawda (...) Z epoki identyczności, z epoki samotności, z epoki Wielkiego Brata, z epoki dwójmyślenia pozdrawiam was! "
George Orwell  "1984"
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2010, 05:56:56 pm wysłana przez Springsteen »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #397 dnia: Września 05, 2010, 06:15:50 pm »
0
To nie kwestia telewizji, tylko tego, że tera każdy dzieciak ma komputer.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Springsteen

  • Gość
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #398 dnia: Września 05, 2010, 06:23:03 pm »
0
Racja , ale telewizja promuje wzory zachowania a współcześnie wzorem jest dzieciak który od 7:00 do 20:00 ma zapełniony grafik bo jak nie zrobi kursu pływania na lewej dłoni i nie nauczy się angielskiego w wieku 8 lat to w przyszłości nie zrobi kariery itd. A to obniżenie wieku szkolnego i testy już w 3 klasie podstawówki (zgadnijcie przez kogo sponsorowane  :vampire: ) .A wśród młodzieży wzorem jest  świnia która każdego innego czy słabszego wyśmieje albo zbliży do swojego poziomu. Współczysna odziż.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2010, 06:27:21 pm wysłana przez Springsteen »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #399 dnia: Września 05, 2010, 06:34:21 pm »
0
To nie przez telewizję, tylko przez rodziców ;) A że rodzice naiwni, to już ich wina... Posyłanie rok wcześniej do szkoły? Rok straconego dzieciństwa :facepalm:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #400 dnia: Września 05, 2010, 06:48:03 pm »
0
Rok to był stracony dla dzieciaków po zerówce, które musiały wysłuchiwać drugi raz tych samych pierdół.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #401 dnia: Września 05, 2010, 09:26:09 pm »
0
a ten znowu swoje. Przecież to temat czysto wspomnieniowy, refleksyjny itp... a nie gadanie o słuszności ustaw... fyrej z tym do innych tematów ;)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #402 dnia: Września 05, 2010, 10:06:31 pm »
0
Święta racja, teraz dzieci bawią się na polu (przepraszam za regionalizm) o wiele rzadziej niż kiedyś , szczególnie w miastach , bo na wsi jest jeszcze często po staremu. A wszystko przez telewizję która czyni wodę z mózgu ich rodzicom , którzy uważają że przebywanie samemu poza domem jest narażeniem się na niebezpieczeństwa wszelkiego rodzaju , media potęgują strach , a dzieci nie mają prawdziwego dzieciństwa , zresztą to błędne koło bo mają mniej rówieśników z którymi mogą się bawić.

Springsteen - masz dzieci? Jeśli nie, to tak naprawdę nie wiesz, o czym piszesz - dopóki nie będziesz miał przynajmniej jednego dziecka, to nigdy nie zrozumiesz troski rodziców o bezpieczeństwo, zdrowie i życie ich latorośli. Mój młody ma teraz 8,5 roku i jest na etapie strasznego usamodzielniania się, co objawia się m.in. żądaniem samodzielnego wychodzenia na podwórko, a ja przyznaję się bez bicia, że bardzo niechętnie go tam puszczam, chociaż mieszkamy na zamkniętym osiedlu, z ochroną i kamerami, więc teoretycznie powinno być bezpiecznie... I wcale nie uważam, że to tv robi mi wodę z mózgu, po prostu widzę to, co się się dzieje dookoła - rzeczy, które "za moich czasów" były nie do pomyślenia (kradzieże, pobicia, itp. dokonywane przez kilkunastolatków), dzisiaj są na porządku dziennym :ph34r:

Dlatego strasznie żałuję, że mojemu dziecku przyszło dorastać w czasach, w których nie zazna już tej beztroski, która była udziałem moim i moich rówieśników :'(
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #403 dnia: Września 05, 2010, 10:12:30 pm »
0
Cytuj
co objawia się m.in. żądaniem samodzielnego wychodzenia na podwórko, a ja przyznaję się bez bicia, że bardzo niechętnie go tam puszczam, chociaż mieszkamy na zamkniętym osiedlu, z ochroną i kamerami

Nie no to mnie rozjebało.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #404 dnia: Września 05, 2010, 11:08:21 pm »
0
Mój młody ma teraz 8,5 roku i jest na etapie strasznego usamodzielniania się, co objawia się m.in. żądaniem samodzielnego wychodzenia na podwórko, a ja przyznaję się bez bicia, że bardzo niechętnie go tam puszczam, chociaż mieszkamy na zamkniętym osiedlu, z ochroną i kamerami

Dobrze ze u mnie nie ma zamknietego osiedla, zadnych kamer, zadnej ochrony... Normalnie na lawkach siedza żule, dresy kroją kogo chcą, jest tak jak zawsze bylo, a dzieciaki od najmlodszych lat nadal same biegaja przed blokami i rodzicie sie nie martwia, bo niby czym? Nie ma co przesadzac, nic sie nie zmienilo od 20 lat, wtedy my sami biegalismy po osiedlu do poznego wieczora, teraz jak widze dzieciaki tez biegaja i nic im sie nie dzieje..

 

Auto-Music, czyli czego słuchamy za kółkiem

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 10317
Ostatnia wiadomość Stycznia 16, 2013, 09:04:23 am
wysłana przez Śpiochu