Autor Wątek: Aborcja.  (Przeczytany 83182 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #90 dnia: Maja 31, 2009, 02:55:07 pm »
0
No tak, w takiej sytuacji to bardzo "szlachetne", zabić dziecko...Nikt nie mówi matce z 7 dzieci, że musi je zabrać ze sobą albo zostawić na śmietniku...Przecież bez żadnych konsekwencji może wyjść ze szpitala bez dziecka. I nie można z góry zakładać że takie dziecko trafi do złej rodziny, sama mam w rodzinie przypadek adopcji i zanim cokolwiek się postanowi, przyzna dziecko rodzinie upływa dużo czasu, a rodzice adopcyjni przez długi czas po tym są jeszcze kontrolowani, sprawdzani.

Co do matki - to powinna decydować zanim zajdzie w ciążę i dokonywać mądrych wyborów.

Offline akuku

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Respect: 0
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #91 dnia: Maja 31, 2009, 02:58:14 pm »
0
Co w sytuacji, kiedy matka urodzi i... odda niemowlę do domu dziecka? Albo -jeszcze gorzej- zostawi je, tyle że będzie je ignorować, pozostawi je samemu sobie? Już nie wspominając o rodzinach z siódemką dzieci, z których żadne nie ma dostatcznej opieki/nie jest zadbane, albo patologicznych rodzinach... Pomyślcie, jak może później wyglądać życie tego dziecka.
Matka powinna mieć pełne prawo do decydowania, a nie politycy/ludzie, którzy często albo w ogóle nie mają dzieci, albo nie mieli styczności z koszmarnymi warunkami, w których niektóre dzieci muszą dorastać.

matkę* powinno się edukować. nie łączyłabym aborcji z poprawą jakości życia


*ludzi ogólnie, zanim zostaną rodzicami
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2009, 03:08:19 pm wysłana przez akuku »
Tear me down & break me I remain

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #92 dnia: Maja 31, 2009, 03:13:32 pm »
0
Dziecko nie powinno ponosić żadnych konsekwencji nieodpowiedzialnego zachowania swojej matki. Co do spraw aborcji czy eutanazji, jestem tutaj po stronie życia a nie śmierci, nie bądźmy cywilizacją śmierci, życie to jest najwyższa wartość i tego powinniśmy się trzymać.

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #93 dnia: Maja 31, 2009, 03:31:02 pm »
0
życie to jest najwyższa wartość

Piękny slogan. Szkoda tylko, że tak często jakość tego życia - w przypadku niechcianych/upośledzonych/chorych = niekochanych dzieci albo ludzi będących w stanie terminalnym - jest przerażająca... Ale co tam, niech cierpią - w końcu powinni być bezgranicznie wdzięczni za to, że żyją :sorcerer:
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #94 dnia: Maja 31, 2009, 03:36:05 pm »
0
Dzieci upośledzone mają swój własny, wewnętrzny świat, nie odczuwają więc swojej choroby tak, jak ludzie zdrowi z ich otoczenia litujący się nad nimi. Co do dzieci chorych, niechcianych - to właśnie odróżnia ich od dorosłych, pesymistycznie nastawionych dorosłych, że one chcą żyć i w każdym dniu pokładają nadzieję. Kiedy mówi się w tv o dzieciach np. z białaczką, nie mówią one "chcę umrzeć, nie mogę już tego znieść", tylko "chcę wyzdrowieć i wrócić do domu, do mamy". To chyba najlepszy dowód na to, że "życie to jest najwyższa wartość".
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2009, 03:38:02 pm wysłana przez katarynka »

Offline akuku

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Respect: 0
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #95 dnia: Maja 31, 2009, 03:47:04 pm »
0
te w tv są raczej chciane...
Tear me down & break me I remain

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #96 dnia: Maja 31, 2009, 03:49:50 pm »
0
Jeśli są reportaże o domach dziecka to raczej nie...

Proponuję koniec offtopa bo nas krelke odpowiednio potraktuje :P

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #97 dnia: Maja 31, 2009, 04:08:02 pm »
0
Im dłużej żyję, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że aborcja powinna być legalna, ogólnie dostępna, a czasem nawet wręcz przymusowa - oszczędziłaby społeczeństwu wielu szkodliwych/zdrowo popier.../nietolerancyjnych/wpieprzających się w życie innych jednostek.

to stwierdzenie bedzie od dzis jedną z moich prawd zyciowych. Moonsun - zgadzam sie w zupelnosci.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #98 dnia: Maja 31, 2009, 05:37:46 pm »
0
    To mi trochę faszyzmem zalatuje. TY będziesz decydować kto jest lepszy i chciany, a kto gorszy? A może dorosłych też sklasyfikujmy i do gazu? Kobieta ma  prawo decydować o swoim ciele, ale jeśli nie ma to negatywnego wpływu na osoby trzecie (czyt. dziecko).  Moim zdaniem chyba lepiej nie dawać dupy tu i ówdzie i pilnować się ( naprawdę gumki nie są drogie), niż później zabijać niewinne dzieci w imię jakichś pseudoteorii.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Brou

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #99 dnia: Maja 31, 2009, 06:11:41 pm »
0
Co do dzieci chorych, niechcianych - to właśnie odróżnia ich od dorosłych, pesymistycznie nastawionych dorosłych, że one chcą żyć i w każdym dniu pokładają nadzieję. Kiedy mówi się w tv o dzieciach np. z białaczką, nie mówią one "chcę umrzeć, nie mogę już tego znieść", tylko "chcę wyzdrowieć i wrócić do domu, do mamy". To chyba najlepszy dowód na to, że "życie to jest najwyższa wartość".
Nie, nie jest to dobry dowód. Bo żadne DZIECKO Ci nie powie 'chcę umrzeć'. A już zwłaszcza do kamery. 'Chce wrócić do mamy'- tylko jak często tych brakuje.

niż później zabijać niewinne dzieci w imię jakichś pseudoteorii.
Ale jakie pseudoteorie? Myślisz, że jak kobieta chce dokonać aborcji, to ze względu ideologicznych? :o A o 'pilnowaniu się' łatwo mówić... Oczywiście, ze lepiej, ale problem niechcianych ciąż nigdy nie zniknie.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #100 dnia: Maja 31, 2009, 07:17:26 pm »
0
To co napisała Moonsun, to nawet nie zalatuje faszyzmem i postawą nauk biologicznych, po części socjobiologii, z pierwszej części XX wieku, ale jest nim. No sorry, wiadomo do czego doprowadziły takie poglądy w tamtym okresie. Przez takie poglądy socjologia musiała uciekać po II WŚ z nauk przyrodniczych ;) Każdy kto interesuje się choć trochę naukami społecznymi, historią etc. wie do czego takie poglądy prowadzą... ręce opadają...

życie to jest najwyższa wartość

Piękny slogan. Szkoda tylko, że tak często jakość tego życia - w przypadku niechcianych/upośledzonych/chorych = niekochanych dzieci albo ludzi będących w stanie terminalnym - jest przerażająca... Ale co tam, niech cierpią - w końcu powinni być bezgranicznie wdzięczni za to, że żyją :sorcerer:


Spoko, to może całą Afrykę wyślemy w kosmos ?! ;]

Miałaś w życiu styczność z rodzicami, rodzinami, dziećmi chorymi, lub z "upośledzonymi" ?!

Polecam odwiedzić hospicjum...

Życie jest najwyższą wartością! Bo jeśli nie ono to co?!
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2009, 07:22:38 pm wysłana przez krelke »

knife

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #101 dnia: Maja 31, 2009, 07:39:01 pm »
0
Podpisuje się pod Krelke :).

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #102 dnia: Maja 31, 2009, 08:01:40 pm »
0
Dżizas... kolejny raz przekonuję się, że na tym paranoidalnym forum trzeba niektóre rzeczy pisać w cudzysłowiu albo przynajmniej z emotkami, bo inaczej wszystko jest brane dosłownie i śmiertelnie poważnie.

Życie jest najwyższą wartością... Bez względu na jego jakość? Sorry, ale to do mnie nie przemawia.

Moje poglądy od wielu lat są jasne - nie życzę sobie, żeby ktokolwiek decydował o tym, czy ewentualnie mogę usunąć ciążę/żądać odłączenia mnie od aparatury podtrzymującej życie. O tym mam prawo decydować ja i tylko ja.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #103 dnia: Maja 31, 2009, 08:15:25 pm »
0
Im dłużej żyję, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że aborcja powinna być legalna, ogólnie dostępna, a czasem nawet wręcz przymusowa - oszczędziłaby społeczeństwu wielu szkodliwych/zdrowo popier.../nietolerancyjnych/wpieprzających się w życie innych jednostek.

Jakoś tutaj nie widać cudzysłówia ani emotki...po to one są aby je używać...i żeby nie było nieporozumień... rozmawiamy na poważny temat a to co napisałaś nie jest czymś obok czego można przejść obojętnie...

Odpowiedz na pytanie w takim razie co jest najwyższą wartością, w Twoim światopoglądzie, wtedy będzie można dyskutować i próbować przyjąć Twój punkt widzenia...

Ale aborcja to nie jest decyzja która Ciebie tylko dotyczy, dziecko nie jest Twoją własnością...

Przez jakość życia masz na myśli ten "świat" w którym żyje osoba z autyzmem ? czy środki i dobra materialne ?

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #104 dnia: Maja 31, 2009, 08:16:43 pm »
0
A ja napisze tak jeszcze...Wszyscy ci,którzy tak chcą możliwości aborcji,to czy nie lepiej zabezpieczać się przed zajściem w niepożądaną ciążę-bo rozumie,gdy ktoś chce usunąć płód-czyli już dziecko,to znaczy,że było ono niechciane!Więc jako dorośli ludzie-ZABEZPIECZAJCIE SIĘ,BO JEST TYLE METOD,ŻE AŻ WSTYD,ŻE WOLICIE PÓŹNIEJ USUWAĆ CIĄŻĘ,ZAMIAST NIEPOŻĄDANEJ ZAPOBIEC!Wstyd Panie i
Panowie,którzy macie ten problem :/
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)