Autor Wątek: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR  (Przeczytany 17083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 22, 2013, 06:51:59 pm »
0
Niestety ale większość idiotów zaczyna zwykle temat Axl: "Nigdy nie zagram dla Polaków i Żydów" i wielki hejt Gunsów na całego.  :facepalm: Nie ma tematu o GNR/Slashu/Duffie czy innym byłym Gunsie bez słynnych Polaków i Żydów na forach interii, onetu czy innej wp.

Offline dobras4

  • Patience
  • Wiadomości: 16
  • Respect: +1
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 22, 2013, 07:02:04 pm »
0
Bananan: "[...] Nawet na forum od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się "gimbusy"."

Mówiąc to masz na myśli wiek czy zachowanie?
Sam chodzę do gimnazjum, a Gunsami nie zainteresowałem się dlatego że to jest modne, tylko dlatego że spodobała mi się ich twórczość styl i pazur. Zaczęło się od "Paradise City" potem następny kawałek i następny i tak zostało. Teraz po roku nie wyobrażam sobie dnia bez ich muzyki...
Nigdy nie byłem taki że poddawałem się trendom bo mój gust zawsze był niezależny. A nazywanie się "wielkim fanem" ma wiele znaczeń. Jedni mówiąc to o sobie mają na myśli swoje zżycie z ich twórczością i miłość do tego zespołu oraz wiedzę o nim, a drudzy mają na myśli to, że wciąż są głodni wiedzy o zespole i z każdym dniem chcą ją zgłębiać nie dlatego że to jest modne tylko dlatego że go pokochali...Gimbusy pokazują wszystkim że "kochają" G'N'R nosząc ich koszulki i podniecając się tym. Ja jestem tym drugim typem mimo tego że chodzę jeszcze do gimbazy. Dla mnie G'n'R to nie noszenie ich koszulek i obwieszczanie całemu światu jacy są zaje**ści tylko styl życia i zachowanie tego dla siebie a nie jaranie się tym przed całym światem. To tyle ode mnie  ;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 22, 2013, 07:26:43 pm »
0
A ja lubię pokazywać całemu światu, że słucham GN'R i gdzie mogę i kiedy mogę ubieram koszulki z logo. Bo po prostu jest to mój sposób wyrażenia siebie samej, gdyż Gunsi to dla mnie nie tylko kolejna muzyczna grupa, której słucham, no i lubię, kiedy ludzie mają świadomość z kim mają do czynienia (żeby później nie było rozczarowań, jak kiedyś jeden techno boy "gonił" za mną, bo myślał, że jestem super laska ( :P ) a później się okazało, że słucham rocka to automatycznie zostałam wyzwana od słuchających gó***a, wolę dmuchać na zimne). Więc akurat nie mam nic przeciwko temu, żeby ludzie nosili koszulki Gunsów tylko niech znają więcej niż DC i NR, proszę :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Adam1067

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +15
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 22, 2013, 07:42:16 pm »
0
Cytuj
tylko niech znają więcej niż DC i NR, proszę
DC zastąpił bym Paradise City albo WTTJ

Cytuj
Nawet na forum od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się "gimbusy".

Gimbusów masz na myśli z zachowania czy wieku? :D Myślę że typowy gimbus żyjący Minecraftem i kwejkami czy jakimiś tam stronami nie wszedł by na forum. :)

Offline Oplariska

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 302
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +187
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 22, 2013, 08:06:49 pm »
0
Ja powiem tak - czy to, że uczęszczam jeszcze do gimnazjum czyni mnie "gimbusem"? Czy tu chodzi bardziej o wiek, czy o zachowanie?
Zgadzam się z poprzednikami , że
Slash jest "kultowy", a Axl to ten zły, który się "skończył" i teraz włóczy się po świecie z grupą "grajków bez talentu".

Dokładnie tak jest. Wśród takich "fanów" GN'R spotykam się tylko ze znajomością AFD, ew. "Donat Cry", czy " November Rain". Niektórzy nie wiedzą co to ChD. I stąd takie uprzedzenia, że Nirvana, czy GN'R to zespoły dla gimbusów, bo jakieś słit dziewczynki podniecają się tylko wyglądem jakiegoś członka zespołu, a nie interesują się tym, co chce nam przez swoją twórczość przekazać. I to jest wkurzające.
I żeby się obronić przed stwierdzeniem, że jestem typową "gimbusiarą" powiem, że odkąd pamiętam, słuchałam z tatą Trójki i to dzięki niemu poznałam Gunsów.
o tempora, o mores!

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 22, 2013, 08:39:10 pm »
0
Myślę, że "gimbusiarstwo" to bardziej zachowanie niż wiek... Często ludzie młodsi zachowują się dojrzalej niż ci, którzy powinni już być ogarnięci życiowo, chociaż jakby nie patrzeć, to nastolatkowie są najbardziej podatni na "trendy", dlatego tam jest najwięcej odbiorców tego typu rzeczy.
"to nie wiek, to stan umysłu" ;p

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 22, 2013, 08:42:03 pm »
0
Cytuj
Ja powiem tak - czy to, że uczęszczam jeszcze do gimnazjum czyni mnie "gimbusem"?
Nie chodzi o wiek. Chodzi o hm "stan umysłu" i zachowanie właśnie. Trudno w sumie znaleźć definicję "gimbusa", ale mimo wszystko chyba wszyscy wiedzą o co chodzi.

Cytuj
DC zastąpił bym Paradise City albo WTTJ
A ja nie. Na dyskotekach doświadczałam wolnych tańców przy DC :P i ludzie raczej to kojarzą. Chociaż w sumie kiedy ja chodziłam do szkoły zjawisko gimbazy jeszcze nie istniało.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 22, 2013, 08:52:07 pm »
+2
A ja nie. Na dyskotekach doświadczałam wolnych tańców przy DC :P 
offtop: start:
lucky you, u mnie hitem każdej dyskoteki w szkole podstawowej było "Zostańmy razem" :P
offtop: end.

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 22, 2013, 09:12:26 pm »
0
Jestem rocznik 87 i początek mojej 'gimbazy' przypadał na rok 2000 - czas kiedy GNR nie interesował się pies z kulawą nogą. Wręcz przeciwnie, od UYI minęło ledwie dziewięć lat, a o zespole nikt nic nie wiedział. Nie było wtedy żadnej mody, ta narastała stopniowo chyba. Pewnym przełomem był chyba 2004 rok i wydanie Greatest Hits. Nagle zrobiło się trochę głośniej, coś tam w radiu zaczęło lecieć i tak to potem się kształtowało. Nie wyśmiewam młodych, że ubóstwiają tylko piątkę z AFD, bo sam z pierwszego okresu pamiętam tylko teledysk do You Could Be Mine na który czekałem jak głupi w 94 roku, żeby zobaczyć te sceny z Terminatora 2.
Na pewno jest jakaś moda na 'klasyczne' zespoły, koszulki i inne pierdy, potem tworzy się kult GNR-mania w wersji 87-93. To wina mediów, bo takie GNR  tylko prezentuje oraz zespołu, bo nie daje dowodów, żeby mówić o nim w czasie teraźniejszym - płyta, singiel, cóż, ale trasami i to, że ktoś gra po świecie interesuja się tylko najwięksi zapaleńcy, a nie gimbusy wrzucające November Rain na fejsa.
PS. Sam znałem kiedyś przypadek dziewczyny, rocznik 92, na imprezie chce włączyć GNR WTTJ i odpala... Ritz 88. Cóż, akurat to było w najwyższych wynikach i poleciało, choć chciałbym, aby to było np. Rock Am Ring. Skąd ma wiedzieć potem, że np. Finck lata 2006-2009 był ciągle w trasie?

WindOfChange

  • Gość
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 22, 2013, 10:28:34 pm »
+1
Twierdzenie, że Gunsi to zespół, którym jarają się gimbusy, powstał wg mnie przez to, że kiedy w wieku, powiedzmy, ok. 13 lat odkrywa się taką muzykę, to jest coś kompletnie nowego, totalne olśnienie :P Niekiedy zaczyna się traktować ulubione zespoły jak niemalże coś w rodzaju kultu :P, stąd zaczyna się myślenie, że "tylko rock to prawdziwa muzyka, wszystko inne to g**no". I głosi się nieraz wtedy taki pogląd na wszelkich kwejkach i facebookach;). Ale od GN'R czy Nirvany  prostą drogą można odkryć bardziej klasyczne rockowe zespoły, a potem bardziej się otworzyć na różną muzykę i dojść do rewolucyjnego wniosku - nawet jeśli coś nie jest rockowym wymiataczem z głośnymi gitarami, to wciąż może być dobre! ;) :P
Podsumowując... gimbusy słuchające rocka od 3ch miesięcy i uważające się na znawców bywają denerwujące :P, ale z twierdzenia, że pozjadało się wszystkie rozumy się wyrasta, a zamiłowanie do muzyki często pozostaje :)
Chyba odbiegłam trochę od tematu, ale... tak mi przyszło na myśl ;p

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 22, 2013, 11:32:02 pm »
0
       Chyba niezbyt odbiegłaś od tematu, a bardzo mądrze prawisz. Problem w tym, że od każdej reguły są wyjątki. Tak i tutaj nie każdemu z czasem przejdzie ochota na wymądrzanie się. Nie każdy dojdzie do wniosku, że nierockowy wymiatacz też może być dobrym kawałkiem. No i nie każdemu przyświeca zamiłowanie do muzyki. Czasem mam wrażenie, że ważniejsze są fryzura, image i ciuszki.
    Co do hejtu, ja bym się tym na waszym miejscu nie przejmował. A tym bardziej nie próbował analizować.
     
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 23, 2013, 10:17:25 am »
+1
Zgadzam się Douger większość hejtów wynika ze zwykłej ludzkiej upierdliwości, chęci dokuczenia komuś więc analiza tego prowadzi do donikąd.
Co do ciuszków to parę miesięcy temu byłem świadkiem w jednej z galerii handlowych rozmowy dwóch dziewczyn wiek ok. 18-20 lat nad koszulką GNR w jednej z sieciówek: "A ten zespół to co gra?" - druga odpowiada: "Taki rockowy pop w stylu Bon Jovi, na Zetce czasem puszczają ich piosenkę Cry coś tam." Ta pierwsza: "O to mogę kupić, bo myślałam że to jakieś brudne metale"  :facepalm:

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 23, 2013, 12:39:59 pm »
0
I taka mentalność bawi mnie najbardziej :D
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline slawek3093

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +100
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 23, 2013, 01:40:28 pm »
0
Takie rockowy pop hahahahahhaahah sorry ale płacze hahahahhahaaha ...

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Wszyscy jesteśmy gimbusami - czyli hejt na GnR
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 23, 2013, 01:43:42 pm »
0
Znajac tylko Don't Cry mozna tak pomyslec:) ja ciagle jestem zdania, ze jesli GN'R jest modne to wiecej ludzi siegnie do ich muzyki :)

 

Kawałki GNR jakich nigdy nie zagrali na koncercie

Zaczęty przez Anonymous

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14215
Ostatnia wiadomość Czerwca 22, 2006, 10:14:42 pm
wysłana przez smakol