Autor Wątek: KOD, czy kot?  (Przeczytany 3273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
KOD, czy kot?
« dnia: Grudnia 21, 2015, 10:20:52 am »
0
Kto jest za, kto przeciw, kto się wstrzymał? Zapraszam do dyskusji, jeśli są chętni.
Podobnie jak w temacie o broni - proszę się "nie pozabijać", mimo, że temat kontrowersyjny, a sam tytuł może być prowokujący.
Tytuł jest jaki jest, bo chciałem temat ując najkrócej, jak to możliwe. Nawiązuje do jednego z obrazków, jakie zobaczyłem w sieci.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 21, 2015, 10:35:03 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: KOD, czy kot?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 21, 2015, 12:40:33 pm »
+2
Ja jestem ciekawy, ile z tych którzy tak tłumnie protestują w ramach obrony demokracji, chociaż raz przeczytali dział VIII Konstytucje RP - "Sądy i Trybunały", ile z tych co to przeczytali rozumie co tam jest napisane, ile z tych osób odpowiedziało sobie na pytanie co wynika dobrego, bądź złego dla nich osobiście, że sędziami TK są np. nie ci a tamci.
Wprawdzie średnio wierzę w spontaniczność powstania tego KOD-u (już sama nazwa skrótowa, łatwa do zapamiętania każe domniemywać, że kierują tym ludzie, którzy działają w sposób przemyślany), ale taka sytuacja wyobraźmy sobie, że to nie PO podwyższa wiek emerytalny 5 lat temu, tylko PiS teraz (a TK jest nie ruszony), ....czy to by też spowodowało takie ruchy na ulicy z udziałem mniej więcej tych samych ludzi co teraz? Jeżeli tak by było, to by znaczyło, że nie istotne jest to, że to zło zostało popełnione, tylko to kto to zło popełnił.

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: KOD, czy kot?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 21, 2015, 12:58:50 pm »
+1
KOD to kompletnie nie moja bajka, ale doceniam, że tylu ludzi, którzy do tej pory stronili od marszów ulicznych, protestów, wręcz z nich drwili (Marsz Niepodległości, manifestacje antyimigranckie, protesy ws. afery taśmowej) na ulicę teraz jednak wyszło. To jest bez wątpienia sukces organizatorów KOD. Tylko kto tu jest tego organizatorem? Ktoś, kto choćby śladowo śledzi politykę i nie jest zbyt naiwny, na pewno zdaje sobie sprawę, że za tym stoją partyjne interesy i obrona pozycji ludzi z jednej szerokiej opcji od Petru przez Holland po Lisa pod przykrywką obrony "demokracji". Na logikę, ci ludzie strajkują przeciwko władzy, która otrzymała od rodaków największą demokratyczną legitymację do sprawowania władzy po 1989!
W sumie jednak partyjniaków i środowisko, które czerpało profity ze sprawowania władzy, uprzywilejowanej pozycji, to ja chociaż rozumiem. Strajkują przeciwko utracie wpływów. Zwykłych ludzi, którymi Petru i inni wybitnie manipulują, już nie - ileż można się nabierać na te same sztuczki ze strony co rusz nowych królików wyciąganych pięć minut przed wyborami lub przed zaplanowaną od początku akcją jak KOD? Inicjatywa przecież ledwie powstała, a już od razu jest logo, są materiały promocyjne, ulotki? Ciekawe za czyją kasę, bo na pewno nie za gościa stojącego oficjalnie na czele KOD, który jak sam utrzymuje, jest na utrzymaniu żony.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12051
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: KOD, czy kot?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 21, 2015, 04:33:26 pm »
+2

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: KOD, czy kot?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 21, 2015, 10:58:48 pm »
+1
siema siema!!
dawno mnie tu nie było :)

jeśli miałbym się wypowiedzieć w temacie KOD i generalnie ostatnich zdarzeń na scenie politycznej to powiem, że:

Jest mi nie po drodze z PiS - tak samo jak z PO, PSL, Nowoczesną, ale cieszyłem się w sumie na ich wygraną w wyborach - zawsze to jakaś zmiana, liczyłem na nową jakość (może i mniej się znają na gospodarce, ale wydawało się, że są uczciwsi). Poza tym już byłem zmęczony butą ostatnich rządów.

I po tych dwóch miesiącach generalnie jestem bardzo zniesmaczony tym co robi PiS. Miałem nadzieję, że jakość polityki pójdzie w górę, ale robią wszystko żebym tak nie myślał. Generalnie dupka. Ale spoko, jeszcze mają dużo czasu, zobaczymy za rok, dwa, cztery.

Ale mimo wszystko PiS nie robi niczego czego by nie robiło PO przez ostatnie 8 lat. Łamanie konstytucji? Było. Forsowanie ustaw w nocy? Było. Nie słuchanie wyroków TK? Było.

I to mnie przeraża. Przeraża mnie ta cała medialna nagonka. To skomlenie gęb, którym wydarto koryto. Jak widzę dzisiejsze media i całą propagandę, KOD-y, jestem przerażony. I nie boję się PiSu, boję się ludzi, którzy mają taki wpływ na media, którzy manipulują społeczeństwem nie mając żadnych, totalnie żadnych argumentów. Przecież im kompletnie nie chodzi o demokrację. Jestem tym przerażony i się tego totalnie boję!!! Boję się tych ludzi, boję się Petru, który się pojawia znikąd i ma mega wpływy, jest pokazywany w każdej telewizji od rana do nocy. Nie ufam człowiekowi ani za grosz.

Rozgrywa się tutaj jakaś jedna wielka gra i cały KOD, całe manifestacje "w obronie demokracji" nie mają nic wspólnego z poczuciem obywatelstwa.

Jednym słowem, po prostu się boję.

A manipulacja słowami Kaczyńskiego o "Polakach gorszego sortu" to już debilizm totalny.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: KOD, czy kot?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 26, 2015, 01:12:45 am »
+3
Żeby nie zrobili przewrotu jak na Ukrainie czy w Syrii, bo wtedy to będzie się czego bać.  :ph34r:
Już UE wyraża troskę i zaniepokojenie, a to wyraźny znak kim są ci z KOD, kim byli ci z PO (bo PSL to tylko pożyteczni idioci), oraz na czyją korzyść WRESZCIE działa Polski rząd. Oby działał jak najskuteczniej.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: KOD, czy kot?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 26, 2015, 10:07:51 am »
+4
Brawo Panowie, dzięki takim jak wam nadzieja nie umarła. I pamiętajmy, wydostajemy się spod niemieckiego buta i oni będą robić wszystko by swoje wpływy nadal utrzymać. Od przekazu medialnego poczynając, przez wypowiedzi takich durniów jak Matrin Schultz, aż do takich działań jak KOD.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

 

Na pole, na dwór,czy na plac - czyli o regionalizmach

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 59051
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2013, 11:48:20 am
wysłana przez Duffowa