Autor Wątek: dlaczego nie lubie ChD?  (Przeczytany 16752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 12, 2013, 09:21:50 pm »
0
Mógłbyś wymienić Tymeg? ;) ciekaw jestem czy dgadłem, jakie piosenki mają jakie etykietki ;)

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4394
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2460
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 12, 2013, 09:28:30 pm »
0
ChD to płyta, która wymaga kilku podejść. Trzeba sięw niej przerzucić na inne brzmienie zespołu. Jak już się uda to powoli odkrywa się jaka płyta jest świetna.

Cytuj
Komentarz dotyczący „Chinese Democracy” i odbioru z jakim spotkał się album:
Ron: „myślę, że z czasem, gdy ludzie przestają postrzegać ten album przez pryzmat wszystkiego co z nim związane i zaczynają skupiać się tylko na płycie, wtedy dopiero dostrzegą co im się podoba, a co nie. Z czasem ludzie zaczynają lubić ten krążek, bo na początku w ogóle nie słuchali albumu, po prostu myśleli ‘to jest najdroższy album w historii i jego wydanie zajęło 8000 lat!’ i, wiesz...”

Amen.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Tymeg

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +138
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 15, 2013, 01:38:42 pm »
0
Mógłbyś wymienić Tymeg? ;) ciekaw jestem czy dgadłem, jakie piosenki mają jakie etykietki ;)
Na dzień dzisiejszy mocne punkty dla mnie to: Chinese, Shackler's, Better, TWAT, Scraped, TIL;
średnie to: Street of Dreams, Sorry, Madagascar.

Offline Duffinka

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1153
  • Płeć: Kobieta
  • I'm just a dreamer - I dream my life away
  • Respect: +477
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 15, 2013, 02:00:04 pm »
+1
ChD to płyta, która wymaga kilku podejść. Trzeba się w niej przerzucić na inne brzmienie zespołu. Jak już się uda to powoli odkrywa się jaka płyta jest świetna.
Dokładnie po długim ociąganiu i przesłuchaniu na "odwal się" stwierdziłam, że jest lipna. Jednak potem przełamałam się przesłuchałam drugi, trzeci i całkowicie zmieniłam o niej zdanie. Gdzieś, w jakimś podobnym wątku już chyba  pisałam, że czasu się nie cofnie,a obecny skład nie jest winny rozpadowi, a przez to bez sensu jest "bojkotować" płytę bo tworzył ja ktoś inny. Fakt nie jest ona taka jak AFD czy UYI, ale mimo tego ma w sobie to coś i warto ja mieć w swojej kolekcji :)
"Byli jak gang upadłych aniołów, którzy zstąpili na Ziemię by wskrzesić rock'n'rolla"
"Muzyka jest jedyną zmysłową przy­jem­nością poz­ba­wioną zna­mion grzechu. "

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 15, 2013, 03:05:24 pm »
0
Mógłbyś wymienić Tymeg? ;) ciekaw jestem czy dgadłem, jakie piosenki mają jakie etykietki ;)
Na dzień dzisiejszy mocne punkty dla mnie to: Chinese, Shackler's, Better, TWAT, Scraped, TIL;
średnie to: Street of Dreams, Sorry, Madagascar.


 :o masz minusa za średnie :angry:

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 15, 2013, 05:46:07 pm »
+1
Szczególnie za Sorry  ;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 15, 2013, 08:42:05 pm »
0
Właśnie :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Korso

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +367
    • Korso on FB!
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 15, 2013, 10:32:49 pm »
0
Pff...Sorry...tam nie może być Madagascara! :angry: :D

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 30, 2013, 09:30:27 am »
+4
Pytanie jest dla mnie co najmniej w rodzaju takiego: dlaczego lubisz piwo? ChD to przeciętny album i gdyby nie nazwa Gunsów to pewnie nikt by się nim nie przejmował. Sugestia, żeby nie oceniać płyty przez  pryzmat poprzednich dokonań zespołu o nazwie Guns n'Roses jest co najmniej dziwna - w końcu większość ludzi sięgnęła po nią ze względu na nazwę i naturalne jest, że pewnych rzeczy mogli oczekiwać.

Co z tym albumem jest nie tak? Subiektywnie - prawie wszystko. Nawet niektóre utwory, które można z uporem nazwać fajnymi ("Street Of Dreams", "There Was A Time", "Catcher N' The Rye", "Better") na dłuższą metę okazują się nudne jak flaki z olejem. W sumie to "Street Of Dreams" nawet fajnie się zaczyna, problem w tym, że takie pozostaje w zasadzie tylko przez pierwsze 2 minuty. "Better" to taki rockowy song, który z powodzeniem mógłby nagrać jakiś Nickelback, jednak w ich wydaniu pewnie miałby chociaż trochę drapieżności.

Właśnie. Całość ma fatalne brzmienie jak na płytę rockową. Ohydne, plastikowe, dzięki któremu nawet sola brzmią jak zrobione na komputerze. O jakimś rockowym pazurze można pomarzyć, a jeżeli już pojawia się jakiś jego zarys, to szybko (zachowawczo?) jest głaskany przez słodką melodyjkę.
Nie mogę się też pozbyć wrażenia, że autorom po prostu brakło pomysłów. Piosenki, które wymieniłem są rozciągnięte na siłę, jakby autor za wszelką cenę chciał zrobić coś w rodzaju "Estranged", ale nie miał pomysłu. Tak przynajmniej można pomyśleć aż do chwili,w której zorientujemy się, że taki "Street od Dreams" nie trwa nawet pięciu minut, chociaż ciągnie się jakby miał dwa razy tyle!
Chciałbym kontynuować wyliczankę, ale po tym, jak przypomniałem sobie początek "Scraped" zrobiło mi się niedobrze. Axl powinien jeść dużo Snickersów, skoro ma takie pomysły  :facepalm:

Najzabawniejsze jest to, że prawdę mówiąc zawsze w "sporze" Axl - Slash trzymałem stronę Axla. Przez lata tłumaczyłem sobie, że koleś naprawdę dba o ten zespół, że to jemu zależało, że dopracowuje jakieś wielkie dzieło zmagając się z własną psychiką. ChD pokazało mi, jak naiwne było to myślenie. Pozostaje jedynie żal, że koleś nadużywa legendarnej nazwy dla swojego cover bandu. Dobrze chociaż, że ten cover band ma swoje własne (ohydne) logo, które może słuchaczowi sugerować dyskretnie, że muzyka na ChD ma tyle wspólnego z muzyką Gn'R, co obecny logotyp z tym prawdziwym.

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 30, 2013, 12:06:03 pm »
+2
Właśnie. Całość ma fatalne brzmienie jak na płytę rockową. Ohydne, plastikowe, dzięki któremu nawet sola brzmią jak zrobione na komputerze. O jakimś rockowym pazurze można pomarzyć, a jeżeli już pojawia się jakiś jego zarys, to szybko (zachowawczo?) jest głaskany przez słodką melodyjkę.

Jak się słucha muzyki przez telefon albo wieżę z "biedronki" to nawet uwertura brzmi plastikowo. ChD nie miała być typowo "rockową" płytą, skoro grał w niej Finck, Bucket, Josh czy Pitman.
Dobrze chociaż, że ten cover band ma swoje własne (ohydne) logo, które może słuchaczowi sugerować dyskretnie, że muzyka na ChD ma tyle wspólnego z muzyką Gn'R, co obecny logotyp z tym prawdziwym.

Jak może mieć coś wspólnego skoro nagrywali ją inni muzycy?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2013, 12:10:40 pm wysłana przez Bananan »

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: dlaczego nie lubie ChD?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 30, 2013, 12:11:17 pm »
0
Cytuj
Jak się słucha muzyki przez telefon albo wieżę z "biedronki" to nawet uwertura brzmi plastikowo.
Czy Recit69 mówił coś na czym słuchał? Ja wiem, o co chodzi z tym plastikowym brzmieniem bo też to czasem odczuwam (ChD lubię, nawet bardzo)

 

Gdyby Gunsi się nie rozpadli

Zaczęty przez maciusgalactico

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9233
Ostatnia wiadomość Września 10, 2007, 05:36:33 pm
wysłana przez Zqyx