Autor Wątek: Aborcja.  (Przeczytany 83174 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #135 dnia: Września 23, 2009, 03:56:53 pm »
0
Z tego co tam pisze, to mógł się jej TYLKO pogorszyć wzrok

mogła stracić wzrok. czytanie ze zrozumiemniem.
A to przepraszam, mój błąd ;) Ale dla mnie to i tak nie jest usprawiedliwienie...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #136 dnia: Września 23, 2009, 03:59:15 pm »
0
Obecnie w Polsce aborcja jest dopuszczalna w trzech wypadkach:

   1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (do momentu osiągnięcia przez przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej)[1]; wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg aborcyjny
   2. badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej)[1]; wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg
   3. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od poczęcia)

Warto o tym pamiętać kontynuując dyskusję.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #137 dnia: Września 23, 2009, 04:16:58 pm »
0
Alicja Tysiąc - "To była moja trzecia ciąża. Lekarze wspominali, że istnieje ryzyko pęknięcia siatkówki i mogę stracić wzrok. Takie zagrożenie było już przy poprzedniej ciąży, kolejna nie powinna się była zdarzyć. Jednak w moim przypadku żadna antykoncepcja hormonalna nie wchodzi w grę. "
Skoro wiedziała, że istnieje ryzyko mogła poddać się zabiegowi sterylizacji, czyli chirurgicznemu zamknięciu jajowodów. Aborcja to nie jest metoda antykoncepcji. I co teraz pani Alicja będzie za każdym razem chciała aborcji bo szkoda wzroku? Dla mnie ta kobieta jest morderczynią.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #138 dnia: Września 23, 2009, 04:33:04 pm »
0
Zqyx - wiesz, prawo prawem, ale to że ona chciała postąpić niesłusznie, miałem na myśli własne zdanie ;) "W marcu 2007 roku Alicja Tysiąc samotnie wychowywała troje swoich dzieci, utrzymując się z renty inwalidzkiej w wysokości 540 zł." To już nie ma nic wspólnego z tematem, ale niektórzy chyba powinni się leczyć, myśląc że matka z dziećmi wyżyje za 540zł :ph34r:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #139 dnia: Września 23, 2009, 04:40:13 pm »
0
Tutaj trudno się opowiedzieć. To, że miała mało pieniędzy to inna sprawa, ale i tak się składa na ten problem, więc nie wolno jej pomijać, ale czy strata wzroku, to aż tak wielka szkoda za życie? nie wiem co ja bym zrobił na jej miejscu. CHYBA jednak bym się poświęcił.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #140 dnia: Września 23, 2009, 04:46:39 pm »
0
Dla mnie aborcja jest zabójstwem. Skoro jednak prawo dopuszcza możliwość dokonania jej z jakiejś tam przyczyny,a lekarze nie chcą się na to zgodzić,to powinny być procedury odwoławcze. Jeśli ich nie ma - państwo funkcjonuje źle. I tu przyznaję rację pani Alicji,z zastrzeżeniem,które podał Wiliam Bailey,bo wydaje mi się bardzo sensowne,choć nie wiem,czy sterylizacja była tu możliwa.

Co do kwestii finansowych -

Renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy - 675,10 zł.

Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519,30 zł.

Renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową oraz renta rodzinna wypadkowa - 810,12 zł.

Renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową - 623,16 zł.

Renta socjalna -  - 567,08 zł ,przy czym jeśli osoba mimo to znajdzie pracodawcę,który zgodzi się ją zatrudnić,to nie może pracować na pełny etat,bo jeśli dostanie choćby nawet pensję minimalną,to musi zrezygnować z renty.

Zostaje wybór - pensja bądź renta,przy czym osoby niepełnosprawne są często zatrudniane za najniższą możliwą pensję.

W przypadku osoby samotnie wychowującej dziecko i.t.d na pewno są jakieś groszowe dodatki jeszcze,podobnie jak w sytuacji trudnej sytuacji życiowej : zasiłki stałe,bądź celowe,ale nie orientuję się dokładnie jakie.

Wbrew pozorom część o finansach nie jest offtopem,bo odnosi się ściśle do sytuacji finansowej Tysiąc.

Wzrok kontra nowe życie - tutaj wypowiedzi mogą być różne,ale zakładam,że osoba z dobrym wzrokiem zawsze powie,że nowe życie ważniejsze,póki nie zacznie tracić wzroku... ale z drugiej strony,gdybym miał kiepski wzrok i wiedziałbym,że sam sobie mogę zaszkodzić,to starałbym się unikać tego typu sytuacji ( czyli np. wybrałbym sterylizację) No,ale nie jestem kobietą.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2009, 04:56:53 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brou

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #141 dnia: Września 23, 2009, 05:21:31 pm »
0
czy strata wzroku, to aż tak wielka szkoda za życie? nie wiem co ja bym zrobił na jej miejscu. CHYBA jednak bym się poświęcił.
Piszesz tak, jakby chodziło o oddanie kolacji głodnemu dziecku... 'urodzić, czy nie urodzić? Hmmm...'
Szkoda, że wszyscy obrońcy życia nienarodzonego tak mało myślą o żywych ludziach. O tych żywych dzieciach, które teraz mają pół-ślepą matkę.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #142 dnia: Września 23, 2009, 05:24:08 pm »
0
Myślę o niej. Tyle,ze ona decydując się na możliwość zajścia w trzecią ciążę wiedziała co robi ( przy okazji wyszło,że prezerwatywy bywają nieskuteczne,o czym się jakoś zapomina) ,a dziecko nie nie miało prawa głosu... I jej dziewięcioletnia córka czy tego chce,czy nie żyje z piętnem niechcianej.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #143 dnia: Września 23, 2009, 05:49:40 pm »
0
chce to dziecko usunąć :ph34r:

Nie dziecko tylko ciążę.



Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #144 dnia: Września 23, 2009, 06:03:10 pm »
0
A w wyniku ciąży rodzi się kartofel ? :P  W wyniku aborcji usuwa się kapustę,pomidory,czy przyszłe dziecko? ;)
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2009, 06:04:52 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #145 dnia: Września 23, 2009, 06:42:35 pm »
0
Aborcja to usuniecie ciąży, W wyniku aborcji  usuwa się płod(zarodek)  ;)

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #146 dnia: Września 23, 2009, 06:49:00 pm »
0
Uważałem na biologii :P Ale pytanie co się rodzi w wyniku ciąży pozostaje aktualne ;) Umiesz wskazać moment w którym zarodek/płód staje się dzieckiem? ;)
Jasne,że podczas aborcji nie usuwa się dziecka. Tyle,że dla mnie osobiście i myślę,że nie tylko dla mnie,ale np. dla wielu lekarzy zarodek/płód to coś żywego,z czego z czasem "wykluje się" dziecko. A skoro tak to aborcja jest równoznaczna z zabijaniem. Można dyskutować o tym,kiedy dziecko zaczyna czuć i.t.d,ale nie wiem,czy lekarze są sami tego pewni. Inna sprawa,że wielu rodziców nawet małe dzieci traktuje jak płody/zarodki ;) Kwestia nazwy,a ileż problemów mniej...
W wyniku aborcji  usuwa się płod(zarodek)  ;)

zarodek kapusty,kartofla,czy człowieka ? :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #147 dnia: Września 23, 2009, 08:41:05 pm »
0
Skoro wiedziała, że istnieje ryzyko mogła poddać się zabiegowi sterylizacji, czyli chirurgicznemu zamknięciu jajowodów.

O ile się orientuję (chociaż, oczywiście, mogę się mylić) sterylizacja w Polsce praktycznie nie jest możliwa -  http://www.federa.org.pl/?page=news&newsid=96&lang=1

czy strata wzroku, to aż tak wielka szkoda za życie? nie wiem co ja bym zrobił na jej miejscu. CHYBA jednak bym się poświęcił.

Szczerze życzę Ci, żebyś Ty… Inaczej! Żeby Twoja żona nigdy nie musiała stanąć przed takim dylematem. Łatwo jest potępiać  innych i teoretyzować na jakiś temat, dopóki życie nie doświadczy nas podobną tragedią.

Przeżyłam ciążę, która w pewnym momencie była poważnie zagrożona i do dziś pamiętam czas, w którym nie mogłam jeść, spać, racjonalnie myśleć i funkcjonować, a jedynie obsesyjnie myśleć o "nowym życiu" i powtarzać jak mantrę „Błagam! Żeby tylko temu maleńkiemu ludzikowi we mnie udało się przeżyć...”
I chociaż do bólu kocham mojego syna i nie wyobrażam sobie życia bez niego, to nie mam pojęcia, jak zachowałabym się na miejscu kobiety, która musi wybierać między ryzykiem (nawet potencjalnym) poważnego zagrożenie własnego zdrowia a usunięciem płodu (jeśli ten fakt miałby to ryzyko zlikwidować), bo "tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono".
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #148 dnia: Września 23, 2009, 08:49:49 pm »
0
Ostatnio głośna była sprawa kobiety,której odebrano dziecko,bo była za biedna. Z tego,co pamiętam wysterylizowano ją wbrew jej woli. Wbrew woli się da,a za zgodą już nie? W sumie nie zdziwiłoby mnie to...
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #149 dnia: Września 23, 2009, 08:54:53 pm »
0
Wszystko opiera sie o to
]Art. 156 "Kto pozbawia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia albo powoduje inne ciężkie kalectwo, ciężką chorobę nieuleczalną lub długotrwałą, chorobę zazwyczaj zagrażającą życiu, trwałą chorobę, trwałą całkowitą lub znaczną niezdolność do pracy w zawodzie albo trwałe poważne zeszpecenie ciała, podlega karze więzienia od roku do lat 10. "

Wbrew woli się da,a za zgodą już nie?
Niekoniecznie.Za darmo sie nie da.