Autor Wątek: Młodzi ludzie  (Przeczytany 40880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Młodzi ludzie
« dnia: Stycznia 29, 2009, 09:58:51 am »
0
Skoro jest temat o tym,co nas "denerwuje" u starszych ludzi,to czemu nie zrobić tematu o tym,co nas denerwuje u młodszych,takich np. kilkunastoletnich i.t.d.
Na pewno będzie tego znacznie mnie,bo sporo tu młodszych forumowiczów,ale może coś będzie.

Najpierw przypadek z autobusów/pociągów - szpanowanie komórką: ma taki na komórce jakieś techno,więc oczywiście musi puścić na cały regulator,bo mu się podoba,zero szacunku dla innych pasażerów,o tym,że wrzeszczą jeden do drugiego przez pół autobusu,a a rozmowa często jest na zasadzie " stary no kur,coś tam kur,no ja pier." to nawet mi się gadać nie chce.
O tym,że skoro taki jeden z drugim pali,to wszyscy wokoło muszą wdychać dym,też nie wspomnę. No bo przecież on jest pępkiem świata,czyż nie?

Jasne,że nie dotyczy to wszystkich,ba,może nawet tylko garstki,jak jak garstki starszych ludzi dotyczy temat starzy ludzie,no,ale warto o tym pogadać.

Dyskutujmy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2009, 10:01:06 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:11:39 am »
0
Szpan, szpan, szpan i jeszcze raz k***a szpan :ph34r:

Wszystkim co się da - komórką, kto jakiej panienki nie przeleciał, jaką to furą się ostatnio nie ścigałem (no i oczywiście k***a wygrałem, bo jak może być inaczej), to że na imprezie przechlałem 5 typów  itd itp. Świruje taki cwaniaka a jak jednego z takich właśnie w szkole położyłem jednym ciosem to bał mi się c**j oddać. Widziała to jedna nauczycielka, podeszła do mnie i zaczęła prawić morały, a on stał obok i się odgrażał, nic ponadto :). To tylko pokazuje ile tacy ludzie są warci. Nie tyczy się to oczywiście wszystkich młodych.

Uniosłem się, ale już mi lepiej :)

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 29, 2009, 10:54:14 am »
0
Popieram przedmówców, podpisuję się obiema łapkami ;)
Okazuję się że jestem już bardzo stara, nawet dla "koleżanek" z pracy młodszych o 2, 3, 4 lata. Jak się pytają ile mam lat, to słyszę: O Jezu, ale Ty stara jesteś ! - przecież nie ukrywam swojego wieku.
Oraz to że już wg. nich i starszych "koleżanek" powinnam być ochajtaną, stateczną matroną z dziesięciorgiem szkrabów, chodzić w garsonkach, mieć mieszkanie itp.  :ph34r: A w chol.erę za żadne skarby (szpilki i garsonki  :angry: ). Przecież to jest tylko kilka lat różnicy a nie wieków  :ph34r: !

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 29, 2009, 11:42:25 am »
0
To ja nie mogę narzekać na młodych ludzi w moim otoczeniu, a przynajmniej w pracy - jestem jedną z najstarszych osób w naszej firmie, a mimo to świetnie dogaduję się z - jak ich często nazywam - dzieciakami :) Może wynika to z tego, że mam ogromny dystans do swojego wieku i uwielbiam ich żarty na mój temat z tym związane, np. pytania o to, co pamiętam z glacjału albo jakiego w dzieciństwie miałam w domu dzinozaura ;) Świetnie się dogadujemy, razem bawimy na imprezach i nigdy nie usłyszałam od nich "jaka ty jesteś stara!" - może dlatego, że wcale się tak nie czuję i chyba nie zachowuję zbyt adekwatnie do wieku metrykalnego ;) I pomimo tego, że jestem od Ciebie, Bloody Rose, starsza o 10 lat, szpilki miałam na nogach może dwa razy w życiu, garsonkę może z pięć, dziecko mam tylko jedno, a słowo "stateczność" jest mi kompletnie obce :) Starość nie jest więc taka straszna ;)

A co do szeroko pojętego tematu młodych ludzi, to powiem szczerze, że mam do nich mieszane uczucia. Z jednej strony przeraża mnie wszechobecne chamstwo, szpanerstwo, bezmyślność i agresja, a z drugiej - jest mi ich strasznie żal... Przede wszystkim dlatego, że, zastępując kontakty face to face rozmowami przez komórki, komunikatory, maile, graniem w sieci, itp., stają się zubożeni emocjonalnie - może właśnie z tego wynika zanik empatii wśród młodych ludzi  :ph34r: A to, że znaczny procent z nich czuje się pępkiem świata, wynika, niestety, z tego, jak zostali wychowani :/
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 29, 2009, 11:59:54 am »
0
Mimo że też jestem jeszcze młodzieniaszek, to chyba nie przejawiam tych zachowań co wypisaliście. Mogę podać parę przykładów moich rówieśników, którzy nie są zbyt ogarnięci a próbują na siłę wywyższać się ponad wszystkich:
-najgorszy jest szpan, np. to że elo ziomek kupił sobie full wypas głośniki do swojego malucha
-zupełne ignorowanie innych ludzi, muzyka na full w swoim golfie
-kłamstwa, aby zaimponować innym co to nie on, sporo ludzi na tym przyłapałem
-zmienianie swoich czynów i poglądów jak chorągiewka na wietrze
-debilizm, kretynizm i chamstwo, to cechuje dzisiejszą młodzież

oczywiście nie wszyscy tacy są ;)

Offline gucha

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1800
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 29, 2009, 01:46:44 pm »
0
Nie chcę generalizować, ale najgorsze to chyba gimnazjum... Czego ja się nie nasłucham od ludzi uczących w tej szkole, mojego brata (kończy w tym roku gim.)... Mam wrażenie, że poprzedni system (8 klas podst. + 4 LO) był o niebo lepszy. Dzieciaki skończywszy jedną szkołę po 6 latach idąc do kolejnej myślą, że pozjadały wszystkie rozumy no i nie wiadomo jak dorośli już są, a przecież to raptem 13-latkowie... ja wiem, że teraz "młodzież szybciej dojrzewa", ale ja tego ani po moim bracie, ani po jego rówieśnikach nie widzę... w głowie jeszcze siano. Zero poczucia konsekwencji swoich czynów.

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 11, 2009, 07:18:00 pm »
0
Pytanie tylko kogo mamy na mysli mowiac "mlodzi ludzie" , jaki przedzial wiekowy :D W kazdym razie, jedno jest pewne, dzisiejsza mlodziez to zło :D

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34707
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 11, 2009, 07:25:09 pm »
0
Osoby nastoletnie i młodsze. Bo jak już jest dzieścia,to chyba już bliżej do dzieści ;) ,a dzieści się ciągnie trochę :D
Oczywiście młodość trwa wiecznie,ale bez przesady ;) :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 11, 2009, 07:28:44 pm »
0
Mlodsze niz nastoletnie to w domu niech siedza i sie bawia klockami :D
A nastolatki to wielkie zło, tragedia ogolnie. Pracuje z takimi wiec wiem co mowie :D

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 11, 2009, 08:16:52 pm »
0
Nie chcę generalizować, ale najgorsze to chyba gimnazjum... Czego ja się nie nasłucham od ludzi uczących w tej szkole, mojego brata (kończy w tym roku gim.)... Mam wrażenie, że poprzedni system (8 klas podst. + 4 LO) był o niebo lepszy. Dzieciaki skończywszy jedną szkołę po 6 latach idąc do kolejnej myślą, że pozjadały wszystkie rozumy no i nie wiadomo jak dorośli już są, a przecież to raptem 13-latkowie... ja wiem, że teraz "młodzież szybciej dojrzewa", ale ja tego ani po moim bracie, ani po jego rówieśnikach nie widzę... w głowie jeszcze siano. Zero poczucia konsekwencji swoich czynów.

Gucha - masz całkowitą rację! Często rozmawiam na ten temat z moimi znajomymi i absolutnie wszyscy, niezależnie od wieku, stwierdzają jedno - najgorsi są gimnazjaliści :angry: Nie wiem, o co w tym chodzi, ale chyba właśnie o to przejście z podstawówki do gimnazjum, czyli - w ich mniemaniu - "awans społeczny" (sic!)
Gimnazjaliści mają już siłę i możliwości, żeby zrobić komuś krzywdę, a równocześnie nie posiadają podstawowej umiejętności - przewidywania następstw i ponoszenia konsekwencji swoich zachowań...
A wszystko to niesamowicie wzmacnia właśnie fałszywe poczucie "wydoroślenia" - wszak skończyli już pogardzaną przez nich "szkołę dla gówniarzy" - a to tworzy wybuchową mieszankę :ph34r:
Dlatego od dawna uważam, że poprzedni system szkolnictwa był zdecydowanie lepszy i z przerażeniem patrzę w przyszłość, która czeka mojego juniora...
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Wojtek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1268
  • Respect: +42
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 11, 2009, 08:22:17 pm »
0
Cwaniactwo i szpan wsród młodzieży , nie wiem z czego to wynika chyba zbyt dużo TV i internetu , za moich czasów nie było aż takiej "rozpusty" :) książki by zaczeli czytac a nie kur.. udawac ważniaków - żałośni  !  :D
KULT    [size=3.75pt]No Rose - No Fun (84 ofkorse)
ADAM FUDALI na Prezydenta RP!!!!

Offline okenden

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Respect: +1
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 11, 2009, 08:48:32 pm »
0
Mam aż lub zaledwie 19 lat i wcale nie czuję się dorosły, i bronię się przed tym rękoma i nogami. Ale jest wiele cech, które mnie u rówieśników lub młodszych denerwuje. Denerwuje mnie brak charakteru i zanik osobowości. Brak jakiegokolwiek zaangażowania, swoich własnych pasji. Nadinterpretacja pojęć odwagi i pewności siebie skutkuje grubiaństwem i cwaniactwem. Moim zdaniem, nie bez powodu jest taka hiperbolizacja języka. Bo dziś nikt nie jest sobie bratem, żeby być dobrym trzeba mieć wszystko przesadne w c**j a wszystko co zrobisz to masakra w c**j...  Wszystko co mieści się w kanonie pojęć dobrej zabawy, towarzystwa i luzu niestety z tymi ludźmi nie wypali, pomimo, że mają takie przekonanie, tam jest ciągłe napięcie.. bycia od kogoś lepszym, nie wiem jak to nazwać. Nie mówiąc o szacunku do człowieka o niższym statusie. Podczas ostatniego stulecia chyba większość  ludzi z charakterem wybili, jednych na wojnie, drugich za to, że byli w AK, innych, że byli przeciw komunie? Ci, którzy zostali nie mają wystarczającej siły przebicia, a i era komputera robi swoje... O lojalności czy własnym zdaniu nie wspomnę, tak jak chorągiewka zawieje. Moim zdaniem lepiej mieć samych wrogów niż nie mieć żadnego. Na szczęście trafiłem na w porządku ludzi, z którymi, pomimo różnic poglądów, mogę porozmawiać na każdy temat i czasami ostro się zabawić. Nie sposób zapomnieć o przyjaciołach :).
Na koniec dodam, że nie każdy taki jest. Opisałem ogólnie przypadki, z którymi się spotkałem niemało razy i kilka przemyśleń z tym związanych.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2009, 08:56:35 pm wysłana przez okenden »

SSolid

  • Gość
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 12, 2009, 01:20:30 pm »
0
Młodzi ludzie


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=67IbSCYWS8g" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=67IbSCYWS8g</a>



są głupi.

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 12, 2009, 01:37:07 pm »
0
Głośne puszczanie muzyki w autobusach. Reszta mnie nie obchodzi, bo nie odczuwam tego na własnej skórze.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Młodzi ludzie
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 12, 2009, 09:58:27 pm »
0
Młodzi ludzie


http://www.youtube.com/watch?v=67IbSCYWS8g


są głupi.


Ahahaha :D . Ale jeszcze lepsza jest część druga.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0IDWS0S_IoA" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=0IDWS0S_IoA</a>


"Ona mówi że się podoba jak chłopacy za nią gwizdają" - leże i kwiczę :D. Panienka z kolczykami tez jest niezła :D . W sumie obie są siebie warte

 

Starzy ludzie

Zaczęty przez SSolid

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 23984
Ostatnia wiadomość Grudnia 30, 2009, 09:36:03 pm
wysłana przez Grzon