Autor Wątek: The Chinese Democracy Years: 2005  (Przeczytany 6819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
The Chinese Democracy Years: 2005
« dnia: Maja 26, 2019, 06:24:51 pm »
The Chinese Democracy Years: 2005


Złoty interes

„Axl Rose podpisał umowę z Sanctuary Music Group” (Sanctuary Group, 24 stycznia 2005).

„Po wielomiesięcznych negocjacjach powszechnie znany z nieprzewidywalności Axl Rose podpisał z Sanctuary umowę (…), której wartość szacuje się na dziesięć milionów dolarów. (…) Deke Arlon z Sanctuary powiedział: ‘(…) Latami dopracowywaliśmy szczegóły porozumienia’. (…) Mimo bardziej korzystnych ofert ze strony konkurencji Rose ostatecznie zdecydował się na Sanctuary” (The Times, 26 styczna 2005).

„Menedżer Guns N’ Roses, Merck Mercuriadis, który jest zarazem prezesem Sanctuary Group, nie skomentował zaistniałej sytuacji. Eksperci oszacowali wartość umowy na około 19 milionów dolarów” (Yahoo, 1 lutego 2005).

Axl sprzedał prawa do publikacji nagrań Guns N’ Roses (1/3 materiału, który powstawał od utworzenia zespołu do 1 maja 1998, oraz 100% piosenek nagranych później) do roku 2025.

„Umowa dotyczy zarówno przyszłych, jak i dawnych utworów. Są nią objęte prawa autorskie do takich przebojów jak ‘Sweet Child O’ Mine’, ‘Paradise City’ czy ‘November Rain’, lecz także dziesiątki nowych piosenek, które Rose nagrał niedawno we współpracy z Universal Music” (Sanctuary Group, 26 stycznia 2005).

Co ciekawe, prawa własności Axla zostały w roku 2004 zakwestionowane przez Slasha i Duffa. 

„Prawnik McKagana, Glen Miskel, wyraził zdumienie na wieść o kontrakcie z Sanctuary. Oświadczył, że Rose, Slash i Duff mieli umowę partnerską, a mimo to ‘ani Sanctuary, ani Axl Rose nie dostarczyli pozostałym partnerom kopii porozumienia’” (Yahoo, 1 lutego 2005).


Kwietniowe głosy

„[Muzyka] jest gotowa… na tę chwilę” (Tommy, Q104.3, 31 stycznia 2005).

„Basista Guns N’ Roses, Tommy Stinson, powiedział w tym tygodniu Pioneer Press, że długo oczekiwany nowy album Guns N’ Roses, ‘Chinese Democracy’, zostanie ukończony w sygnalizowanym przez nas terminie” (Pioneer Press, 26 stycznia 2005).

„W tej chwili trwa miksowanie. Wybierają piosenki, okładkę itp. Jeśli wszystko potoczy się gładko, płyta ukaże się raczej wcześniej niż później. Z tego, co zrozumiałem, tego lata mamy kilka koncertów w Europie” (Tommy, Creative Loafing Atlanta, 6 lutego 2005).

„Mamy trzy płyty dobrych piosenek. Każdy wniósł w nie swój wkład. (…) [Axl] ciężko pracuje, żeby ukończyć pierwszy album zespołu od dłuższego czasu” (Dizzy, Sentinel and Enterprise, 19 września 2005).

„Guns N’ Roses, jak twierdzi [Tommy], przygotowuje się do wydania płyty późną wiosną. Potem ma nadzieję wyruszyć w trasę koncertową” (WCF Courier, 11 lutego 2005).

„[Tommy] obiecał, że w kwietniu tego roku Guns N’ Roses wydadzą ‘Chinese Democracy’, a potem będą koncertować” (South Philly Review, 20 stycznia 2005).

Pod koniec lutego na stronie sprzedawcy HMV UK pojawiła się informacja, że płyta ukaże się 25 kwietnia 2005.


Lex Axl

„Jak podaje Splat.com, rozprawa w związku z procesem wytoczonym przeciwko Axlowi Rose’owi przez byłych członków zespołu, Slasha i Duffa McKagana, została przełożona na 8 listopada 2005. Sprawa, która według pierwotnych szacunków miała zakończyć się w maju tego roku, ma trwać od pięciu do siedmiu dni. Przewiduje się, że strony stawią się w sądzie osobiście. Dzięki opóźnieniu (…) Guns N’ Roses mogą skupić się na wydaniu długo oczekiwanego nowego albumu, ‘Chinese Democracy’” (Blabbermouth, 4 marca 2005).

Axl, Slash i Duff skorzystali z przerwy w procesie, żeby wznowić działania przeciwko wytwórni Cleopatra Records i jej planom wydawniczym.

„W listopadzie 2004 oraz 13 kwietnia 2005 sąd wydał dwa orzeczenia na korzyść Cleopatry. (…) 23 maja 2005 sędzia Gary Allen Feess z centralnego dystryktu Kalifornii przychylił się do wniosku wytwórni Cleopatra Records o pokrycie kosztów sądowych w wysokości 24 176,38 dolarów” (Blabbermouth, 27 maja 2005).


Kolejne ruchy

„Dziennikarz ‘The Times’, Burhan Wazir, twierdzi, że rozmawiał z ludźmi z Sanctuary [w ramach poszukiwań materiału do artykułu na temat GNR, który ukazał się 18 marca] i dowiedział się od nich, że nowa płyta Guns N’ Roses na pewno ukaże się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w okolicach września” (Splat, 18 marca 2005). 

Wrześniowa publikacja oznaczałaby, że prace nad albumem muszą dobiec końca latem, najpóźniej w lipcu. 

„Axl nadal dogrywa wokale. Doszły mnie głosy, że płyta ukaże się przed końcem roku” (Fortus, 23 czerwca 2005).

Tymczasem okazało się, że w projekt została zaangażowana harfistka Patti Hood, która współpracowała z byłym zespołem Pitmana, Lusk, i w 1997 roku przez trzy miesiące była z nimi w trasie.

„Pojawiam się w piosence pod tytułem ‘This I Love’. To jeden z najpiękniejszych kawałków, jakie kiedykolwiek słyszałam” (Patti Hood, 26 listopada 2007).

„Byłam na sesji nagraniowej jakieś dwa i pół roku temu. Axl nie był przy tym obecny” (Patti Hood, 30 listopada 2007).

„Właściwie spotkałam się z Axlem dopiero po sesji” (Patti Hood, 26 listopada 2007).

„Axl Rose wyprowadził się ze studia Curta Cuomo, a jego miejsce zajął Jason Evigan z After Midnight Project” (GNRWire, 4 lipca 2005).

„Data wydania słynnego nowego albumu Guns N’ Roses, ‘Chinese Democracy’, zbliża się wielkimi krokami. Płyta może ukazać się na przełomie listopada i grudnia 2005” (Splat, 29 lipca 2005). 

W sierpniu Axl pojawił się w studiu, ale tylko po to, żeby jeszcze przed wrześniem znowu zrobić krok w tył.

„[A&R] John Kalonder jest jedną z nielicznych osób, które ostatnimi czasy widziały Axla. ‘Mniej więcej miesiąc temu zobaczyłem go w biurach Sanctuary. Jakiś gość przeszedł i rzucił: ‘Hej, John’. To był Axl. Wyglądał fantastycznie, jak nowe wcielenie Axl The Rock Star” (Classic Rock, 09/05).   

„John 5 potwierdził, że jest brany pod uwagę jako nowy gitarzysta Guns N’ Roses” (GNRWire, 21 maja 2005).

„W zeszłym miesiącu widziano, jak Axl Rose jechał w kierunku studia Curta Cuomo. (…) W studiu widziano również instrumenty, które znajdą się na nowym albumie Guns N’ Roses” (Splat, 30 sierpnia 2005).

„Z tego, co nam wiadomo, członkowie zespołu spotkają się pod koniec sierpnia bądź na początku września. Do tego czasu będą zaangażowani w projekty solowe” (Splat, 20 lipca 2005).

„Z zebranych przez Splat informacji wynika, że gitarzysta Richard Fortus będzie w listopadzie tego roku koncertować z Neną. Jego obecność w obozie Guns N’ Roses nie będzie w tym czasie konieczna” (Splat, 30 sierpnia 2005).


Pozwy

Przez półtora roku toczyły się w sądzie aż cztery sprawy z udziałem Axla, Slasha i Duffa (między innymi w kwestii wydania „Greatest Hits” i składanki Hollywood Rose).   

„17 sierpnia 2005 roku w Los Angeles Slash i Duff McKagan złożyli przeciwko Axlowi pozew. Zarzucają mu zmianę wydawcy objętych prawem autorskim piosenek zespołu bez ich zgody, a także bez wypłacenia im należnych tantiem. (…) Slash i Duff utrzymują, że nie byli świadomi poczynań Rose’a w tym zakresie aż do momentu, kiedy na ich konta nie wpłynęły tantiemy za pierwszy kwartał 2005 roku, w wysokości 92 tysięcy dolarów” (MTV, 23 sierpnia 2005).     

„Prawnik Rose’a, Howard Weitzman, oświadczył, że wokalista zatrzymał jedynie swoją część należności z tytułu praw autorskich, a nadpłata była spowodowana błędem urzędnika. Weitzman zapewnił, że Rose zwrócił całą nieprzysługującą mu sumę” (LA Times, 26 sierpnia 2005).

„Prawnik Glendon Miskel powiedział w rozmowie z nami, że pomimo niedawnego oświadczenia Rose’a Slash i Duff nie wycofają oskarżeń.
‘Pieniądze wróciły do ASCAP [American Society Of Composers, Authors And Publishers – przyp. tłum.]’, wyjaśnił Miskel, ‘jednak Axl nie zrezygnował z roszczeń do kontrolowania utworów zarejestrowanych jako muzyka Guns N’ Roses’” (Splat, 8 września 2005).

„Ta sprawa to był koszmar, który trwał za długo. Od 2001 roku toczyło się postępowanie w sprawie zysków z tytułu praw autorskich i merchandisingu. To był klasyczny przykład zatargu pomiędzy członkami zespołu, który się rozpadł, gdzie jedna strona ciąga drugą po sądach z powodu pieniędzy” (Slash, autobiografia).

„Większość z was nie wie, że zostałem pozwany przez Duffa i Slasha z powodu ciemnych interesów Mercka, których nie byłem świadomy i z którymi nie miałem nic wspólnego. Sprawa na szczęście została wyjaśniona, ale była nieprzyjemna i długo się ciągnęła” (Axl MyGNR, 12 grudnia 2008).   


Nieoczekiwana wizyta

„W październiku 2005 roku o godzinie wpół do szóstej nad ranem Slash niespodziewanie zjawił się pod domem Axla Rose’a” (Howard Weitzman, komunikat prasowy, 6 marca 2006).

„Zjawiłem się pod jego domem, ale byłem wtedy pijany. Perla była trzeźwa i to ona prowadziła. Podszedłem do drzwi i zostawiłem liścik z wiadomością w stylu ‘Sprawdź to. Zadzwoń do mnie. – Slash’. Nie dałem go Axlowi, tylko jego asystentce” (Slash, autobiografia).   

„Byłam jedyną osobą, z którą Slash rozmawiał, kiedy w 2005 roku zjawił się w domu Axla i skarżył się na muzyków grających w jego nowym zespole” (Beta Lebeis, 9 maja 2007).

„Slash zjawił się, żeby poinformować Axla o tym, co następuje: ‘Duffowi brakuje charakteru’, ‘Scott jest oszustem’, a ‘Matt Sorum doprowadza [Slasha] do szału’. I to wszystko w samym środku wojny czy rywalizacji – jakkolwiek to nazwać – którą przez większą część ostatnich dwudziestu lat Slash prowadził z Axlem” (Howard Weitzman, komunikat prasowy, 6 marca 2006).

O wizycie wkrótce zrobiło się bardzo głośno, chociaż wszystko wskazuje na to, że Slash nie spotkał się z Axlem, ani z nim nie rozmawiał.



„Greatest Hits” po raz drugi?


Tymczasem w sierpniu ludzie z Geffen Records ponownie skontaktowali się z Axlem, żeby z braku nowego albumu studyjnego omówić wydanie kolejnej składanki. 

„Powiedziano mi, że niedługo ze strony Guns N’ Roses można spodziewać się nowości, ale dopóki sprawa nie zostanie sformalizowana, mam wodę w ustach” (z oficjalnej strony Tommy’ego, 18 września 2005).

„Co się tyczy ‘Chinese Democracy’, to wydaje się, że Universal wyznaczyło Guns N’ Roses kolejny termin na listopad. Jeżeli do tego czasu album się nie ukaże, w marcu przyszłego roku zostanie wydana płyta ‘Greatest Hits II’. Prezes Universal Distribution, Jim Urie, zapowiedział, że szczegóły odnośnie albumów ‘zostaną dopracowane w ciągu paru tygodni’” (Splat, 7 listopada 2005).

„Brendan Morris potwierdził w rozmowie ze Splat, że Universal przygotowuje drugą płytę ‘Greatest Hits’ Guns N’ Roses” (Splat, 28 października 2005).

„[Slash i ja] rozmawialiśmy na temat dwóch wersji ‘Greatest Hits Vol. II’ Guns N’ Roses. Jedna została przygotowana przez management Axla. Slash stwierdził, że dobór kawałków jest dobry, ale polityka managementu pozostawia wiele do życzenia. Druga wersja to dzieło Universal. Slash powiedział, że nie zaaprobował żadnej z nich. Kto wie, co z tego wyniknie” (Ross Halfin, 19 listopada 2005).

Wydanie „Greatest Hits 2” długo wisiało w powietrzu, zanim termin został przesunięty.   

„Spodziewałem się, że wydanie drugiej części ‘Greatest Hits’ Guns N’ Roses, pierwotnie planowane na 6 grudnia, zostanie przesunięte na inny termin” (Musictap, 27 października 2005).

„Mimo że lista piosenek jeszcze nie została ogłoszona, to wytwórnia Geffena zapowiedziała, że 20 grudnia br. ukaże się dwupłytowa składanka ‘Welcome to the Jungle – The Very Best of Guns N’ Roses’” (Billboard, 17 listopada 2005).

„Kjell Petter Askersrud, prezes Universal w Norwegii, twierdzi, że nowy album ‘Greatest Hits’ Guns N’ Roses ukaże się w marcu 2006 roku” (Splat, 27 października 2005).

Jako że Geffen przygotowywał się do wypuszczenia płyty pod koniec 2005, można założyć, że materiał był już zremasterowany. Taka wzmianka pojawiła się zresztą w projektach George’a Marino ze studia Sterling Sound.
 
W przeszłości Marino zajmował się masteringiem wszystkich albumów Guns N’ Roses oprócz „GNR Lies” i „Greatest Hits”. 

„Niebawem Axl wypuści nową płytę. Zdaje się, że to będzie w marcu. To zaje***sta wiadomość. Ciekawie będzie tego posłuchać – po tych wszystkich latach i tylu domysłach. (…) Wygląda na to, że płyta jest już ukończona” (Slash, WMMR, 4 stycznia 2006).


W przyszłym roku

Publikacja „Greatest Hits 2” została chwilowo odwołana.
Tymczasem Axl wydawał się być o krok od ukończenia płyty.
 

„W zeszłym tygodniu nagrałem coś w rodzaju szybkiego, krótkiego interludium do jednej z piosenek” (Tommy, Rhinocast, 16 stycznia 2006).

„Richard Fortus powiedział ludziom z www.gunsnrosesonline.de, że po ostatnim koncercie z Neną (07/12) uda się do Los Angeles, żeby pracować z Guns N’ Roses nad płytą ‘Chinese Democracy’, która nie została jeszcze ukończona” (Splat, 5 grudnia 2005).   

Merck sugerował co prawda, że 2005 będzie rokiem Guns N’ Roses, nie był to jednak rok „Chinese Democracy”. I mimo że, ogólnie rzecz ujmując, sporo się działo, Axl nadal pozostawał w ukryciu.

Być może miał z niego wyjść dopiero w 2006. 






Źródło
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2019, 06:36:42 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 27, 2019, 12:29:06 am »
ciekawe jak wszyscy zainteresowani (Axl, Slash, Duff i Sorum) z perspektywy lat oceniaja ta kuriozalna wizyte Slasha w domu (na posesji) Axla
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 27, 2019, 10:51:57 am »
Tak się czasem zastanawiam, czy na wizyta to prawda czy fikcja, bo jeśli prawda to ze Slasha jest dobry hipokryta, jak obrabiał (prawdopodobnie) dupę kolegom, z którymi co jakiś czas bierze udział w  projektach (VR do 2008 Kings of Chaos, GN'R od 2016).
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 27, 2019, 11:38:57 am »
Jaka fikcja? Przecież Slash sam się przyznał do tego. Wygooglaj Slash: i was at Axl house in 2005
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
    • As Koncertowy
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 27, 2019, 11:50:43 am »
Te Chinese Democracy Years to taka telenowela brazylijska w pełnym tego słowa znaczeniu. Brakuje tylko intrygi miłosnej.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 27, 2019, 12:18:10 pm »
ciekawe jak wszyscy zainteresowani (Axl, Slash, Duff i Sorum) z perspektywy lat oceniaja ta kuriozalna wizyte Slasha w domu (na posesji) Axla

In vino veritas?  ;)
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 27, 2019, 12:22:35 pm »
Jaka fikcja? Przecież Slash sam się przyznał do tego. Wygooglaj Slash: i was at Axl house in 2005

Wcześniej była mowa, że Slash spotkał się z Axlem, teraz przeczytałem, że jednak przekazał słowa Bercie. Głuchy telefon.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2019, 12:40:22 pm wysłana przez Bender »
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 27, 2019, 01:13:10 pm »
Nie wiem skąd niby to info że się spotkał z Axlem. Od lat wiadomo że przekazał kartkę Becie. A co na niej napisał i/lub co jej powiedział to już nie ustalimy. Jedna wersja jest od obozu Axla, a druga od Slasha. Z tym że fakt że on tam był jest niezaprzeczalny
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 27, 2019, 02:20:56 pm »
W "Patrząc jak Krwawisz" było opisane, że Slash spotkał się z Axlem. Sorry, nie wiedziałem, że siedziałeś razem z Perlą w samochodzie, którym go przywiozła, że jesteś tak zorientowany.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 27, 2019, 02:40:09 pm »
Nie wiedziałem że tak bezkrytycznie przyjmujesz brednie napisane w tej szmirze Davisa. Poszukaj sobie na NTS ile użytkownicy poznajdywali tam błędów rzeczowych i bzdur. I tak ja też to niestety czytałem
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4391
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 27, 2019, 03:20:09 pm »
Nie bezkrytycznie, ale jako jedną z wielu historii na ten sam temat. Przy historii GN'R trzeba mieć dystans do tego co opowiadają, bo to są historie ćpunów i pijaków.
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / ...
DUFF 12.06.14 / 22.08.19

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
Odp: Chinese Democracy Years: 2005
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 27, 2019, 03:29:19 pm »
No Axl nie byl ani jednym ani drugim. Pomijając że tu są co najmniej 2 wersje od ludzi którzy byli przy tej sytuacji, a Davis co najwyżej siedział  przed komputerem,to skala błędów i bzdur w książce Davisa jest przerażająca.
Dla przypomnienia http://gunsnroses.com.pl/forum/news-20/patrzac-jak-krwawisz-saga-guns-n'-roses/
 Po drugie znajdź mi książkę o GNR napisana przez jakiegoś dziennikarza która jest godna polecenia. Brak.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2019, 03:38:55 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Chinese Democracy Years - 1995 : A Walk on The Wylde Side

Zaczęty przez mikus666

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6972
Ostatnia wiadomość Stycznia 16, 2016, 02:02:44 pm
wysłana przez bartjucifer