Autor Wątek: Sorum: Nowa piosenka Kings of Chaos to hołd dla Lemmy’ego  (Przeczytany 386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Sorum: Nowa piosenka Kings of Chaos to hołd dla Lemmy’ego
« dnia: Listopada 01, 2022, 04:04:47 pm »
0



Matt Sorum udzielił niedawno wywiadu AXS TV.

Mówił w nim o piosence „Judgement Day”, która niedawno ukazała się pod szyldem Kings of Chaos. W pracy nad utworem pomagali perkusiście dawni koledzy z Velvet Revolver, Slash, Duff McKagan i Dave Kushner. 

„To rockandrollowy kawałek”, powiedział Matt. „Miałem go w zanadrzu od pewnego już czasu. Przy tworzeniu słów i melodii bazowałem na własnym życiu”.

Inspiracją do stworzenia piosenki stał się film z 1971 roku, zatytułowany „Znikający punkt” (Vanishing point).
Natomiast wokalnie utwór sporo zawdzięcza… Lemmy’emu.

„Napisałem ten kawałek z moimi starymi kumplami z Velvet Revolver, Slashem, Duffem i Dave’em Kushnerem”, wyjaśnił były perkusista Guns N’ Roses. „Zawsze go uwielbiałem. W warstwie tekstowej i wokalnej inspiracją był dla mnie Lemmy. Dlaczego? Już wyjaśniam. Otóż któregoś dnia miałem zawieźć Lemmy’ego do The Rainbow [w Zachodnim Hollywood]. Lemmy nigdy nie prowadził. Podjechałem po niego do jego mieszkania, a przy okazji puściłem mu utwór, który wówczas nie miał jeszcze tekstu. Piosenka powstała na kilka lat przed śmiercią Lemmy’ego. Puściłem mu ją, a on rzucił: «Chcę do tego zaśpiewać». To byłoby fantastyczne! Dlatego kiedy zabrałem się za dogrywanie wokalu, postanowiłem, że tchnę w ten utwór ducha Lemmy’ego”.


Debiutancka płyta Kings of Chaos, na której znajdzie się „Judgement Day”, ujrzy światło dzienne na przełomie jesieni i zimy przyszłego roku.








Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Luk

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 853
  • Respect: +205
Odp: Sorum: Nowa piosenka Kings of Chaos to hołd dla Lemmy’ego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2022, 10:28:10 pm »
0
To Sourm ma tempo Axl'a skoro jest 2022 rok, a Lemmy nie żyje od 2015 i do tego nie dał mu zaśpiewać.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Sorum: Nowa piosenka Kings of Chaos to hołd dla Lemmy’ego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2022, 11:04:02 pm »
+1
Możliwe że Sorum się dopiero otrząsnął po tym jak został wykolegowany z przegrupowania te 6-7 lat temu. Timing by się zgadzał.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Slash dla magazynu "Gitarzysta"

Zaczęty przez Connor

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2515
Ostatnia wiadomość Lipca 04, 2013, 10:29:26 pm
wysłana przez Slashie