Ankieta

Których Gunsów słuchacie?

tylko starych - do 93 roku
33 (28%)
tylko nowych - od 93 roku
0 (0%)
jednych i drugich
85 (72%)

Głosów w sumie: 111

Autor Wątek: Gunsi starzy,czy nowi  (Przeczytany 56327 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

guest2646

  • Gość
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #180 dnia: Stycznia 04, 2010, 06:53:19 pm »
0
Najlepsi gunsi to skład z Axlem, Slashem, Duffem, Izzym i Adlerem(lub Mattem - nie mam nic do niego). Od 93 wszystko zaczęło się powoli rozpadać. Najpierw Izzy, potem Slash itd.... A co do tematu to wolę raczej starych gunsów niż tych nowych. Mimo to myślę, że ta nowa płyta jest spox ;).

Offline Diana

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
  • A ty tańcz i wino pij, niech cały wiruje świat...
  • Respect: +2
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #181 dnia: Stycznia 12, 2010, 06:47:16 pm »
0
Ja o wiele bardziej wolę starych Gunsów. Zaczęłam ich lubic mniej więcej 1,5 roku temu. Największą fazę miałam w pierwszych kilku miesiącach. Wtedy na okrągło słuchałam "Sweet child o' mine", "Welcome to the jungle", "Estranged" i innych ich najlepszych piosenek. Oczywiście przekopałam internet w poszukiwaniu informacji na ich temat (czytałam prawie wyłącznie stare informacje). Aż tu nagle zaczął się szum z Chinese Democracy, zaczęły się pojawiac fotografie takich judzi jak ten pajac z kubełkiem KFC na głowie i kpiny ze strony mediów o absurdalnej długości powstawania płyty. Nie wiedziałam, co się wogóle dzieje. No i w końcu wyszła cała płyta. Tak oczekiwana przez wszystkich perełka. Po dobrych recenzjach, spodziewałam się czegoś fajnego. Pierwszy raz przesłuchałam piosenkę "Chinese Democracy" na tej stronie, potem "Better" na Youtubie. Dalszych utworów nie miałam zamiaru słuchac. Byłam w szoku, zadawałam sobie pytanie "Co to wogóle jest?". Szanuję wasze zdanie, że podoba wam się ta płyta, czekaliście w końcy na CHD wiele lat. Ale ja nie słuchałam wcześniej żadnych nowych singli po UYII i SI, żadnych przecieków. Od razu z Appetite na Chinese Democracy. I moje odczucia są takie, że ta płyta jest delikatnie mówiąc kiepska. Szanuję nowych GN'R jedynie dlatego, że jest tam Axl.
Nigdy nie powiem że zespół Guns N' Roses (stary bądź nowy) jest zły i zawsze będę ich bronic, ale odpowiedź na pytanie o to, którzy są lepsi, nowi czy starzy, jest dla mnie oczywista.

Offline Tewie

  • Patience
  • Wiadomości: 1
  • Respect: 0
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #182 dnia: Stycznia 13, 2010, 01:04:22 am »
0
Ci, którzy wychowywali się na starych Gunsach, jak np. ja traktują nową twórczość Rose'a nieco z przymrużeniem oka. Nie ma to nic nic wspólnego z prawdziwym G'n R. Guns ' n Roses jest tylko jedno, ze składem do 1993 roku. Wszystkie inne co powstało pod tą nazwą jest tanią podróbką prawdziwego, kultowego, niepowtarzalnego Guns' n Roses. Gunsi to nie tylko Axl Rose. To także, a może i przede wszystkim Slash, Duff McKagan, Adler lub Sorum, Stradlin, Clarke. Teraz pod tą nazwą kryje się zespół, który z miernym skutkiem próbuje grać covery prawdziwego Guns' n Roses! Axl Rose pod tą wspaniałą nazwą nagrywa swoje solowe płyty, a jednak nazwa GUNS' N ROSES do czegoś zobowiązuje. Nie jestem przeciwnikiem nowej twórczości Rose'a bo może mieć jeszcze wiele ciekawych projektów jak choćby 2 piosenki z chińszczyzny. Jednak nie pod tą nazwą. Prawdziwych Gunsów charakteryzował niepowtarzalny kunszt muzyczny, fantazja, energia, improwizacja, moc, kreatywność, brzmienie, każdy ich występ to było megawydarzenie. Niestety do tego nie wystarczą porysowane ręce i włosy na żel. Potrzeba geniuszy a nie rzemieślników...

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1493
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #183 dnia: Stycznia 13, 2010, 05:42:45 pm »
0
Nie zgodzę się z Tobą, Tewie. Ja również wychowałem się na Guns N' Roses, słucham ich praktycznie od początku i "Chinese Democracy" wcale nie traktuję z przymrużeniem oka. Dla mnie to jest jedna z lepszych płyt jakie się ukazały w ostatniej dekadzie. Owszem, nie da się przecenić wkładu byłych członków w to co osiągnęli oraz trzeba pamiętać, że również dzięki im możemy słuchać takich płyt jak "Appetite for Destruction" czy "Use Your Illusion". poza tym nie zgodzę się również z Twoim stwierdzeniem:

Teraz pod tą nazwą kryje się zespół, który z miernym skutkiem próbuje grać covery prawdziwego Guns' n Roses!

Obecny zespół nie może grać coverów "prawdziwego" Guns N' Roses z jednej, bardzo prostej przyczyny - w ich składzie znajduje się osoba, która miała spory udział w powstanie tych utworów. A to już nie jest cover. No, chyba, że się mylę...

Poza tym witam na forum.  :)

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #184 dnia: Stycznia 13, 2010, 09:32:46 pm »
0
Prawdziwych Gunsów charakteryzował niepowtarzalny kunszt muzyczny, fantazja, energia, improwizacja, moc, kreatywność, brzmienie, każdy ich występ to było megawydarzenie. Niestety do tego nie wystarczą porysowane ręce i włosy na żel.

Może ostatnie koncerty to nie było jakieś super wydarzenie ale cechy takie jak brzmienie , kunszt muzyczny itp. były.
Tak więc nie zwracałem uwagi na "porysowane ręce i włosy na żel" ponieważ muzycy obronili się rzeczą najważniejszą - muzyką.

Potrzeba geniuszy a nie rzemieślników...

Czy są rzemieślnikami...nie wiem , ja bym ich nie deprecjonował   ;)
Moim zdaniem to grupa świetnych i wyróżniających się muzyków w których tkwi duży potencjał , widać też , że nie są grupką przypadkowych facetów którzy grają w Guns N' Roses , wręcz przeciwnie.
Nie wiem czy muszę to dodawać ale tak na wszelki wypadek... ;)
Oczywiście szanuję Twoją opinię i nie staram się narzucać komuś swojego zdania , po prostu mam nieco inne poglądy  :P

Tak swoją drogą ( gdzieś już o tym pisałem ) to mimo wszystko wolę stary skład , ten z  Appetite for Destruction.Ci ludzie wzbudzili we mnie największe emocję i jak dotąd żaden późniejszy skład nie wywarł na mnie takiego wrażenia.
Głównie chodzi o styl bycia , a ten był niepowtarzalny w przypadku Izzy'ego , Slash'a , Steven'a , Duff'a i Axl'a.
Nie wiem , dla mnie to coś jakby magia...    :D nie wiem jak to wytłumaczyć...
Mogliby grać sto razy gorzej od obecnego składu a i tak zawsze będą u mnie na pierwszym miejscu...to coś więcej niż tylko ( świetna! ) muzyka.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 09:35:04 pm wysłana przez Connor »

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #185 dnia: Stycznia 13, 2010, 10:11:07 pm »
0
Ze starym GNR  jest tak jak w latach 70-80 z The Beatles...jak sie rodziłam to oni startowali, jak urosłam to ich juz nie było.
Mamy dzis dokładnie tą sama sytuację, trudno jednoznacznie orzec co bardziej sie "kocha ": stare kawałki GNR czy dokonania każdego z osobna po rozpadzie zespołu. Aura pierwotnych Gunsów jest w obecnej muzyce Axla, Slasha, Stevena,Duffa,Izzyego...dopóki wszyscy żyją będzie nas nurtowało czy reaktywacja jest mozliwa.
Aby słuchać wszystkiego co nowe ze składu GNR, warto znać niesamowite poczatki zespołu bo jedno jest pewne: nic podobnego juz się nie zdarzy/D40  
 

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #186 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:04:04 pm »
0
Now I met a place I thought I'd never be. I'm living in a world whereas all about you and me.   co to znaczy ?;p przetłumaczcie prosze ;D

Offline Shaki886

  • Patience
  • Wiadomości: 3
  • Respect: 0
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #187 dnia: Stycznia 22, 2010, 09:44:43 pm »
0
Załamałem się czytając te posty... Czy naprawdę większość z was wie czym jest Guns N' Roses ?? Dla tych prawdziwych fanów polecam Sagę Guns N' Rsoes. Ta książka otworzy wam oczy na ten zespół... TO BYŁ ZESPÓŁ Z KRWI I KOŚCI ! Jak można w ogóle porównywać starych Gunsów do tych nowych?!  Nowi to sam Rose z innymi muzykami. Nie mówię, że są źli (chociaż osobiście mi się nie podobają) ale dla mnie to jest grzech mówić na nich dalej GUNS N' ROSES ! Gunsi to zespół, który składał się z ludzi , którzy wiedzą co do bieda, szukanie codziennie noclegu, impreza na całego, żyjąc według własnego uznania.... Ale przede wszystkim ich podejście. ''Pierdolimy wszystko i wszystkich gramy rock'n'rolla''a teraz ?  ta płyta to komercha. Posłuchajcie ''Welcome to The Jungle'', '' Human Being'' i spróbujcie porównać to do ''Shackler's Revenge'' ?? Gdzie w tym rock'n'roll ? Gdzie w tym ta pasja ? siła gitar ? Kto z was wie, że piosenki na Appetite, Illusiony i niektóre z Lies są tworzone wyłącznie w składzie Axl/Slash/Adler/Duff ? Po odejściu Izzy'ego zespół nic nie stworzył nowego do czasu Chinese Democracy. Tewie dobrze mówił. Oni robią tylko covery. Prawda, jest Axl ale jeżeli Slash gra It's so Easy razem z Velvetami to już to się nazywa cover ? chore.... gdyby zmienili nazwę nie czepiałbym się niczego ale Rose psuje opinie najniebezpieczniejszego zespołu na świecie.... Dla mnie to już nie jest Guns N' Roses....

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #188 dnia: Stycznia 22, 2010, 09:55:07 pm »
0
Saga GNR to gówno a nie ksiazka.
Własnie teraz GNR "pierdolimy wsyztskich zawistnikow, kretynow i reszte debili i gramy swoje"

a co do reszty to nawet nie chce mi sie marnowac ATP by odniesc sie do tego.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #189 dnia: Stycznia 22, 2010, 10:35:00 pm »
0
jedni uważają tak, drudzy tak. Gunsi są podzieleni i dla jednych jeden zespół będzie prawdziwy, dla drugich drugi. Normalka jeśli chodzi o GN'R ;)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #190 dnia: Stycznia 22, 2010, 10:40:41 pm »
0
hmm... nie... dla mnie oba są prawdziwe... tylko, ze wg mnie lepszy jest obecny sklad ;) ale nie twierdze, ze skład ze Slashem to nie bylo GNR ;) po prostu wtedy to bylo GNR 1.0 a teraz jest nowe, ulepszone GNR 2.0 ;)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #191 dnia: Stycznia 22, 2010, 10:42:46 pm »
0
Zgadzam się z el_loko ;)
Skład z AFD tworzył historię, dzisiejszy skład tworzy ją na nowo, nie odgrzewa kotleta.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline 87gunner

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • (w)reckless life ...
  • Respect: 0
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #192 dnia: Stycznia 22, 2010, 10:53:00 pm »
0
hmm... nie... dla mnie oba są prawdziwe... tylko, ze wg mnie lepszy jest obecny sklad ;) ale nie twierdze, ze skład ze Slashem to nie bylo GNR ;) po prostu wtedy to bylo GNR 1.0 a teraz jest nowe, ulepszone GNR 2.0 ;)
Rozwiń proszę temat - dlaczego i w czym jest lepszy obecny skład od pierwotnego ?
Aha - żebym został dobrze zrozumiany - nie mówię że stary jest lepszy, po prostu czekam na argumenty ....
I'm never alone 'cause I've got myself  ....

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #193 dnia: Stycznia 22, 2010, 10:57:28 pm »
0
1. Każdy z nowych muzyków technicznie jest lepszy od poprzednikow.
2. Solowe dokonania bija na głowe dzieła byłych członków GNR
3. Muzyka która obecnie wykonują jest dużo bardziej różnorodna i eklektyczna
4. Chemia, i dobra zabawa jaka można zobaczyc obecnie na scenie jest nieporownywalna do tego jak wygladaly koncerty starego składu. Nawet na poczatku nie wygladaly ze maja "fun". A teraz widac, ze granie sprawia im przyjemnosc ;)

oczywiscie 2. jest moim subiektywnym odczuciem

Offline cygan2009

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +8
Odp: Gunsi starzy,czy nowi
« Odpowiedź #194 dnia: Stycznia 22, 2010, 11:06:16 pm »
0
Gunsów słucham od ok 19 lat...i dla mnie Guns N Roses do zespoł w składzie z lat 1987 - 1993...bez Slasha, Izzego i Duffa to nie to samo... kiedys był to najbardziej niebezpieczny zespoł na świecie ....teraz jest to zespół z najbardziej niebezpiecznym wokalista.

 

Gunsi na rock n roll hall of fame

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 10335
Ostatnia wiadomość Grudnia 18, 2010, 12:02:28 pm
wysłana przez Hubik