1962 - 19866 luty 1962 - W. Axl Rose urodził się w Lafayette

8 kwiecień 1962 - Izzy Stradlin urodził się w Lafayette

5 luty 1964 - Duff McKagan urodził się w Seattle

22 styczeń 1965 - Steven Adler rodzi się w Cleveland

23 Lipiec 1965 - Slash rodzi się w Stoke-On-Trent

1972 - Steven przeprowadza się do Los Angeles

1976 - Slash wyjeżdza do Los Angeles razem ze swoją matką

1980 - Izzy przeprowadza się Los Angeles. Zaczyna grać w zespole Naughty Women jako perkusista. Potem gra w zespole Atoms (perkusja) i Shire (bas).

W wieku 16 lat Duff zostaje drugim perkusistą zespołu The Fastbacks'. Przed tym grał w zespole Vains i Living (z Gregiem Gilmore'm). Duff mieszkał w San Francisco kiedy grał w zespole Silly Killers (perkusja). Przeprowadził się spowrotem do Seattle i grał w zespole Cannibal (gitara).

5 grudzień 1980 - Duff gra swój pierwszy koncert jako perkusista the Fastbacks' w Gorilla Room (Seattle) 20 styczeń 1981 - The Fastbacks, z Duff'em jako perkusistą, nagrywają w Triangle studios

Nagrali następujące piosenki: "Someone Else's Room", "Was Late", "It's Your Birthday" i "You Can't Be Happy".

6 marzec 1981 - The Fastbacks otwiera koncert Joan'a Jett'a.

24 lipiec 1981 - Duff gra swój ostatni koncert jako perkusista The Fastbacks.

19 grudzień 1982 - Axl opuszcza Lafayette na dobre.

1983 - The Fartz zmieniają nazwę na 10 Minute Warning po odejściu basisty Steve'a Fart'a.

David Garriques zostaje zatrudniony w zespole jako basista Potem został zastąpiony przez Daniela House'a.

Soon Cook, który był ostatnim oryginalnym członkiem The Fartz odchodzi, zostaje on zastąpiony przez nowego wokalistę - Steve'a Verwofla. Ten skład nagrywa piosenki na EP, który nigdy się nie ukazało.

Kiedy do zespołu dołączył także perkusista Greg Gilmore Duff zaczął grać na gitarze, zespół 10 Minute Warning ewoluował muzycznie do w połowie improwizowanego gotyku, który Henry Collins porównał do punkowej wersji Hawkwind.

Kiedy Duff mieszkał w Seattle dostał propozycję gry w angielskim zespolo Angelic Upstarts. Nie zgodził się na to ponieważ nie chciał przeprowadzić się do Anglii.

Axl śpiewa w zespole Rapidfire. W maju 1983 roku nagrali dema piosenk Ready To Rumble, All Night Long i The Prowler and On The Run.

Chris Weber poznaje Izzy'ego. Izzy przedstawia Chrisowi Axl'a i razem zakładają zespół Rose (początkowo A.X.L.)

Inni członkowie Rose to: Chris Weber (gitara) i Johnny Kreiss (bębny), Rich Mars (bas), potem zastąpiony przez Andre Roxx'a.

Następnie zespół zmienia nazwę na Hollywood Rose

Pierwszy koncert Hollywood Rose odbywa się w Orphange. Grają także w Troubadour, Country Club i Madame Wong's East

Kiedy Axl i Izzy byli w zespole Hollywood Rose napisali piosenkę My Way - Your Way, która potem zmienila tytuł na Anything Goes i znalazła się na Appetite For Destruction. Inne piosenki z tego okresu to Shadow Of Your Love i Wreckless (potem Reckless Life)

1984 - Hollywood Rose gra koncerty w Los Angeles

Slash razem ze Stevenem graja w zespole Road Crew

Styczeń 1984 - Pierwszy tour The Fastbacks

Hollywood Rose nagrywa demo z piosenkami "Killing Time", "Anything Goes", "Rocker", "Shadow Of Your Love" i "Reckless Life".

16 Marzec 1984 - Hollywood Rose gra w Madame Wong's East w Los Angeles Styczeń 1985 - Duff przeprwowadza się do LA razem ze swoim przyjacielem Greg'iem Gilmore'm.

Duff decyduje się na granie na gitarze basowej.

Poprzez ogłoszenie Duff poznaje Steve'a i Slash'a. Wszyscy grają razem w zespole Road Crew. W tym czasie Slash wymyśla Riff, który został potem wykorzystany w piosence "Paradise City"

26 marzec 1985 - Pierwszy koncert zespołu stworzonego z LA Guns i Hollywood Rose - Guns N' Roses w składzie: Axl, Izzy, Tracii Guns, Ole Beich i Rob Gardner.

Zespół przyjmuje nazwę Guns N' Roses odrzucając nazwy AIDS i Heads Of Amazon

Duff dochodzi do zespołu, skład wygląda tak:

W. Axl Rose (wokal)
Izzy Stradlin (gitara)
Tracii Guns (gitara)
Duff McKagan (bas)
Rob Gardner (perksuja)

6 czerwiec 1985 - Guns N' Roses w składzie:

W. Axl Rose (wokal)
Slash (gitara prowadząca)
Izzy Stradlin (gitara rytmiczna)
Duff McKagan (bas)
Steven Adler (perkusja)

gra w klubie Trubadour

Duff dzięki powiązaniom w Seattle załatwia pare koncertów dla zespołu. Tracii zostaje zastąpiony przez Slasha.

Po kilkudniowych próbach zespół udaje się na Hell Tour. Wyprawa do Seattle nie była sukcesem. Po przejechaniu samochód w którym jechali zepsuł się. W tym wypadku musieli dostać się do Seattle autostopem, kiedy tam wreszcie dotarli nikt się nimi nie zainteresował. Większość koncertów została odwołana i dostali tylko 50 dolarów zamiast obiecanych 250 za koncert. Pierwszy koncert tej trasy odbył się w Omni Room i obejrzało go tylko 13 osób.

GN'R gra koncerty w Los Angeles i nagrywa demo.

Guns N' Roses grali w klubach takich jak Whiskey A Go-Go, the Roxy, the Water Club, the Troubadour i Scream. Gunnersi grali wtedy wczesne wersje takich piosenek jak "Welcome To The Jungle", "Reckless Life", "It's So Easy" i "Don't Cry". Grali także covery: Aerosmith ("Mama Kin"), Elvis Presley ("Heartbreak Hotel") i The Rolling Stones ("Jumping Jack Flash").

Wczesny 1986 - Paul Stanley wyraził zainteresowanie zespołem. Z jednej strony omawiał z Axlem i Slahem temat produkcji i wysłuchał ich demo, które nagrali z Spencerem Profferem, ale zgodnie z tym co mówił Axl - 'On chciał zmienić słowa dwóch naszych ulubionych piosenek, to nie wchodziło w ogóle w grę'.

26 Marzec 1986 - Guns N' Roses podpisali kontrakt z Geffen Records, wytwórnią Davida Geffena, starego znajomego Slasha i jego rodziców. Izzy utrzymywał, że powodem dla którego GN'R wybrali Geffen Records było: 'Byli najfajniejsi, wiedzieli co się działo. Mieli pojęcie czym jest rock n' roll. Były wytwórnie, które chciały podpisać z nami kontrakt, nie mające zielonego pojęcia kim do cholery Aerosmith byli.'

Grudzień 1986 - Guns N' Roses wypuścili swoje pierwsze nagranie EP 'Live?!*@ Like A Suicide'. Bez żadnego reklamowania, płytę sprzedano w 10.000 kopii w ciągu czterech tygodni i nagle stała się kolekcjonerskim trofeum.

Komentarze

Brak komentarzy
Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Warning: Unknown: Session callback expects true/false return value in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Session callback expects true/false return value in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0