Ankieta

Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?

Apetite for destruction
22 (56.4%)
Gn'R Lies
2 (5.1%)
Use your illusion I
4 (10.3%)
Use your illusion II
2 (5.1%)
Spaghetti incident?
0 (0%)
Live Era
0 (0%)
Greatest hits
4 (10.3%)
Chinese democracy
1 (2.6%)
inna ( składanka ( ballady), koncertówka, "Use your illusion III" )
4 (10.3%)

Głosów w sumie: 35

Autor Wątek: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?  (Przeczytany 12051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34653
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« dnia: Maja 17, 2012, 12:07:46 am »
0
Temat może poniekąd pokrywa się z tematem Wieku forumowiczów i jak zaczynaliście, czy jakoś tak, ale tu bardziej chodzi mi o to, jaka płyta Gunsów wpłynęła na Was na tyle, że zainteresowaliście się zespołem, bo przecież mogło być tak, że pierwszym kawałkiem Gunsów, jaki usłyszeliście wcale nie był ten, z płyty, którą przesłuchaliście jako pierwszą. Ba, pierwsza przesłuchana płyta Gunsów mogła się Wam w ogóle nie spodobać. Jestem ciekaw, która płyta Gunsów ściagnęła tutaj najwięcej fanów Ale jeszcze raz powtórzę zaznaczcie pierwszą, która się spodobała, nie tę, która teraz się podoba najbardziej, nie tę, która najbardziej się podobała jakiś czas temu, tylko tę, od której zaczęła się Wasza przygoda z Gunsami. Płytę, nie piosenkę. W moim przypadku z racji fascynacji November rain będzie to płyta, na której znalazła się ta piosenka. Musiałem ją mieć. Nie jest moją ulubioną płytą Gunsów, na ulubioną trafiłem później, ale jest pierwszą. Płytą, dzięki której zostałem fanem jest Use your illusion I. ( W sumie II też, bo kupiłem je razem, ale po II nie sięgnąłbym nie znając jedynki ;) )

( To nie jest i nie będzie temat o wyższości jednej płyty nad inną. )
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2012, 12:30:16 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 17, 2012, 12:42:52 am »
0
Pierwszą płytą (w formie kasety) była AFD. Kupiłem ją chyba w 1990. A stało się to po usłyszeniu w radio WTTJ. Kawałek rozwalił mnie doszczętnie, musiałem mieć cały album. Kasetę kupiłem na bazarze i była jak większość (wszystkie?) w tamtych czasach piratem firmy Takt :D Następna w kolejce była Lies która  po pierwszym odsłuchu rozczarowała mnie bo zawierała, moim zdaniem, za dużo ballad  :P Potem było UYI I, póżniej UYI II a następna UYI III (firma Takt wydała je na trzech kasetach).

Offline paula_00

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 299
  • Płeć: Kobieta
  • "All we need is just a little patience."
  • Respect: +91
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 17, 2012, 12:54:17 am »
0
AFD, bo pierwszym utworem Gunsów jaki usłyszałam było welcome to the jungle :) do dziś ta płyta jest moją ulubioną :wub:
SLASH 13.02.2013 ♥

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 17, 2012, 12:55:33 am »
0
ja od Greatest Hits :)

Zajarałem się na początku PC NR i SCOM i chciałem poznać zespół.. spojrzałem w biografię, nic mi to nie mówiło z początku, więc najprościej w świecie wziąłem na ruszt greatest hits ;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3747
  • Respect: +948
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 17, 2012, 01:15:20 am »
0
W dzieciństwie w pierwszych klasach szkoły podstawowej zespół Guns N Roses w pewnym momencie był moim ulubionym zespołem do którego fascynacja później mi minęła. Po latach kiedy zacząłem się interesować muzyką rockową przypomniał mi się zespół Guns N Roses, pamiętałem, że zespół nagrał dwie płyty UYI, to spowodowało, że zapragnąłem kupić sobie na kasetkach oba Illusiony (było to coś koło roku 2003), przez internet kupować nie umiałem, najpierw udało mi się w jednym sklepie muzycznym kupić "dwójkę" na kasecie (jedynka była też w tym sklepie, ale na CD więc nie kupiłem), najbardziej zafascynował mnie YCBM ostry szybki riffowy kawałek coś co lubię wtedy myślałem, że pierwszy raz słyszę ten utwór, no ale musiałem go wcześniej słyszeć bo jak zobaczyłem teledysk to przypomniało mi się, że w dzieciństwie go widziałem (pewnie zbyt mało razy widziałem go, że szybko zapomniałem o nim), ale czy wtedy zaczęła się moja fascynacja to trudno powiedzieć, wiem, że puszczałem sobie na okrągło tą kasetę po tygodniu w tym samym sklepie kupiłem "jedynkę" na CD też dużo słuchałem, ale od jedynki na pewno moja fascynacja się nie mogła zacząć. Później zacząłem poszukiwać zespołów, które grają ostrego rocka na dwie gitary, bas, perkusję, takie granie wtedy pasowało mi najbardziej, a więc takie jak na Apetite for destruction, w tym też czasie w Teraz Rocku była wkładka o GNR, po przeczytaniu kilku razy recenzji zacząłem poszukiwać dźwięków tej płyty najpierw w internecie a później postanowiłem oczywiście kupić płytę. Bardzo mi pasowała - dźwięków z tej płyty w dzieciństwie nie znałem, czy można powiedzieć, że od tej płyty zaczęła się moja fascynacja? Cóż na pewno wtedy zaczęła się moja fascynacja ta konkretną płytą, aczkolwiek to wcale nie oznacza, że wtedy zaczęła się fascynacja twórczością zespołu dotyczącą wszystkich płyt. Jednak jeżeli musiałbym zaznaczyć płytę, od której zaczęła się ta fascynacja musiałbym zaznaczyć, albo Apetite for destruction albo ewentualnie UYI II, żadna inna płyta na pewno nie zapącztkowała mojej fascynacji zespołem. Mój głos idzie na Apetitie.
Edit: chociaż tak naprawdę pierwsza była składankowa kaseta pt. Ballads ;) mam ją do dziś
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2012, 01:17:39 am wysłana przez blackmore »

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 17, 2012, 07:03:20 am »
0
kumpel podrzucił mi better, wtedy nie znałem tej całej historyjki z gunsami, więc pomyślałem że to piosenka zespołu jak każda inna. potem przypomniałem sobie że w san andreas lubiłem jeden taki kawałek, więc jeśli chodzi o płytę to będzie AFD, bo to była pyta która pierwsza mnie zainteresowała w całości ale i tak słuchałem przez dłuższy okres czasu better i welcome to the jungle. potem słuchając AFD na płycie podarowanej od tego samego kumpla, niezależnie ode mnie utwory się przełączały więc jakoś zaczynałem je lubić, do tego fascynacja MJ który występował ze slashem...  :)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 17, 2012, 07:17:58 am »
0
Oczywiście, że od "Appetite for Destruction". Jak zaczynałem słuchać Gunsów to nową płytą było "GN'R Lies", o której wtedy jeszcze nie miałem pojęcia, a o istnieniu "Use Your Illusion" świat miał się dowiedzieć dopiero w 1991. ;)

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 17, 2012, 08:11:44 am »
0
Od AFD, bo okładka mi się wydała fajniejsza niż TSI będąc w Tesco w Zielonej Górze, chcąc się bardziej zapoznać z zespołem ;)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 17, 2012, 09:25:42 am »
0
dzięki Bogu, że okładka AFD spodobała Ci się bardziej :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34653
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 17, 2012, 09:41:42 am »
0
Edit: chociaż tak naprawdę pierwsza była składankowa kaseta pt. Ballads ;) mam ją do dziś

Możesz napisać coś o okładce, liście utworów?  Nie wiem, czy mówimy o tym samym wydawnictwie, ale też coś podobnego miałem. :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"


Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2197
    • As Koncertowy
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 17, 2012, 12:02:55 pm »
0
Czemu nie ma w ankiecie Use Your Illusion III ? Ja od tej zaczynałem, bo tam było Estranged.

Offline Wojtek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1268
  • Respect: +42
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 17, 2012, 12:11:36 pm »
0
Dokładnie Mafioso dobrze mówi (polejecie mu)  :) też miałem trylogie na kasecie :D z tego co pamiętam III miała kolor zielony.
KULT    [size=3.75pt]No Rose - No Fun (84 ofkorse)
ADAM FUDALI na Prezydenta RP!!!!

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34653
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Od jakiej pł‚yty zaczynaliście słuchać‡ Gunsów?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 17, 2012, 12:40:27 pm »
0
Bedzie dodana;) Tak samo jak Best/ Gold Ballads, ale na razie wrzucajcie info po prostu.
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2012, 01:51:20 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Agness

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 548
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +16
Odp: Od jakiej płyty zaczynaliście słuchać Gunsów?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 17, 2012, 03:42:15 pm »
0
Zaczęło się od usłyszenia gdzieś SCOM, spodobało mi się i zaczęłam więcej o tym szukać, takim sposobem znalazłam AFD. Jest pierwszą płytą i ulubioną :)

 

Kolejny album Gunsów - jak go widzicie?

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 53869
Ostatnia wiadomość Stycznia 25, 2013, 10:56:09 pm
wysłana przez Douger