Autor Wątek: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)  (Przeczytany 161756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 01, 2007, 10:34:01 am »
0
Łe, ja w takie coś nie grał nigdy... :(
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 01, 2007, 10:36:27 am »
0
Ktoś wspomniał o rzutniku.

Też miałam i pamiętam te wieczory, kiedy siadałam z mamą na podłodze i oglądałyśmy bajki (na przykład o dziadku mrozie albo dzieciach, które nie miały pieniędzy, ale ktoś im dał pierniczki, które moczyli w herbacie  ::) ), a ona nam czytała, bo jeszcze my albo nie czytałyśmy, albo słabo :)

I jeszcze zabawa w podchody, rzucanie patykami i mirabelkami w rowerzystów (niestety niektóre takie zabawy mogły skończyć się tragicznie, ale gdzie my wtedy z tego zdawaliśmy sobie sprawę...  :ph34r:).
Ach, to było życie  ::)

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 01, 2007, 11:16:47 am »
0
Ktoś wspomniał o rzutniku.

Też miałam i pamiętam te wieczory, kiedy siadałam z mamą na podłodze i oglądałyśmy bajki (na przykład o dziadku mrozie albo dzieciach, które nie miały pieniędzy, ale ktoś im dał pierniczki, które moczyli w herbacie  ::) ),

Dzisiejsze dzieciaki też siadają na podłodze i oglądają... na 40 calowej plaźmie jak animowani bohaterowie bajek do siebie strzelają i walczą ze sobą...  :ph34r:

SSolid

  • Gość
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 01, 2007, 01:09:04 pm »
0
Ktoś wspomniał o rzutniku.

Też miałam i pamiętam te wieczory, kiedy siadałam z mamą na podłodze i oglądałyśmy bajki (na przykład o dziadku mrozie albo dzieciach, które nie miały pieniędzy, ale ktoś im dał pierniczki, które moczyli w herbacie  ::) ),

Dzisiejsze dzieciaki też siadają na podłodze i oglądają... na 40 calowej plaźmie jak animowani bohaterowie bajek do siebie strzelają i walczą ze sobą...  :ph34r:

co za bzdura

ha! pamietam jeszcze jak jajka niespodzianki byly czyms nowym i w sumie nie dla kazdego. Lipne te zabawki w  c**j byly ale jaka radosc

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 01, 2007, 03:48:09 pm »
0
http://www.allegro.pl/item262605133_ruskie_jajeczka_jajka_oryginalne_superstan.html


o toto


hehe też takie miałam :) :D
Temat bardzo fajny :)
Ja swoje dzieciństwo głównie spędzałam u babci, z dzieciakami właziliśmy na drzewa i różne zabawy urządzaliśmy :) Pozatym pamiętam jak graliśmy w pegasusa - to były czasy ;] Ciesze się, że w latach, na które przypada moje dzieciństwo nie miałam jeszcze internetu :) Wtedy miało się milion pomysłów na spędzanie czasu, całe dnie spędzało się na dworze :)
Arużyna A, era disco polo  :lol:, zbieranie karteczek, oranżada w proszku - hurtowo się ją kupowało w szkolnych sklepikach :)
Pamiętam kasety Pink Floyd, Led Zeppelin mojej mamy - mówiła: kiedyś będziesz tego słuchać ! :D


nowy nr gg : 12071320

Offline Trisha

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 804
  • Płeć: Kobieta
  • The pearl of rock n' roll decadence
  • Respect: 0
    • Mój DeviantArt
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 01, 2007, 04:39:37 pm »
0
Pamiętam rzutnik i płyty gramofonowe, z których rodzice puszczali mi m.in. małą Natalkę Kukulską... i  jakoś w panięci mi utkwiło  "Shoop shoop song" Arethy Franklin, a gdy rodzice to ze mną tańczyli to mogłam mieć jakiś roczek :P Pamiętam festiwale szantów (mama mówi, że jak mnie tata zabrał, to potem ja go prowadziłam do domu, bo on już miał 'problemy' z chodzeniem :P, ale tego nie pamiętam już), pamiętam tory kolejowe na wsi u mojej babci i to jak się bałam psów, i McGyvera pamiętam (ale nie wiem czy taka pisownia), moją 'miłość' do pewnego lokalnego wokalisty, a potem do Kelly Family XD oglądałam wszystko co leciało w TV, od wieczorynek po disco relax... pamiętam bajki na kasetach magnetofonowych, które namiętnie zbierałam, wspomniane karteczki, zakładanie takich zeszytów, gdzie się pisało pytania i kumpele odpowiadały... dużo tego było  :rolleyes:
potem pegazus, Amiga... i fajnie było  :D

no i "trampek" nasz stary samochód, jedyne miejsce na ziemi, w którym potrafiłam zasnąć, a potem łada :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2007, 04:49:42 pm wysłana przez Trisha »

Zawsze iść -
Rozkaz, który mam we krwi
Małą wojnę w sobie mieć

Offline gucha

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1800
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 01, 2007, 05:10:24 pm »
0
http://www.allegro.pl/item262605133_ruskie_jajeczka_jajka_oryginalne_superstan.html


o toto


Wow! Nie przypuszczałabym, że można to jeszcze gdzieś dostać! :D Łezka w oku się kręci ;) Myślałam, że jak będzie mi dane zobaczyć tą gierkę to co najwyżej w... muzeum :D

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 01, 2007, 06:00:24 pm »
0
Pamiętam jeszcze jak swego czasu była reedycja Star Wars i wszyscy sie rzucili na te kapsle z chio czy coś :P Nawet gdzieś mam ten album z nimi xD


Mam ochote na chińskie :P

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 01, 2007, 06:06:42 pm »
0
salony gier,mleko w szkole,fartuszki i tarcze,pochody 1-majowe,Klubowe i Sporty(był nawet taki kawał-Jasiu,czemu palisz "Sporty"?Bo pan w szkole powiedział,ze sport to zdrowie).Ulubione zajecie-skakanie w gumę,hobby-zbieranie opakowan po czekoladach.pamietam jeszcze saturatory i łom-cos co miało przypominac chałwę.
TV-Tulipan,Janosik,ArabellNiebieskie lato,Niebezpieczna zatoka ,Niewolnica Isaura i oczywiscie stephanie Harper czyli Powrót do Edenu(to zostało mi do dziś :D teraz tez jestem w trakcie ogladania).Poza tym Non Stop Kolor,Telefoniada.
Filmy-Zagadka Niesmiertelnosci,Pluton,Mucha,Duch  (Poltergeist) i najwiekszy hit-Dirty Dancing
Idole-wspomniany juz Marco Antonelli,Alan Michael,K.Antkowiak,Modern Talking,Demis Roussos.
Potem byłam na "Labiryncie" i nastała era Davida Bowie.Ale,ze nie sama muzyką człowiek zyje miałam jeszcze jednego WIELKIEGO idola.Tomba la bomba :D
A i Freddy Krueger
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2007, 06:11:28 pm wysłana przez mawier »

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 01, 2007, 06:18:44 pm »
0
Super temat, rose84 :)
dzięki, nie przypuszczałam nawet, że macie tak dobrą pamięć i będzie aż tyle wspomnień w tym topicu  ;)

byly gierki, tzw. jajeczka, kopia nintengo game & watch, w sumie kiedys to bylo zaj*biste, dzisiaj kalkulatory maja lepsze gry xd
O właśnie! Takie gierki były kiedyś modne. Miałam taką, w której wilk stał z koszyczkiem i łapał spadające jajka.

Miałam taką samą oraz 10 innych, które dopiero niedawno przy okazji jakichś porządków powędrowały na śmietnik  ;).
A propos gier, może ktoś pamięta gry, które można nazwać prototypem dzisiejszego Playstation ? Podłączało się je do telewizora, grafika była okropna, ale pamiętam, że uwielbiałam wyścigi samochodów, w które potrafiłam grać godzinami  :D. W zestawie był prowizoryczny joystick, a wszystko wyglądało dość śmiechowo. Mimo wszystko, tzw. gry telewizyjne to był czad :D.

Przypominam sobie także jaką furorę na przełomie lat 80/90 zrobił magnetowid. Nagle jak grzyby po deszczu powstawały na osiedlach wypożyczalnie kaset video. W tamtym okresie widziałam chyba najwięcej filmów w swoim życiu  :D.

Wspomniany przez Was rzutnik był zapewne w każdym domu dziecka z mojego pokolenia. Uwielbiałam wieczory, kiedy wyświetlałam te "filmiki". Szczególną sympatią darzyłam Małego Księcia i Sierotkę Marysię  :lol:...

Jeśli chodzi o modę, oprócz spódniczek w stylu Lambady, były takie białe kołnierzyki dla dziewczyn, które ubierało się na sweter...były koszmarne :ph34r: :ph34r: :lol: ktoś może kojarzy? Totalna wiocha... :ph34r: ;D

Nie należę już do pokolenia, które musiało chodzić do szkoły w fartuszkach szkolnych, ale pamiętam, że w zerówce miałam taki granatowo-biały mundurek...był koszmarny! Dzięki Bogu w pierwszej klasie już nas nie obowiązywała ta okropna "moda szkolna" i mogłam biegać po korytarzu w getrach i rozciągniętych swetrach z kapturem  ;) hehehe.

Z wydarzeń, oprócz obrad Okrągłego stołu, które pamiętam fragmentarycznie, przypominam sobie całkiem dobrze pierwszą Orkiestrę Swiątecznej Pomocy i początki działalności Jurka Owsiaka  ;). Byłam nim oczarowana jako mała dziewczynka. Wtedy Jurek jeszcze się bardzo jąkał  :D.

Fajne czasy, ale to se ne wrati...

Jak sobie coś jeszcze przypomnę, napiszę  ;)!




Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 01, 2007, 06:25:21 pm »
0



.
A propos gier, może ktoś pamięta gry, które można nazwać prototypem dzisiejszego Playstation ? Podłączało się je do telewizora, grafika była okropna, ale pamiętam, że uwielbiałam wyścigi samochodów, w które potrafiłam grać godzinami  :D. W zestawie był prowizoryczny joystick, a wszystko wyglądało dość śmiechowo. Mimo wszystko, tzw. gry telewizyjne to był czad :D.



pamietacie?pamietamy.Ja najbardziej lubiłam cos co sie chyba nazywało 'super tank" i "Robocopa"

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 01, 2007, 06:26:03 pm »
0
.
A propos gier, może ktoś pamięta gry, które można nazwać prototypem dzisiejszego Playstation ? Podłączało się je do telewizora, grafika była okropna, ale pamiętam, że uwielbiałam wyścigi samochodów, w które potrafiłam grać godzinami  :D. W zestawie był prowizoryczny joystick, a wszystko wyglądało dość śmiechowo. Mimo wszystko, tzw. gry telewizyjne to był czad :D.


pamietacie?pamietamy.Ja najbardziej lubiłam cos co sie chyba nazywało 'super tank" i "Robocopa"

taaaaaaaaaaaaak!!!!  Super Tank :D to było świetne  ;D Zapomniałam jak sie to nazywało, dzięki za przypomnienie :D !!!

Offline Trisha

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 804
  • Płeć: Kobieta
  • The pearl of rock n' roll decadence
  • Respect: 0
    • Mój DeviantArt
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 01, 2007, 06:30:47 pm »
0
ja tam waliłam głównie w SuperMario :P na tanki nie miałam cierpliwości  :P

Zawsze iść -
Rozkaz, który mam we krwi
Małą wojnę w sobie mieć

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2007, 06:49:24 pm wysłana przez REBEL »

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: o pokoleniu słów kilka, czyli wątek jak najbardziej wspomnieniowy :)
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 01, 2007, 06:36:16 pm »
0
o własnie,cos takiego :)

 

Auto-Music, czyli czego słuchamy za kółkiem

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 10318
Ostatnia wiadomość Stycznia 16, 2013, 09:04:23 am
wysłana przez Śpiochu