Autor Wątek: Homoseksualizm  (Przeczytany 109838 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #300 dnia: Listopada 23, 2012, 10:10:17 pm »
0
To, że orientacja człowieka kształtuje się w życiu płodowym to nieprawda?

Nie wiem nie słyszałem o tym.

Dlaczego mafi uważasz, że homoseksualizm jest chorobą?

To jest zaburzenie psychiczne, czyli choroba. A czemu zaburzenie? Bo jest odchyłem od wszelkich zdrowych norm społecznych, kulturowych, seksualnych wypracowanych przez setki lat przez społeczeństwo. Poza tym niczemu to nie służy - ani założeniu rodziny, ani rozmnażaniu się (czyli przedłużeniu gatunku ludzkiego), ani odczuwaniu przyjemności (jaką przyjemność można mieć ruchając się z drugim facetem ? to zwykłe perwersyjne zboczenie, które może wywoływać tylko  odruch wymiotny). A bierze się to ze zbyt swobodnego wychowania, rozluźnieniu norm obyczajowo-społecznych, a co najgorsze jest wynikiem mody, bo bycie gejem jest cool i trendy bo Jacyków też ma chłopaka  :facepalm: Nie wspominam już o aspektach estetycznych, bo to jest zwyczajnie obleśne. Nie ma czegoś takiego jak odmienna orientacja seksualna - człowiek rodzi się z instynktem heteroseksualnym, jeżeli od tego w późniejszych latach odchodzi to albo w wyniku nieprawidłowego wychowania albo w wyniku zaburzeń psychicznych, których przyczyny mogą być różne.

Zastrzegam, że to jest moje zdanie i nie mam zamiaru nikogo przekonywać do własnej opinii w tej sprawie. Tak samo nikt mnie nie przekona, że dwóch gejów może się w sobie zakochać jak mężczyzna w kobiecie, bo nie ma do tego żadnych racjonalnych przesłanek - nie mogą dać potomstwa więc taki związek jest z biologicznego punktu widzenia zbędny i nie daje żadnych naturalnych korzyści.


Ciekawy pkt. widzenia.
Do norm już sie odniosłeś w kolejnych postach, więc to omijam.
" Poza tym niczemu to nie służy - ani założeniu rodziny, ani rozmnażaniu się (czyli przedłużeniu gatunku ludzkiego), ani odczuwaniu przyjemności (jaką przyjemność można mieć ruchając się z drugim facetem ? to zwykłe perwersyjne zboczenie, które może wywoływać tylko  odruch wymiotny)"

- Więc wychodzimy z założenia, że nie można być z kimś (abstrahując od płci) i nie chcieć założyć rodziny, rozmnożyć się i odczuwać przyjemności.
O tyle dziwne, co nietrafione, biorąc pod uwage ile par heteroseksualnych decyduje się na bezdzietność i są z tego powodu bardzo zadowoleni. Druga sprawa to odczuwanie przyjemności - to że Ty nie rozumiesz, że homoseksualiści faktycznie mogą odczuwać przyjemność bzykająć się ze sobą i masz odruch wymiotny to trudno. Jeśli sie bzykają - to jestem na 99% pewien że dla przyjemności a nie odruchu wymiotnego.

Kolejna rzecz. Jeżeli ludzie "zostają" gejami bo to jest cool, to chyba żyjemy na dwóch różnych planetach. Modne? Zwłaszcza w krajach muzułmańskich gdzie homoseksualizm karany jest śmiercią, albo w nadal bardzo purytańskiej Ameryce. W Polsce też można dostać wpier**l w większych miastach, za to że ubrałeś się w "nieodpowiedni" sposób. Chyba ze wszyscy geje to masochiści, wtedy wszystko pasuje.

"Nie ma czegoś takiego jak odmienna orientacja seksualna - człowiek rodzi się z instynktem heteroseksualnym, jeżeli od tego w późniejszych latach odchodzi to albo w wyniku nieprawidłowego wychowania albo w wyniku zaburzeń psychicznych, których przyczyny mogą być różne."

Jeżeli możesz, poprzyj to konkretnymi badaniami, opracowaniami, czymkolwiek co nie jest tylko i wyłącznie Twoją subiektywną opinią.

Ostatnia rzecz: jeżeli w jednym zdaniu piszesz o tym, że dwóch facetów nie moze się w sobie zakochać bo racjonalnie myśląc z biologicznego punktu widzenia nie będą mieć potomstwa to mieszasz dwie zupełnie odrębne rzeczy.
Miłość to miłość, skoro tylu gejów i lesbijek jest ze sobą to nie ma absolutnie żadnych powodów żeby myśleć że między nimi nie ma uczucia. A to że biologicznie nie mogą mieć dziecka to inna sprawa, zupełnie co innego.

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #301 dnia: Listopada 23, 2012, 10:11:02 pm »
-1
takim samem dowcipem ewolucji/stworzenia (wybierzcie sobie) jakim jest także to że wolimy pikantne od słodkiego, zielone od czerwonego, oraz blondynki od brunetek

Bzdura wg mnie. To co napisałeś to kwestia wyboru a nie uwarunkowań biologicznych.

znowu płyniesz, może nie tyle uwarunkowania biologiczne tu się mogę przyznać że źle sformułowałem swoje zdanie, ale to co nas kręci to co nam się podoba to nie jest nasz wybór, to przypadek i ruletka  tego co nas spotykało w trakcie poznawania tego świata, zdecydowanie to nie jet nasz wybór, można postawić pytanie czy można wychować homo czy hetero, gdyby tak było to na pewno dawno mielibyśmy dowody i odpowiednie badania
jedno jest pewne każdy reaguje inaczej na różne bodźce i każdemu inaczej kształtuje się obraz świata w naszej świadomości i podświadomości 
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2012, 10:31:07 pm wysłana przez Slither »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2012, 10:28:35 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #303 dnia: Listopada 23, 2012, 10:30:00 pm »
0
Generalnie zgadzam się ze slitherem. O tym, ze orientacja człowieka kształtuje sie w życiu płodowym słyszałam kilka miesięcy temu od lekarza i potwierdzila to moja siostra, która skończyła psychologie. Nie wiem, czy to choroba czy nie,  ciezko czasem ufać medycynie, która w wielu przypadkach zmienia swoje stanowisko kilka razy, jedno jest natomiast pewne i oczywiste dla mnie - orientacja nie moze świadczyć o człowieczeństwie i o szacunku do drugiej osoby, jesli ktoś uważa inaczej - niestety nigdy tego nie zrozumiem.

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #304 dnia: Listopada 23, 2012, 10:31:09 pm »
+1
A czy cała kultura rockowa (ogólnie rzecz biorąc nie tylko rockowa,  pozwolę sobie użyć takiego sformułowania " kultura sceniczna')  nie opiera się na kiczu? Axl w różowych spodniach i białych laczkach, Slash z niebieskim lakierem na paznokciach, tapiry na głowach i makijaże na twarzach. Wszystko opiera się na jakiejś konwencji. Cały ten wizerunek jest formą - w gombrowiczowskim tego słowa znaczeniu. Czerwone spodnie nie są już żadną ekstrawagancją. Wracając jednak do głównego tematu, bo troszeczkę odbiegłam od niego myślą i słowem ;) Nie mam w zwyczaju oceniać czegoś, czego nie rozumiem, a muszę przyznać, że homoseksualizmu kompletnie nie rozumiem. Z prostej przyczyny - jestem hetero. Jedno jest jednak pewne, jeżeli homoseksualizm byłby wynikiem działania kultury, to nie moglibyśmy mówić o homoseksualizmie wśród zwierząt, a wiadomym dziś jest, że i tam spotykamy się z takimi zachowaniami. Uważałabym także z używaniem słowa "normalne". Wszelkie normy, to nic innego jak właśnie wytwór kultury. Lepszym słowem byłoby myślę "naturalne". Moją główną zasadą jest; jeżeli nikt nie robi innym krzywdy tym, jaki jest, to nie widzę najmniejszych powodów by go nie szanować.
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #305 dnia: Listopada 23, 2012, 10:42:33 pm »
0
wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak wiele aspektów naszego życia które wydają się nam naturalne są wytworem społeczeństwa i kultury, proste przykłady: pedofilia - kiedyś małżeństwo, bądź w późniejszych czasach gdy dziewczyna dostawała pierwszej miesiączki wysyłano ją do starszego mężczyzny aby wprowadził ją w życie seksualne aby uchronić ją przed narwańcami w jej wieku którzy wsadziliby we wszystko nawet w dziurę w płocie i mogli by ja skrzywdzić, czy miłość macierzyńska która również jest tworem kulturowym nie występującym przed XVIII w. a w ostatnich 20latach powstało tacierzyństwo, teraz naturalne a jeszcze 30-40 lat temu będące rzadkością

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #306 dnia: Listopada 23, 2012, 11:00:19 pm »
0
 Zqyx, zapomniałeś dodać jeszcze zdjęcie Axla w skórzanej sukience z przykrutką siatkową koszulką z Paryża '92.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #307 dnia: Listopada 23, 2012, 11:01:18 pm »
0
Używając słowa "naturalne" miałam na myśli czysty biologizm, nasze instynkty, itp. Chodziło mi o to, że nie mamy prawa akurat hetero nazywać czymś normalnym, tylko czymś, co częściej występuje w naturze i jest zgodne z jej prawami, czyli właśnie naturalnym. "Normalność", to coś, co narzuciła nam kultura, obyczaje, tradycja, a nie biologia.

Jeśli chodzi o pedofilię, to się nie wypowiem, bo nic w tej kwestii nie wiem i od razu zaznaczam, że nie chcę wiedzieć. Najlepiej uciekać stąd natychmiast. Macierzyństwo natomiast ma owszem swoje podłoże w kulturze, ale nie możemy generalizować, jeżeli jakąś kobietą silnie kieruje instynkt, to nie jest się w stanie tego wyzbyć, pomimo iż np. dzisiaj w modzie jest robienie kariery, a nie niańczenie dzieci. Tak jest dziś i tak samo było kilka stuleci temu. I właśnie to chciałam powiedzieć, że w mojej ocenie, nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć tego, co w nas głęboko siedzi, a życie społeczne może nas tylko w jakimś kierunku poprowadzić, ale nie zmienić nas zupełnie. Nie wiem, czy wyrażam się jasno, bo moja pora snu się zbliża, mam nadzieję, że chociaż trochę przybliżyłam to, o co mi chodzi.
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline paula_00

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Płeć: Kobieta
  • "All we need is just a little patience."
  • Respect: +91
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #308 dnia: Listopada 23, 2012, 11:01:41 pm »
0
Zqyx, zapomniałeś dodać jeszcze zdjęcie Axla w skórzanej sukience z przykrutką siatkową koszulką z Paryża '92.
*spódnicy
SLASH 13.02.2013 ♥

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #309 dnia: Listopada 23, 2012, 11:23:15 pm »
0
<otwiera_ICD_10_wg_WHO_i_tam_nie_ma_homoseksualizmu>
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #310 dnia: Listopada 24, 2012, 12:31:18 am »
0
ale kicz i bezguście na pewno. ;)
O gustach się nie dyskutuje  ;)

To czym jest ? Bo to, że to nie jest normalne to jest oczywiste.
takim samem dowcipem ewolucji/stworzenia (wybierzcie sobie) jakim jest także to że wolimy pikantne od słodkiego, zielone od czerwonego, oraz blondynki od brunetek
albo to, że wolimy jeść piasek niż rosół

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5020
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #311 dnia: Listopada 24, 2012, 09:05:09 am »
0
od razu zapytam Cię Mafi: znasz jakiegoś geja osobiście?
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12058
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2212
    • As Koncertowy
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #312 dnia: Listopada 24, 2012, 09:38:07 am »
0
Na całe szczęście nie.

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #313 dnia: Listopada 24, 2012, 09:50:33 am »
+3
ja znam, mój najlepszy kumpel do picia w knajpie, ZA***STY człowiek, nagania mi dziewczyny:)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Homoseksualizm
« Odpowiedź #314 dnia: Listopada 24, 2012, 12:08:39 pm »
0
Generalnie zgadzam się ze slitherem. O tym, ze orientacja człowieka kształtuje sie w życiu płodowym słyszałam kilka miesięcy temu od lekarza i potwierdzila to moja siostra, która skończyła psychologie.

A ja się tylko spytam: jak do tego doszli? Jak to jest udowodnione? Posiadasz jakieś źródła, bo chętnie bym poczytała :)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will