Autor Wątek: Aborcja.  (Przeczytany 83170 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 31, 2009, 08:18:35 pm »
0
Tylko że, w Polsce aborcja nie jest legalna, a najważniejsze z praw człowieka mówi o tym że każdy ma prawo do życia. Jeśli ktoś chce żyć w kraju całkowicie pozbawionym jakichkolwiek zasad i moralnej odpowiedzialności, niech jedzie na zachód, najlepiej do Holandii ;)
Poza tym nie chciałbym tworzyć kraju idealnego, gdzie nie ma ludzi upośledzonych czy niechcianych dzieci, które także mają prawo istnienia i nikt im tego nie powinien zabrać, nawet nierozsądna matka, już kiedyś chciano stworzyć idealny świat...

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #106 dnia: Maja 31, 2009, 08:26:58 pm »
0
I bardzo dobrze,że nie jest legalna!...Ponieważ ludzie,jako istoty rozumne nie powinny mnożyć się na potęgę,gdy tak naprawdę często nie chcą tego co jest późniejszą konsekwencją ich nieodpowiedzialnego zachowania-czyli ciąży!Jeśli jesteś pewien,że chcesz potomstwa,to o.k-z czystym sumieniem płódz dzieci,ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości,że nie wychowasz bo to,czy tamto,to się zabezpiecz przed niechcianym zajściem!!!Zawsze będę tak powtarzał,bo to jest tak naprawdę esencja tego problemu :_:
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 31, 2009, 08:27:18 pm »
0
Co do dzieci chorych, niechcianych - to właśnie odróżnia ich od dorosłych, pesymistycznie nastawionych dorosłych, że one chcą żyć i w każdym dniu pokładają nadzieję. Kiedy mówi się w tv o dzieciach np. z białaczką, nie mówią one "chcę umrzeć, nie mogę już tego znieść", tylko "chcę wyzdrowieć i wrócić do domu, do mamy". To chyba najlepszy dowód na to, że "życie to jest najwyższa wartość".
Nie, nie jest to dobry dowód. Bo żadne DZIECKO Ci nie powie 'chcę umrzeć'. A już zwłaszcza do kamery. 'Chce wrócić do mamy'- tylko jak często tych brakuje.


Otóż to, żadne dziecko nie powie, bo w każdym jest chęć życia, dlatego nikt nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowieka, zarówno chorego, jak i niechcianego czy ledwo co poczętego.
Prawdziwa matka zawsze jest przy dziecku, kiedy ono tego potrzebuje. I prawdziwa matka nigdy swojego dziecka nie zabije.

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 31, 2009, 08:37:57 pm »
0
Odpowiedz na pytanie w takim razie co jest najwyższą wartością, w Twoim światopoglądzie

Wolność jednostki i prawo do decydowania o wszystkim w zgodzie z własnym sumieniem.

aborcja to nie jest decyzja która Ciebie tylko dotyczy, dziecko nie jest Twoją własnością...

Owszem, do pewnego stopnia dziecko jest własnością - moją i jego ojca.

Przez jakość życia masz na myśli ten "świat" w którym żyje osoba z autyzmem ? czy środki i dobra materialne ?

Przez "jakość życia" rozumiem warunki, w jakich niechciane dzieci muszą się wychowywać i absolutnie nie jest to związane z zawartością portfela ich rodziców.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 31, 2009, 08:42:40 pm »
0

aborcja to nie jest decyzja która Ciebie tylko dotyczy, dziecko nie jest Twoją własnością...

Owszem, do pewnego stopnia dziecko jest własnością - moją i jego ojca.


Nienarodzone dziecko nie jest częścią organizmu matki. Matka i dziecko posiadają różne struktury genetyczne, inny kod DNA, często także i inne grupy krwi. Dziecko poczęte jest nową, odrębną istotą ludzką, nienarodzonym jeszcze potomkiem kobiety, a matka nie ma żadnego prawa decydować o pozbawieniu życia swojego dziecka na jakimkolwiek etapie jego rozwoju.

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 31, 2009, 08:43:46 pm »
0
Odpowiedz na pytanie w takim razie co jest najwyższą wartością, w Twoim światopoglądzie

Wolność jednostki i prawo do decydowania o wszystkim w zgodzie z własnym sumieniem.

a co ma powiedzieć dziecko?? ono też jest jednostką i także ma prawo do decydowania i do życia, aborcja zabiera mu takie prawo, dziecko też człowiek ;)

knife

  • Gość
Odp: ...A..b..0..r..C..j..A...
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 31, 2009, 08:48:44 pm »
0

A kwestia płodów (tak, płodów, nie dzieci, bo one nigdy nie będą dziećmi, tylko roślinami bez swiadomości)?


Ekhm... a sorki skąd wiadomo, że te dzieci są bez świadomości? Ktoś to jakoś zbadał? Może mają świadomość? Może coś tam wiedzą, czują? Bo nic nie pamiętają? Ja np. nie pamiętam wielu rzeczy z mojego życia, a jednak miałem wtedy świadomość.

Ja myślę Moonsun, że te dzieci też nie chcą żyć w kraju, w którym ktoś może decydować czy mają żyć czy nie. Co wcale nie musi znaczyć, że nie chcą żyć wcale :).

Polecam jeszcze reportaż 30 min:
http://video.google.com/videoplay?docid=8831143836904671896&q=source%3A001551553949851241074&hl=pl


O i jeszcze to:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ZL-J1XWQ_8o" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=ZL-J1XWQ_8o</a>
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2009, 08:51:57 pm wysłana przez knife »

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 31, 2009, 08:52:54 pm »
0
Oczywiście że to są dzieci a nie żadne "rośliny", już wcześniej przytaczałam opinie lekarzy, a tu jeszcze jedna informacja:



     Już w siódmym tygodniu podrażnienie skóry dziecka w okolicach warg powoduje reakcję całego ciała. W dziewiątym tygodniu dziecko odczuwa ból już niemal całą powierzchnią ciała i reaguje na niego jak dorosły - odsuwa się od źródła bólu, przesuwa w tył, gwałtownie rusza rękami i nogami, wykrzywia twarz. Wszystkie zmysły są aktywne w okresie prenatalnym. Słuch: dziecko porusza się, gdy usłyszy donośny dźwięk; smak: rozróżnia smaki wód płodowych; wzrok: zmianą rytmu serca reaguje na nagłe oświetlenie brzucha; węch: jest zdolne do rozróżniania przyjemnych i nieprzyjemnych zapachów.



     Już od drugiego miesiąca dziecko zaczyna się ruszać: przeciąga się, podskakuje, ziewa, dotyka rękami głowy, rusza ustami, robi miny. Filmy rejestrujące zachowanie 3-miesięcznego dziecka pokazują jak "tańczy" w macicy. W czwartym miesiącu udało się odnotować ok. 20 tysięcy różnych ruchów w ciągu jednego dnia.



     Pamięć prenatalna kształtuje reakcje w późniejszym życiu. Rozluźnia nas przyjęcie pozycji płodowej, przyciemnione światło (przypominające półmrok macicy), odpoczynek w wodzie, kołysanie (podobne do rytmu oddechu matki) czy rytmiczne dźwięki (przypominające o biciu jej serca).


lek. med. Maria Szczawińska

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 31, 2009, 09:02:22 pm »
0
Aborcja to morderstwo - koniec,kropka.

Można to negować,ale warto wtedy spojrzeć na własne dzieci i pomyśleć,że mogłoby ich nie być,gdyby ktoś uznał,że są zbędne,bo przecież gdyby nie było początku,to nie byłoby końca - w tym wypadku np. czyjegoś synka,czy córki.
Jakim prawem oceniamy kto ma się narodzić,a kto nie?
Wygoda,tylko i wyłącznie wygoda. I wmawianie sobie,że wszystko wolno,bo takie coś nic nie czuje. Tylko,że tym czymś  było kiedyś Twoje dziecko. No,ale chyba nie ma to dla niektórych znaczenia.

Zresztą - może w ramach wolności jednostki idźmy dalej - zabijmy małoproduktywnych : bezrobotnych,niepełnosprawnych,starych. Lepiej się będzie żyło,nie trza będzie ich utrzymywać. PKB wzrośnie,a Polska stanie się krainą mlekiem i miodem płynącą.

Wyjdźmy z drewnianych chatek i idźmy śladem światłego narodowego socjalizmu.  ;)




« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2009, 09:10:54 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

knife

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 31, 2009, 09:06:58 pm »
0
I jeszcze galeria: http://stopaborcji.pl/index.php?p=1.

Miłej dyskusji. Ja ide się przejść, bo się ładnie zrobiło :).

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #115 dnia: Maja 31, 2009, 09:10:21 pm »
0
Owszem, do pewnego stopnia dziecko jest własnością - moją i jego ojca.

to po co Ci aborcja? nie lepiej urodzic a potem bachora np. wrzucic do rzeki...
czemu by np. nie okreslic jakies granicy wieku dziecka do ktorej można zlikwidować dziecko? np. tak jak Philip K Dick przedstawil w opowiadaniu "Przedludzie" niech to będzie moment gdy dziecko nauczy sie podstaw algebry. Dobra granica?

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #116 dnia: Maja 31, 2009, 09:15:52 pm »
0
Swoją drogą - w świecie,gdzie wszystko wolno niczym dziwnym nie będzie,jeśli pewnego dnia kochany synuś,ukochana córunia powie - mamo,tato nie chce już was utrzymywać,jesteście dla mnie ciężarem,zrobię wam mały zastrzyk i już was nie będzie. Że co,że rodzice się nie zgodzą? No,ale jak to tak,ograniczą prawo jednostki. To niehumanitarne.

Aborcja jest przecież tak humanitarna - nie zniszczy życia głupiej pietnastolatce i jej "dojrzałemu" partnerowi. I wszyscy będą żyli dłuuuugo i szczęśliwie. Póki się nie okaże,że pewnego dnia chcą mieć dzieci i nie mogą,bo lekarz coś spieprzył przy zabiegu. Co wtedy? Oczywiście pozwie się lekarza,czyż nie ;)

Dajmy wszystkim prawo decydowania o wszystkich - problem przeludnienia zniknie.

Nie lubię Cię - pifpaf  :D
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2009, 09:30:35 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #117 dnia: Maja 31, 2009, 09:31:26 pm »
0
'Moonsum'-ale przykład'wolności jednostki',gdy człowiek jest nieodpowiedzialny,masz na przykład w postaci wielu zbrodniarzy,którzy zabijają-i tak samo tyczy się to aborcji!Więc ja jestem temu przeciwny,gdyż w przypadku tego zbrodniarza,jaki i rodziców,którzy decydują się na aborcję nie widzę różnicy,bo w obu przypadkach ta rozumiana przez Ciebie'wolność jednostki"-to mordercy!WIĘC HASŁO WOLNOŚĆ JEDNOSTKI,JEST JAK NAJBARDZIEJ ZASADNE,ALE...ALE TŁUMACZĄC NIM MOŻEMY JEDYNIE ROZSĄDNE,PRZEMYŚLANE I DOJRZAŁE CZYNY,A NIE CHĘĆ KRZYWDY,CZY MÓWIĄC WPROST-MORDERSTWA NA NIEWINNEJ,ŻYWEJ ISTOCIE!...I'Moonsum'-jesteś zapewne inteligentną kobietą,więc zechciej zauważyć raz jeszcze,to co wyżej napisałem...Że dana para wiedząc-czując,że nie da rady wychować dziecka,bo coś tam coś tam,to dlaczego doprowadzili do ciąży?!Gdyby do niej nie dopuścili(A JEST TO MOŻLIWE POPRZEZ WSZELKIE ŚRODKI ANTYKONCEPCYJNE)to nie mieliby takich problemów i tak trudnych decyzji przed sobą! :_:
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #118 dnia: Maja 31, 2009, 09:53:23 pm »
0
Na naukach przedmałżenskich pokazywali nam  jak to wygląda na figurkach lekarz po prostu rozrywa na kawałki płod ,który w około 6 tygodniowej ciązy ma już wszystko nózki rączki  wszystko to maleńki człowieczek wstrząsające doświadczenie.Ciąza była dla mnie wspaniałym okresem życia czułam jakbym się unosiła nad ziemią z radości  .Aborcji NIE!
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

knife

  • Gość
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #119 dnia: Maja 31, 2009, 09:56:03 pm »
0
I takich kobiet nam potrzeba!!!! :)