Ankieta

przyznajcie punkty w skali od 1 do 10. uzasadniajcie w dziale Nasze Recenzje.

10
5 (23.8%)
9
6 (28.6%)
8
2 (9.5%)
7
2 (9.5%)
6
3 (14.3%)
5
2 (9.5%)
4
1 (4.8%)
3
0 (0%)
2
0 (0%)
1
0 (0%)

Głosów w sumie: 20

Głosowanie skończone: Grudnia 31, 2013, 06:40:21 pm

Autor Wątek: Ocen Chinese Democracy  (Przeczytany 131715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 02, 2010, 02:38:26 pm »
0
Uważam że mimo iż dużo osób nie lubi nowego wcielenia GN'R to płyta Chinese Democracy jest warta przesłuchania, bo są na niej ładne piosenki. Są i szybkie i troszkę wolniejszych też jest.

Ludzie, kto to tu przeniósł ??? :) :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2010, 10:27:26 pm wysłana przez Maro2 »
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

guest2646

  • Gość
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 06, 2010, 03:28:46 pm »
0
7

Offline Kurt

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Respect: 0
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 16, 2010, 11:21:44 pm »
0
10, świetne zakończenie albumu, bardzo klimatyczna piosenka, która naprawdę dobrze mu wyszła. jak najwięcej takich

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 17, 2010, 12:26:50 am »
0
tu oceniamy cala plyte zwana Chinese Democracy
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 17, 2010, 12:39:50 am »
0
Tak zerknelam z ciekawosci na ocene, jaka dalam tej plycie odrazu po wydaniu i mam wrazenie, ze zbyt entuzjastycznie podeszlam do jej zawartosci. 8,5 to jednak za wysoka nota dla albumu, ktory coraz czesciej wypieraja staroscie takie jak Iluzje czy legendarne juz AFD. Plyta nie wwierca sie w moja rockowo-muzyczna swiadomosc, co w praktyce oznacza, ze jej brak, nie bylby dla mnie w zadnym razie doskweirajacy... :rolleyes: Smiem tez twierdzic, ze album ten, mimo naprawde dobrej muzyki, nie przejdzie do historii przez wzglad na nia, a co najwyzej przez dluuuuugi i mozolny proces tworzenia. Jak na te pietnascie lat, to jednak nieco za malo, abym mogla wyrazac same " ochy i achy " na temat Chinese Democracy ;).

7 i ode mnie nic wiecej  8)

Offline davidGNR

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • You know where you are?
  • Respect: 0
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 03, 2010, 04:40:28 pm »
0
8+, myślałem że to przeciętna płyta jak czytałem opinie o nowych Gunsach i o tej płycie, ale jak usłyszałem u znajomego cud, miód i orzeszki. Bardzo mi się podoba. Trochę zmienił się styl Gunsów, dźwięki, słychać że to już nie to samo co kiedyś, bardziej nowocześnie grają, bardziej dorosły styl prezentują.  Nie dorównuje AFD i Iluzjom ale miło się nią rozczarowałem i często ją słucham.
Chyba jedna z najbardziej niedocenianych płyt w historii rocka.
Welcome to the Jungle!!!

Offline 87gunner

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • (w)reckless life ...
  • Respect: 0
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 03, 2010, 04:56:27 pm »
0
Po ponad roku maglowania ChD daję 8.
Jest kilka zajebiaszczych kawałków ( np. TIL, SOD, ChD ... ) które chyba są niedocenianie przez krytyków.
Do pełni szczęścia brakuje mi takich naprawdę mocnych, zadziornych kawałków jak chociażby OGM czy makaronowe ATTITUDE;]

Ogólnie fajna, równa płytka - bez wybijających się ponad przeciętność utworów.
I'm never alone 'cause I've got myself  ....

Springsteen

  • Gość
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 09, 2010, 02:34:05 pm »
0
Mimo że już oceniałem i mówiłem o niej to dziś z perspektywy czasu - mogę to zrobić jeszcze raz .
Moim zdaniem płyta jest jedną z najbardziej niedocenionych płyt w historii muzyki rockowej (trochę kojarzy mi
się to z genialnymi płytami Pink Floydów - A Moentary Lapse Of Reason i The Division Bell - nagranymi bez
Watersa i całkowicie zniszczonymi przez muzyczną prasę - mimo ogromnej popularności i wielkich utworów na
nich obecnych) , takie utwory jak Sorry , There Was A Time , This I Love , IRS , Prostitute, Madgascar , If The World czy Catcher In The Rye
to jak dla mnie klasyka muzyki rockowej - poziom do jakiego nawet nie udało się zbliżyć kilku zespołom nagrywającym
płyty zdecydowanie częściej niż co 15 lat . Poziom ten nie oznacza tylko umiejętności technicznych , a raczej
umiejętności tworzenia emocji , tworzenie nastroju czegoś czego najbardziej kocham w muzyce - zarówno wokal
(który wręcz powala zmiennością barw, możliwości śpiewania - jaka moc w IRS!) jak i gitary (szczególnie Buckethead i Richard Fortus)
są wspaniałe .
Jak dla mnie jest to najlepsza płyta od złotej ery rocka (czyli lat mniej więcej 1965 - 1995) .
Za najlepszy utwór uważam obecnie Madagascar.
Co mi się nie podoba ? Nie podoba mi się Scraped i zbyt dużo razy powtórzony refren w końcowej części Shacklers Revenge .
Ogólnie oceniam płytę 5/5 w skalii czasopism muzycznych   

Offline K.O.P

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +33
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 25, 2010, 10:28:52 am »
0
Oj... Jakbym ją miał ocenić bardzo dokładnie to by mi miejsca nie starczyło...
Przede wszystkim płyta bardzo kontrowersyjna - słyszałem opinie ludzi, którzy jej nienawidzą jak i tych, którzy ją kochają...
Moim zdaniem do tej płyty trzeba podejść bardzo osobiście...
Ja do dziś traktuję to płytę jakoby nie była płytą guns n' roses tylko płytą AXL'a i zajebistych muzyków...
Oceniłem tą płytę na 8/10 zaraz po wydaniu i pozostaję przy tej ocenie...
Album jest bardzo dobry - trzeba na niego patrzeć z perspektywy dzisiejszych czasów, a nie przeszłości...
mało, który album wychodzący w dzisiejszych czasach jest tak świetny...
Utwory typu There Was A Time, Better, Shackler's Revenge, Madagascar, Cather In The Rye, Sorry czy chociażby ChD to są świetne, przemyślane i dopracowane utwory - nic dodać nic ująć. Nie podoba mi się natomiast brzmienie perkusji w niektórych utworach - perkusja musi być mocna, a tu miejscami brzmi jak automat perkusyjny... I nieraz aranżacje psują utwór tak jak w przypadku Scraped gdzie wstęp jest bardzo irytujacy i moim zdaniem to juz jest wydziwianie... I jedynym utworem, który jest dla mnie porażką to If The World moim zdaniem jest to wątpliwy żart Axl'a (dla wyjaśnienia utwór jest naprawdę cięki, a groove Pitman'a przyprawia mnie o ból głowy - ale gitarka Buckethead'a i jego solo na gitarze klasycznej - mistrzostwo świata, tylko dlaczego do takiego utworu?)
"There's no logic here today
Do as you got to go your own way
I said that's right
Time's short your life's your own
And in the end
We are just DUST N' BONES"

guest2849

  • Gość
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 29, 2010, 07:50:05 pm »
0
Pozwoliłem sobie ocenić ''Chinese Democracy'' 7/10.Idealnym albumem by była gdyby nie utwory takie jak ''Scraped'',Riad N' The Bedouins''.Mógł Axl wstawić na ChD ten utwór,a szkoda,że tak się nie stało. :) ;)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5aeMPXR97mo&amp;feature=related" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=5aeMPXR97mo&amp;feature=related</a>

smakol

  • Gość
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 30, 2010, 10:55:28 am »
0
To ja wolę Scraped - a to wykonanie live to w ogóle jakaś masakra

guest2849

  • Gość
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 30, 2010, 11:04:45 am »
0
Dlaczego masakra.?Mi ten utwór się  :vampire: strasznie podoba Oh My God  :sorcerer:

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 30, 2010, 12:42:31 pm »
0
To ja wolę Scraped - a to wykonanie live to w ogóle jakaś masakra

tu akurat trzeba się zgodzić, nie poszło im wtedy totalnie. Ale OMG ma takiego kopa, jak mało która piosenka na ChD.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

guest2849

  • Gość
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 30, 2010, 01:02:52 pm »
0
Właśnie chcialem napisać,że ''Oh My God'' jest bardzo fajnym utworem.Natomiast nie chodzło mi o jakąś wersję (Live) iż jest cudowna.Doszło do jakiegoś małego nieporozumienia.Chciałem tylko zaznaczyć,iż ten jeden kawałek mógłby zastąpić śmiało dwa utwory,które aktualnie znajdują się na ChD
-''Scraped''
-Riad N' The Bedouins. ;)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 30, 2010, 01:46:06 pm »
0
No Riad to ja bym też zastąpił czymś innym, a Oh My God powinno jak najbardziej znaleźć się na płycie. Jest zajebiste :D

 

The Chinese Democracy Years: 1994 – 2008

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 9456
Ostatnia wiadomość Listopada 09, 2011, 04:30:06 pm
wysłana przez smakol