Autor Wątek: Aborcja.  (Przeczytany 83178 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwca 01, 2009, 12:34:44 am »
0
1. Moonsun, to za prawem do wolności jednostki idzie prawo do życia... i to nie ja wymyśliłem tylko mądrzejsi odemnie...gdyż każda jednostka która jest wolna - ma prawo do życia.

2. Gratuluje toku rozumowania, w pewnym sensie traktujesz syna przedmiotowo? Tego którym tak się chwalisz w opisie i w postach z radości jakie razem przeżywacie?
Nie wiem, ale mnie uczono, ba nie trzeba było tego uczyć, że każdego człowieka traktuje się podmiotowo w 110%.

A do czego prowadzi biurokracja, przedmiotowe traktowanie, cywilizacja etc. ukazuje świetny tekst Z.Baumana "Nowoczesność i zagłada". Wydawnictwo Literackie, Kraków 2009 -> rozdział "wyjątkowość i zwyczajność zagłady". Polecam wszystkim zainteresowanym tematyką, Holokaustu, ludobójstwa, aborcji, eutanazji.

3. Tak naprawdę to my sami, pośrednio i bezpośrednio mamy wpływ na te warunki. Czy fakt, że nie można zapewnić wszystkim odpowiednich warunków dyskredytuje ich prawa jako człowieka?!

btw.  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,6670463,Slynny_lekarz_od_aborcji_zastrzelony_w_swiatyni.html

O bohaterze newsa: "George Tiller był szefem kliniki "usuwającej" dzieci rozwiniete acz nienardzodzone. Równocześnie był guru ludzi usiłujących przekonać o "prawności" zabijania dzieci nienarodzonych."

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwca 01, 2009, 12:50:24 am »
0
Cytuj
Owszem, do pewnego stopnia dziecko jest własnością - moją i jego ojca.

   Ja ******ę, ja nawet psa nie uważam za swoją własność. Jedynie mogę się nim " opiekować"., a nie być jego posiadaczem.  A co dopiero dziecko? To jako twoja własność pewnie podlega też wolnej wymianie handlowej?
 Sorry, ale dla mnie usunięcie 3 miesięcznego płodu i zastrzelenie 5-cio letniego dziecka to jedno i to samo.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwca 01, 2009, 07:40:32 pm »
0
w pewnym sensie traktujesz syna przedmiotowo? Tego którym tak się chwalisz w opisie i w postach z radości jakie razem przeżywacie?
Tak, tak - tego samego syna, który jest moim największym szczęściem i którego jestem dumną i przeszczęśliwą „posiadaczką” ;)

Stwierdzenie,  że nasze  dziecko jest w pewnym stopniu naszą własnością dla nas oznacza to, że tylko i wyłącznie my jako jego rodzice mamy prawo (oczywiście do pewnego momentu, tzn. dopóki nie będzie w stanie samodzielnie podejmować w miarę dojrzałych i rozsądnych decyzji)  stanowić o tym, do jakiej pójdzie szkoły, gdzie i z kim spędza wakacje, co mu wolno jeść,  a czego nie, ile czasu może spędzić przed kompem czy TV, które programy w tej ostatniej wolno oglądać, a które są zakazane, itp.
Oczywiście, bierzemy pod uwagę sugestie samego dziecka w sprawach dotyczących różnych aspektów jego życia, ale ostateczna decyzja (podyktowana tylko i wyłącznie dobrem dziecka) należy do nas. Jeśli to oznacza przedmiotowe traktowanie, to tak, traktujemy nasze dziecko przedmiotowo.

A wracając do aborcji – powtórzę to, co chyba już kiedyś tu pisałam. Uważam, że konieczność podjęcia decyzji o jej przeprowadzeniu musi być dla kobiety potwornym przeżyciem i że trzeba być naprawdę zdesperowanym, żeby zdecydować się na tak drastyczne rozwiązanie. Tym niemniej, nie potępiam tych kobiet, które poddały się zabiegowi (z różnych przyczyn), o ile tylko jedynym powodem nie był ich totalny egoizm/kompletny brak odpowiedzialności/chęć pozbycia się problemu bez przemyślenia, czy nie można rozwiązać go inaczej.

Osobiście nie wyobrażam sobie, że sama mogłabym zdecydować się na aborcję, ale ponieważ „na tyle siebie znamy, na ile nas sprawdzono” chciałabym w razie czego (tfu tfu!) mieć możliwość poddania się temu zabiegowi – po prostu lubię mieć wolność wyboru w zgodzie z własnym sumieniem, co wcale nie oznacza, że muszę z tej wolności skorzystać.
To jako twoja własność pewnie podlega też wolnej wymianie handlowej?
No jasne! W ciężkich czasach wymienię go na worek ziemniaków ;) Matko, czasami naprawdę ręce opadają…
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #123 dnia: Lipca 03, 2009, 07:13:02 am »
0
Artykuł powiązany z aborcją. Ciekawe,co na to jej zwolennicy.
http://wiadomosci.onet.pl/2001973,11,item.html 
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192

Offline maverick1984

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • You could be mine
  • Respect: +6
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #125 dnia: Lipca 30, 2009, 12:48:47 am »
0
fani aborcji powini sie nigdy nie urodzic :lol: :lol:

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Respect: +264
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #126 dnia: Września 01, 2009, 08:28:42 pm »
0
dalej jestescie przeciw aborcji ?  ;d

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9RmHKiqRs44&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=9RmHKiqRs44&amp;feature=player_embedded</a>

00:38 gdy opowiada o swich ulubionych zespolach d;

w ogole caly jego kanał , o w mordke
http://www.youtube.com/user/kaszank0nator
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

knife

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #127 dnia: Września 06, 2009, 10:50:27 pm »
0
A tereaz tak troche poważniej. Przykujcie się na 43 minuty do fotela.

http://video.google.co.uk/videoplay?docid=3493207271920409738

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #128 dnia: Września 06, 2009, 11:09:35 pm »
0
Powiem tak: ZA***STY szacunek mam dla tego człowieka, ale nie tylko za to, że to wszystko potrafi, tylko za to, że mu się chce zyć, bo jak słyszę niektórych swoich kolegów, którzy mówią jak mają ciężko w życiu, to mi się w żołądku przewraca.
a Teraz na temat: Nie za bardzo mi się chciało o tym pisać, bo to dla mnie ciężki temat.
powiem tylko jeden raz i nie zmienię zdania chyba nigdy: Otóż jeżeli ŻYCIE  matki jest zagrożone, to wtedy powiem: Nikomu nie można kazać poświęcać swego życia dla kogoś innego. Śmierć jest czymś czego boi się każda żywa istota i nikomu nie można kazać umierać.
Reszta przypadków, czyli ciąża z przypadku, z głupoty, bo za dużo dzieci nikogo nie uprawnia do aborcji.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #129 dnia: Września 07, 2009, 05:27:17 pm »
0
Otóż jeżeli ŻYCIE  matki jest zagrożone, to wtedy powiem: Nikomu nie można kazać poświęcać swego życia dla kogoś innego. Śmierć jest czymś czego boi się każda żywa istota i nikomu nie można kazać umierać.
Reszta przypadków, czyli ciąża z przypadku, z głupoty, bo za dużo dzieci nikogo nie uprawnia do aborcji.

Zgadzam się z tym.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #131 dnia: Września 23, 2009, 02:06:08 pm »
0
Poczuła się dotknięta sugestiami, że chciała usunąć swoją ciążę, ale biegała po trybunałach po całej Europie, bo nieumożliwiono Jej usunięcie ciąży. Może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega ta różnica, bo ja nie widzę żadnej?

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #132 dnia: Września 23, 2009, 02:59:15 pm »
0
Z tego co tam pisze, to mógł się jej TYLKO pogorszyć wzrok, więc ciąża nie zagrażała życiu. Rozumiem, że gazecie wytoczyła proces, ale ją powinni skazać za samą taką myśl, że chce to dziecko usunąć :ph34r:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #133 dnia: Września 23, 2009, 03:38:20 pm »
0
Z tego co tam pisze, to mógł się jej TYLKO pogorszyć wzrok

mogła stracić wzrok. czytanie ze zrozumiemniem.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #134 dnia: Września 23, 2009, 03:38:24 pm »
0
" Nie chciałam ciąży, a nie dziecka.– powtarza niezmiennie." -

Ciekawe,jak się czuje dziewięcioletnia córka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyrok_Europejskiego_Trybuna%C5%82u_Praw_Cz%C5%82owieka_w_sprawie_Alicji_Tysi%C4%85c
( stare,ale może przybliży sytuację)

Pani Tysiąc otrzymała odszkodowanie od Polski za to,że nie było procedur odwoławczych. Chciała zabić( tak!)  swoje nienarodzone dziecko,ale nie mogła. W efekcie urodziła,ale wzrok jej się pogorszył. Opisując Tę sytuację Gość Niedzielny posłużył się skrótem myślowym,że domagała się pieniędzy za to,że urodziła dziecko. I w tej sprawie sąd polski przyznał rację pani Tysiąc. Bo choć chodzi praktycznie o to samo,to jednak Tysiąc nie dostała kasy za to,że musiała urodzić dziecko tylko za brak procedury odwoławczej,która być powinna.

Inna sprawa,że sprawa została wykorzystana zarówno przez zwolenników,jak i przeciwników aborcji i padło wiele niepotrzebnych słów.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2009, 03:57:03 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"