Autor Wątek: Regulamin Forum (obowiązujący od 9 stycznia 2009 roku)  (Przeczytany 21141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krelke

 • Szara Eminecja | Wodopój
 • Administrator
 • Scraped
 • ******
 • Wiadomości: 9203
 • Płeć: Mężczyzna
 • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Tomasz Krela
Regulamin Forum (obowiązujący od 9 stycznia 2009 roku)
« dnia: Stycznia 09, 2010, 02:18:05 pm »
Cytuj
Regulamin GUNSNROSES.COM.PL

1. Rejestrując się w serwisie (1) GUNSNROSES.COM.PL, użytkownik akceptuje w pełni regulamin serwisu.
2. Posty może publikować każdy zarejestrowany użytkownik serwisu, jeśli nie zostały nałożone na niego sankcje przewidziane w regulaminie wynikłe z łamania regulaminu. Treść postów zamieszczanych na forum dyskusyjnym może być wykorzystywana na stronie głównej Serwisu.
a) wyświetlana nazwa (login) nie może zawierać adresów stron internetowych,
b) login w swoim brzmieniu nie może łamać postanowień regulaminu serwisu.
3. Rejestrując się, użytkownik zgadza się z tym, iż będzie co jakiś czas otrzymywał maile z informacjami o zmianach w Serwisie oraz innymi ważnymi informacjami (2).
4. Adres mailowy oraz inne dane podawane w formularzu rejestracyjnym nie będą przedmiotem sprzedaży ani wypożyczenia podmiotom trzecim.
5. Rejestracja oraz użytkowanie serwisu są bezpłatne.
6. Logowanie do serwisu jest możliwe z następujących adresów:
a) http://www.gunsnroses.com.pl (http://www.gunsnroses.com.pl)
b) http://gunsnroses.com.pl (http://gunsnroses.com.pl)
c) http://www.gunsnroses.com.pl/forum (http://www.gunsnroses.com.pl/forum)
d) http://gunsroses.com.pl/forum (http://gunsroses.com.pl/forum)
e) oraz innych stron serwisu za pośrednictwem panelu użytkownika.
7. Użytkownik ma prawo do:
a) bezpłatnego korzystania z Gunsnroses.com.pl zgodnie z regulaminem,
b) zadania pytania lub udzielenia odpowiedzi niezależnie od stopnia zaawansowania,
c) wyrejestrowania się z forum po wysłaniu prośby do administratora (5).
8. Właściciel forum nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju szkody wynikłe z korzystania z niniejszego serwisu, tj. pozyskanie loginu oraz hasła przez osoby trzecie itd.
9. Władze serwisu nie biorą odpowiedzialności za materiały udostępniane przez użytkowników serwisu.
10. Gunsnroses.com.pl generuje pliki cookies, które zapamiętują informację o użytkowniku i pozwalają na rozpoznanie go przez serwer. Cookies w żaden sposób nie uszkadzają systemu operacyjnego komputera, a każda przeglądarka internetowa ma możliwość ich usunięcia oraz wyłączenia.
11. Właściciel serwisu nie ma wpływu na informacje oraz opinie umieszczane w serwisie, dlatego też serwis nie ponosi za nie odpowiedzialności. Treści prezentowane na forum odzwierciedlają tylko i wyłącznie opinie konkretnego użytkownika Serwisu. Opinie oraz komentarze stanowią wyraz osobistej wiedzy oraz poglądów ich autorów i tak też będą interpretowane. Odpowiedzialność za każdą wiadomość umieszczaną w serwisie ponosi jej autor. W przypadku gdyby treść posta naruszała regulamin lub prawo polskie wobec autora postu mogą zostać wyciągnięte konsekwencje włącznie ze zgłoszeniem posta organom władzy państwowej.
12. Wiadomości wysyłane przez serwis Gunsnroses.com.pl mogą pochodzić z adresu:
a) nightrainstation<[małpka]>gmail.com
b) witek<[małpka]>gunsnroses.com.pl
c) krelke<[małpka]>gunsnroses.com.pl
d) oraz kont pocztowych moderatorów.

13. Zasady użytkowania forum oraz serwisu:

§ 1. Osoby odpowiedzialne za serwis mogą czasowo lub trwale pozbawić użytkownika prawa do korzystania z usług serwisu, jeśli zachowanie użytkownika narusza niniejszy regulamin, przepisy prawa powszechnie obowiązującego, a także normy obyczajowe, dobrego wychowania lub moralne.
§ 2. Obowiązuje bezwzględny zakaz używania wulgaryzmów oraz treści obraźliwych w stosunku do innych użytkowników oraz osób będących przedmiotem wypowiedzi/dyskusji.
§ 3. Rozpowszechnianie haseł faszystowskich, nazistowskich, rasistowskich będzie surowo karane. Zabrania się dyskryminacji innych osób ze względu na płeć, orientację seksualną, przekonania, pochodzenie i inne.
§ 4. Zabrania się pisania wyłącznie WIELKIMI literami. Przywilej pisania niestandardowymi czcionkami oraz używania niestandardowego koloru przysługuje osobom odpowiedzialnym za Serwis.
§ 5. Należy pisać na temat. „Offtopicowanie” będzie karane. Posty typu: „haha”, „LOL”, „Cheesy/:)/ xD” będą usuwane. Nie masz nic do powiedzenia – po prostu nic nie pisz (3).
§ 6. Przed stworzeniem tematu należy się upewnić, czy nie będzie on powielał istniejącego. Powielane tematy będą usuwane lub łączone z istniejącymi. Tytuł tematu powinien być sformułowany zwięźle i być związany z przeznaczeniem danego działu, w którym się znajduje.
Nowo tworzony temat powinien wnosić nową wartość w dyskursie prowadzonym na forum.
§ 7. Udostępnianie „przecieków” i materiałów oficjalnie wydanych jest zabronione. Na forum nie wolno również prosić o odnośniki do przecieków i materiałów oficjalnie wydanych. Zabrania się udostępniania własności intelektualnych chronionych prawami autorskimi oraz innymi. Zabrania się podawania odnośników do serwisów rozpowszechniających własność intelektualną łamiących przy tym prawa autorskie i inne.
§ 8. Zabrania się wklejania zdjęć i podawania odnośników do stron oraz materiałów o tematyce/zabarwieniu erotycznej/ym, jak i pornograficznej/ym.
§ 9. Zabrania się umieszczania materiałów powszechnie uznanych za obraźliwe.
§ 10. Zabrania się cytowania całych długich rozmów, jak również całych postów znajdujących się w bezpośrednim następstwie.
§ 11. Zabrania się pobierania całej zawartości forum za pomocą programów do grabienia witryn. Jeśli w ciągu kilku minut z danego komputera zostanie pobranych więcej niż 100 stron, adres IP tego komputera zostanie zablokowany.
§ 12. Zalecane jest pisanie zgodnie z zasadami języka polskiego. Skrypt forum umożliwia skorzystanie ze słownika ortograficznego
§ 13. Zabrania się usuwania postów, w których znajdują się dopisane uwagi osób odpowiedzialnych za portal, bądź samych uwag.
§ 14. O szanowanie regulaminu dbają moderatorzy. Użytkownicy, którzy chcą pomóc w moderacji, mogą skorzystać z funkcji „wyślij raport do moderatora”.
Więcej na ten temat: http://gunsnroses.com.pl/forum/index.php?topic=4368.0 (http://gunsnroses.com.pl/forum/index.php?topic=4368.0)
§ 15. Ostrzeżenia użytkowników muszą być jasno opisane - za jakie przewinienie zostało przyznane oraz przez kogo.
§ 16. Zdjęcia, grafiki publikujemy w maksymalnym rozmiarze 640×480 pikseli lub w postaci odnośników oraz miniatur.
§ 17. Uprasza się o nie poruszanie prywatnych spraw na łamach Serwisu. Prywatne spory załatwiajmy za pośrednictwem PM lub innych środków komunikacji jak np. gadu-gadu, jabber i inne.
§ 18. Shoutbox stanowi integralną część serwisu.


14. W razie niedostosowanie się do ostrzeżeń osób odpowiedzialnych za serwis, osobie takiej zostanie przyznana kara, ze zbanowaniem adresu IP włącznie.
15. Kary obowiązujące na forum:
a) Ostrzeżenie słowne (pisemne, dodane do posta użytkownika)
b) Warned [14 dni]
c) Moderated (po 3 Warned) [14 dni] [skutkuje koniecznością akceptowania postów przez moderatorów bądź adminów]
d) Muted (po 2 kolejnych ostrzeżeniach) [30 dni] ;[ użytkownik może jedynie czytać forum ]
e) Banned (po 2 kolejnych ostrzeżeniach)

16. W wyjątkowych sytuacjach zarząd może podjąć decyzję o przyznaniu wyższego stopnia ostrzeżenia od razu oraz o zmianie okresu obowiązywania kary.
17. Użytkownik, który nie zgadza się z decyzją moderatora może swoje racje przedstawić w mailu lub PM wysłanym na adres administratora. Zastrzega się przy tym jednocześnie, iż osoby odpowiedzialne (4) za serwis Gunsnroses.com.pl nie będą odpowiadały na każdego maila oraz PM.
18. W przypadku wprowadzenia zmian w regulaminie, każdy użytkownik serwisu ma obowiązek zaznajomić się z nimi. Po wprowadzeniu zmian do regulaminu, obowiązują one od dnia ich wprowadzenia. Każdy użytkownik, który nie zgadza się z nową treścią regulaminu, proszony jest o zgłoszenie tegoż faktu Administratorowi i zaprzestania korzystania z serwisu. Brak sprzeciwu wobec regulaminu będzie oznaczał zgodę.
19.Regulamin wchodzi w życie w chwili jego ogłoszenia.

Mowa końcowa:
Regulamin może ulegać zmianom.
Pytania i sugestie mile widziane.
Regulamin obowiązuje wszystkich użytkowników łącznie z Administratorami i Moderatorami.
Ostateczna interpretacja powyższych zapisów regulaminu oraz rozstrzyganie sporów należy do osób odpowiedzialnych za Serwis.

----------------------------------------------------------------------------------------------
(1) Serwis – oznacza portal oraz forum dyskusyjne mieszczący się pod adresem internetowym www.gunsnroses.com.pl (http://www.gunsnroses.com.pl) i www.gunsnroses.com.pl/forum (http://www.gunsnroses.com.pl/forum)
(2) Inne ważne informacje – oznaczają informacje techniczne informujące o awariach, aktualizacjach oprogramowania, zmianach w funkcjonowaniu serwisu oraz reklamami, w imieniu współpracujących z serwisem osób trzecich. Funkcję tą można dezaktywować za pośrednictwem ustawień profilu użytkownika.
(3) Nadmierny offtop - to część postu nie na temat, która przekracza ilościowo treść posta faktycznego (zawierającego treści odpowiadające tematowi dyskusji).
(4) Osoby odpowiedzialne – Administratorzy, Moderatorzy Globalni, Moderatorzy Działów w tym Newsmeni.
(5) Wyrejestrowanie się – usunięciu nie podlegają tematy, posty. Stanowią one archiwum serwisu.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2017, 10:19:42 pm wysłana przez gloomy »

Offline Hubik

 • Zasłużeni
 • Street of dreams
 • *****
 • Wiadomości: 14735
 • Płeć: Mężczyzna
 • Edomaniak
Odp: Regulamin Forum
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 09, 2010, 02:27:13 pm »
Są dwa punkty 13 o ile dobrze widzę.

Offline krelke

 • Szara Eminecja | Wodopój
 • Administrator
 • Scraped
 • ******
 • Wiadomości: 9203
 • Płeć: Mężczyzna
 • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Tomasz Krela
Odp: Regulamin Forum
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 09, 2010, 02:30:54 pm »
Racja zaraz poprawię ;)

Offline Hubik

 • Zasłużeni
 • Street of dreams
 • *****
 • Wiadomości: 14735
 • Płeć: Mężczyzna
 • Edomaniak
Odp: Regulamin Forum
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 09, 2010, 02:36:52 pm »
I chyba i tak wkleiłeś z dwoma punktami 13 :P

« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 03:25:30 pm wysłana przez Hubik »

Offline krelke

 • Szara Eminecja | Wodopój
 • Administrator
 • Scraped
 • ******
 • Wiadomości: 9203
 • Płeć: Mężczyzna
 • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Tomasz Krela
Odp: Regulamin Forum
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 09, 2010, 02:38:10 pm »
Tutaj jest już poprawione :P w innych miejscach później poprawię :P Tyle czasu było i dopiero teraz widzisz 13 ;) ;]

Offline Hubik

 • Zasłużeni
 • Street of dreams
 • *****
 • Wiadomości: 14735
 • Płeć: Mężczyzna
 • Edomaniak
Odp: Regulamin Forum
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 09, 2010, 02:40:44 pm »
Dopiero teraz miałem okazję poświęcić temu więcej czasu i przeczytać :P

« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 03:25:17 pm wysłana przez Hubik »

Offline katarynka

 • Better
 • *******
 • Wiadomości: 3036
 • Płeć: Kobieta
Odp: Regulamin Forum
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 09, 2010, 03:05:07 pm »
Powinniśmy zrobić demotywator - regulamin, a pod spodem: "demotywuje do rejestrowania się na forum Guns N' Roses"  :P ;) Długi prawie jak posty Zqyx-a :o :D Ale przeczytam, to moje postanowienie noworoczne :D  ;)

Offline krelke

 • Szara Eminecja | Wodopój
 • Administrator
 • Scraped
 • ******
 • Wiadomości: 9203
 • Płeć: Mężczyzna
 • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Tomasz Krela
Odp: Regulamin Forum
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 09, 2010, 04:53:17 pm »
Tylko to jest teraz tak naprawdę nie tylko regulamin forum ale "umowa" korzystania z serwisu naszego jako takiego...a to już nie tylko forum...

 

Dyskusja o stanie forum,roli adminów etc.

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 15716
Ostatnia wiadomość Lipca 02, 2007, 09:53:28 pm
wysłana przez Zqyx