Autor Wątek: Guns N Roses a tak zwana komercja  (Przeczytany 18974 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline STORM

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
    • http://www.crushem.prv.pl
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 20, 2007, 08:52:45 am »
0
Każdy zespół który wydał płytę jest komercyjny.
W końcu o to przecież chodzi- grać koncerty i sprzedawać płyty.Teledyski, wywiady, skandale, potyczki słowne itp to promocja zespołu lub artysty. Do muzy alternatywnej zaliczył bym bardziej progresywne kapele jak PinkFloyd, King Crimson,Queensryche, SymphonyX itp. Wydanie kolejnej płyty też wiąże się ze sprzedarzą wcześniejszych.
Do wpełni nie skomercjalizowanych kapel zaliczyłbym tylko undergroundowe grupy które są w stanie się utrzymać pozamuzycznie - chociaż nie znam takiego zespołu który nie chciałby sprzedać kilku tysięcy płyt.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 20, 2007, 10:01:04 am »
0
Zgadzam się w stu procentach z przedmówcą
 8)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Mary Jane

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • ból największą rozkoszą
  • Respect: +1
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 22, 2007, 03:18:15 pm »
0
"alternatywnymi zespołami są choćby Tool, Pearl Jam czy System Of A Down."????????????????????????
alternatywni to oni sa do fasolek - nie obrażając ich oczywiście :)
hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
błagam Cię. nie ośmieszaj się. za alternatywe mozna uważać King Crimson a nie Tool, Pearl Jam czy System Of A Down. no chyba, ze mi pokażesz w ktorym miejscu tworzą coś innego.

Ja ******ę, nie zrób kupy z nadmiaru owsików. Jeszcze dawniej byłabym ciekawa twego pseudo-wywodu na temat „wtórnych” artystów pokroju Toola czy SOAD, ale dam se luzu, nie warto.
Szerokiej drogi w pogoni za „nagrodą Darwina”.

Bo teledysk był kręcony jakoś po paru latach od powstania piosenki... dojrzeli ;)

Chyba tak, szkoda tylko, że na singiel rudy wybrał oryginał, a nie „liryki bardziej ludzkie”. :D
 obraża innego użytkownika...
TT
W dzień, gdy najsilniejsza światła moc
Ma miłość się ukrywa, bo jest sową
Nigdy się nie dowiesz jak wielki to ptak
Bo w twym sercu gniazdo wije wróbel

Offline deep

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Alcocholic[A]
  • Respect: 0
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 22, 2007, 10:35:31 pm »
0

"alternatywnymi zespołami są choćby Tool, Pearl Jam czy System Of A Down."????????????????????????
alternatywni to oni sa do fasolek - nie obrażając ich oczywiście :)
hhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
błagam Cię. nie ośmieszaj się. za alternatywe mozna uważać King Crimson a nie Tool, Pearl Jam czy System Of A Down. no chyba, ze mi pokażesz w ktorym miejscu tworzą coś innego.
Ja p******ę, nie zrób kupy z nadmiaru owsików. Jeszcze dawniej byłabym ciekawa twego pseudo-wywodu na temat „wtórnych” artystów pokroju Toola czy SOAD, ale dam se luzu, nie warto.
Szerokiej drogi w pogoni za „nagrodą Darwina”.

eee... w tym wypadku trzeba się zgodzić z kolegą... PJ, SOAD czy tym bardziej TOOL mają z alternatywą tyle wspólnego co Deep Purple z housem więc nie za bardzo rozumiem Twój tekst z zaszczytną nagrodą Darwina.
Living and dying laughing and crying
Once you have seen it you will never be the same
Life in the fast lane is just how it seems
Hard and it is heavy dirty and mean

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 23, 2007, 11:24:58 am »
0
Ja p******ę, nie zrób kupy z nadmiaru owsików. Jeszcze dawniej byłabym ciekawa twego pseudo-wywodu na temat „wtórnych” artystów pokroju Toola czy SOAD, ale dam se luzu, nie warto.
Szerokiej drogi w pogoni za „nagrodą Darwina”.

Jeżeli nie masz żadnych kontrargumentów, to nie musisz mnie obrażać. Po prostu nie bierz udziału w dyskusji.
Chciałem jeszcze dodać, ze Gunsi musieli być komercyjni, ponieważ mieli cos do przekazania światu a bez wydawania płyt, czyli bez komercji nie zdołali by tego przekazać, więc w tym przypadku komercja jest jak najbardziej wskazana.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34749
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 25, 2007, 12:05:46 pm »
0
Komercja - czy sprzedaż czegokolwiek jest czymś złym?
No przepraszam bardzo,ale z czegoś Gunsi musieli mieć kasę. Gdyby nie byli komercyjni,to być może nawet tego forum by nie było ;)
A skoro już mieli i chcieli ją wydać na reklamówki typu Estranged,to już w sumie ich sprawa. Jeśli sprzedaż przyniosła im większe zyski,to czemu nie ;) Ktoś z Was nie chciałby mieć góry kasy? 
Podstawową sprawą jest to,czy muzyka Gunsów niesie ze sobą jakiś przekaz,który warto sprzedać. Myślę,że każdy sam sobie odpowie na to pytanie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Patience

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Kobieta
  • sex,drugs&rock n' roll
  • Respect: +1
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 26, 2007, 04:59:00 pm »
0
Właśnie.
Jakby Gunsi grali coś w stylu Avril-rozumiałabym całą tą gadkę o komercji.
Ale zespół grający najprawdę świetną muzykę,nie zasługuje na nazwanie komercyjnym.

Chyba nie chcecie,żeb Axl,Duff Slash Izzy i Steven przymierali glodem? :P


ten temat nie ma sensu.
Cocaine Queen

Offline Slasher_McKagan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
    • My Fuckin' Space
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 30, 2007, 05:41:53 pm »
0
Ja p******ę, nie zrób kupy z nadmiaru owsików. Jeszcze dawniej byłabym ciekawa twego pseudo-wywodu na temat „wtórnych” artystów pokroju Toola czy SOAD, ale dam se luzu, nie warto.
Szerokiej drogi w pogoni za „nagrodą Darwina”.
Jeżeli nie masz żadnych kontrargumentów, to nie musisz mnie obrażać. Po prostu nie bierz udziału w dyskusji.
kontrargument może mieć miejsce tylko wtedy, gdy się podało argument, a ty się tylko ośmieszyłeś
fakt, Tool gra prostacką muzę i jak, do cholery, mogli ich swego czasu supportować King Crimson?! Fripp i Belew są żałośni, nie? dobrze też, że znasz całą dyskografię Pearl Jam, ot zwyczajny zespolik grający do kotleta
najlepsze było podanie wiejskich heavymetalowców z Queensryche i Symphony X jako alternatywnych artystów

a co dog głównego wątku, to Gunsi się sami wypromowali, każdy wie, że nie chcieli by ich producentem był pajac z Kiss, że WTTJ raz puszczono nad ranem w MTV i nagle ludzie dzwonili by to częściej puszczali… to że stali się później sławni to nie ich wina i zabawne, że komuś się to nie podoba, a innych unikających tego wyzywa od prostaków i beztalenci… no ale gdy ten ktoś pisze „alkochol”
over & out, beware yourselves
well I jumped into the river too many times to make it home

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 30, 2007, 07:08:03 pm »
0
ja proponuje zalozyc temat : Velvet Revolver a komercja - nie ma chyba takiej osoby ktora by sie nie zgodzila
ze Slash z kolegami nie sa komercyjni... przynajmniej nie bedzie obrazania sie nawzajem przez forumowiczow
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Buick_Makane

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Kobieta
  • I'm reckless...
  • Respect: 0
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #39 dnia: Października 28, 2007, 01:44:16 pm »
0
Wychodzi na to, ze każdy zespół by nie być nazwanym komercyjnym powinien nie nagrywać płyt ani teledysków, nie grać koncertów, nie udzielać wywiadów tylko grać w jakimś wyciszonym garażu na wzgórzach... Komercja to według mnie promowanie osób bez talentu ale z grubym portfelem tudzież znaną buźką...

Teledyski komercyjne? Może niektóre odrobinę... Ale i tak świruję ze szczęścia gdy puszczają klip do WTTJ w telewizji... Jeśli nie skupiają się tylko na pokazaniu się tylko traktują teledysk jako miły dodatek do genialnego utworu to proszę bardzo.

Promowanie ChD jeszcze przed wydaniem raczej nie jest winą Axl'a... Ma chłop pecha, ze się go tak uczepili...
Takie życie nigdy mi nie przeszkadzało

Wiem jak przetrwać, bo to płynie prosto z serca

Prowadzę lekkomyślne życie i nie potrzebuję twojej rady
 Prowadzę lekkomyślne życie i wiesz, że to moja jedyna wa

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #40 dnia: Października 28, 2007, 02:07:27 pm »
0
Bardzo zabawne, gdy Gunsi są oskarżani o to przez kogoś, kto "zasłuchuje się" w Metallice, która swoje fatalne płyty reklamuje gdzie się da. Muzyków oceniam tylko przez pryzmat muzyki, a ta w przypadku Gunsów nigdy nie była robiona pod publiczkę. Faktem jest, że przez swą medialność GNR mieli i mają wielu przypadkowych "fanów", którzy patrzą jak oni się ubierają, zachowują itd. Ale taka jest cena sławy - fanów, jak rodziny, się nie wybiera. ;)
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline Jaga

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Respect: 0
    • http://
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #41 dnia: Października 28, 2007, 10:17:23 pm »
0
nie powiedziałabym że Metallica ma fatalne płyty

Zanim temat przerodzi sie w dyskusję na temat tego,czy Metallica jest komercyjna,czy nie przypominam,że jesteś,y w temacie :"Guns N Roses a tak zwana komercja" i w tym temacie proszę pozostać. Metallica ma już swój temat w inne zespoły i tam proponuję kontynuować wątek jej komercyjności.
Zqyx
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2007, 08:06:09 am wysłana przez Zqyx »

Offline freakczu

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 931
  • Płeć: Kobieta
  • Nie jestem alkoholikiem! :P
  • Respect: +1
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #42 dnia: Października 29, 2007, 10:10:12 am »
0
W dwudziestoleciu między wojennym masę poetów w Krakowie siedziało w kawiarenkach i pobierało opłaty za rozmowę z nimi, autograf itd...A fuj komercja już ich nie lubimy, a rzekoma inteligencja polska, tititit nie ładnie. Trzeba zorganizować masowe palenia ich poezji....
A do rzeczy, termin komercja jest w dzisiejszych czasach stanowczo nadużywany, rzekłabym przypina się go wszystkiemu co nam się nie podoba. Takie ot co pójście na łatwiznę, napisze komercja i będę taki/taka fajna, od razu wiadomo o co chodzi.

Magister bibendi czyli nauczyciel picia
Magister bibendi :D

Offline Butch_Stein

  • Patience
  • Wiadomości: 26
  • Respect: 0
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #43 dnia: Października 29, 2007, 10:44:18 am »
0
Każdy kto zajmuje się muzyką i wydaje płyty, nagrywa teledyski, gra koncerty robi to dla pieniędzy. Więc chyba każdego muzyka na świecie żyjącego właśnie z muzyki można nazwać komercyjnym.

Więc chyba niekomercyjnymi pozostają tylko ci którzy sobie brzdąkają coś tam po domach, nie wychylając się ze swoją twórczością na światło dzienne.

Offline freakczu

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 931
  • Płeć: Kobieta
  • Nie jestem alkoholikiem! :P
  • Respect: +1
Odp: Guns N Roses a tak zwana komercja
« Odpowiedź #44 dnia: Października 29, 2007, 10:47:18 am »
0
Boże, słuchajcie mojej muzyki bo jest nie komercyjna :D

Magister bibendi czyli nauczyciel picia
Magister bibendi :D

 

guns / kid rock

Zaczęty przez krzysiekna

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4317
Ostatnia wiadomość Marca 04, 2010, 12:42:49 pm
wysłana przez krzysiekna