Autor Wątek: Nie masz facebooka :O???  (Przeczytany 87245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martina

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Respect: 0
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #255 dnia: Lutego 06, 2013, 09:54:14 pm »
0
Nie mam niczego i niczego z powyższych

Offline Myszowata

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +658
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #256 dnia: Lutego 06, 2013, 10:19:01 pm »
+5
A ja się nie zgodzę do końca z nagonką na facebooka. Owszem, jest wiele przypadków, kiedy ludzie przenoszą całe swoje życie na fejsa i inne portale, to jest rzeczywiście idiotyczne. Zamiast poświęcić czas bliskim i spotkać się ze znajomymi, wolą pisać na czacie, klikać lajki i komentować wpisy, grać we wszystkie dostępne tam gry. A potem cisza. Nawet cześć niektórzy na ulicy nie powiedzą. Już nawet nie komentuję dzielenia się każdą informacją, głosowania na imię dla dziecka tudzież 'czy powinnam zerwać z moim chłopakiem'... Ale czy facebook zabija spotkania ze znajomymi i łączące ich relacje? Moim zdaniem nie. Mnie na przykład fejs bardzo pomaga w utrzymaniu znajomości. Większość ludzi, z którymi jestem blisko mieszka w innych miastach, nie mamy możliwości widzenia się zbyt często, codzienne rozmowy telefoniczne ze wszystkimi wyniosłyby mnie majątek. Były też przypadki, że moja znajomość rozwinęła się właśnie dzięki takim stronom i dopiero po bliższym poznaniu się w necie, przeniosły się na realne życie. Facebook (oczywiście między innymi, a nie jako jedyny) pozwala mi utrzymać kontakt z wieloma osobami i chwała mu za to!  Mało tego, wcale nie zabija spotkań, bo  częste pogawędki na czacie wcale nie przeszkadzają w tym, by spotkać się kiedy tylko jest okazja.
Grunt, to potrafić zachować umiar i umieć powiedzieć sobie dość. A zauważyłam, że najczęściej 'fejsbuk to zło' krzyczą osoby, które albo nie potrafią/nie mają jak wykorzystać tego, portal oferuje, albo nie znają umiaru i łatwiej im powiedzieć, że fejsbuk to zło, niż że sami mają słabą wolę. Wybaczcie, że tak trochę celuje w niektórych, ale tak właśnie uważam. Wiem, że często fejs zjada mi mnóstwo czasu, ale wiem też, że to moja wina, a nie strony samej w sobie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2013, 10:21:51 pm wysłana przez Myszowata »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #257 dnia: Lutego 08, 2013, 07:55:15 am »
+1
Zgadzam się z Myszą. Ogólnie - jeśli ktoś woli spędzać życie w sieci niż spotkać się z żywymi ludźmi, to jego problem, a ne fb. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy np. ktoś proponowałby zlota, a ja na to... e, wiesz, pogadajmy lepiej na fb :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #258 dnia: Kwietnia 07, 2013, 06:53:57 pm »
0
Okoliczności (czyt. koleżanki że studiów) zmusiły mnie do założenia fejsbuka. :'( Takie pytanko - da się jakoś tak zrobić, żeby w ogóle nie można mi było wysłać zaproszenia do znajomych? Głupio mi odrzucać, a nie mam zamiaru się w to bawić. I czy chat działa tylko między znajomymi?
Geoff Fuckin' Tate!


Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #259 dnia: Kwietnia 07, 2013, 07:03:39 pm »
0
żeby całkowicie nie dało się wysłać zapro, to chyba raczej się nie da.. wiem, że jak Ci osoba wysyła zaproszenie to wyskakuje pytanie, czy znasz ją także w realu, jak klikniesz opcję nie, to wtedy ta osoba nie będzie mogła wiecej wysłać Ci zaproszenia. Tak to mniej więcej działa ;)
a wiadomości wysyłać możesz do wszystkich z tego co wiem :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2013, 07:10:48 pm wysłana przez apetytnadestrukcje »
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #260 dnia: Kwietnia 07, 2013, 07:09:30 pm »
0
Można zablokować konkretne osoby i wtedy nie można wysyłać zaproszenia ani wiadomości. Jeśli nie masz kogoś w znajomych, to chat nie działa, ale można Ci wysłać wiadomość, z tym, że trafi ona do folderu "inne". Kiedyś szło zablokować i wysyłanie zaproszeń i wiadomości i wiem, że nadal niektórzy tak mają, ale obecnie nie widzę takiej opcji w ustawieniach... :/

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #261 dnia: Kwietnia 07, 2013, 07:10:04 pm »
0
żeby całkowicie nie dało się wysłać zapro, to chyba raczej się nie da.. wiem, że jak jak Ci osoba wysyła zaproszenie to wyskakuje pytanie, czy znasz ją także w realu, jak klikniesz opcję nie, to wtedy ta osoba nie będzie mogła wiecej wysłać Ci zaproszenia.
To mi na jedno wychodzi, bo i tak muszę odrzucić. No cóż, muszę chyba sobie gdzieś napisać, że nie przyjmuję zaproszeń od nikogo;)

Ano właśnie, Emma, czyli, żeby z kimś pogadać, to muszę mieć go w znajomych. Ehh, a jak poodrzucam 50 osób, to pewnie tak z połowa się obrazi. Ja pier*ole, właśnie dlatego nie chciałem mieć tego szajsu...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2013, 07:11:51 pm wysłana przez CC »
Geoff Fuckin' Tate!


Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #262 dnia: Kwietnia 07, 2013, 07:22:55 pm »
0
Niestety tak, ale ciesz się, że nie ma tak jak na nk kiedyś, że można było non stop wysyłać zaproszenia ludziom :lol:

teraz to już chyba dwie różne opcje, czat na fejsie to trochę jak gg, natomiast wysyłanie wiadomości działa bardziej jak e-mail, że tak to porównam.

teraz to ciężko jest wszystko tam 'ogarnąć'
jak miałam tam profil - jakieś dwa lata temu to wówczas był prostszy w uzyciu, teraz wszystko utrudnili, a winno być odwrotnie :/
ale cóż - mam tam konto, bo to jedyne źródło komunikacji ze znajomymi z technikum...
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #263 dnia: Kwietnia 07, 2013, 07:33:53 pm »
0
Ano właśnie, Emma, czyli, żeby z kimś pogadać, to muszę mieć go w znajomych.
Niekoniecznie, wyświetla Ci się, że masz wiadomość w folderze "inne", jest pogrubiona cyfra w nawiasie, jak odczytasz i odpiszesz, to automatycznie Ci przerzuca do folderu z "normalnymi" wiadomościami, a potem możesz to zarchiwizować, żeby nie zawadzało.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #264 dnia: Kwietnia 24, 2013, 10:26:12 pm »
0
Czy Wam tez fejs się tak irytująco długo ładuje, nie załadowują sie czasem zdjęcia lub miniaturki zdjęć profilowych?
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #265 dnia: Kwietnia 24, 2013, 10:38:48 pm »
0
Nie

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #266 dnia: Kwietnia 24, 2013, 10:56:25 pm »
0
Nie.

;p
Sprawdź przeglądarkę i wyczyść ją trochę.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #267 dnia: Kwietnia 25, 2013, 12:10:47 am »
0
Czyściłam, nic to nie dało.
To znak, że mam przestać fejbukować :o
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline JoRingo

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #268 dnia: Kwietnia 25, 2013, 01:12:41 pm »
0
Dla mnie fb to nic więcej jak źródło newsów ze sportu (fanpejdże piłkarzy, klubów), z rapu (fanpejdże wytwórki, raperów) i info ze studiów, bo wszystkie wyniki, notatki, ściągi lecą na fejsbukową grupę, bo tak chyba najprościej. No i wiadomo, sporadycznie pogadam z kimś jak mam sprawe, a na telefonie hajs się nie zgadza...

Offline bezia

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +54
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #269 dnia: Kwietnia 25, 2013, 08:26:18 pm »
0
Mi również! Czasem nie mogę w ogóle się doczekać aż mi się miniaturki załadują :<

 

Nie liczy sie wygląd, tylko charakter...

Zaczęty przez REBEL

Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 46194
Ostatnia wiadomość Sierpnia 24, 2011, 05:42:43 pm
wysłana przez Zqyx