Autor Wątek: Spór między Gunsami,a Nirvaną  (Przeczytany 29983 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Spór między Gunsami,a Nirvaną
« dnia: Sierpnia 23, 2008, 08:41:43 pm »
0
Tym razem na wp
Szczegóły na http://muzyka.wp.pl/id,69927,size,1,galeria.html

Info podesłał Brokuła


Do newsów nie daję,bo to żaden news,skoro wiadomo o tym od jakich 20 lat,jeśli nie więcej.
Wg mnie Kurt nie tyle nienawidził Gunsów,czy Axla,ale samej tej otoczki wielkiego zespołu,wielkiego rockmana. Miał korzenie punkowe,a punki z zasady nie cierpią gwiazd i gwiazdorstwa,a nie da się ukryć,że w pewnym okresie nawet po otworzeniu lodówki "widziało się" Gunsów. Jak dla mnie żadna sensacja,odgrzewany kotlet po prostu.

Zaraz się pewnie kolejna wojna z Nirvaną i jej fanami. A ja tam lubię posłuchać. I wcale nie przeszkadza mi to w słuchaniu Gunsów.

Hetfield tez Axla nie lubi/ł i nikt sensacji z tego nie robi. A Duff całkiem niedano dość sympatyczne rzeczy pisał o Nirvanie na swoim forum,zresztą kto wie,czy Nirvana jakoś tam nie wzorowała się na wczesnym 10 Minute Warning,tym z lat 80-tych,bo kilka grup grających grunge wskazywało ich jako inspirację,zdaje się,że ktoś z Pearl Jam lubił 10 Minute Warning. Zresztą ostatnio Duff koncertował/albo ma zamiar koncertować/ albo jedno i drugie z kimś z PJ. Świat jest mały.

Inna sprawa,że pech Nirvany polegał na tym,że stali się gwiazdami.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2008, 09:05:54 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline duffy

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Kobieta
  • and justice for all
  • Respect: 0
    • myspace.
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 23, 2008, 09:01:49 pm »
0
ja uwielbiam i gunsów i nirvane i mam gdzieś te 'zaskakujące ciekawostki'  :P swoją drogą mają zapłon  :lol:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2008, 11:41:10 pm wysłana przez duffy »
now i see the stars alright
i wanna reach right up and grab one for you
when the lights went down in your house
yeah that made me happy...


Offline Aneyah

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 23, 2008, 11:09:08 pm »
0
Ja tak samo. Kocham Nirvanę i Gunsów, każde z nich na swój sposób. Jedni i drudzy byli [hehe, do obojga pasuje czas przeszły :/ ]  jedyni w swoim rodzaju. Axl podziwiał Kurta. Czemu Cobain spiął się na Niego akurat łatwo wytłumaczyć:

Cytuj
Wg mnie Kurt nie tyle nienawidził Gunsów,czy Axla,ale samej tej otoczki wielkiego zespołu,wielkiego rockmana. Miał korzenie punkowe,a punki z zasady nie cierpią gwiazd i gwiazdorstwa,a nie da się ukryć,że w pewnym okresie nawet po otworzeniu lodówki "widziało się" Gunsów.

No właśnie. Kurt nie lubił gwiazdorstwa, a radosna muzyka i odbieranie życia na zasadzie luzu, jakie reprezentowali Gunsi nie trafiały w depresyjne gusta Cobaina... 

Cytuj
Zresztą ostatnio Duff koncertował/albo ma zamiar koncertować/ albo jedno i drugie z kimś z PJ. Świat jest mały.

K. C. nie znosił lidera Pearl Jamu, więc nic nie stoi na przeszkodzie :D Ale na poważnie to nie wiem, czemu mieliby się z Duffem nie dogadywać... po co w ogóle takie spinanie się... chociaż, z drugiej strony w sumie wiadomo - biznes.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 23, 2008, 11:23:16 pm »
0
Ja nie lubię w ogóle Nirvany, ale nie dlatego, że AXL i Curt sie nie lubili tylko dlatego, że nie podoba mi się ich muzyka i tyle.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 23, 2008, 11:38:39 pm »
0
Ja tak samo nie trawie Nirvany z tego co znam, a faktem jest że znam nie za wiele. Oczywiście wyjątkiem jest Smeels like Teen Spirit. Ma kopa.  ;)


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Springsteen

  • Gość
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 23, 2008, 11:47:20 pm »
0
Podobają mi się poglądy Cobaina dotyczące powszechnej komercjalizacji życia i jego krytyka niektórych zjawisk ale w stosunku do Axla pomylił się gdyż ten człowiek wyróżniał się oryginalnością , siłą przekazu  i charyzmą - czym przyciągnął uwagę mediów - Axl nigdy nikomu się nie podporządkowywał co nie pozwala na umieszczanie go wśród typowych gwiazd show-biznesu.
Jeśli chodzi o muzykę - ciekawy wokal ,kilka niezłych utworów ale bez rewelacji wolę Pearl Jam i Alice in Chains - Nirvana jest nieco przereklamowana co nie znaczy że nie jest godna zauważenia .

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 24, 2008, 01:10:57 am »
0
Wg mnie Kurt nie tyle nienawidził Gunsów,czy Axla,ale samej tej otoczki wielkiego zespołu,wielkiego rockmana.

I według mnie tak było. A sam "konflikt" podsycała Courtney. Zresztą myślę, że właśnie z powodów "gwiazdorstwa" i całej tej otoczki Kurt odmówił wzięcia udziału w trasie: Guns N'Roses - Metallica - Nirvana, która była planowana po Stanach.

Hetfield tez Axla nie lubi/ł i nikt sensacji z tego nie robi.

Wydaje mi się, że tam wszyscy "polewali" z Axla, który zaraz po koncertach znikał, a chłopaki z Gunsów i Metallicy fajnie się bawili. ;)

Zresztą ostatnio Duff koncertował/albo ma zamiar koncertować/ albo jedno i drugie z kimś z PJ.

Chodzi o Mike'a McCready'ego i trasę z Flight to Mars, która miała miejsce.

K. C. nie znosił lidera Pearl Jamu

Akurat o Eddie'm, Kurt wypowiadał się dobrze. Nie pałał "miłością" do innych członków Pearl Jam.

Podsumowując: mi nie przeszkadza zarówno uwielbiać Gunsów i Nirvanę. Tak na prawdę to mało mnie obchodzą tego typu "rewelacje", które nie wiadomo tak naprawdę czy w ogóle miały miejsce.


Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 24, 2008, 06:30:06 am »
0
Imprezy z Metallicą to jedna sprawa,a inna nietypowe zachowanie Gunsów<Axla> w momencie,gdy Hetfield został poparzony podczas jednego z koncertów. No,ale z Larsem np. Gunsi się lubili i chyba Axl też skoro był gościem w 2006 bodajże.
Kwestia tego,czy Gunsi słusznie byli gwiazdami,czy nie,to inna sprawa :) Moim zdaniem słusznie,ale wśród znajomych w tamtym czasie przeważała opinia,że to zespół jakich wiele i niepotrzebnie media tak koło nich skaczą. To samo zaczęło się później z Nirvaną i paroma innymi zespołami,których słuchali "wszyscy".

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 24, 2008, 09:04:05 am »
0
Ludzie robią sensację. Naprawdę wielka sprawa, że wokalista zespołu X nie lubi wokalisty zespołu Y. Wszędzie się zdarzają nienawiści i niechęci. Sprawa jest rozdmuchiwana aż za bardzo.

SSolid

  • Gość
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 25, 2008, 07:37:13 am »
0
nie wiem czym sie jaracie, Kobajn i tak nie żyje  :sorcerer:

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 25, 2008, 08:21:28 am »
0
Ano nie żyje. My się nie jaramy,tylko media,a czemu to robią znowu? Widocznie mamy sezon ogórkowy :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 25, 2008, 09:18:34 am »
0
A ja to czytałem że nawet Bach się z gunsami nie lubili :P

Offline Lavender girl

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 25, 2008, 12:25:18 pm »
0
Bardzo aktualny temat, gdyż ja jestem małostkowa i niestety nie cierpię Nirvany, bo Kurt nie cierpiał Axl'a. Wczoraj na VH1 leciało MTV unplugged z Nirvaną i po prostu nie mogłam znieść pana Cobain'a. A Metę też znielubiłam z tego powodu, że Hetfield się kiedyś naigrywał z Axl'a.
Sokole Oko: Leczy się ziołami?
Wnuczka pacjenta: To nasza tradycyjna medycyna.
Sokole Oko: Obawiam się, że w jego przypadku zioła nie pomogą. Umrze zanim napar naciągnie.

Klinger: Przegapiłem poranną

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 25, 2008, 12:57:54 pm »
0
Lavender... - jeżeli spotkasz człowieka, który mówi ci, że nie lubi Axla, to ty od razu go skreślasz i zaczynasz nie cierpieć? Mój Boże...

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Spór między Gunsami,a Nirvaną
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 25, 2008, 01:09:25 pm »
0
jedna mysl mi sie nasuwa na ten temat - kiedys ludzie albo Axla kochali albo nienawidzili - teraz ze wzgledu na kilkanascie
lat z ChD - wielu jest obojetne co on robi  :'(
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

 

PRZENIESIONY: Support przed Gunsami

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8979
Ostatnia wiadomość Lutego 06, 2012, 09:03:53 pm
wysłana przez krelke