Autor Wątek: AFD to demo przy ChD ?? :)  (Przeczytany 22267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Malvado

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Scarface
  • Respect: -1
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 26, 2008, 05:36:05 pm »
0
Zgadzam się z rose84

Wogóle nie rozumiem jak można przyrównać te dwa albumy. Chinese Democracy pod żadnym pozorem nie może przebić AFD, nawet gdyby przy jej nagrywaniu brali udział Slash, Izzy, Duff (czyt. stary skład). AFD to legenda, majstersztyk w swoim fachu. To tak samo jak porównywać hamburgera do kebaba. W obu jest mięso, jednak w kebabie tyle sosu, że czasami zbiera na wymioty. Mam nadzieje ze rozumiecie co chciałem powiedzieć :D

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 26, 2008, 05:57:56 pm »
0
A mi podchodzi bardziej ChD... na tej plycie nie ma kawalka którego bym przewijal...

Nie mówie, ze AFD jest gorsze... jest zupełnie inne... I to mi sie podoba najbardziej... nie chciałbym dwóch ChD... tak samo jakbym nie chciał dwóch AFD...

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 26, 2008, 07:34:31 pm »
0
Te płyty to 2 inne bajki, AFD nagrywane było w innych czasach gdzie trudniej czy też nie było możliwości dopracowania tak dobrze płyty jak dzisiaj. Ale jak dla mnie to jest zaleta AFD gdzie można dobitnie poczuć tą dawkę energii, nie ładowało się tyle różnych bajerów do utworów czy elektroniki jak dzisiaj
W całości podzielam. Natomiast jeżeli AFD to demówka, to najlepsza demówka jaką słyszałem  :) Uwielbiam AFD i ChD- obie nagrywane w innych czasach, inna produkcja, inna muzyka. W zależności od dnia, nastroju można słuchać jednej albo drugiej. Albo jednej po drugiej  :D porównania sio!  :P
[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline EroticJesus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • All Pigs Must Die/Brain Dead
  • Respect: -2
    • http://img147.imageshack.us/img147/3038/ownedwa2mq8qj0.png
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 26, 2008, 08:26:53 pm »
0
AFD do ChD to jak Legia do Wisły  :radocha:

To akurat wiele nie mówi biorąc pod uwagę wyniki osiągane w meczach między sobą.
Alez jak? AFD sprzedał sie jak na razie lepiej niz ChD a Legie ostatnio osiaga lepsze wyniki w meczach z Wisła. Podobnie jak wtedy gdy pobiła swój rekord w 1956 r.  ;)
AFD i ChD to zbyt rozne płyty by je porównywac.
Elvis Presley And The Soul Monster!!!
Chinese Democracy Rocks! Don't You Try To Stop Us Now!


Sometimes I feel like
There's nothing that's stopping me  All things are possible  I am unstoppable

Offline Jag

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • "Szczyty należą do wytrwałych, a upór czyni cuda"
  • Respect: 0
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 26, 2008, 09:15:24 pm »
0
Tutaj miałem za zadanie was troszeczkę sprowokować do odpowiedzi, tak jak to powiedział Zqyx, pytanie głupie - wiadome. Użyłem metafory bodajże współczesnego menadżera Gunsów, który powiedział, że AFD to demo przy ChD ( o ile dobrze pamiętam). Tutaj szczególnie polowałem na wypowiedź El-loka i trafiłem w sedno, dodałeś mi komentarz na LastFm i to samo mówi za siebie. Tobie nie chodzi o to co jest lepsze, a co gorsze, ale powiedział drogi El_loko, że ChD mu podchodzi bardziej, czyli po prostu dla niego ta muzyka będzie bardziej lubiana niż AFD. Jednak jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Jednak coś ta płyta ma w sobie, coś ma, że są fani, że ma bardzo dobre utwory i że niektórzy wolą tą płytę od AFD. Coś w tym jest.
Właśnie sobie siedzę i słucham There Was a Time, to jest dla mnie coś wspaniałego, coś co mnie zachwyciło na tej płycie, oczywiście nie zapominając o This I love. Ja, tak ja, kiedyś, kiedy? Powiem  tak, może rok temu, słuchałem te dema z ChD, stwierdziłem ch****owe i byłem cholernie ale to k***a cholernie źle nastawiony do Chińskiej Demokracji, twierdziłem, że nie warto nawet tego słuchać. Czy ja wtedy przesłuchałem Irs czy Twat? nie - włączyłem, przewiniłem i wyłączyłem  i na tym się skończyło. Wtedy nie lubiłem nowych Gunsów i Axla co robi. Jednak po zakupieniu i przesłuchaniu może album kilkanaście razy, jak nie więcej razy stwierdzam, że jest to płyta bardzo dobra i że nie można się odwracać  od Guns N' Roses. Przeszłość przeszłością, teraźniejszość teraźniejszością.  Waliły mnie dema, i walą mnie do dzisiaj. Dla mnie się liczy efekt końcowy. Może im daleko do starych utworów, ale czy w dzisiejszych czasach można grać taką muzykę jak grało się w 80 latach? Taaak, o to jest pytanie, prawdziwi mistrzowie rocka to potrafią. Ale czy są w nich starzy muzycy Guns N' Roses? Na to pytanie odpowiedzmy sobie sami słuchając VR, albo solowych płyt Izziego Stradlina. Płyta bardzo mi się podoba tak jak już to powiedziałem, jedynie If the world budzi we mnie niepokój, nie przypadł mi do gustu, nie podoba mi się, może za rok lub za tydzień zmienię zdanie. Ja wiem, że CITR jak to mówicie, że jest słabe to ja powiem, że jest niezłe. Czy ChD będzie początkiem jakiejś trylogii? Czyżby tak Bach mówił, ja nie wiem ?? Na razie sobie nie wyobrażam kolejnych płyt Guns N' Roses, ogromnie się cieszę, że jednak wyszła Chińska Demokracja, że w końcu wyszła !!! ja wierzyłem, że to wyjdzie, wcześniej czy później, ale wyjdzie. Cholernie mi się płyta podoba, jest niespotykana, niepowtarzalna, różnorodna, Axl jest genialny. Dla mnie nadal będzie dobry starym Axlem, nie zależnie co tworzy, bądź tworzył, to co stworzył na zawsze zostanie w historii rocka. Ja po prostu lubię Chinese Democracy i tyle :)
Jak ja kocham takie długie swoje wypowiedzi, mhmm - w tle słysze nanananana z pięknego Catcher in the Rye, poezja, trzeba to czuć i wtedy coś na ten temat powiedzieć, a nie mówić, że to jest najsłabsze, bo bez CITRA nie ma płyty. Wielki utwór. Ja na zawsze będę słuchać rocka, nie sprzedam się dla hip hopu, dla rapu, dla techna. Ja, nie podążam za modą, że inni słuchają tego to ja mam to słuchać. Owszem czasem posłucham popu dla odmiany, człowiek nie może iść ciągle tą sama linią, potrzeba trochę odmiany.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2008, 09:24:28 pm wysłana przez Jag »
The Girl With Far Away Eyes...

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 26, 2008, 09:29:22 pm »
0
Moge sie zgodzic z Toba w 99% procentach ;) Prócz fragmentu o If The World :P

i tego:
Cytuj
ale czy w dzisiejszych czasach można grać taką muzykę jak grało się w 80 latach? Taaak, o to jest pytanie, prawdziwi mistrzowie rocka to potrafią.
Hmmm trzeba zadać pytanie: po co?
Zreszta czy muzykę sie gra taka w jakim okresie w historii powstawała? Czy też taką jak stan ducha twórcy?
To nie jest tak, że Axl nagle wpadł na pomysł... "hej, teraz elektronika jest w modzie, wiec robimy taka wlasnie muzyke"
Sadze, że Axl od zawsze "czuł w sobie" ten styl... Ale dopiero teraz znalazł sposób by to ukazać... Ale to wciąż Guns N Roses...

I jedno co mnie od zawsze urzekało w muzyce GNR to to, że każda płyta jest zupełnie inna od poprzedniej... To pokazuje, że zespoł sie rozwija, że ma cos do przekazania...

Nie wiem czy ktokolwiek to zrozumie... co napisalem... ale to trzeba czuć... ciezko to napisać...
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2008, 09:33:32 pm wysłana przez el_loko »

Offline Brokuła

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 26, 2008, 09:39:54 pm »
0

Hmmm trzeba zadać pytanie: po co?

Dla przyjemności? Ilu ludzi by chciało usłyszeć swoją ulubioną kapelę grająca, tak, jak kiedyś, a niestety nie było im dane, gdy tak grali. Takich fanów jest na pewno tysiące.



ChD i AFD to dwie znakomite, aczkolwiek niepodobne do siebie płyty. Łączy je tylko nazwa zespołu i to, że potrafiły na nowo zatrząsnąć sceną rocka. Ubóstwiam obie płyty

I jedno co mnie od zawsze urzekało w muzyce GNR to to, że każda płyta jest zupełnie inna od poprzedniej... To pokazuje, że zespoł sie rozwija, że ma cos do przekazania...



nic dodać, nic ująć.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 26, 2008, 09:43:08 pm »
0
Ale po co grać cały czas to samo?
Po co nagrac Paradise City II lub WTTJ II? (Albo The Unforgiven XXXXIX :D)
Nie lepiej nagrać ChD, CITR lub TWAT... ? :> Cos co trudno porównywać do wcześniejszych utworów...

Offline Brokuła

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 26, 2008, 09:53:43 pm »
0
Ludzie mają różne opinie, niektórym nie jest potrzebne, żeby zespół obrał innowacyjną drogę, a pozostał na dobrze znanej mu ścieżce.

Żeby nie było - jestem jak najbardziej na TAK dla Chinese Democracy i pragnę, żeby zespół nadal zaskakiwał bo GNR już tacy są! :D

Offline Allenstein_gunner

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
  • the best of ME :)
  • Respect: +1
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 26, 2008, 09:57:32 pm »
0
ale to trzeba czuć... ciezko to napisać...
"You're not the only one"  ;)

Dla przyjemności? Ilu ludzi by chciało usłyszeć swoją ulubioną kapelę grająca, tak, jak kiedyś, a niestety nie było im dane, gdy tak grali. Takich fanów jest na pewno tysiące.
Na pewno masz rację. Jesteśmy jednak "skazani" na to co dadzą nam do słuchania. Zespoły zazwyczaj grają to co chcą, a nie tego czego się od nich oczekuje. Wtedy jest to fajne, bo nigdy do końca nie wiemy co nas czeka

Ale po co grać cały czas to samo?
Po co nagrac Paradise City II lub WTTJ II? (Albo The Unforgiven XXXXIX :D)

Dokładnie. Gdyby GnR nagrali płytę która przypominałaby np. AFD zarzuty byłyby inne, np. że Rudy odcina kupony, wypalił się, nic nowego, skończyli się na Kill em All  :lol:, oszustwo itd. Jest cała masa zespołów które grają to samo przez 30 lat i pomimo tego, że to fajna muzyka to w pewnym momencie staje się troche uciążliwe.
Lepiej jeżeli jest to coś nowego i nie spodoba się niż próbować ożywiać to co było 20 lat temu. Dobrze czy źle- to każdy musi osądzić. Ale GnR nie stoją w miejscu. I całe szczęście  ;)

[size=3.75pt]Read it baby with the morning news, with a sweet hangover and the headlines too  8) [/size]
------------------------------------------------------

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 26, 2008, 10:32:50 pm »
0
Nie wiem czy ktokolwiek to zrozumie... co napisalem... ale to trzeba czuć... ciezko to napisać...
...Bracie, rozumiem Ciebie...


Hmmm trzeba zadać pytanie: po co?

Dla przyjemności? Ilu ludzi by chciało usłyszeć swoją ulubioną kapelę grająca, tak, jak kiedyś, a niestety nie było im dane, gdy tak grali. Takich fanów jest na pewno tysiące.

Ale dzięki temu...Ci którzy wtedy słyszeli czują się - wyjątkowymi...

Najgorsze w muzyce jest strach przed nowym...brak poszukiwań nowych rzeczy nigdzie nas nie zaprowadzi...nic nowego nie powstanie...

A co do grania przez zespoły koncertów...niestety...niektóre kompozycje biorą zespół za zakładników ;)

guest211

  • Gość
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 27, 2008, 10:04:12 pm »
0
Menedżer jest od tego aby wychwalać pod niebiosa swojego aktualnego podopiecznego a przy okazji robić dużo szumu więc nic dziwnego że pojechał z takim kontrowersyjnym hasłem.

Najlepszym testem byłoby puszczenie zmiksowanych (w sensie że przemieszanych) utworów z jednej i drugiej płyty komuś kto w ogóle nie zna twórczości zespołu i notowanie reakcji tejże osoby na poszczególne utwory.




Offline Kurt

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Respect: 0
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 03, 2009, 03:14:00 pm »
0
Jeden z najlepszych albumów wszechczasów, który pokrył się 18x platyną, powstała w szczytowym okresie najlepszego zespołu, będący w czołówkach wszelkich rankingów, uznawany za kamień milowy rocka jest wg ciebie demem Chinese Democracy? płyty która jest znana głównie z tego że powstawała baaaaaaaaaaaaardzo długo a mimo to efekt jest conajmniej dyskusyjny.

Powiem tak: na AFD jest Welcome to the Jungle, Paradise City, Sweet Child o'mine. A na Chinese Democracy??

Cytuj
obie nagrywane w innych czasach, inna produkcja, inna muzyka
inni członkowie...
Cytuj
Ale to wciąż Guns N Roses...
to nie są już Gunsi. To jest Guns & (Axl) Rose. Prawdziwych Gunsów już nie ma...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2009, 03:19:17 pm wysłana przez Kurt »

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 03, 2009, 03:39:27 pm »
0
Powiem tak: na AFD jest Welcome to the Jungle, Paradise City, Sweet Child o'mine. A na Chinese Democracy??

Na "Chinese Democracy" są: Chinese Democracy, Shackler's Revenge, Better, Street Of Dreams, If The World, There Was A Time, Catcher N' The Rye, Scraped, Riad N' The Bedouins, Sorry, I.R.S., Madagascar, This I Love, Prostitute ...

Uwielbiam ciągłe porównania tych płyt...

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: AFD to demo przy ChD ?? :)
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 03, 2009, 03:50:54 pm »
0
Prawdziwych Gunsów już nie ma.......zgoda jak kto woli,ale Axl i Dizzy to kto ???
Bez Axla  niepowstałoby Apetit,Guns N' Roses,Chinese,Slash jakiego znamy....... :P
Jeżeli chodzi o produkcję,zakres choryzontówmuzycznych to Apetit jest faktycznie demówką.

 

Nowe wydanie ChD??

Zaczęty przez Slither

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 14775
Ostatnia wiadomość Sierpnia 26, 2009, 09:35:46 pm
wysłana przez slasherr