Autor Wątek: Slash o TSI i dobrych coverach  (Przeczytany 929 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3470
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Slash o TSI i dobrych coverach
« dnia: Grudnia 27, 2019, 02:42:36 pm »
+1


Slash był gościem audycji radiowej „Jonesy’s Jukebox”, nadawanej przez KLOS 95.5.
Mówił tam między innymi o płycie z coverami pt. „The Spaghetti Incident?”. 

Jak były wybierane piosenki na ten album?

„Duff wybrał parę kawałków”, wyjaśnił Slash. „Co się tyczy ‘Since I Don’t Have You’ [piosenka zespołu Skyliners z 1958 roku]… pamiętam, że Axl wyciągnął ten numer, a ponieważ ja też zawsze miałem do niego słabość, powiedziałem sobie: ‘Taak, to będzie świetna piosenka’.
‘Hair Of The Dog’ [zespołu Nazareth] to jeden z tych kawałków, za które obaj chcieliśmy się zabrać.
Jeżeli chodzi o wybór, to właściwie wszyscy dołożyli swoją cegiełkę. To było w pełni spontaniczne i świetnie się przy tym bawiliśmy. Pracowaliśmy w różnych studiach – trochę w Stanach Zjednoczonych, trochę w Kanadzie…
Pamiętam, że wynajęliśmy studio specjalnie po to, żeby nagrać ‘Since I Don’t Have You’. Znalazłem je, zarezerwowałem, a potem po prostu tam poszliśmy i nagraliśmy ten numer. Taak, to była przednia zabawa”.   

Slash powiedział również, że jest fanem płyt z coverami.

„Własna interpretacja piosenki, którą się lubi, to świetna sprawa”, wyjaśnił. „Oczywiście są gorsze i lepsze covery, ale te wersje, przy nagrywaniu których artysta wchodzi w głębszą relację z oryginałem, są naprawdę fantastyczne. Myślę, że ‘Garage Days’ Metalliki to jeden z najlepszych albumów z coverami wszech czasów. Jest zaje***sty”.

Minialbum „The $5.98 E.P.: Garage Days Re-Revisited”, o którym wspomniał Slash, ukazał się w roku 1987. Znalazło się na nim kilka kawałków, w tym „Helpless” (oryg. Diamond Head), „The Wait” (oryg. Killing Joke) i „The Small Hours” (oryg. Holocaust). 





Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Slash o TSI i dobrych coverach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 27, 2019, 06:07:33 pm »
0
Może już kiedyś gdzieś o tym czytałem, ale zaskoczyło mnie, że Slash też chciał nagrać cover Skyliners, kompletnie mi to do niego nie pasuje, za to do Axla jak najbardziej. Ciekawe, czy wyrzucili z nowej wersji SI cover Mansona, jak kiedyś wspominali.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Slash o TSI i dobrych coverach
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 27, 2019, 07:29:43 pm »
0
Oczywiście, że "spaghetti" to zajebista płyta.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Slash na "pikniku" rockowym

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5686
Ostatnia wiadomość Października 13, 2009, 03:47:12 pm
wysłana przez Meximax