Ankieta

Jaki zespol wolisz?

newGuns N' Roses
57 (61.3%)
Velvet Revolver
36 (38.7%)

Głosów w sumie: 86

Autor Wątek: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR  (Przeczytany 51531 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline święty

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • "...came in this world alone..."
  • Respect: +1
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #135 dnia: Listopada 04, 2007, 10:40:13 am »
0
popularność = fani.   niestety Slash, Matt i  Duff pod szyldem VR nie zdobyli takiej popularności jak z GNR, może dlatego że nie ma z nimi Axla ?  :ph34r:   AXL = GNR.
A wrzućmy se wszyscy na lusss... ;)

Offline Tewie80

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #136 dnia: Listopada 04, 2007, 12:29:11 pm »
0
Dużo ludzi słucha teraz GNR z czystej ciekawości czy sentymentu. Do mnie zupełnie nie przemawia nowy skład i nowe wykonanie starych utworów. Mimo, że wciąż śpiewa tam Axl. Zresztą niewiele mu pozostało już z tego Axla sprzed 15 lat.  Dlatego alternatywą do tego co jest teraz jest dla mnie Velvet Revolver.  Jest dla mnie ciekawszym zespołem niż newGNR. Zresztą zaczynamy rozmawiać, nie który zespół zupełnie subiektywnie jest lepszy tylko który popularniejszy. Jasne, że popularniejszy jest GNR. Bo na swoją markę pracowali od 1986 roku a nie od 5 lat.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2007, 12:32:37 pm wysłana przez Tewie80 »

Offline NeoXX

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fan. Nie fanatyk.
  • Respect: -1
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #137 dnia: Listopada 04, 2007, 12:36:33 pm »
0
Dużo ludzi słucha teraz GNR z czystej ciekawości czy sentymentu. Do mnie zupełnie nie przemawia nowy skład i nowe wykonanie starych utworów. Mimo, że wciąż śpiewa tam Axl. Zresztą niewiele mu pozostało już z tego Axla sprzed 15 lat.  Dlatego alternatywą do tego co jest teraz jest dla mnie Velvet Revolver.  Jest dla mnie ciekawszym zespołem niż newGNR. Zresztą zaczynamy rozmawiać, nie który zespół zupełnie subiektywnie jest lepszy tylko który popularniejszy. Jasne, że popularniejszy jest GNR. Bo na swoją markę pracowali od 1986 roku a nie od 5 lat.
Dokładnie. VR zdążyło już wydać 2 płyty, a "new" GnR ani jednej. Hmmm. I kto ma w dupie fanów ? No ale ciemne masy nadal będą przychodzić na koncerty gnr, a Axl zbijał kase za wyjękiwanie i wrzask co w żadnym stoponiu nie przypomina śpiewu.

Prosze tak formułować wypowiedzi,by nie obrażały innych uzytkowników.Upomnienie.M.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2007, 02:41:28 pm wysłana przez Zqyx »

Offline Tewie80

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #138 dnia: Listopada 04, 2007, 12:54:07 pm »
0
Bo najzwyczajniej w świecie lepszymi i bardziej kreatywnymi muzykami są członkowie VR niż newGNR. I Axl niestety już nic nie pomoże. Zresztą ci drudzy cały czas uparcie nam pokazują jak łatwo jest spierd... to czemu starzy Gunsi nadali tą fenomenalną i niepowtarzalną całą otoczkę...
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2007, 02:41:10 pm wysłana przez Zqyx »

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #139 dnia: Listopada 04, 2007, 12:54:30 pm »
0
No ale ciemne masy nadal będą przychodzić na koncerty gnr,

Dziekuje za miły komplement.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #140 dnia: Listopada 04, 2007, 01:03:20 pm »
0
Jak to mówi Solid powiada: "kwiiiiiiik" tak jakby wydawanie płyt miało większy z związek z faktem czy ma fanów "w dupie" czy nie :P yyy ja bym tak przypomniał że esencją muzykowania były od zawsze....i będą...czy to komuś się podoba czy nie występy na żywo... A płyty to tylko substytut dla ludzi w sytuacji kiedy to nie mogą z muzyką obcować na żywo... Płyta może być gówno warta ale jak zespół potrafi stworzyć dobry występ i pójść krok dalej niż wykonania takie jak na albumie umieścił to znaczy że zespół jest dobry... Gdyby Axlowi chodziło tylko o kasę to ChD by już dawno wyszła nawet gdyby była kmiotem to by poszła napewno parę lat wstecz jak ciepłe bułeczki :P A btw. Cieszy mnie niezmiernie, że jesteś jasną masą ;] i nie będziesz musiał słuchać tego wrzasku tylko spożytkujesz ten czas na dzierganie na x-6 ;) noooł ofęs ;)

Tewie80 -> słuchałeś płyt solowych muzyków obecnego składu GN'R ??

 :sorcerer:

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #141 dnia: Listopada 04, 2007, 01:13:08 pm »
0
Dokładnie. VR zdążyło już wydać 2 płyty, a "new" GnR ani jednej. Hmmm. I kto ma w dupie fanów ? No ale ciemne masy nadal będą przychodzić na koncerty gnr, a Axl zbijał kase za wyjękiwanie i wrzask co w żadnym stoponiu nie przypomina śpiewu.

Dwie płyty kontra zero to dobry argument. Z drugiej strony znam zespoły,czy wykonawców,którzy nagrywają jedną,czy dwie płyty na rok,tylko,że to o niczym nie świadczy.Ilość wydanych płyt,a ich poziom,to dwie różne rzeczy,dlatego dla kogoś jeden Madagascar może być o wiele lepszą piosenką niż wszystkie z Contraband i Libertad razem wzięte. To po prostu subiektywne odczucia. Założę się,że krytykiem muzycznym nie jesteś,ja zresztą też nie,więc mówimy o emocjach,jakie powoduje muzyka,a te mają rzecz jasna prawo być subiektywne. W każdym razie dla kogoś argument 2 płyty kontra zero może być mało przekonujący,jeśli przecieki trafią do niego bardziej niż płyty VR. A tacy ludzie,ludzie;a nie jak byłeś łaskaw określić "ciemne masy" ; istnieją.

ciemne masy - do tego się w zasadzie nie odniosę,bo jest to obraźliwe względem tych wszystkich,którzy pojawili się chociażby w Warszawie i myślę,że w pełni zdajesz sobie z tego sprawę

Axl zbijał kase za wyjękiwanie i wrzask - znów oceniasz subiektywnie, dla Ciebie to wyjękiwanie i wrzask,dla kogoś śpiew,a nie zauważyłem,żebyś miał monopol na rację ;) Poza tym - koncert Gn'R,tak samo jak każdy koncert,to produkt.Tak długo,jak ktoś ma ochotę pójść,zobaczyć i posłuchać  ma do tego prawo. To wolny kraj i mamy prawo robić ze swoimi pieniędzmi,co nam się podoba. Nie zauważyłem,żeby Axl,czy ktokolwiek w Gn'R zmuszał nas do chodzenia na koncerty.

wrzask co w żadnym stoponiu nie przypomina śpiewu - znów subiektywna opinia

Na koniec mały cytat z Gn'R : "Why do you look at me when you hate me"
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Tewie80

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #142 dnia: Listopada 04, 2007, 01:14:34 pm »
0
Tewie80 -> słuchałeś płyt solowych muzyków obecnego składu GN'R ??

 :sorcerer:

Nie, nie słyszałem. Może rzeczywiście są świetni. Ale jeśli są takimi wirtuozami to dlaczego tak spaprali dobre imię GNR?

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #143 dnia: Listopada 04, 2007, 01:20:04 pm »
0
Tewie80 -> słuchałeś płyt solowych muzyków obecnego składu GN'R ??

 :sorcerer:


A według jakich kryteriów ?!
Nie, nie słyszałem. Może rzeczywiście są świetni. Ale jeśli są takimi wirtuozami to dlaczego tak spaprali dobre imię GNR?

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 04, 2007, 01:26:18 pm »
0
Nie, nie słyszałem. Może rzeczywiście są świetni. Ale jeśli są takimi wirtuozami to dlaczego tak spaprali dobre imię GNR?

1)Najpierw posłuchaj,co zagrali,a potem pisz,że coś spaprali.
2) To,że ktoś nie odniósł komercyjnego sukcesu wcale nie znaczy,że nie nagrywa dobrej,interesującej muzyki.
Zresztą przynajmniej jeden muzyk obecnego składu Gn'R odniósł sukces wcześniej,więc nie są to przypadkowi ludzie.
Nagrywali w różnym czasie bardzo zróżnicowaną muzykę,niektórzy także jako muzycy sesyjni,co w tym wypadku jest komplementem,bo odnaleźć się w bardzo różnym repertuarze też trzeba umieć.
Podstawa rzetelnej krytyki - zanim skrytykujesz poznaj.
3) Spaprali,bo nie nazywają się Slash,Duff,czy Izzy ?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #145 dnia: Listopada 04, 2007, 03:47:33 pm »
0
łatwiej było Duffowi o Slashowi osiągnąć sukces w nowym zespole, niż Axlowi dalej walczyć w GN'R
Guns N' Roses to marka, na którą zapracowali wszyscy muzycy i dzięki temu Axl wciąż zapełnia stadiony na całym świecie. Więc nasz "pechowy" rudzielec jest w nieporównywalnie bardziej uprzywilejowanej sytuacji. ;)
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline NeoXX

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fan. Nie fanatyk.
  • Respect: -1
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #146 dnia: Listopada 04, 2007, 05:11:18 pm »
0
Jak to mówi Solid powiada: "kwiiiiiiik" tak jakby wydawanie płyt miało większy z związek z faktem czy ma fanów "w dupie" czy nie :P yyy ja bym tak przypomniał że esencją muzykowania były od zawsze....i będą...czy to komuś się podoba czy nie występy na żywo... A płyty to tylko substytut dla ludzi w sytuacji kiedy to nie mogą z muzyką obcować na żywo... Płyta może być gówno warta ale jak zespół potrafi stworzyć dobry występ i pójść krok dalej niż wykonania takie jak na albumie umieścił to znaczy że zespół jest dobry... Gdyby Axlowi chodziło tylko o kasę to ChD by już dawno wyszła nawet gdyby była kmiotem to by poszła napewno parę lat wstecz jak ciepłe bułeczki :P A btw. Cieszy mnie niezmiernie, że jesteś jasną masą ;] i nie będziesz musiał słuchać tego wrzasku tylko spożytkujesz ten czas na dzierganie na x-6 ;) noooł ofęs ;)

Tewie80 -> słuchałeś płyt solowych muzyków obecnego składu GN'R ??

 :sorcerer:
Drogi kolego, x6 już dawno poleciał na kawałeczki  ;D Nie jesteś na bieżąco  ;)
A co tak cały czas do tej gitary pijesz ?  ;)

A co do ciemnych mas - użyłem zbyt mocnego określenia.
"Fani Axla, którzy mają klapki na uszach i oczach", bo inaczej tego nazwać się nie da. Sorry.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #147 dnia: Listopada 04, 2007, 05:27:14 pm »
0
Zastanawiam się,czy są tu jeszcze osoby,które cenią Slasha i Axla :) Wydaje mi się,że podzieliło się to na dwa obozy,przy czym z racji tego,że jest to forum Gn'R,a siłą rzeczy najbardziej rozpoznawalnym członkiem Gn'R jest teraz Axl, to wiadomo,że ma on tu więcej fanów. Tyle tylko,że to nie musi od razu oznaczać jakiejś niesamowitej wojny:
Axl to,Slash tamto. Obaj w swoim czasie dali nam wiele i myślę,że to jest najważniejsze :) Choć nie ukrywam,że ciekawie się czyta walkę na argumenty,o ile są argumenty,a sztuka argumentacji jakby zanikała powoli ;)
Piszemy o rzeczach,które pojmuje sie subiektywnie,ja subiektywnie mogę powiedzieć,że Messages podoba mi się bardziej niż Silkworms,ale z drugiej strony The Blues jest dla mnie lepszy od np. Superhuman. Ale nie zamierzam się za to "bić",to moja opinia :) Mimo to wciąż stawiam na Gunsów,bo uważam,że są nieznani,a przez to niedocenieni.

Moją pasją są projekty solowe członków Gn'R,więc wiem trochę więcej o ich działalności poza zespołem,więc jeśli ktoś pisze,że Slash,czy Ron to kiepscy muzycy,to ja oczywiście szanuję opinię,ale swój pogląd mam. Oparty nie nie tylko na tym,co zrobili,a czego nie zrobili w Gn'R,ale także na tym,jaką tworzą muzykę poza tym zespołem. Na tym bazuję w ocenie muzyków,wtedy obraz jest pełniejszy. Polecam chociaż spróbować. Snakepit znamy niemal wszyscy,a ilu zna choćby ostatnią płytę Rona? A jednak nie przeszkadza to niektórym twierdzić,że Bumble to kiepski muzyk. Cóż...smutne.

Wybieram Gn'R,bo wierzę,że muzycy obecnego składu z racji swojego doświadczenia i muzycznych inspiracji są w stanie poprowadzić Gn'R w interesującą stronę. Przy czym nic nie ujmuję VR,choć żal mi,że Messages, subiektywnie najlepszy kawałek z Libertad jest zaledwie "bonusem".
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline święty

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • "...came in this world alone..."
  • Respect: +1
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #148 dnia: Listopada 04, 2007, 06:37:46 pm »
0
niom ta dyskusja jest bezowocna ponieważ hmm.. delikatnie rzecz ujmując próbuje się tu na siłe udowodnić swoją racje, a nawet najbardziej rzeczowe argumenty trafiają w pustke... dlaczego niektórzy nie potrafią ceni zarówno VR i newGNR  ? bo nie chcą, nawet jesli komuś sie podoba jedno i drugie to sam nie potrafi sie fo tego przyznać bo Slash to sacrum... a do Axla żywi uraze i zawiść zwiazaną z odejsciem starych gunsow, ja cenie oba zespoły.. nie ma sensu pisać że ktoś z nowego składu coś zepsuł w muzyce gunsów... oni ją wskrzesili... najlepszym na to dowodem jest koncert RIR-Lisboa, podczas wstępu do WTTJ ludzie na publice płakali...
VR - bardzo dobrze ze jest niech Slash i reszta coś roobią jesli nie chcą byc gunsami, wychodzi im to nawet znośnie  ;)
newGNR - rówinież się ciesze że jest bo gra i tworzy świetną muzyke, a ich koncerty są ponownie jednymi z najlepszych tego typu imprez  ;)

przeczytajcie ze zrozumieniem to powyżej jeszcze raz  ;D
A wrzućmy se wszyscy na lusss... ;)

Offline Tewie80

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Respect: 0
Odp: Najprostsze pytanie: newGNR czy VR
« Odpowiedź #149 dnia: Listopada 04, 2007, 10:26:55 pm »
0
Nie, nie słyszałem. Może rzeczywiście są świetni. Ale jeśli są takimi wirtuozami to dlaczego tak spaprali dobre imię GNR?

1)Najpierw posłuchaj,co zagrali,a potem pisz,że coś spaprali.
2) To,że ktoś nie odniósł komercyjnego sukcesu wcale nie znaczy,że nie nagrywa dobrej,interesującej muzyki.
Zresztą przynajmniej jeden muzyk obecnego składu Gn'R odniósł sukces wcześniej,więc nie są to przypadkowi ludzie.
Nagrywali w różnym czasie bardzo zróżnicowaną muzykę,niektórzy także jako muzycy sesyjni,co w tym wypadku jest komplementem,bo odnaleźć się w bardzo różnym repertuarze też trzeba umieć.
Podstawa rzetelnej krytyki - zanim skrytykujesz poznaj.
3) Spaprali,bo nie nazywają się Slash,Duff,czy Izzy ?

Przecież wiesz, że ta dyskusja opiera się tylko na subiektywnych doznaniach a w moim zupełnie SUBIEKTYWNYM mniemaniu spaprali piosenki GNR.  Ja nie mówie o solowych projektach tych muzyków bo mam je w nosie, tylko o tym co zrobili z Guns n' Roses. Bo temat brzmi newGNR czy VR. Przecież masz prawo się zachwycać tym co oni grają i masz prawo pisać jak robią to świetnie. Mnie to nie odpowiada i tak samo jak Ty mam prawo o tym napisać.


 

Reunion Gunsów w klasycznym składzie, nowa płyta Gn'R , czy powrót VR?

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12174
Ostatnia wiadomość Kwietnia 20, 2012, 10:38:31 am
wysłana przez slasherka