Autor Wątek: Gotowanie na gazie / prądzie  (Przeczytany 6307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Gotowanie na gazie / prądzie
« dnia: Czerwca 06, 2022, 12:47:31 pm »
0
Czesc, siemka

mam dzisiaj takie może głupkowate pytanie dla niektórych, ale moze ktos mi powie i doradzi, moze ktos też skorzystać. powiem wam, ze przez 10 lat ostatnie mieszkam na mieszkaniu gdzie gotuje prądem.

Teraz bede mieszkał w innym mieszkaniu, w którym jest gaz. Gotowanie na gazie będzie czymś nowym dla mnie, i sie zastanawiam czy mam przepisać na siebie umowę na gaz, czy lepiej poprosić o sciągniecie liczników i dalej gotowac tylko prądem. Głownie moje pytanie brzmi - ile to kosztuje? Ile kosztuje gotowanie na gazie? Umiem takie informacje wygooglować, i widze jakieś stawki i jakies jednostki miary typu metr szczescienny, kilowato godziny, ale nie umiem sobie tego uzmysłowić w praktyce. To jest wlasnie ten troche wstydliwy moment, ze chcialbym wiedzieć ile kosztuje "pół godziny gotowania na gazie", a nie metr czy kilowato godzina, bo nie wiem czy te jednostki się nabijają szybko czy wolno itd itp.

W praktyce wiem ile miesiecznie zuzywam "złotówek" na wode i prąd, ale chcialbym mniej wiecej sie was podpytać, jak wygladają wasze wydatki za gaz na jedną osobę gotującą niewiele, a na dwie gotujące "normalnie"?

Pytalem sie poprzedniego wlasciciela, to mówił, ze ciezko stwierdzić. Ze czasem mieszkał sam to placil malo, czasem mieszkal w 7 osob, to placil wiecej. A teraz to same podwyżki.

Ktos inny doradza, ze teraz wojna idzie to lepiej mieć i gaz i prąd, bo nie wiadomo co odłączą pierwsze. Ktos inny mowi ,ze odwrotnie, po co mam płacić za utrzymanie instalacji gazu jak dalej sobie bede kupował surówki na wagę a wode na kawe grzał prądem. Wiadomo, ze w najgorszym wypadku pouzywam gazu 3-4 miesiace, popatrze ile to kosztuje i wtedy podjac decyzje, ale chcialbym mieć punkt odniesienia moich wydatków do waszych wydatkow.

Pozdrawiam, dzieki kazdemu za odpowiedz.
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12051
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Gotowanie na gazie / prądzie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 06, 2022, 01:15:47 pm »
+1
Moi lokatorzy mają gaz tylko do kuchenki gazowej i faktury są na poziomie 49 zł/2 m-ce. Z czego faktyczne zużycie to ok. 30% tej kwoty, reszta to opłaty od PGNiG.
2 osoby w kawalerce.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Gotowanie na gazie / prądzie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 07, 2022, 11:45:58 am »
+2
nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, ale chciałem tylko powiedzieć, że uwielbiam gotować na gazie, gotowanie na gazie jest cudowne!! Niestety nie mam swojego mieszkania i wynajmuję, a od 3 lat mamy indukcję... :(
Wcześniej całe życie miałem kuchenkę gazową i tęsknię za tym!
Możliwość przypalenia cebulki, możliwość wymahiwania patelnią i ustawiania pod różnym kątem do ognia, pokrętła gdzie sam sobie elastycznie ustalasz moc, a nie wbudowane programy gdzie 5 to za dużo, a 4 to za mało...


Kuchenko gazowa wróć!!

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Gotowanie na gazie / prądzie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 07, 2022, 03:50:03 pm »
0
Dziekuje za odpowiedzi.

Pare godzin po napisaniu mojego posta zdałem sobie sprawe, ze nie bede w stanie pouzywac gazu pare miesiecy i przetestowac go i wtedy podjac decyzje, poniewaz musze mieć podjeta decyzje już na poziomie kupna sprzętu do gotowania. Głupotą bedzie kupic kuchenke gazową, pouzywac ja pare miesiecy, a potem wyrzucic/oddac i kupić indukcję i nowe garnki do niej.

Jak widzicie, ja sie srednio na takich rzeczach kuchennych znam, bo nie jestem smakoszem, jadam skromnie, tu chlebek, tam surówka na wagę, owsianka na wodzie, whatever.

Pytałem wczoraj kazdego znajomego i odpowiedzi jakie otrzymalem to koszt okolo 30-50 zł za samo gotowanie średnio na jedną osobe na miesiac.

Ja ostatnie 10 lat przejechałem na jednym palniku i mikrofalowce. Sie wrzuca kilo ryżu do gara od razu na 3 dni. Potem sie odgrzewa w mikrofalówce po jednej porcji, dosypuje surówke albo jakiegoś warzywka z puszki. A co tam. Panie, jak byłęm dzieckiem to w szkole mówili - unikać wódy, narkotyków i fajek, a zdrowie będzie Ci dane. A teraz mi będą mówić, ze chleb nie zdrowy, że mleka nie wolno, że warzywo zakonserwowane mnie zabije. A idź pan
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Gotowanie na gazie / prądzie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 07, 2022, 10:35:18 pm »
+1
Na gazie taniej 🙂 Mówi Ci to człowiek, który 20 lat pracuje w gastronomii.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Gotowanie na gazie / prądzie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2022, 03:03:08 pm »
0
aż mi się przypomniał mój sen jak sobie gotowałem herbatkę na gazie. Wsiadłem na motor do którego była przyczepiona półka, a na niej czajnik elektryczny, który włączyłem, później wcisnąłem gaz i jechałem a woda na herbatkę się gotowała w tym czasie.  :)

Gdyby whatashame i Grzon byli kobietami to najbardziej z filmu poniżej przypadłby do gustu im pan, którego widać od 1:06 minuty, bo by wiedział jak im się przypodobać  :)
https://youtu.be/l_du7jw0Ij4?t=66



Offline Wazonnik

  • Patience
  • Wiadomości: 20
  • Respect: +4
Odp: Gotowanie na gazie / prądzie
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 01, 2023, 01:26:10 pm »
0
My wsjo na indukcji ogarniamy i póki co jest jak najbardziej ok :D

__________________
Kalwaryjskie meble tapicerowane w dobrej cenie zakupisz tu
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2023, 11:57:06 am wysłana przez Wazonnik »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Gotowanie na gazie / prądzie
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 16, 2023, 05:54:40 pm »
0
Chcieliśmy zrobić indukcję, bo bezpieczniej, ale przy obecnej sytuacji fakt, że wymieniamy butlę raz na pół roku (kwota to około 79 zł), dokładanie kolejnej cegiełki do rachunku za prąd wydaje nam się zbędne ;) dwie osoby w mieszkaniu, głównie gotujemy tylko obiady. Czajnik mamy elektryczny (moi rodzice nie i na tej podstawie stwierdzam, że robi to sporą różnicę w zużyciu butli).
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12051
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Gotowanie na gazie / prądzie
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 17, 2023, 10:13:55 pm »
0
Canis płyta indukcyjna to obok piekarnika urządzenie, które zużywa najwięcej energii w gospodarstwie domowym. Nie idź tą drogą.

Offline Kanghaj

  • Patience
  • Wiadomości: 21
  • Respect: +2
Odp: Gotowanie na gazie / prądzie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 30, 2023, 02:37:26 pm »
0
Kuchenka gazowa wychodzi dużo taniej niż płyta indukcyjna