Autor Wątek: Aparaty i fotografia  (Przeczytany 10958 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 27, 2007, 09:22:15 pm »
0
Czym sie robi efekt "rybiego oka"? Specjalny obiektyw, czy jakies kompaktowe aparaty tez to potrafia?
Musze kupic aparat do firmy i bede mial tu kilka pytan :D

z tego co wiem to kompakty raczej nie...jedynie wchodzi w grę cyfrowa lustrzanka (kup ją na firmę to jeszcze będziesz miał dobre hobby ;) )...lub zwykła lustrzankę...

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 27, 2007, 10:43:28 pm »
0
wątpię aby kompakty miały takie możliwości...zwykle tego typu efekt uzyskuje się obiektywem szerokokątnym ( o kącie widzenia nawet 180 stopni), więc wymienna optyka to podstawa, jeśli nie zamierzasz bawić się photoshopem ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 27, 2007, 10:46:25 pm wysłana przez rose84 »

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 27, 2007, 10:56:47 pm »
0
sa nawet takie obiektywy co mają kąt widzenia 210 stopni chyba ;) jeśli sie mylę...ale cena to tak średniej klasy nowy samochód ;)

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 27, 2007, 11:17:17 pm »
0
ile taki obiektyw kosztuje? :D

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 01, 2007, 12:34:46 pm »
0
ile taki obiektyw kosztuje? :D

Oj to różnie.... zależy do jakiego aparatu, najlepiej mieć przejściówkę do jak się nie mylę M42 (jeśli masz lustro jakieś inne)... wtedy możesz kupić tani obiektyw produkcji radzieckiej, zazwyczaj w dobrym stanie są... tylko nie ma wtedy AF ewentualnie możesz walić zdjęcia w bombkę :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2007, 12:36:46 pm wysłana przez Witek »

Offline kokosz1981

  • Uploaderzy
  • Atittude
  • ****
  • Wiadomości: 1076
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +4
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 01, 2007, 03:46:34 pm »
0
Jak chcesz m42 to trzeba jeszcze mieć konwerter - koszt ca. 40zł za zwykły i koło 150-200zł za wersję z potwierdzeniem ostrości (i tą polecam).
Sam zaraz się zacznę bawić w M42 bo w UK szkiełka można wyrwać taniej niż tutaj hihi, no i wogóle są śmiesznie tanie w porównaniu do "normalnych" pod cyfry.
2010-10-13 I 2012-05-31 London O2 Arena
2010-06-20 Gdańsk

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 14, 2008, 11:35:04 pm »
0
odkurzam wątek :D

w przypływie weny 'pseudotwórczej' postanowiłam pobawić się troszkę fotografią otworkową  :D dla osób, które kompletnie nie siedzą w temacie: http://www.swiergul.pl/foto/fototech/otworkowa.html a tutaj efekty takiego 'fotografowania' http://pinhole.dgk.pl/  :D

mam do Was pytanie, czy ktoś próbował już pobawić się własnoręcznie zrobioną camerą obscurą  :D? ja teoretycznie wiem jak wykonać taki 'aparat', ale w praktyce pojawia się kilka pytań, chociażby dotyczących materiału światłoczułego, czasu naświetlania, ekspozycji itd.  ;) wiem, że to nie forum fotograficzne, ale być może ktoś już ma w tej dziedzinie jakieś doświadczenia  :)

guest211

  • Gość
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 15, 2008, 09:57:10 pm »
0
mam do Was pytanie, czy ktoś próbował już pobawić się własnoręcznie zrobioną camerą obscurą  :D? ja teoretycznie wiem jak wykonać taki 'aparat', ale w praktyce pojawia się kilka pytań, chociażby dotyczących materiału światłoczułego, czasów ekspozycji itd.  ;) wiem, że to nie forum fotograficzne, ale być może ktoś już ma w tej dziedzinie jakieś doświadczenia  :)


"Działająca na całym świecie agencja fotograficzna (typu bank zdjęć) Corbis, opublikowała na swojej stronie schematy kilku kamer. Po ściągnięciu pliku pdf należy go wydrukować na kartonie i postępować według zamieszczonych w nim wskazówek. Wystarczą nożyce, klej i trochę wolnego czasu. Wykonanymi fotografiami można się podzielić z innymi uczestnikami projektu w specjalnie przygotowanej w tym celu galerii internetowej. Schematy można ściągnąć ze strony http://www.corbis.com/readycam "

Wszystko jest po angielsku ale nie powinnaś mieć problemów. Schematy są w formacie PDF. W każdym pliku oprócz schematu są wskazówki w jaki sposób wykonywać zdjęcia (jakiej czułości użyć filmu, jak długo należy naświetlać film itp. itd.)￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿￿  Na schemacie aparatu jest EXPOSURE TIMES czyli czasy ekspozycji a w INSTRUCTIONS cała reszta.

Oczywiście jeśli masz swój pomysł na wykonanie sprzętu to no problem. Pozostaje się zapoznać tylko z resztą informacji z INSTRUCTIONS.

Pozdro :*

Marcin

P.S.

Nigdy nie miałem z tym do czynienia oprócz bardzo mrocznych japońskich gier z serii Fatal Frame (na PS2) gdzie walczysz z duchami właśnie za pomocą camera obscura robiąc im zdjęcia - "The only form of defense is a Camera obscura, which allows the player to exorcise ghosts by taking a picture of them and thus, sealing their spirit in the film." :ph34r:



Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 15, 2008, 10:45:35 pm »
0
dzięki wielkie ;*  :D
planuje zrobić właśnie własnoręcznie taki aparat, a ta instrukcja na pewno mi w tym pomoże...ostatnio na Planet chyba oglądałam program o facecie, który zrobił takie 'aparaty' z garażu, z piekarnika, z szafek kuchennych, z różnych pojemników...ja planuję na początek wykorzystać pudełko po tic-tacach  :D

PS: a z duchami tez powalczę  :D

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 28, 2010, 01:31:18 pm »
0
Używa ktoś jakiś superzoomów/ultrazoomów (tzn. powyżej 10x zoom optyczny)?

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 28, 2010, 05:00:45 pm »
0
Ja używałem. Słabizna.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

guest211

  • Gość
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 28, 2010, 10:30:59 pm »
0
Przy tak dużych zoomach są i będą bardzo duże problemy ze stabilizacją obrazu robiąc zdjęcia "z ręki". Elektronika aparatu trochę pomoże ale tylko trochę.

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Aparaty i fotografia
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 28, 2010, 10:33:11 pm »
0
Najwazniejsze to wiedziec, gdzie ustawic aparat.