Autor Wątek: Opinie o Axlu  (Przeczytany 29477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Opinie o Axlu
« dnia: Grudnia 17, 2006, 03:37:28 pm »
0
Cytuj
Nie mozemy sie wzajemnie umoralnia, to nie jest kolko rozancowe tylko forum o glownie o GNR - zespole ktory nie mial wiekszych wartosci moralnych (wezmy takie np One in a Million).
 

Podobno tę sprawę już wyjaśniono i dlatego zamknięto wątek na ten temat. Jeśli wartością moralną jest prawo do wolności dla każdego człowieka, przesłanie GN'R jest dla mnie głęboko moralne.
Np.:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_3LsF3UQfug&mode=related&search" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=_3LsF3UQfug&mode=related&search=</a>

Ta dedykacja jest pięknym przesłaniem ideologicznym. Porównywanie GN'R do uwstecznionych moralnie zespołów, które propgują nienawiść i służalczość wobec zła jest nie na miejscu.
Poza tym sam Axl z tego, co pamiętam, wspierał organizacje pożytku społecznego pomagające krzywdzonym dzieciom i dbające o właściwe traktowanie zwierząt.

drugi post:

Zobaczcie zresztą:
http://www.nme.com/news/guns-n-roses/23880
Czy tak postępuje człowiek niemoralny, zły egoista?
Obrazek nawet wkleję:
[img]http://www.nme.com/images/84_AxlRoseTCT_L100806.jpg\' border=\'0\' alt=\'grafika zapastowana przez użytkownika\' /]

I znowu post pod postem. Ostrzeżenie punktowe. Poza tym wydzieliłem temat,bo zrobiłeś tam offtopic i za to w sumiie drugie ostrzeżenie punktowe. Poczytaj regulamin,a potem cokolwiek pisz. Zły Mod
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2006, 11:08:39 am wysłana przez zqyx »
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline freakczu

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 931
  • Płeć: Kobieta
  • Nie jestem alkoholikiem! :P
  • Respect: +1
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 18, 2006, 02:34:20 pm »
0
Ej no ludzie nie przesadzajmy w każdym z nas są uczucia takie jak empatia altruizm i braterstwo :) To nic dziwnego że widzimy Axla pomagającego komuś (jak dla mnie). A co do egoizmu to dla mnie przejawia się on w różnych momentach i jakoś nie znając go osobiście nie mogłabym jednoznacznie stwierdzić czy jest dobry czy zły. Ale z tego co na jego temat przeczytałam to myślę że jest on dobrym człowiekiem z nutką egoizmu :)

Magister bibendi czyli nauczyciel picia
Magister bibendi :D

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 18, 2006, 02:51:39 pm »
0
Jest po prostu człowiekiem. Nie mozna ocenić czy jest egoistą, czy dobrym człowiekiem, bo te dwie cechy mogą współistnieć w każdym z nas i nie wykluczają się nawzajem.  

Offline Shivel

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1612
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +11
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 18, 2006, 04:58:02 pm »
0
Wydaje mi się, że w przypadku Axla nie mamy do czynienia z egoizmem.
Każdy człowiek chce dla siebie jak najlepiej - tym bardziej Axl, który w dzieciństwie był pozbawiony miłości ze strony rodziców i traktowany jak ktoś niepotrzebny. Dziwię się, że pomimo tego, co spotkało go w życiu, po osiągnięciu popularności nie stał się zupełnie zapatrzonym w siebie człowiekiem. Z pewnością nie narzeka brak pieniędzy, jest sławny i osiągnął sukces - mógłby przestać koncerować, porzucić branżę muzyczną. Jednak on postępuje wręcz przeciwnie: jeździ z zespołem w trasy, pracuje nad płytą. Moim zdaniem świadczy to o tym, że Axl liczy się z fanami. Kolejny przykład: mógłby nie pisać listu o przewidywanej dacie wydania ChD, a zrobił to, bo fani mają dla niego znaczenie.

Podobno to, w jakiej rodzinie człowiek dorasta, bardzo znacząco wpływa na jego zachowanie w przyszłości. Niestety, ten wpływ da się zauważyć u Axla, jednak wokalista wciąż stara się coś w swoim życiu zmienić i przyznam, że z wiekiem zaskakuje mnie na plus. Kiedyś wydawało mi się, że Axl stanie się takim właśnie - wyżej opisanym - egoistą. Na szczęście, moje obawy się nie spełniają :)

Solid Shake

  • Gość
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 18, 2006, 05:39:50 pm »
0
o czym jest ten temat ? :|

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 18, 2006, 08:02:46 pm »
0
Bardzo lubię Axla Rose.

Zqyx, za pisanie nie na temat też są punkty karne?
Od Zqyxa: Punkt 3 regulaminu Nalezy pisac TYLKO na temat. nadmierne offtopicowanie bedzie karane. A Twoje rozważania miały się nijak do tematu Maro 2,dlatego temat wydzieliłem. A w ogóle zerknij: http://gunsnroses.com.pl/forum/index.php?a...?act=boardrules

Teraz napiszę, za co lubię Axla Rose.

1) za muzykę, którą tworzy(ł) (z zespołem, dawnym i obecnym), pasję wkładaną w to, co robi i pamięć o swoich fanach

2) za przesłanie wolności, które pozwoliło mi w życiu wiele zrozumieć, które pomogło mi i mnie zmieniło; w pewnym sensie wyzwoliło

3) za niesmamowite efekty wokalne i barwę głosu, entuzjazm na scenie, który porywał tłumy, tak samo jak mnie porywał do życia z chwilach wielkiej życiowej nudy i pustki

5) za niepowtarzalny styl i odwagę bycia sobą, pokazanie wartości jednostki ponad społeczeństwem i jego wymaganiami

6) za szczerość i ekspresję własnych emocji, teksty, w których odnalazłem wiele z moich własnych emocji, precz z hipokryzją i komercyjną pustotą tekstów wielu innych wykonawców

7) za wsparcie dla organiznacji pożytku społecznego, to oznaka wrażliwości i przeciwieństwo egoizmu

Trudne dzieciństwo, walka z problemem dotykającym jego psychiki...  a mimo to doszedł do tego, do czego doszedł. To imponujące. W jednym człowieku tyle siły i dzikości, a jednocześnie coś nieuchwytnego, zacytuję:

"The same evening this interview took place, Roses's sister, Amy, strolling through the Mirage Hotel, stopped to look at the royal white tigers the hotel keeps on display. She remarked how fascinating it was that a creature could be at once so ferocious and so gentle.

"Just like Axl," someone said absent-mindedly.

Amy laughed, realizing that she had unintentionally described her brother as well."

Od Bezczelnego Moda: Fajnie,że znasz angielski,ale jako,że nie wszyscy znają mógłbyś dorzucić tłumaczenie,wtedy będzie o czym dyskutować.

Dla mnie Axl zawsze był wprost uroczy, a na materiałach z wczesnych lat, gdy obowiązywała swoista, modna wtedy stylistyka, nawet na swój sposób atrakcyjny. Co nie przekłada się na żadne inne osoby, nawet w taki sposób wystylizowane.

Bardzo go lubię. Tyle. Na mnie miał przez swoją muzyką bardzo pozytywny wpływ, więc GN'R nie może mieć w sobie zła, skoro jego efektem jest coś dobrego.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 19, 2006, 06:25:42 pm wysłana przez Karol »
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 18, 2006, 08:05:40 pm »
0
Cytuj
Zqyx, za pisanie nie na temat też są punkty karne?
Bywa, że są ;)

Cytuj
Na mnie miał przez swoją muzyką bardzo pozytywny wpływ, więc GN'R nie może mieć w sobie zła, skoro jego efektem jest coś dobrego.
Hmmm ale dobra muzyka niekoniecznie musi być tworzona przez kogoś krystalicznie dobrego :>
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2006, 08:13:27 pm wysłana przez zqyx »

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 18, 2006, 08:49:00 pm »
0
Czytam temat i przyznam otwarcie, że nie bardzo rozumiem jaki był cel jego założenia. Jednoznaczne rozpatrywanie czy ktoś jest dobry bądź zły jest niemożliwe, chociażby z tego względu, iż człowiek jako jednostka jest zbyt złożony. Owa złożoność wyklucza jednoznaczną ocenę w kategoriach "białe-czarne", jakie zostały tutaj przyjęte. Osobowość każdego z nas to przecież mieszanka różnych cech.
Nie chce przytaczać tutaj znanej wszystkim sentencjii Terencjusza, ale w gruncie rzeczy ona wyraża istotę naszego bytu.
Przecież Axl jest też tylko człowiekiem, ze wszytkimi swymi słabościami i wadami. Dzięki temu, że jest sobą nie traci na autentyczności, a to co wyraża w swych tekstach w pewien sposób nas "dotyka"  ;) .

Cytuj
Dla mnie Axl zawsze był wprost uroczy, a na materiałach z wczesnych lat, gdyby obowiązywała swoista, modna wtedy stylistyka, nawet na swój sposób atrakcyjny. Co nie przekłada się na żadne inne osoby, nawet w taki sposób wystylizowane.


Na tym właśnie polega jego autentyzm, wyraża siebie chociażby poprzez stylistykę itp. Nigdy nie pozwolił wepchnąć się w sztywne kanony. Pozostał sobą ;) .

Cytuj
Na mnie miał przez swoją muzyką bardzo pozytywny wpływ, więc GN'R nie może mieć w sobie zła, skoro jego efektem jest coś dobrego.

Gdyby Gn`R było grupą recydywistów zabójców, ich muzyka nie mogłaby wpływać pozytywnie na jakiegoś potencjalnego odbiorcę?
Przecież niejednokrotnie poprzez wyrażanie złych emocji, powstawały świetne utwory ;]

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 19, 2006, 06:12:18 pm »
0
Post został zedytowany przez autora.
Muszę to jeszcze przemyśleć...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2006, 09:58:00 pm wysłana przez Karol »
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 20, 2006, 11:23:45 pm »
0
Przemyśl to, bo chyba nie do końca zrozumiałeś co miałam na myśli. Każda twóczość może stać się dla artysty swego rodzaju oczyszczeniem. "Upychając" w swoją muzykę, malarstwo czy film negatywne emocje, artysci często starają się uporać z własnymi problemami, kompleksami, niepowodzeniami.
Być może banalny przykład...jak wiele osób pisze wiersze do szuflady wtedy, kiedy znajduje się na zakręcie życia, kiedy na znak buntu przeciwko wszystkim i wszystkiemu wkoło, przelewa na papier najmroczniejsze myśli. Czy ich wórczość wyrażająca np. nienawiść do świata oraz pogardę dla wszelkich wartości, z góry powinna być przekreślona...?
Muzyka jest często ujściem dla najgorszych emocji, ale nie oznacza to, ze jej owocem (zostanmy przy Twojej terminologii ;)) nie może być coś pięknego i cennego pod względem artystycznym. Przecież jedno drugiego nie wyklucza...

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 20, 2006, 11:56:05 pm »
0
Masz rację, Rose.

Cytat z Axla z http://www.bzzt.com/gnrbar/biography/axlbiography.htm

"We like to express our frustrations with life through our music. Instead of getting into a fight we put it into our music. That's why I like to play as much as possible, because it keeps us much calmer and I can deal with people better that way..."

A to dla Bezczelnego Moda:
"Chcemy wyrazić swoje frustracje z powodu życia poprzez naszą muzykę. Zamiast wdawać się w bójkę wkładamy to do swojej muzyki. Dlatego lubię grać tak bardzo, jak to tylko możliwe, ponieważ to utrzymuje nas dużo spokojniejszymi i mogę w ten sposób lepiej radzić sobie z ludźmi..."

O to mi mniej więcej chodziło, to jest dla mnie wartością, Gdyby jeszcze tylko wyjaśnić wszystkie kontrowersje, byłoby idealnie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2006, 11:57:09 pm wysłana przez Karol »
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 26, 2006, 09:06:50 pm »
0
Kim jest?

Każdy człowiek ma w sobie podwójną naturę - raz ma chwile, w którym jest miłosierny, współczujący itp. A raz jest egoistą, chce tylko dla siebie.

U jednego widać bardziej tę pierwszą stronę, u innego - drugą.

Axl jest postacią... oryginalną, znaną i w ogóle nie ma takiego drugiego człowieka (i bardzo dobrze :) ) - ma w sobie pierwiastek pozytywny, ale czasem jest... Oj, zacznijmy od tego, czy egoizm to zła cecha? Można ją podciągnąć czasem pod coś dobrego...

[Ale ja już wkraczam na tory filozofii, o czym mogłabym pisać i pisać, i pisać, a kto chciałby to czytać. Nieważne.
Ja nie potrafię poprawnie przelać swoich myśli na słowo pisane, wy też tak macie? Niby jestem na humanistycznym, a jednak... Ach, rację miał Konrad z "Dziadów" w Improwizacji... - trochę OT w moim poście, wybaczcie :)]

Więc podsumowuję, że Axl ma w sobie obie cechy wymienione w nazwie tematu. I nie różni się tym od wszystkich ludzi na świecie :)

Offline gunska

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1500
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 27, 2006, 07:10:05 pm »
0
Cóż gdybym znała go osobiście to bym pewnie stwierdziła do jakiej kategorii się zalicza , gdybać też nie będę bo to nie ma sensu , powiem jedno a okaże się drugie . Wiem tylko jedno to wybitna jednostka , która potrafi zaskakiwać:)
Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz...

BARSIK

  • Gość
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 27, 2006, 07:28:53 pm »
0
Cytuj
Kim jest?

Każdy człowiek ma w sobie podwójną naturę - raz ma chwile, w którym jest miłosierny, współczujący itp. A raz jest egoistą, chce tylko dla siebie.

U jednego widać bardziej tę pierwszą stronę, u innego - drugą.

Axl jest postacią... oryginalną, znaną i w ogóle nie ma takiego drugiego człowieka (i bardzo dobrze :) ) - ma w sobie pierwiastek pozytywny, ale czasem jest... Oj, zacznijmy od tego, czy egoizm to zła cecha? Można ją podciągnąć czasem pod coś dobrego...

[Ale ja już wkraczam na tory filozofii, o czym mogłabym pisać i pisać, i pisać, a kto chciałby to czytać. Nieważne.
Ja nie potrafię poprawnie przelać swoich myśli na słowo pisane, wy też tak macie? Niby jestem na humanistycznym, a jednak... Ach, rację miał Konrad z "Dziadów" w Improwizacji... - trochę OT w moim poście, wybaczcie :)]

Więc podsumowuję, że Axl ma w sobie obie cechy wymienione w nazwie tematu. I nie różni się tym od wszystkich ludzi na świecie :)
Przepraszam bardzo, ale co w tym poście jest o Axlu ;)

Pisała i pisała, Oj i skończyła - ale nic konkretów, nawet "Dziady" sie przewinęły, a Axl gdzieś tam na drugi planie. Może jestem za tępy ale jakoś nic z tego co przeczytałem nie wyciągnąłem :lol:

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Opinie o Axlu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 27, 2006, 07:34:23 pm »
0
W ogóle do dupy jest ten topik, mój brat jak przeczytał sam tytuł to juz załapał banie :D
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2006, 07:35:09 pm wysłana przez Wojo »

 

DVD o Axlu-`Axl Rose:the prettiest star'

Zaczęty przez shadow27

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 11751
Ostatnia wiadomość Lipca 31, 2006, 06:33:00 pm
wysłana przez motyl5150