Autor Wątek: Edukacja seksualna w Polsce.  (Przeczytany 22505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

knife

  • Gość
Edukacja seksualna w Polsce.
« dnia: Lutego 27, 2009, 12:05:34 am »
0
Zróbcie sobie kawe i siadajcie w fotelu. Miłego oglądania:

http://video.google.com/videoplay?docid=-5968895179489696695


Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Ogólnie w którą stronę to (moralność?) wszystko powinno iść?

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 27, 2009, 07:00:51 pm »
0
Ja jako nauczyciel pracujacy z mlodzieza, chcialem powiedziec ze edukacja mi bardzo dobrze wychodzi i moje uczennice sa bardzo zadowolone :D

Offline okenden

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Respect: +1
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 27, 2009, 09:25:10 pm »
0
Kiedyś już to widziałem, ale postanowiłem obejrzeć jeszcze raz. Palikot i ta babka obok to często niezła komedia. No ale czego można się po LiD, w znacznym stopniu postkomunistach spodziewać? Jestem za edukacją seksualną w rodzinie. Jak byłem w gim to śmiałem się z programów, które oglądaliśmy, jak większość klasy. Nie byłem do tego dojrzały. Na podwórku można się niektórych spraw dowiedzieć w sposób nie do końca prawdziwy. Uważam, że to rodzice, tak samo jak chodzą na przygotowania małżeńskie czy znają swoje prawa cywilne, majątkowe powinni być trochę wyedukowani jak przekazywać dziecku wiedzę w sposób uwarunkowany od jego wrażliwości. Mama wie, że dziecku trzeba pieluchę zmienić, to dlaczego nie mogłaby dziecku przekazać czegoś o życiu seksualnym, skoro sama ma dzieci i wie co nie co na ten temat? Należy jednak uświadomić rodzicom koserwatywnym i zaborczym, że dziecko dzisiaj ma bardzo dobry dostęp do informacji. Dlatego powinni wcześnie i w odpowiedni sposób uświadamiać swoje dzieci o tym, że swoją seksualność trzeba chronić, i o wszystkich innych aspektach życia seksualnego. Dajcie 12 latkowi komputer, wejdzie na youtube i zacznie szukać słów związanych z erotyką, taki przypadek dziś był u mnie w domu i robił to przy mnie (chciał się popisać starszemu koledze). Jeśli dziecko dość szybko i w odpowiedni sposób dowie się niektórych rzeczy, później można je edukować w szkole, jeśli rodzice uznają, że nie narusza to ich sposobu wychowania dzieci. To tyle ode mnie. Idealne, ale jak inaczej to rozwiązać? Od każdego systemu były, są i będą odstępstwa. Co do homoseksualistów - jestem przeciw.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2009, 09:32:44 pm wysłana przez okenden »

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 27, 2009, 10:58:46 pm »
0
W tym temacie nikt nigdy nie dojdzie do porozumienia, ponieważ jest to bardzo delikatna sprawa i każdy ma swoje poczucie intymności, które łatwo naruszyć. jeżeli chodzi o mnie to rodzice owszem powinni mówić i uświadamiać swoje dzieci na temat seksu. zwróćcie jednak uwagę na to, że nie jedna mam czy nie jeden ojciec żyje w przeświadczeniu o tym, ze ich dziecko jest jeszcze za małe albo, ze ono się tym nie interesuje albo to nie są tematy dla dzieci. i właśnie w tym momencie wchodzi szkoła, czyli ludzie którzy są pedagogami i są przygotowywani do takich rzeczy przez specjalistów ( tylko proszę nie wytaczajcie mi kontrargumentów typu: "nie wiadomo jak są przygotowani ci specjaliści", albo " Samson jest pedofilem", bo zakładamy, że specjaliści są i potrafią tłumaczyć i przystosowywać).  I wiadomo, ze nikt w Polsce nie będzie chciał pokazywać dzieciom zdjęć z pedofilami, czy zoofilami, bo tego nikt w naszym społeczeństwie nie będzie tolerował i wg. mnie dobrze.
Jeżeli chodzi zaś o śmiech na sali szkolnej podczas poruszania tematów związanych z seksualnością człowieka, to jest to wyłącznie wina tego, ze od najmłodszych alt jesteśmy uczeni tego, że sex to rzecz nie dla nas. dlatego potem się śmiejemy, bo czujemy się nieswojo. gdyby każdy z nas od najmłodszych lat był uświadomiony (oczywiście metodami dobranymi do potrzeb wieku) nikt z nas nie widziałby nic zabawnego w tym, że w bajce pt" "skąd się wziąłem" pokazują biust, albo penisa.

jeżeli chodzi o ten program, to jest to największa pomyłka na świecie. Ja to postrzegam tak. Po jednej stronie posadzono ludzi myślących postępowo tzw, "liberałów" (proszę nie czepiajcie się definicji; znaczenia są potoczne. swoja droga to postkomuniści to kiepskie określenie, na tych ludzi, bo nie działają na rzecz jakiegokolwiek reżimu ani władzy totalitarnej, więc użycie tego sformułowania wobec tych ludzi jest kolokwializmem) a po drugiej stronie usiedli ludzie, którzy prawie skrajnymi konserwatystami i jak sam o sobie powiedział Cejrowski - katolami. Takie rozmowy powinny przynosić wnioski w swej istocie potrzebne, a nie urazę do jednej ze stron.

Drogi OKEDNEN:
Czy możesz mi wyjaśnić dlaczego jesteś przeciw homoseksualistom ???
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline okenden

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Respect: +1
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 27, 2009, 11:29:48 pm »
+1
Jasne, jestem mało tolerancyjny w tej kwestii. Uważam, że związki homoseksualne hamują prokreacje oraz prawidłowe działanie społeczeństwa. Jeśli zaczniemy postrzegać związki homoseksualne jako normalne i zaczniemy im przydzielać dzieci to w końcu dojdzie do niektórych sytuacji, które widzieliśmy w tym programie. Takie jest moje zdanie, uprzedzam - nie próbujcie mi wciskać jakiś sloganów o wszechobecnej tolerancji.
Odnośnie postkomunistów, przepraszam jeśli kogoś z tam obecnych uraziłem tą wypowiedzią, była ona mocno generalizowana, a o Palikota to w ogóle mi nie chodziło, tylko ogólnie o LiD i mój punkt widzenia na ich wypowiedzi. Mam spore uprzedzenia do tej partii a z tego co zostałem poinformowany wiele osób związanych z działalnością komunistyczną PRL, i jej organizacjami, jest w lewicy. Uważam, że gdyby lustracja była w latach 90tych, a Wałęsa nie "oddał" władzy komuchom byłoby lepiej, bo mamy co mamy. Moim zdaniem Morawiecki słusznie przewrócił okrągły stół. Tyle, koniec politykowania, wróćmy do tematu edukacji seksualnej.

SSolid

  • Gość
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 27, 2009, 11:34:23 pm »
0
ej macie ten filmik z napisami?

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 27, 2009, 11:46:17 pm »
0
Ja jako nauczyciel pracujacy z mlodzieza, chcialem powiedziec ze edukacja mi bardzo dobrze wychodzi i moje uczennice sa bardzo zadowolone :D

i tak trzymać towarzyszu ;D

Offline okenden

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Respect: +1
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 28, 2009, 10:18:54 am »
0
Mam nadzieję, że nie zostałem źle zrozumianym.. jestem przeciwny przełamywaniu barier dotyczących homoseksualizmu. Jeśli jest zgoda na związki homo, to teraz walczą o zgodę na dzieci, jak będą dzieci, to 'ludzie postępu' będą walczyć, żeby uczono o tym w szkole, że nie odbiega to od normy. Dlaczego dawno temu nie było takich problemów, przecież ludzkość istnieje od tysięcy lat (wybaczcie, nie jestem specjalistą od antropogenezy - nie wiem od ilu) i to tylko dzięki stosunkom kobieta-mężczyzna. Jeśli dzisiaj np. chłopak w wieku 18 lat przyjdzie do domu i powie mamo, tato, ale mi się chłopcy podobają, to wiadomo, że go nie rozstrzelają. Trzeba mu pomóc. Tylko w jaki sposób? Co powoduje jego odstępstwo od normy? Wiadomo jest, że kiedy zdecydowana większość myśli inaczej, to odstępstwo od tego jest chorobą. Jeśli 2% osób ma schizofrenie, a 98% nie to uznaje się, że jest to choroba i zagraża ona prawidłowemu funkcj. jednostce w społeczeństwie, trzeba to leczyć. Do niedawna jeśli ktoś był gejem było to "ezoteryką" i powszechnie nieakceptowalne. Mówiono, że Polacy są nietolerancyjni, racja, jesteśmy też niedojrzali. Bo śmiejemy się z homoseksualizmu, jak z każdego odstępstwa od normy jak chociażby choroba downa itp. Nie traktujemy tego poważnie, robimy sobie pośmiewisko, póki nie może tyczyć to nas (np. grypa, gruźlica). Jakieś tam badania udowodniły, że homoseksualizm nie zagraża prawidłowemu działaniu społ. A czy zrobiono te badania na przestrzeni 200 lat? Czy ostatnich 10?.. Poza tym, nie czarujmy się, wiemy jakie jest nasze społ. i nasza mentalność. Kto wie czy trawa przyjęłaby się tak jak w Holandii? Kto wie czy sprawy homoseksualizmu przyjmą się tak jak w innych krajach? Wątpię. Poza tym do czego to prowadzi? Dziecku w wieku 7 lat postawi się na przeciw chłopaka i dziewczynkę, i spyta się, który Ci się podoba? Może powstaną książki mężczyźni są z marsa a drudzy mężczyźni są z jowisza, jak im się przypodobać? A może za 100 lat będzie się zdradzać żonę z chłopakiem? Wydaje mi się, że coraz większy odsetek gejów jest właśnie spowodowany coraz większą tolerancją itp... Dlatego jestem przeciwny przełamywaniu kolejnych barier.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2009, 10:21:30 am wysłana przez okenden »

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 28, 2009, 10:37:51 am »
0
Zjawisko to jest stare jak świaaaaaaaaaat ;) Tylko wiesz orientacja seksualna tworzy się podczas ciąży... To czy ktoś ma takie skłonności czy nie...nie zależą od tego czy obejrzy/przeczyta jakieś materiały...

Offline okenden

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Respect: +1
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 28, 2009, 12:03:43 pm »
0
W takim razie przepraszam za niewiedzę i część wypowiedzi, która jest nieprawdziwa. Z chorobą czy skłonnościami dewiacyjnymi można się urodzić. I skoro nie mają wpływu na to inne czynniki, no to trzeba to zaakceptować. Tak czy inaczej części i sedna mojej wypowiedzi - przełamywania barier, że nie można homoseksualistom powierzyć dzieci, nie zmieniam, ponieważ nie tworzy to normalnej rodziny.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 28, 2009, 01:40:14 pm »
0
Ejjj homoseksualizm nie jest jednostką chorobową wdł ICD-10 i DSM-IV ;) czyli międzynarodowych klasyfikacji chorób itd wdl WHO :)

Ale wiesz...nienormalna rodzina nie równa się zaraz rodzinie patologicznej :) To jest dylemat czy lepszy jest dom dziecka czy np taka rodzina - związek partnerski :)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 28, 2009, 01:45:20 pm »
+1
może to jest dylemat, ale sięgając do statystyk ok. 2% par homoseksualnych (o ile się nie mylę) jest ze sobą dłużej niż 5 lat.. już pomijając wszystkie inne aspekty, siary dla dziecka, itd. Jak tu można chcieć stworzyć "rodzinę?"
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2009, 02:12:37 pm wysłana przez Grzon »

Offline okenden

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Respect: +1
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 28, 2009, 01:52:59 pm »
0
No właśnie, jeśli kogoś edukować na temat seksu no to imho trzeba mówić, że homoseksualizm to jest dewiacja, odstępstwo od normy i polega na tym, że podobają się osoby tej samej płci, nie można się z takich osób wyśmiewać, ale jest to niezdrowe, nie pozwala założyć rodziny itp., a nie, że tak to wygląda i jest z tym wszystko ok. Poza tym, moim zdaniem, dom dziecka jest lepszy niż dwie mamusie, dwóch tatusiów.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 28, 2009, 02:02:39 pm »
0
Grzon, wiesz jest "małe kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka" ;) Nie znam żadnych badań na temat długości trwania takich związków...ale z drugiej strony związki hetero nie są już tak trwałe jak to bywało dawniej...świadczy to odsetek rozwodów nie mówiąc już o związkach kohabitujących...

Dewiacja nie zawsze jest tylko złem...
Ale na pewno się nie zgodzę, że dom dziecka jest lepszy...

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Edukacja seksualna w Polsce.
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 28, 2009, 02:57:21 pm »
0
No właśnie, jeśli kogoś edukować na temat seksu no to imho trzeba mówić, że homoseksualizm to jest dewiacja, odstępstwo od normy i polega na tym, że podobają się osoby tej samej płci, nie można się z takich osób wyśmiewać, ale jest to niezdrowe, nie pozwala założyć rodziny itp.,

O nie, za taką edukację seksualną to ja stanowczo podziękuję - mam nadzieję, że mój syn nigdy nie trafi na nauczyciela, który będzie usiłował wcisnąć mu do głowy tego typu poglądy. A jeśli tak się stanie, wtedy na pewno taki "nauczyciel" będzie miał ze mną do czynienia :angry:

Cytuj
a nie, że tak to wygląda i jest z tym wszystko ok.

Wg mnie właśnie tak jest i takie samo podejście powoli zaczynam zaszczepiać mojemu dziecku - podobnie, jak nie mamy wpływu na to, czy urodziliśmy się biali, czarni, żółci, itp. albo czy mamy jasne/ciemne oczy/włosy, tak samo nie od nas zależy, czy jesteśmy hetero/homo/biseksualni. I gdyby kiedykolwiek okazało się, że homoseksualizm dotyczy mojego syna, przyjęłabym to jak najnormalniejszą rzecz pod słońcem - najważniejsze, żeby był szczęśliwy.

Cytuj
Poza tym, moim zdaniem, dom dziecka jest lepszy niż dwie mamusie, dwóch tatusiów.

Tego nawet nie skomentuję...
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

 

Studia, edukacja, egzaminy i takie tam...

Zaczęty przez Looy

Odpowiedzi: 1432
Wyświetleń: 219319
Ostatnia wiadomość Lutego 02, 2017, 09:38:49 pm
wysłana przez różanopalca