Ankieta

przyznajcie punkty w skali od 1 do 10. uzasadniajcie w dziale Nasze Recenzje.

10
5 (23.8%)
9
6 (28.6%)
8
2 (9.5%)
7
2 (9.5%)
6
3 (14.3%)
5
2 (9.5%)
4
1 (4.8%)
3
0 (0%)
2
0 (0%)
1
0 (0%)

Głosów w sumie: 20

Głosowanie skończone: Grudnia 31, 2013, 06:40:21 pm

Autor Wątek: Ocen Chinese Democracy  (Przeczytany 131464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #135 dnia: Listopada 24, 2013, 04:50:52 pm »
0
Po tych 5 latach,daje mocną 7.

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #136 dnia: Listopada 24, 2013, 06:12:22 pm »
+3
A ja 10 , dla mnie płyta się nie zestarzała pomimo pięciu lat ,słucham jej bardzo często .

Offline ricardoelpaso

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 272
  • Respect: +294
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #137 dnia: Listopada 24, 2013, 06:51:51 pm »
+3
dla mnie tez sie nie zestarzala, np lubie sobie wracac do niej i sluchac w wersji instrumentalnej... pod wokalami kryje sie niesamowite muzyczne piekno
Tym forum rzadzi banda sfrustrowanych, chamskich smarkaczy

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwca 10, 2014, 12:56:50 am »
+3
Usiadłem ostatnio do Chinese Democracy po kilkuletniej przerwie i mam całkiem inne spojrzenie na tą płytę. Jest świetna, kompletna, Axl chociaż momentami wkurza głosikiem, to jednak brzmi dobrze i się broni. Są świetne numery, są słabsze, ale tych drugich jest mniej. Płyta się świetnie uzupełnia i nie starzeje. Chciałbym kolejną taką płytę w wykonaniu Gunsów. Niestety obawiam się, że to niemożliwee.. Bucket wnosi do tej płyty tyle samo co Axl. Mówiłem nie raz i podtrzymuje swoje zdanie - Tak jak starzy Gunsi bez Slasha to nie Gunsi, tak samo Nowi bez KFC to nie Nowi Gunsi. Może Bąbel jest tam w stanie coś działać, Finck jest w jakś sposób do zastąpienia, to Kurczaka może brakować na nowym albumie.

W krótkim czasie może być trudno Axlowi z obecną ekipą stworzyć coś równie dobrego. Ale nie sądzę, może obecna ekipa nagra coś świeżego, dobrego, spontanicznego, to też się obroni. Wszystko zależy od wizji kierownika. Może po 3 latach wrócę i znowu docenię ;)

8,5/10
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2014, 12:59:18 am wysłana przez Grzon »

Offline Sanokhs

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwca 10, 2014, 01:31:05 pm »
+1
Chciałbym kolejną taką płytę w wykonaniu Gunsów. Niestety obawiam się, że to niemożliwee.. Bucket wnosi do tej płyty tyle samo co Axl. Mówiłem nie raz i podtrzymuje swoje zdanie - Tak jak starzy Gunsi bez Slasha to nie Gunsi, tak samo Nowi bez KFC to nie Nowi Gunsi. Może Bąbel jest tam w stanie coś działać, Finck jest w jakś sposób do zastąpienia, to Kurczaka może brakować na nowym albumie.

W krótkim czasie może być trudno Axlowi z obecną ekipą stworzyć coś równie dobrego. Ale nie sądzę, może obecna ekipa nagra coś świeżego, dobrego, spontanicznego, to też się obroni. Wszystko zależy od wizji kierownika.
8,5/10

Axl mówił ostatnio, że ma coś co nazywa CHD II i ma zamiar to wydać, oraz, że te piosenki zostały nagrane jeszcze przed wydaniem Chińszczyzny. Jak wiadomo Buckethead był współtwórcą ostatniego albumu więc raczej na kawałkach które się gdzieś kurzą na półkach też powinniśmy go usłyszeć. Myślę, że rudy nie zmieni zdania w sprawie ChD II  i zostanie ona wydana jak najszybciej. Oby ta płyta jakością nie odbiegała od Chinese, która osobiście mi się bardzo podoba :D
8/10

Offline bozenkamalutka3

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
  • Kocham Gunsów w starym i nowym składzie
  • Respect: +34
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwca 25, 2014, 04:41:06 pm »
0
Moja ocena po kilku latach: 8,5 punktu.  ;)

Offline Mr.Brownstone

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +69
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #141 dnia: Października 24, 2015, 10:27:35 am »
+6
Coś mi się wydaje, że w tej zacnej recenzji CHD zapomniałeś wspomnieć o tym, jak kiepsko idzie solowa kariera Slasha. To ważny aspekt tej płyty.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8575
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #142 dnia: Października 24, 2015, 05:27:16 pm »
0
z drugiej strony ciezko znalezc recke ChD (dziennikarska) w ktorej nie ma slowa Slash oraz wyrazenia: Axl jako jedyny z oryginalnego skladu...
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Mr.Brownstone

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +69
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #143 dnia: Października 25, 2015, 09:40:06 pm »
+1
Tak, ale to co wyżej to nie jest dziennikarska robota. To nawet nie jest opinia o CHD.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Ocen Chinese Democracy
« Odpowiedź #144 dnia: Kwietnia 09, 2016, 04:54:48 pm »
+3
Po wydarzeniach z bieżącego miesiąca oraz tego, co zespół prezentował przez ostatnie dziesięć lat słuchając Chinese Democracy dziś, płyta brzmi jeszcze inaczej niż kiedyś; lepiej. Ponadczasowy krążek, który w przeciwieństwie do poprzednich płyt naprawdę się nie nudzi. Piszę to tylko po to, żeby za kilka lat móc wrócić i sprawdzić czy będę uważać tak samo. Kiedyś myślałem, że AFD czy Iluzje można słuchać bez końca dziś wiem, że z tych trzech krążków obecnie włączyłbym może 5-6 piosenek. Odbiór Better, Chinese Democracy i This I Love ma dodatkowo inny wymiar, bo można docenić kunszt muzyków którzy je nagrywali (oraz później odtwarzali na żywo). Melodie gitarowych solówek do This I Love czy Better to małe dzieła sztuki w całości piosenek; być może Slash się rozgrzeje, ale póki co daleko mu do klimatów gdy tworzył zapadające na długo w pamięć riffy do Estranged, Civil War czy Coma (albo piosenki nie przypadły mu do gustu, ale gra bo musi).

Trzeba wielbić Axla za to że się pogodzili, dał z kumplami powrót do dawnych lat, oraz nienawidzić za zmarnowany potencjał poprzednich ekip. Chinese Democracy ma tyle perełek, a jednak płyta kojarzy się tylko z rozłamem zespołu, kosztami, a czasem w ogóle jest pomijana w dorobku zespołu.

Bezdyskusyjne 9,5/10 - jedyny minus to Axl. Za czas, który poświęcił na produkcję przez co trochę przekombinował w niektórych momentach czym przyczynił się do opóźnienia terminu premiery.

PS Tutaj miałem wypisać swoje ulubione kawałki, ale po przesłuchaniu całości po prostu się nie da :P Gdybym musiał wybrać to chyba najmniej podoba mi się Scraped, ale to mocno naciągana ocena, bo też dobrze gra.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

 

The Chinese Democracy Years: 1994 – 2008

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 9426
Ostatnia wiadomość Listopada 09, 2011, 04:30:06 pm
wysłana przez smakol