Autor Wątek: Problem ze składem.  (Przeczytany 16461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawlik7

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 365
  • Respect: +187
Problem ze składem.
« dnia: Marca 04, 2013, 02:21:44 pm »
0
Chcę rozpocząć dyskusję na temat składu GNR. Nie chodzi mi o to, żeby klepać po raz n'ty czy nowi czy starzy itp. Dość często krytyka Axla jest odbierana w ten sposób: " jakby to był stary skład to byś tak nie mówił", lub "nie lubisz CHD bo nie nagrał tego Slash" itp.
Czy rzeczywiście największym problemem Guns N' Roses jest skład? Czy skład ma wpływ na odbiór np. Chińszczyzny czy Apetytu ?
Czy to ważne czy na gitarze gra Bucket, Slash czy Bąbel?
Ja uważam, że największym problemem tego zespołu jest Pan Axl Rose i jego zachowanie a nie skład.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34742
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 04, 2013, 03:54:26 pm »
0
Dlaczego tak uważasz?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mikael_s

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 554
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +128
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2013, 07:45:31 pm »
+2
problem w tym, ze axl chce wprawdzie miec ludzi tworczych, ktorzy maja duzy wpływ na tworzenie muzyki ale poza tym nie maja nic do gadania. babel czy ktos inny nie moze powiedzieć chodźcie nagramy to czy tamto a axl dogra wokal itp. nie maja wplywu na to jaka droga pojdzie zespol. to wynajeci przez axla ludzie, on decyduje kto jest w zespole. dlatego slash przeciez odszedl.

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 04, 2013, 09:49:43 pm »
0
@Mikael_s nie tylko dlatego Slash opuścił Guns N' Roses. W swojej biografii podał trzy główne powody, które to sprawiły. Oto one:
1) Ciągłe lekceważenie i brak szacunku wobec wszystkich zaangażowanych w sprawę, objawiające się spóźnianiem się bez większej przyczyny, dzień w dzień.
2) zabiegi prawne, które narzucał nam Axl, począwszy od żądania praw do nazwy zespołu, poprzez ciągłe umniejszanie naszej roli, po zatrudnianie swoich ludzi.
3) opuszczenie szeregów przez Izzy'ego i Stevena, będących nierozerwalną częścią brzmienia i charakteru tego zespołu... bez nich pierwotna wewnątrz zespołowa  chemia przestała istnieć.

A co do tego kto jest problemem tego zespołu to niestety muszę się z tobą zgodzić. Axl jest jedną z przyczyn problemów GNR ze składem. Ale nie tylko. Duże znaczenie ma według mnie również fakt, że Axl nie chce nagrywać płyty. W końcu jak by na to nie patrzeć ChD było nagrane już jakiś czas temu i nie widać nowego materiału. Sądzę, że jest jeszcze parę powodów problemów ze składem ale te, które wymienił Slash i ten, który podałeś są jednym z ważniejszych powodów problemów ze składem Gunsów.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline mikael_s

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 554
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +128
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 04, 2013, 10:01:48 pm »
0
@Reno - oczywiście, ze istnialy inne powody odejscia slasha. troche skrocilem to. co jest nie tak z tym zespolem doskonale slychac w wypowiedziach Rona. brak plyty, brak wplywu na działania zespolu itp.

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 05, 2013, 04:48:38 pm »
0
Kubełek odszedł z tych samych powodów. Niestety ale Axl traci swoich najlepszych muzyków przez to, że zespół tylko koncertuje a twórczo jest martwy.

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 05, 2013, 04:56:58 pm »
0
Sądzę, że charakter Axla ma tu też jakieś znaczenie. Niestety tylko czekać aż któryś z obecnych Gunsów powie dość. Wiem, że to głupota ale moze wtedy Axl się opanuje i wejdzie do studia nagrań nie tatuażu, jak to elokwentnie w wywiadzie ujął DJ Ashba.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 05, 2013, 05:06:15 pm »
+2
Wątpię, że się opamięta - stracił już Slash'a, Duff'a, Sorum'a, Bucketa, Brain'a i Finck'a a nadal popełnia te same blędy. Axl ma przekonanie że to świat się myli a nie on.

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 05, 2013, 05:10:17 pm »
0
Nie zapominajmy, że stracił też Izzy'ego i Stevena, chociaż ten drugi został wydalony z Gunsów z innych powodów. Wem, że Duff i Izzy czasem pojawiają się na gościnnych występach ale raczej nie chcą wracać do Gunsów. Zobaczymy co się dalej stanie i jaka będzie przyszłość obecnego składu. Może w końcu zrozumie swój błąd i może wywali Team Brazil, bo sądzę, że i on nie jest bez winy.

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash

Offline pawlik7

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 365
  • Respect: +187
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 05, 2013, 09:09:51 pm »
0
Dlaczego tak uważasz?
Dlatego:
Tak jak piszą Reno i Maxi - Axl popełnia te same błędy i po raz kolejny może stracić wartościowych członków zespołu. Równie uparty był chyba tylko Rodger Waters, ale to on opuścił Pink Floyd i kontynuował swoją "wizję" solowo. Gdyby tak się stało w przypadku Gunsów to Slash, Duff, Matt, Gilby plus jakiś ciekawy wokalista na pewno nadal nagrywali by regularnie, dając do tego koncerty. Kto wie może wróciłby nawet Izzy? Axl mógł równie dobrze wydać ChD solowo, a teraz na swój rachunek odpier***ać takie akcje jak płyta co 15 lat czy never ending world tour itp. A tak obciąża historię jednego z najlepszych zespołów rockowych, robiąc cyrk.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 05, 2013, 09:22:40 pm »
0
Cytuj
dyby tak się stało w przypadku Gunsów to Slash, Duff, Matt, Gilby plus jakiś ciekawy wokalista na pewno nadal nagrywali by regularnie, dając do tego koncerty. Kto wie może wróciłby nawet Izzy?

A wyobrażasz sobie, GN'R bez tego wokalu? Bo ja nie.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline pawlik7

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 365
  • Respect: +187
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 05, 2013, 09:24:25 pm »
+2
Wystarczy posłuchać dowolnego koncertu z 2011 czy 2012 roku - już nie ma tego wokalu.  ;)

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 05, 2013, 09:24:48 pm »
+3
Przeciez jest GNR bez tego wokalu i jakoś ludzie przychodzą ;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 05, 2013, 09:37:43 pm »
+1
Bo liczy się osoba. Dla mnie to jest osoba wokalisty. Dla innych osoba gitarzysty.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Reno

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1138
  • Płeć: Mężczyzna
  • I don't have Patience
  • Respect: +53
Odp: Problem ze składem.
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 05, 2013, 09:43:57 pm »
0
Cytat: cravenciak
Przecież jest GNR bez tego wokalu i jakoś ludzie przychodzą

No cóż muszę się z tym zgodzić. Axl nie ma już tego porażającego wokalu co kiedyś. Wiem, że gdyby tylko chciał mógłby ten wokal odzyskać ale do tego trzeba pracy.
@Canis wiem, ze jesteś fanką Axla i wiem, że zawsze będziesz go bronić ale przyznaj patrząc obiektywnie na to wszystko czy to, że Axl ciągle koncertuje przysparza sławy Gunsom? Przyciąga do nich nowych fanów? A jeśli tak to dlaczego ten skład opuszczają naprawdę dobrzy muzycy?
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2013, 09:46:07 pm wysłana przez Reno »

Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie.
~ Slash