Autor Wątek: Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly  (Przeczytany 6647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4332
Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly
« dnia: Lipca 22, 2021, 11:44:59 pm »
+3
Przypomnijmy sobie moment, w którym Axl Rose i David Bowie pobili się o Erin Everly.



Zaglądamy do archiwum magazynu Far Out, aby przedstawić wam jeden z najbardziej lubieżnych momentów w historii rock and rolla. Cofamy się do momentu walki Axla i Davida o względy Erin Everly i przypominają nam się czasy, kiedy gwiazdy rocka naprawdę zasługiwały na swoje imię.

W jednych z najlepiej sprzedających się samozwańczych wspomnień, Slash ujawnił ciekawą historię, która dotyczy obu frontmanów oraz córki jednego z braci Everly. Wówczas pięści poszły w ruch. Wokalista Guns N’ Roses oraz kultowy kameleon rock and rolla podobno starli się o umizgi tego ostatniego do Erin, ówczesnej dziewczyny Rose’a.

Córka Dona Everly'ego znalazła się w samym środku śmiesznej historii z udziałem dwóch gigantów muzycznego świata. To był rock and rollowy odcinek opery mydlanej, jak żaden inny. Stawia to Bowiego w jego zwykłej roli rockowego lothario, a Rose'a, w roli jego rywala i zazdrosnego chłopaka – ta smakowita opowieść zza kulis zasługuje by się w nią wgryźć i sprawdzić, czy jest prawdziwa.

Angielski gwiazdor, poza tym, że był jednym z najbardziej zagadkowych mężczyzn na scenie, miał również reputację gościa, który ugania się za dziewczynami swoich kumpli. Wydaje się, że to, czy ich faceci byli częścią największego zespołu w danym czasie, nie miało dla niego większego znaczenia. Starman o różnokolorowych oczach i ekstrawaganckim stylu był sprawdzonym Casanovą, który w latach swojej świetności uwodził wiele kobiet. W rzeczywistości David cieszył się złą sławą z powodu podszczypywania partnerek kolegów. Również tym razem taka postawa wpakowała go w kłopoty, gdy w 1989 roku natknął się na Axla i Erin.

Bowie znał Slasha i jego matkę Olę od bardzo dawna, a pani Hudson zaprojektowała niektóre z jego kultowych kostiumów scenicznych od czasu ich pierwszego spotkania w 1975 roku. Slash twierdzi nawet, że kiedyś zastał rodzicielkę i Bowiego nagich… zatem jeśli chcecie nie doceniać tej gwiazdy rocka nazywanej The Thin White Duke, to robicie to na własne ryzyko.

Wracamy jednak do 1989 roku. W tym czasie GNR byli na dobrej drodze na szczyt. Zespół został ogłoszony jako support dla The Rolling Stones w swoim ulubionym klubie, The Cathouse. W obecności Oli i Davida w pierwszym rzędzie, Axl zaczął obrzucać Anglika obelgami, szydził z niego, samemu prezentując postawę zarozumiałego samca alfa.

Jak donosi Dangerous Minds, Bowie, najwyraźniej zdegustowany działaniami Rose’a, wyszedł w połowie koncertu. Ola nic z tego nie rozumiała, dopóki Slash nie ujawnił później całej historii; Axl był wściekły na Davida za rzekome podrywanie Everly.

Przed koncertem zespół nagrywał teledysk do „It’s So Easy”. Bowie wpadł tego dnia do The Cathouse mocno pijany i w podłym nastroju, jak to miewał w zwyczaju. Gdy na planie pojawiła się Erin w skórzanym stroju do bondage, kajdankach, z kneblem w ustach, temperatura zaczęła rosnąć.

Według właściciela The Cathouse, który rozmawiał z Kerrangiem, kiedy Axl zorientował się, że Bowie ślini się do Everly, stracił nad sobą kontrolę, a potem obaj zaczęli wyprowadzać ciosy. Wszystko miało się skończyć, gdy wokalista gonił Davida i wykrzykiwał non-stop: „zabiję cię, TIN MAN”.

Rose wpadł później na inną legendę, Micka Jaggera, który kręcił się wokół sesji przed koncertem.  Frontman Rolling Stones miał już wcześniej słabość do uroków Bowiego, a wówczas w towarzystwie Ericka Claptona spotkał się z Axlem. Gitarzysta, który w czasie ich spotkania usłyszał o potyczce, był zainteresowany opowieścią o każdym ciosie wymierzonym w piękną twarz Davida.

Axl relacjonował: „Pewnego dnia robiłam próbę dźwięku, kiedy otwieraliśmy występ Rolling Stones, gdy Mick Jagger i Eric Clapton otoczyli mnie. Siedzę na tym wzmacniaczu i nagle obaj są tuż przede mną. A Jagger to tak naprawdę nie jest gość, który mówi zbyt dużo, prawda?. On po prostu do wszystkiego podchodzi bardzo poważnie i nagle pyta mnie (Rose naśladuje tu akcent z londyńskiego slangu): 'a więc pokłóciłeś się z Bowiem, nieprawdaż?' Zatem opowiedziałem mu tę historię bardzo szybko, wtedy razem z Claptonem pogrążyli się we wspomnieniach, rozmawiając o historiach sprzed lat. Mówili np. o tym, jak i kiedy David się upił, jak zamieniał się w „Diabła z Bromley” (rodzina Bowiego przeniosła się do londyńskiej dzielnicy Bromley, gdy był nastolatkiem). Natomiast ja nie byłem nawet uczestnikiem tej konwersacji. Po prostu siedzę tam, słucham jak najeżdżają jak cholera na Bowiego. To było zabawne."

Dwaj konkurenci w końcu się pogodzili. Poruszając się w podobnych kręgach, zgodzili się zapomnieć o sprawie, a zapewne David ruszył na kolejny miłosny podbój i zostawił dziewczynę Axla w spokoju.

No i tak byłoby fair, jeśli spytacie nas o zdanie.

Link: https://faroutmagazine.co.uk/david-bowie-axl-rose-fight-erin-everly-1989/?fbclid=IwAR1GTJF6zrO4ZqVuGycD_DwuXiBobrnprrYCTDNeHid0OcEotdi1HrJ1_dI
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2021, 11:55:11 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34653
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 23, 2021, 08:15:01 am »
0
„Pewnego dnia robiłam próbę dźwięku, kiedy otwieraliśmy występ Rolling Stones, gdy Mick Jagger i Eric Clapton otoczyli mnie. Siedzę na tym wzmacniaczu i nagle obaj są tuż przede mną. A Jagger to tak naprawdę nie jest gość, który mówi zbyt dużo, prawda?. On po prostu do wszystkiego podchodzi bardzo poważnie i nagle pyta mnie (Rose naśladuje tu akcent z londyńskiego slangu): 'a więc pokłóciłeś się z Bowiem, nieprawdaż?' Zatem opowiedziałem mu tę historię bardzo szybko, wtedy razem z Claptonem pogrążyli się we wspomnieniach, rozmawiając o historiach sprzed lat. Mówili np. o tym, jak i kiedy David się upił, jak zamieniał się w „Diabła z Bromley” (rodzina Bowiego przeniosła się do londyńskiej dzielnicy Bromley, gdy był nastolatkiem). Natomiast ja nie byłem nawet uczestnikiem tej konwersacji. Po prostu siedzę tam, słucham jak najeżdżają jak cholera na Bowiego. To było zabawne."

Kojarzę ten fragment, to z ksiązki Walla o Gunsach?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4332
Odp: Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 23, 2021, 08:22:26 am »
+1
Niestety nie wiem skad ten cytat.
Ale znalazlem inny link, gdzie jest ten cytat Axla, wklejam warto zajrzec chocby dla ciekawych zdjec nawiazujacych do tematu.

https://dangerousminds.net/comments/im_gonna_kill_you_tin_man_axl_roses_knuckle-brawl_with_david_bowie_over_a_g
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3469
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 23, 2021, 10:09:38 am »
+1
Dziękuję za artykuł.  :)

Pozwolę sobie na małą dygresję, a propos Erin.
Ostatnio w jednej ze stacji radiowych zupełnie przypadkiem usłyszałam "Love Hurts".
Nie mogąc sobie przypomnieć, czyj to kawałek, zerknęłam do sieci i ze zdumieniem odkryłam, że pierwotna wersja piosenki, którą w czasach licealnych słyszałam co rusz, pochodzi z repertuaru The Everly Brothers. 
 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12031
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2196
    • As Koncertowy
Odp: Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 23, 2021, 10:25:24 am »
0
A czy Bowie przypadkiem nie miał romansu z matką Slasha?

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 23, 2021, 10:32:12 am »
+1
Dzięki za przetłumaczenie ciekawego artykułu @sunsetstrip.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4332
Odp: Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 23, 2021, 10:42:11 am »
0
A czy Bowie przypadkiem nie miał romansu z matką Slasha?

Jest w artykule/i chyba w autobio Slasha że zastał ich kiedyś razem w niedwuznacznej sytuacji
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3745
  • Respect: +948
Odp: Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 17, 2021, 08:02:15 pm »
0
A jaka to była konkretnie niedwuznaczna sytuacja?

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8571
  • 17000 postów
  • Respect: +4332
Odp: Axl i Dawid Bowie: starcie o Erin Everly
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 17, 2021, 08:58:54 pm »
0
Cytuj
Slash twierdzi nawet, że kiedyś zastał rodzicielkę i Bowiego nagich…

Możliwe że w autobio Slasha jest więcej ale nie mam w tym momencie do niej dostępu
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Axl Rose – wywiad dla „Rolling Stone”, 1992

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 11660
Ostatnia wiadomość Stycznia 09, 2018, 05:57:35 pm
wysłana przez gloomy