Autor Wątek: Sorum o Desmondzie Tutu: Nigdy nie zapomnę spotkania z nim  (Przeczytany 523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Sorum o Desmondzie Tutu: Nigdy nie zapomnę spotkania z nim
« dnia: Grudnia 27, 2021, 08:21:02 pm »
+1


 

Wczoraj świat obiegła wiadomość o tym, że zmarł Desmond Tutu, południowoafrykański biskup anglikański, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, znany z walki przeciwko apartheidowi w RPA.

Matt Sorum uczcił zmarłego okolicznościowym wpisem na Instagramie.

Wyjawił w nim, że spotkał się z Tutu, gdy w 2014 roku był w RPA z Kings of Chaos.
Towarzyszyli mu wówczas Steven Tyler, Billy Gibbons, Duff McKagan i Nuno Bettencourt.

„Z wielkim żalem dowiaduję się o śmierci arcybiskupa Desmonda Tutu”, napisał były perkusista Guns N’ Roses. „Miałem zaszczyt spotkać się z nim, kiedy w 2014 roku byłem w RPA z Kings of Chaos. Przyjaciel zadzwonił do mnie i zapytał, czy chcielibyśmy wypić [z Desmondem] herbatę. Ja, Steven Tyler, Duff, Billy Gibbons i Nuno Bettencourt poszliśmy więc z naszymi żonami do jego biura”.

Spotkanie trwało godzinę i odbyło się w serdecznej atmosferze, a „samo przebywanie w pobliżu człowieka, który poświęcił życie pomaganiu ofiarom apartheidu” było dla Soruma „doświadczeniem duchowym”, o którym muzyk – jak sam napisał – „nigdy nie zapomni”.

Link: https://www.instagram.com/p/CX-h44wr-0l/








Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Sorum o Desmondzie Tutu: Nigdy nie zapomnę spotkania z nim
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 28, 2021, 05:18:22 pm »
+1
"W 1960 przyjął święcenia kapłańskie w Kościele anglikańskim[2]. Ukończył studia teologiczne na Uniwersytecie Londyńskim[3]. W latach 1975–78 był biskupem Lesotho, w 1985 został biskupem Johannesburga[2]. W połowie lat 70. zaangażował się w działania przeciwko segregacji rasowej w RPA, stając się ważną postacią tego ruchu[3].

"Przeforsował wprowadzenie do konstytucji RPA zakazu dyskryminacji. Najbardziej zasłużył się dla pojednania między białymi i czarnoskórymi, co uchroniło RPA przed chaosem konfliktu etnicznego. Obrońca osób LGBT[4][5], prześladowanych w Afryce, działacz na rzecz równouprawnienia osób homoseksualnych (m.in. popierał małżeństwa osób tej samej płci). Działacz na rzecz praw człowieka i czołowy przedstawiciel ruchu prewencji HIV/AIDS w Afryce.

18 listopada 2007 w wywiadzie dla BBC Radio 4 oskarżył Kościół anglikański o obsesję na punkcie homoseksualności, dodając: „Jeżeli Bóg, jak mówią, jest homofobiczny, nie oddawałbym mu uwielbienia”

Interesująca postać, zdobywca pokojowej nagrody Nobla. Warto takich ludzi spotykać na swojej drodze, jeśli ma się okazję. Nawet jeśli się z nimi nie w pełni zgodzimy, to na pewno skorzystamy na rozmowie. Wspomnienie Desmonda Tutu świadczy o tym, jak Matt zmienił się od czasów GN'R. W moim przekonaniu mocno dojrzał.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Slash: Nie zamierzam zwalniać [slash]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 3231
Ostatnia wiadomość Maja 07, 2019, 11:23:41 am
wysłana przez Włodi