199118 Styczeń 1991 - Matt Sotum i Dizzy Reed debiutują w Guns N' Roses na scenie w brazylii podczas transmitowanego sltelitarnie festivalu Rock In Rio.

9 - 17 Maj 1991 - Zanim światowe turnee miało się na dobre rozpocząć Gunsi dali parę koncertów na rozgrzewkę (Here Now and Goin To Hell). Zagrali w: The Warfield w San Francisco (9 maj), Pantages Theatre w Los Angeles (11 maj), sekretny koncert w The Ritz w New York (16 maj) i ostatni występ także odbył się w The Ritz (17 maj).

24 Maj 1991 - Ogromne światowe turnee zaczęło się w East Troy w stanie Wisconsin w USA a zakończyło w połowie Lipca 1993 roku.

Czerwiec 1991 - Kolejny singiel zostaje wydany: You Could Be Mine / Civil War. To był pierwszy singiel zawierający piosenki z albumów Use Your Illusion, jako przedsmak tego co miało nadejść. You Could Be Mine także pojawia się na ścieżce dźwiękowej do filmu Terminator 2 - Dzień Sądu.

Sierpień 1991 - 'Use Your Illusion Tour' dociera do Europy. Dwa pierwsze występy mają miejsce w Ice Stadium w Finlandii (13 i 14 sierpień), potem zespół pojechał do Szwecji gdzie zagrali dwa koncerty w Stockholm Globe Arena (16 i 17 sierpień).

31 Sierpień 1991 - Guns N' Roses grają na Wembley Arena w Londynie. To jest finałowy koncert Izziego.

Wrzesień 1991 - Wydano kolejny singiel: Don't Cry / Don't Cry (alt.). Jest to drugi singiel zawierający materiał z nadchodzącego Use Your Illusion. Don't Cry była w rzeczywistości pierwszą piosenką która powstała w Guns N' Roses. Ten singiel szybko odniósł kolosalny sukces. I to rzeczywiście dowodzi, że GN'R są grupą która z pewnością nie zostanie zapomniana.

16 Wrzesień 1991 - Geffen Records wypuszcza Use Your Illusion I i Use Your Illusion II. To już prawie 3 lata, od kiedy Gunsi wydali album (GN'R Lies, Listopad, 1988). Ten długo oczekiwany nowy album był planowany na Kwiecień 1991, ale jego premiera została odroczona. Zanim Gunsi potwierdzili, że nazwą album Use Your Illusion, było wiele innych tytułów, takich jak: 'GN'R Sucks'i 'Guns N' Roses - BUY Product'. Od samego początku zakładano wydanie podwójnego albumu, ale zespół zdecydował że w zamian wydadzą dwa oddzielne albumy. Dlaczego? Slash: 'Ze wszystkich powodów dla których wydaliśmy dwa oddzielne albumy, po pierwsze, podwójny album kosztowałby 25 - 30 dolarów, młody dzieciak nie mógłby sobie na to pozwolić, dlatego on i jego kumpel mogą kupić po jednej płycie, i odegrać od siebie nawzajem. Również, nikt tego jeszcze nie próbował, i znacie nas, lubimy próbować gówna którego nikt jeszcze nie próbował. To jest zabawny pomysł by pipepszyć system. To może zadzałać, może również ponieść klęskę. Wiem że krytycy czekają na rzeczy które okarzą się kompletną klapą, ale wiem że tak nie będzie, bo jestem zarozumiały, ponieważ kocham nasz materiał, i ponieważ nasze serca i krew, wszystko jest tam'.

Kiedy te dwa albumy znalazły się w sklepach na całym świecie, Guns N' Roses byli pierwszymi znaczącymi artystami rockowymi, którzy wydali dwa oddzielne albumy tego samego dnia! Oba albumy debiutowały jako numer 1 i 2 na liście Billboard. Ten monstrualny album mógł oznaczać tylko jedno - monstrualne światowe turnee.

Październik 1991 - Steven Adler wnosi prawne postępowanie przeciw Guns N' Roses, żądając honorarium.

7 Listopad 1991 - Na miesiąc przed rozpoczęciem 'Use Your Illusion World Tour', Izzy opóścił Gunsów. Było wiele powodów dla których się na to zdecydował, ale głównym powodem był najprawdopodobniej problem narkotyków w zespole. Innym powodem była ciężka praca nad albumami Use Your Illusion, która zajęła tak dużo czasu, że każdy dzień odczuwało sie jakby to już był następny. Albo jak Izzy wyjaśnia: 'To była egzystencja z dnia na dzień, nigdy nie wiedziałem co się dzieje'. W każdym razie, Izzy odszedł i potrzebny był następca... i znaleźli jednego - Gilbiego Clarkea. Gilby przeszedł 'Kill For Thrill', zespołu grającego w tych samych klubach co GN'R we wcześniejszych dniach.

Grudzień 1991 - Kolejny singiel wydany: Live And Let Die / Live And Let Die (live). Ten singiel także zawierał wcześniej nie wydanę piosenkę - Shadow Of Your Love.

5 Grudzień 1991 - Po przezwie trwającej pare miesięcy, Gn'R kontynuowali Use Your Illusion World Tour. Pierwsze show odbyło się w Worcester, USA.

Komentarze

Brak komentarzy
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Warning: Unknown: Session callback expects true/false return value in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Session callback expects true/false return value in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0