Autor Wątek: Aborcja.  (Przeczytany 83185 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #165 dnia: Listopada 22, 2009, 04:37:16 pm »
0
Sytuacja,kiedy dzieciaki się "zabawiły" ,a nie wiedziały,jakie będą konsekwencje np.
Albo kiedy wiedziały,ale kobieta nie wiedziała,że jej partner na hasło,że będą mieli dziecko zareaguje hasłem,żeby usunęła.

Aborcję "dopuszczam",gdy jest zagrożenie życia i w sytuacji po gwałcie,ale uważam,że i w jednej i w drugiej sytuacji decyzja powinna należeć przede wszystkim do kobiety,bo wiem,że zdarzają się sytuacje,gdy kobieta mimo wszystko chce urodzić. Powinna mieć do tego prawo.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Tiramisu

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #166 dnia: Listopada 22, 2009, 04:40:46 pm »
0
Sytuacja,kiedy dzieciaki się "zabawiły" ,a nie wiedziały,jakie będą konsekwencje np.
Albo kiedy wiedziały,ale kobieta nie wiedziała,że jej partner na hasło,że będą mieli dziecko zareaguje hasłem,żeby usunęła.

Aborcję "dopuszczam",gdy jest zagrożenie życia i w sytuacji po gwałcie,ale uważam,że i w jednej i w drugiej sytuacji decyzja powinna należeć przede wszystkim do kobiety,bo wiem,że zdarzają się sytuacje,gdy kobieta mimo wszystko chce urodzić. Powinna mieć do tego prawo.

Z II czlonem Twojej wypowiedzi sie zgadzam. Moze po czesci z tego wzgledu, ze sama jestem kobieta i pragne miec mozliwosc do podjecia ostatecznej decyzji.
I czesc - obnaza inny problem. Antykoncepcja. Gdyby byla powszechna, ogolnodostepna, to nie mialaby miejsce sytuacja opisana przez Ciebie.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #167 dnia: Listopada 22, 2009, 04:44:13 pm »
0
Z tego,co wiem antykoncepcja przynajmniej w Europie jest powszechnie dostępna,więc tu akurat problemu,poza światopoglądowym naturalnie,nie widzę. Gorzej mają chociażby w Afryce,no,ale tam pod wieloma względami mają gorzej i brak antykoncepcji wcale nie wydaje mi się najistostniejszy.

A co do kwestii światopoglądowych - tu każdy decyduje samodzielnie. Jasne,że ktoś może być wierzący albo i nie,ale z reguły wybiera podobnego sobie w tej kwestii partnera/partnerkę. Nie sądzę,żeby świadomy wierzący wybrał na partnera życiowego ateistę i odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2009, 04:46:13 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

knife

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #168 dnia: Listopada 22, 2009, 04:54:12 pm »
0

I czesc - obnaza inny problem. Antykoncepcja. Gdyby byla powszechna, ogolnodostepna, to nie mialaby miejsce sytuacja opisana przez Ciebie.

Hahaha! Tiramisu: ostatnio kupowałem klocki hamulcowe do samochodu w osiedlowym sklepie motoryzacyjnym i przy kasie były prezerwatywy :D. W pubach są automaty z prezerwatywami. Chyba jeszcze tylko w sklepach z dewocjonaliami nie można ich kupic ;). Więc nie mów, że nie są ogólnodostępne. No chyba, że przed Tobą chowają :P

Tiramisu

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #169 dnia: Listopada 22, 2009, 04:55:51 pm »
0
Teoria rzadko odzwierciedla praktyke. Dziewczynie 16-, 17-letniej ginekolog nie wypisze recepty na pigulki antykoncepcyjne. Bo jest nieletnia. Dostanie kwitek, jesli stawi sie z kims pelnoletnim, np. matka. Czy taka niewiasta poprosi mame o asyste u lekarza? W 50% bedzie uprawiala seks bez zabezpieczenia, balansujac na krawedzi 'wpadniemy albo nie wpadniemy, oto jest pytanie'. Prezerwatywy mozna zakupic chyba  w kazdym markecie, nie wymaga sie okazania dowodu osobistego. Lecz kondom mozna uznac jedynie za srodek zapobiegajacy chorobom wenerycznym - dla uzupelnienia powinno sie stosowac antykoncepcje.

Swiatopoglad? Przeciez przeciwienstwa sie przyciagaja!

knife

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #170 dnia: Listopada 22, 2009, 04:57:21 pm »
0
A ja myślę, że za dużo czasu spędzasz na pudelku i papilocie :P

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #171 dnia: Listopada 22, 2009, 04:58:43 pm »
0
To wyrywamy dalej ;]
Przeciez w takiej sytuacji kobieta, jako matka przyjmuje na siebie obowiazek pielegnowania dziecka, mowiac wprost - marnuje wlasne zycie.

Tak z ciekawości...Od kiedy dbanie o dziecko  równa się marnowaniu własnego życia?

Tiramisu

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #172 dnia: Listopada 22, 2009, 05:00:10 pm »
0
Knife, uczepiles sie mojego zamilowania do czytania ciekawostek na tychze portalach
To wyrywamy dalej ;]
Przeciez w takiej sytuacji kobieta, jako matka przyjmuje na siebie obowiazek pielegnowania dziecka, mowiac wprost - marnuje wlasne zycie.

Tak z ciekawości...Od kiedy dbanie o dziecko  równa się marnowaniu własnego życia?

Wyrwane zdanie z kontekstu

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #173 dnia: Listopada 22, 2009, 05:05:25 pm »
0
Dziewczyny z reguły wolą starszych,więc 16,17-letnia dziewczyna będzie już raczej miała partnera w wieku "odpowiednim". Mówisz o 50 %,zawsze jest drugie 50 % :) Nie ma przymusu podejmowania życia seksualnego w wieku 16,17 lat o ile wiem,ale może coś się w tej kwestii zmieniło.

Wikipedia,źródło prawdy objawionej mówi :

"Prezerwatywa (anglicyzm kondom, pot. eros[1]) jest mechanicznym środkiem antykoncepcyjnym" ;) ,więc skoro jest to jest ;)

Przeciwieństwa mogą się przyciągać,ale ... jeśli wierząca osoba jest świadoma tego,co robi,to problemu środków antykoncepcyjnych nie ma,bo raczej się na nie zgodzi ;) Chociaż różnego rodzaju ankiety dotyczące wiary pokazują,że akurat w kwestii antykoncepcji osoby religijne są dość "otwarte".
Tak z ciekawości...Od kiedy dbanie o dziecko  równa się marnowaniu własnego życia?

Całkiem niedawno usłyszałem ( nie na forum ),ze dbanie o dziecko niepełnosprawne = marnowanie życia. No tak,bo przecież trzeba mu zapewnić większą opiekę niż zdrowemu,poświęcić więcej czasu,nierzadko karierę zawodową,a co w przyszłości? Przecież często do pracy i tak nie pójdzie i.t.d. "Lepiej" skrócić "jego/jej" cierpienie zanim będzie tego świadome ;) A jaka rodzina będzie szczęsliwa  ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #174 dnia: Listopada 22, 2009, 05:05:36 pm »
0
Zakładajac,ze kobieta urodziła chore dziecko bo musiała,nikt nie moze zmusic jej by je wychowywała.Mówiac wprost-moze oddać.Jesli zdecyduje sie nie robic tego dokona swiadomego wyboru.Bedzie je kochała jak kazda inna matka.I watpie,zeby nazwała to marnowaniem swojego zycia.

Tiramisu

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #175 dnia: Listopada 22, 2009, 05:07:14 pm »
0
Owszem, wiek inicjacji seksualnej jest dobrowolny.
Jesli nieletnia dziewczyna przezywa pierwszy raz  z mezczyzna starszym od siebie, zalozmy - pelnoletnim - to jaki ma to zwiazek z tym, czy bedzie stosowala antykoncepcje?

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #176 dnia: Listopada 22, 2009, 05:07:47 pm »
0
mawier- nie wypada się nie zgodzić z tym,co napisałaś,w dużej mierze oddaje to,co myślę

Tiramisu: Chciałem zasugerować kupienie prezerwatywy przez osobę pełnoletnią,ale skoro nie ma takiego obowiązku,to problem "znika".
Z drugiej strony jeśli ktoś czuje się na tyle dorosły,żeby podejmować życie seksualne przez 18 rokiem życia,co zresztą nie jest niczym niezwykłym,to może też być na tyle dorosły,żeby porozmawiać o tym z ojcem/matką. Jasne,że nie zawsze jest to możliwe. Wtedy pozostaje prezerwatywa,albo wstrzemięźliwość ;) Czasem to drugie jest opłacalne wbrew pozorom,warto poznać się bliżej,żeby wiedzieć,czy można na siebie liczyć.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2009, 05:13:21 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #177 dnia: Listopada 22, 2009, 05:09:50 pm »
0
Chyba po raz pierwszy zgadzasz się ze mną w tym temacie :P Rozwalił mnie po prostu ten argument.

Tiramisu

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #178 dnia: Listopada 22, 2009, 05:11:02 pm »
0
Zakładajac,ze kobieta urodziła chore dziecko bo musiała,nikt nie moze zmusic jej by je wychowywała.Mówiac wprost-moze oddać.Jesli zdecyduje sie nie robic tego dokona swiadomego wyboru.Bedzie je kochała jak kazda inna matka.I watpie,zeby nazwała to marnowaniem swojego zycia.

No wlasnie. "...urodzila chore dziecko, bo musiala..." - czy ta sytuacja zaznacza mozliwosc wyboru?

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #179 dnia: Listopada 22, 2009, 05:14:35 pm »
0
Pominęłaś słowo zakładając.
O ile wiem nie ma przymusu urodzenia chorego dziecka,ale mogę się mylić. Oczywiście może być presja światopoglądu,bądź rodziny,ale to inna historia.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"