Autor Wątek: Najgorszy z Gunsów  (Przeczytany 27221 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 20, 2013, 08:53:44 am »
0
DJ Ashba, bo:
1. DJ, kuhwa DJ? Pseudonim w zespole takim jak GNR? :facepalm:

Myślę, że to od tego:

Cytuj
Daren Jay "DJ" Ashba
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 20, 2013, 09:03:32 am »
0
No ja wiem, że incjały no ale bez jajców...:P

Offline eternity

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Kobieta
  • 'Wake up! It's time to die!'
  • Respect: +9
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 20, 2013, 09:21:02 am »
0
haha co do DJa, to jak pierwszy raz usłyszałam, że Axl gra z DJem, to się załamałam bo myślałam że w jakąś elektronikę czy coś poszedł  :facepalm:
Ja też za nim nie przepadałam do czasu aż posłuchałam Sixx:A.M., wtedy jakoś się do niego przekonałam.
Najmniej ulubiony jest dla mnie zdecydowanie Matt, nie wiem co mnie w nim od zawsze denerwowało, ale nie mogę go przeżyć i boli mnie to że należy do Velvet Revolver  :rolleyes:
'There are two kinds of people in this world:  those what like me, and those that can go to hell.' - Axl Rose

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 20, 2013, 09:36:44 am »
+3
No ja wiem, że incjały no ale bez jajców...:P

 :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Korso, proszę Cię, to jest akurat ostatnie o co możesz się przyczepiać, więc argument failed, bo jego "DJ" nawet przez pięć minut nie stał obok "Disc Jockeya". A jajca polecam na śniadanie. Pożywne. Z rana organizm w całości wchłania białko.


A co do tematu - nie mam pojęcia. Kiedyś pewnie bez wahania wskazałabym Adlera za to samo o czym napisał Oizdob. Ale mu dobrze życzę. Każdemu z nich dobrze życzę, więc chyba się wstrzymam od wskazania.
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2013, 09:39:49 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 20, 2013, 10:13:46 am »
0
Ja nie rozumiem dlaczego od razu DJ, kojarzy wam się z elektroniką. DJ to inaczej prezenter radiowy, który puszcza muzykę w radiu  :) może teraz to określenie na prezentera wyszło trochę z obiegu, ale np. w latach 50-tych tak nazywano prezentera.
Co do solówek Ashby, no to na temat jakości się nie wypowiadam, ale sam fakt, że gitarzysta trochę zmienia te solówki i dodaje coś od siebie powinno być traktowane raczej jako plus w porównaniu z graniem nuta w nutę tego co grał poprzednik, tym bardziej, że solówki na instrumentach powinny byc oparte na improwizacji.

Co do najgorszego z Gunsów to się nie wypowiem, bo pewnie by wyszło na to, że Axl Rose, czyli również jeden z trzech moich ulubionych muzyków GNR  :P

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 20, 2013, 10:36:41 am »
+1
Cytuj
gitarzysta trochę zmienia te solówki i dodaje coś od siebie powinno być traktowane raczej jako plus w porównaniu z graniem nuta w nutę tego co grał poprzednik, tym bardziej, że solówki na instrumentach powinny byc oparte na improwizacji.

Nie mówię konkretnie o przypadku GN'R, ale kiedy pojawia się cover, nowy wokalista czy ktoś po prostu śpiewa coś na koncercie lub w durnych programach typu X factor to podnoszą się głosy, że "ach, powiew świeżości w piosence, nowa interpretacja wokalisty" bla bla bla. A z gitarzystami macie jakiś problem :P
btw. Gunsi za czasów Slasha też robili covery: "KOHD" czy "LALD". Nikt się nie oburza, że Slash coś zmienił czy coś. No ale ja się nie znam na technicznych stronach muzyki :P ja się cieszę, że każdy muzyk ma własną interpretację jakiegoś dzieła, a że nie wszystkim się to podoba to już nie jego wina, więc go nią nie obarczajcie ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2013, 10:41:45 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 20, 2013, 10:41:54 am »
0
No ja wiem, że incjały no ale bez jajców...:P

 :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Korso, proszę Cię, to jest akurat ostatnie o co możesz się przyczepiać, więc argument failed, bo jego "DJ" nawet przez pięć minut nie stał obok "Disc Jockeya". A jajca polecam na śniadanie. Pożywne. Z rana organizm w całości wchłania białko.


A co do tematu - nie mam pojęcia. Kiedyś pewnie bez wahania wskazałabym Adlera za to samo o czym napisał Oizdob. Ale mu dobrze życzę. Każdemu z nich dobrze życzę, więc chyba się wstrzymam od wskazania.

Jajecznicę jadłem :) Dziękuję za informację :)
Sorry, nie trawię gościa. Dla mnie każdy argument przeciw niemu jest dobry. Hejtujcie :vampire:

No i odnośnie solówek. Lażdy inaczej to odbiera. Niech doda coś swojego. Ok. Ale niech nie zmienia oryginalnego solo.

No i Tobias niezbyt mi pasował. :P

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 20, 2013, 10:46:16 am »
0
Cytuj
Ale niech nie zmienia oryginalnego solo.

To tak jakbyś powiedział jakiemuś wokaliście: "Weź nie śpiewaj kawałka Nirvany, bo nie brzmisz jak Kurt" ;)
Znaczy takie jest moje zdanie, ale jak powiedziałam, nie znam się na muzyce pod względem technicznym.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 20, 2013, 10:48:51 am »
0
jeśli wokalista zamierza występować z Nirvaną w jakiejs reaktywacji (jak Queen) to owszem! powiedziałabym tak  :wub:

(powinnam się wypowiedzieć jaki jest najgorszy Guns?)
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2013, 11:06:35 am wysłana przez Canis_Luna »

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 20, 2013, 10:56:36 am »
0
Chodzi mi o to, że wyobraź sobie, że wokslista zmienia tekst. To już nie jest ten sam utwór.
Na piosenkę składa się muzyka i tekst. Zmieniając jedno i drugie mamy coś nowego. Zapowiadając np. SCOM a grając inns motywy, śpiewając inne frazy to nie jest to. Nie mówię o brzmieniu. Niech grają po swojemu, ale nie zmieniając a ew. dodojąc od siebie coś swojego.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 20, 2013, 11:41:17 am »
0
Gdybym miała kogoś podać, to pewnie byłby to ktoś z grupy Tobias, Finck, Freese, Buckethead, Mantia, bo w "ich czasach" GnR dla mnie "nie istnieje", po prostu mnie niczym nie urzekli i nie przykuli mojej uwagi, ale że nie biorę się za krytykę nie znając dobrze danego muzyka/osoby, to nie jestem w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie :P
Inna sprawa, że jak zobaczyłam temat wątku, to aż chciałam dopisać "Najgorszy z Gunsów i dlaczego to Ashba?", bo jakoś zbyt oczywiste mi się wydawało, że większość ludzi tutaj wskaże właśnie na niego ;p
A czepianie się "DJ" jest śmieszne, nie jego wina, że ma tak na imię i używa tego skrótu od szkoły podstawowej -,-

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 20, 2013, 12:06:55 pm »
0
jeśli wokalista zamierza występować z Nirvaną w jakiejs reaktywacji (jak Queen) to owszem! powiedziałabym tak  :wub:
Niekoniecznie, często nawet ci sami wokaliści ten sam utwór inaczej śpiewali w studiu a inaczej na koncertach, tak więc nie wydaje mi się, żeby to był nietakt, jeżeli inny wokalista jak śpiewa swoim wokalem i dodaje coś od siebie, dla mnie śmieszniejsze było to jak reaktywowali się The Doors na zasadzie, że każdy ma uwierzyć, że Astbury jest Morrisonem

Chodzi mi o to, że wyobraź sobie, że wokslista zmienia tekst. To już nie jest ten sam utwór.
Tu już bym prędzej się zgodził, tylko wszystko zależy jak bardzo ten tekst jest zmieniony.... rozumiem, że chodzi ci o to, że jeżeli solówka brzmi zupełnie inaczej niż w oryginale to już nie ten sam utwór??? Jeżeli tak to ja się z tym nie zgadzam o ile mnie pamięć nie myli utwór KONHD w oryginale Dylanowskim nie miał solówki gitarowej, tak więc sam fakt, że Slash dodał solo na gitarze elektrycznej nie powinno być wystarczającym powodem, żeby Gunsi sobie przypisywali autorstwo do swojej interpretacji KOHD

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 20, 2013, 12:14:54 pm »
0
O Ashbę najłatwiej się czepić, bo jest w aktualnym składzie i jesteśmy z jego dorobkiem na bieżąco. Jakoś nikt nie narzeka na Bucketheada, który z tego co widziałem też nieco przekształcał solówki na swój styl.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Wwzjr.

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +49
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 20, 2013, 01:22:21 pm »
0
Jej... Nie wiedziałam, że rozpęta się taka hm... "dyskusja"? Co do solówek - uważam, że to normalne, że bardziej się go czepiamy, bo w końcu jest na miejscu Slash'a i w sumie wszystko co zrobi będzie złe. Będzie grał tak jak on - źle, bo go naśladuje, zmieni coś po swojemu - źle, bo przecież nie może zmieniać solówek Slash'a. Każdy ma inne zdanie na ten temat. I nie twierdzę, że go bronię. Jak już mówiłam - nie przepadam za nim. Co do "DJ" - jakoś mi to nie przeszkadza. Owszem, na początku zdziwiło mnie, że w nowym składzie Gn'R jest jakiś "DJ", ale dowiedziałam się, że skrót pochodzi od inicjałów i w sumie nic w tym dziwnego, pewnie większość osób o takich inicjałach używa ich jako pseudonim (mówię oczywiście o krajach anglojęzycznych). Mimo to nie przekonam się do niego. Po prostu mnie odrzuca. Nawet jego wygląd. Czemu? Nie wiem... ale z wyglądu zalatuje mi trochę "emo".

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4401
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2464
Odp: Najgorszy z Gunsów
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 20, 2013, 01:28:16 pm »
0
A człowiek w masce z kubełkiem po kurczakach na głowie wyglądał okej? Dobrze rozumiem?
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

 

Kolejny album Gunsów - jak go widzicie?

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 54375
Ostatnia wiadomość Stycznia 25, 2013, 10:56:09 pm
wysłana przez Douger