Autor Wątek: Homoseksualizm  (Przeczytany 110059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #315 dnia: Listopada 24, 2012, 12:18:48 pm »
0
Lekarz - nie wiem, widziałam w telewizji fragment rozmowy na ten temat, a co do siostry, to uczyła się tego na studiach, w wolnej chwili zapytam, czy ma jeszcze jakieś źródła w postaci notatek bądź książek ;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #316 dnia: Listopada 24, 2012, 12:26:57 pm »
0
No przydałoby się. Odruch historyka, wpajany mi przez pięć lat, wiesz: "Źródła! Źródła! Źródła! Jak coś nie ma źródeł to nie istnieje!" :lol:
Po prostu zainteresowało mnie to, bo jakoś sceptycznie podchodzę do tego typu rewelacji, jeśli nie da się ich udowodnić w stu procentach.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #317 dnia: Listopada 24, 2012, 01:24:16 pm »
0
Zacznijmy od tego, że nigdy nie udowodniono tego w sposób naukowy, zrobione to w ten sposób, że w połowie lat 70-tych (chyba to był 1973 rok), przeprowadzono wśród ameryakńskich psychiatrów, na temat czy to jest choroba czy nie. Ponad 40% opowiedziało się, że jest to choroba, pozostali oczywiście, że nie. Owszem przeprowadzono to referendum wśród fachowców w swojej dziedzinie, ale i tak ta przewaga nie była zdecydowana, więc na tej podstawie wykreślać homoseksualizm z listy chorób to jest troszkę dziwne, tym bardziej, że nikt jeszcze nie udowodnił, że większość jest mądrzejsza.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #318 dnia: Listopada 24, 2012, 01:39:37 pm »
0
No i właśnie o to mi się rozchodzi. Bo jeśli nikt nigdy nie udowodnił, że to jest choroba czy też nie jest choroba, bo nie możemy mówić "na pewno" ani po tej ani po tej stronie.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #319 dnia: Listopada 24, 2012, 01:59:45 pm »
0
No i ja tak samo uważam, pisałem o tym nawet wczora,j bądź przedwczoraj. Natomiast inną sprawą jest to na jakiej podstawie ustalono wcześniej przed tym powiedzmy 1973 rokiem, że jest to choroba

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5022
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #320 dnia: Listopada 24, 2012, 02:45:37 pm »
0
Na całe szczęście nie.

A ja podobnie jak Slither znam. I podobnie jak Slither uważam za dobrego kumpla.

Może napiszę tylko, że całkowicie się z Tobą nie zgadzam. Jednak życzę poznania kiedyś fajnego geja. Tylko, żeby Ci od razu nie powiedział, że jest homo  8)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #321 dnia: Listopada 24, 2012, 02:50:54 pm »
0
Jeszcze co do kształtowania się orientacji seksualnej, niestety w internecie dostępne są tylko tego typu artykuły http://portal.abczdrowie.pl/jak-okreslic-swoja-orientacje, które mówią, że na kierunek orientacji w życiu płodowym wpływa testosteron. Nie mam niestety dostępu do fachowej literatury. Co do klasyfikacji homoseksualizmu jako "nie choroby" to faktycznie, z tego, co wygooglałam, trochę to śmierdzi. Były prowadzone badania na ten temat i na podstawie tych badań uznano, że homoseksualizm nie jest chorobą, jednak ponoć były one nierzetelne. Tylko warto się jeszcze zastanowić, jaka jest definicja choroby i czy homoseksualizm może w świetle tej definicji być za taką chorobę uznawany.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #322 dnia: Listopada 24, 2012, 03:44:13 pm »
+1
Tylko warto się jeszcze zastanowić, jaka jest definicja choroby i czy homoseksualizm może w świetle tej definicji być za taką chorobę uznawany.
Nie jestem lekarzem i wolałbym, żeby wypowiedzieli się ludzie, którzy mają jakieś fachowe pojęcie na ten temat, ale generalnie definicja choroby nie jest taka prosta bo choroby się dzielą na różnego rodzaju np. choroby ciała, choroby o podłożu psychicznym i być może jeszcze jakiegoś innego rodzaju. Nie trzeba być lekarzem, żeby stwierdzić, że jeżeli homoseksualizm jest chorobą to jest to raczej choroba o podłożu psychicznym i warto by było to przeanalizować na tle porównawczym. Jeżeli uznamy, że pedofilia jest chorobą to należy zadać sobie pytanie czym się ta choroba przejawia: tym, że pedofil czuje pociąg seksualny do dzieci, czy tym, że gwałci dzieci? Jeżeli uznamy, że dlatego, że czuje pociąg seksualny do dzieci to należy zdać sobie pytanie to w takim razie czemu pociąg homoseksualistów do tej samej płci nie jest uznany za chorobę, a jeżeli, że przejawia się tym, że gwałci dzieci, to pytanie należałoby zadać dlaczego facet, który gwałci dorosłe kobiety zwykle nie jest uznawany za chorego.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5022
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #323 dnia: Listopada 24, 2012, 04:20:59 pm »
0
Może dlatego że dzieci nie są w pełni świadome i są pod opieką Państwa do 18 roku życia...   :>
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #324 dnia: Listopada 26, 2012, 09:18:30 pm »
+1
Na całe szczęście nie 

A ja dam sobie coś uciąć (jeszcze przemyślę co :_:), że jednak znasz, tylko nawet o tym nie wiesz. Wśród nas, we wszystkich grupach zawodowych, jest tylu zwyczajnych ludzi, którzy są gejami, ale się z tym nie obnoszą, że może byś był zaskoczony. Wiem to z autopsji, ponieważ para moich najlepszych przyjaciół jest "homo", a gdybym ich bliżej nie znała, w życiu bym ich o to nie podejrzewała. Kiedy byłam tylko teoretykiem w tych sprawach, miałam podobne zdanie do Twojego (tu, obok niewiedzy, kłaniało się moje wyznanie katolickie, którego nie zamierzam się wypierać), ale praktyka (zastrzegam, że chodzi tylko o znajomości ;)) weryfikuje moje poglądy co do podłoża homoseksualizmu.   



















 

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #325 dnia: Marca 28, 2013, 10:59:45 am »
0
Uwielbiałem napis z tunelu na ulicy Pułkowej w Warszawie. Mimo że już go chyba zamalowali, to jednak Google Maps wciąż pamięta ;)

http://oi48.tinypic.com/mmd7hu.jpg

-----

Mój znajomy z roku przyznał się kilka dni temu, że jest gejem. Większość osób jest z niego mega dumna, wykładowcy oczywiście też. Ja tego człowieka nigdy nie lubiłem i już pewnie nie polubię. Zawsze mnie szczerze wkurzał swoim zachowaniem.

Rozmawiam wczoraj z dziewczyną
- Co sądzisz o tym że X się ujawnił?
- Wszystko mi jedno, nie lubię go, nie jest moim kolegą.
- Nie lubisz go dlatego że jest gejem?
- Nie lubię go dlatego bo mnie wku*wia, zresztą nigdy go nie lubiłem i wiedziałaś o tym.
- (wymowne milczenie, i wzrok, który sugeruje, że nie lubię go tylko dlatego bo jest gejem)

To że jest gejem czyni z niego fajniejszego człowieka? Nosz k***a...

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #326 dnia: Marca 28, 2013, 11:13:26 am »
0
Może nie fajniejszego ale odważnego, bo wiesz - ujawnił się. Teraz jest wielkim bohaterem. Taki tam paradoks.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +971
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #327 dnia: Marca 28, 2013, 12:20:29 pm »
0
odwaga nie musi stanowić o bohaterstwie przecież.. to jest wymysł mediów, że ujawnianie się musi od razu budzić podziw dla geja - no bo one na tym zarabiają więc robią sensacyjki.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #328 dnia: Marca 28, 2013, 01:03:55 pm »
+1
To pokazuje jak media manipulują społeczeństwem. Na przestrzeni kilku lat wizerunek homoseksualistów był zmiękczany, później kreowany na pokrzywdzonych ludzi, którym należy się współczucie dlatego, że nie są akceptowani, aż w końcu rosną do rangi bohaterów ze względu na dziwactwo. Heteroseksualistami nikt się nie zachwyca tylko dlatego, że są heteroseksualistami.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #329 dnia: Marca 28, 2013, 02:50:30 pm »
+1
Też mi się wydaje, że w dzisiejszych czasach przyznanie się do tego, że jest się gejem nie jest żadną odwagą, ale to akurat jest na plus w końcu lepiej, że mówi o tym otwarcie niż kamuflując się z tym przed całym światem do tego stopnia, że np. żeni się z kobietą, którą w ten sposób krzywdzi.