Ankieta

czy uzywasz wulgaryzmow?

tak
nie, bo sa obrzydliwe
nie, bo to niekulturalne
tak, bo mama jest ze mnie dumna, gdy uzywam
a co to sa wulgaryzmy?

Autor Wątek: bardzo brzydkie slowa  (Przeczytany 13987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tiramisu

  • Gość
bardzo brzydkie slowa
« dnia: Stycznia 16, 2010, 09:53:07 pm »
0
uzasadniajcie

Offline Gothix

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 16, 2010, 09:55:53 pm »
0
Jak zdarza się taka sytuacja, trzeba wzmocnić słowami swoje emocje, to się i używa :)

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2010, 10:04:38 pm »
0
Ja właśnie nie rozumiem, dlaczego przekleństwa to świadectwo niekulturalnego zachowania. Tzn. się teraz to wiadomo, tak się utarło w naszej kulturze i mnie samą razi, jeśli ktoś przeklina i wulgaryzmy wplata w co 2. słowo. Ale nie rozumiem tego mechanizmu. To przecież tylko zlepek liter. Wymyślę sobie słowo "saraszakaj" i założę, że jest złe, brzydkie, i co? Już jest przekleństwem? Jak dochodzi do tego, że coś uznawane jest za przekleństwo? Zawsze mnie to ciekawiło ;) Osobiście staram się nie przeklinać, przeważnie mówię "no to dupa" ;) <kozia, blada, wielka, ciemna, co popadnie :D> Coś gorszego - tylko w wyjątkowych sytuacjach, jak już naprawdę, naprawdę się zirytuję, raczej rzadko :)

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 16, 2010, 10:16:12 pm »
0
A ja przyznam się bez bicia - klnę jak przysłowiowy szewc. Przeklinam  w domu, w pracy, zdarza mi się też używać "łaciny" na ulicy, w sklepie, itp.
Rzucenie paru k..., ch..., itp traktuję jako swoiste rozładowanie napięcia - po czymś takim od razu czuję się znacznie lepiej, schodzi ze mnie ciśnienie i mogę wtedy przejść do bardziej konstruktywnej rozmowy :)
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 16, 2010, 10:20:05 pm »
0
O właśnie - jeszcze jedna moja myśl :D Przeklinanie w sensie: mówienie do siebie w celu rozładowania napięcia - co w tym złego? (Nie mówię o przeklinaniu kogoś, bo wiadomo, że to zupełnie inna bajka)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 16, 2010, 10:35:41 pm »
0
poprzez swój język kreujemy swoją rzeczywistość - tak mówiła moja babka od teatru :) I coś w tym jest. Osobiście zdarza mi się używać wulgaryzmów w sytuacjach podbramkowych, gdy coś mnie już naprawdę wkurzy, ale generalnie staram się by mój język był kulturalny ;)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12074
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2215
    • As Koncertowy
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 16, 2010, 10:50:29 pm »
0
Przeklinam i to całkiem sporo, chociaż staram się pilnować i panować nad sobą, bo wiem, że to zraża niektórych i wielu osobom przeszkadza.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0-7hJ5LyOmE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=0-7hJ5LyOmE</a>

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2010, 11:11:36 pm »
0
przeklinam. i to całkiem sporo.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 16, 2010, 11:44:00 pm »
0
Jak gdzieś przeczytałam: gdy człowiek uderzy się młotkiem w palcem, nie powie: o jejku. Mnie zdarza się rzucić niecenzuralne słowo, ale staram się tego unikać.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 16, 2010, 11:56:57 pm »
0
@up - jak mnie coś pierdyknie albo sam się pierdyknę to jes t "ała" a pozniej "ja p******e,  boli" :P

uzywam aczkolwiek staram sie ograniczac. przy kobiecie nie potrafie przeklnąc :)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 17, 2010, 12:06:39 am »
0
Przyznam się że przeklinam praktycznie przy każdej rozmowie, nie że co 2 słowo ale dość często, i nie przeklinam w sposób agresywny jak co niektóre osoby tylko w taki bardziej opanowany, chociaż wiadomo że zdarzają się sytuację gdzie trzeba "dopierdzielić" komuś ostro, jak sobie zasłużył.
Nie wiem czego, ale śmieszy mnie przeklinanie wśród niektórych kobiet, w ustach niektórych dziewczynek przekleństwa wyjątkowo komicznie wyglądają, ale są też takie które cały czas klną no i można się zastanawiać czy kobiety zatracają wtedy jakby swoją elegancję i taką wzniosłą kulturę, której w dzisiejszych czasach ciężko po nich jednak oczekiwać :) Zaznaczam że facetom przeklinanie jak najbardziej pasuje, buduje jeszcze bardziej ich męskość :D

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 17, 2010, 12:15:09 am »
0
proponuję dodać opcję w tej ankiecie - tylko w ostateczności

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 17, 2010, 12:23:54 am »
0
jesli wsrod dobrych znajomych to jak szewc
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Tiramisu

  • Gość
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 17, 2010, 11:46:24 am »
0
Ja właśnie nie rozumiem, dlaczego przekleństwa to świadectwo niekulturalnego zachowania. Tzn. się teraz to wiadomo, tak się utarło w naszej kulturze i mnie samą razi, jeśli ktoś przeklina i wulgaryzmy wplata w co 2. słowo. Ale nie rozumiem tego mechanizmu. To przecież tylko zlepek liter. Wymyślę sobie słowo "saraszakaj" i założę, że jest złe, brzydkie, i co? Już jest przekleństwem? Jak dochodzi do tego, że coś uznawane jest za przekleństwo? Zawsze mnie to ciekawiło ;) Osobiście staram się nie przeklinać, przeważnie mówię "no to dupa" ;) <kozia, blada, wielka, ciemna, co popadnie :D> Coś gorszego - tylko w wyjątkowych sytuacjach, jak już naprawdę, naprawdę się zirytuję, raczej rzadko :)


Prawdopodobnie...
zachowanie wg kulturalnych wzorcow zaklada, ze powinnismy posiasc umiejetnosc opanowywania negatywnych emocji.
Uzywanie wiazanek to czysty przyklad niepanowania nad zdenerwowaniem

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: bardzo brzydkie slowa
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 17, 2010, 11:48:14 am »
0
Ja nie kontroluję już :D
- Nice boys don't play rock and roll... -