Autor Wątek: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas  (Przeczytany 1091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3486
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3559
+2




Wczoraj Smashing interviews magazine opublikował wywiad z Mattem Sorumem.
Były perkusista Guns N’ Roses mówił w nim o projekcie Kings of Chaos (o którym szerzej rozwodził się TUTAJ), ale także o GNR, Axlu i… Sympathy for the Devil.



Slash zawarł w swojej książce takie mniej więcej słowa: „Jeżeli chcecie usłyszeć, jak brzmi rozpadający się zespół, posłuchajcie Sympathy for the Devil Guns N’ Roses”.
 
Zapytany o ten utwór, Sorum odpowiedział:

„To była ostatnia piosenka, jaką wspólnie nagraliśmy. Wszystko było bardzo dziwne. Pamiętam, że zjawiliśmy się w studio oddzielnie. Slash, Duff i ja nagraliśmy swoje partie, w ogóle nie spotykając się z innymi chłopakami z zespołu. To była nasza ostatnia piosenka. Trafiła na ścieżkę dźwiękową Wywiadu z wampirem z Bradem Pittem i Christianem Slaterem”.

Film powstał na podstawie powieści Anne Rice.

„Anne Rice, otóż to. David Geffen nalegał, żebyśmy wrócili do pracy, bo nasze drogi zaczynały się rozchodzić. Było sporo kwasów. Wpadliśmy do studia, nagraliśmy ten numer i na tym właściwie wszystko się skończyło”.

„Dla mnie to był osobliwy czas”, ciągnął Sorum. „Zastanawiałem się, co mam, k***a, począć. Jednego dnia miałem limuzyny i prywatne odrzutowce, a drugiego znów zaczęło się szare życie – z tą różnicą, że teraz byłem znany jako «Matt Sorum z Guns N’ Roses». Ten przydomek towarzyszy mi do dziś. Ludzie widzą we mnie faceta z tego zespołu… i to napawa mnie dumą. [Guns N’ Roses] reprezentują pewną kulturę i pewną epokę. Potrafili trafić do wielu różnych kręgów. Znają ich i starsi, i młodsi. 
Moja babcia już nie żyje, ale gdybyś ją o to zagaił, powiedziałaby ci, jak wyglądały nasze pogadanki. «Matty, widziałam cię w serwisie informacyjnym CNN z Guns N’ Roses. Mówią, że jesteś złym chłopcem. Czy to prawda?». «Nie, babciu». «Mówią, że ćpasz i pijesz», «Owszem, piję, ale będzie dobrze». «W porządku, ale jestem twoją babcią i mówię, że się o ciebie martwię». Takie to były czasy…”.
 
Czy pewne rzeczy są wyolbrzymiane?

„Wszystko, co mówiła babcia, było prawdą. Nie chciałem złamać jej serca, dlatego mówiłem, że będzie dobrze. Ale była w nas dzikość i szaleństwo, i wszystko, co w owym czasie wiązało się z rock and rollem. Patrząc wstecz, niczego bym nie zmienił. Gdybym mógł cofnąć czas, byłbym dokładnie tym samym facetem. No, może bardziej trzymałbym w ryzach moje ego. Bo mam wrażenie, że kiedy jesteś młody i odnosisz sukcesy, i ludzie wokół powtarzają ci, jaki to jesteś wspaniały, trudno zachować rozsądek i nie zacząć w to wierzyć. Tak, to jedyna rzecz, którą bym zmienił. Byłbym bardziej pojednawczy, otwarty na rozmowę, wyrozumiały w stosunku do innych”.

Matt mówił również o Axlu.

„Axl Rose to jeden z najwybitniejszych frontmanów wszech czasów”, powiedział.

„Patrząc wstecz, widzę, że ludzie, z którymi współpracowałem, są wielcy, ponieważ mają określone korzenie i ponieważ prześladują ich wewnętrzne demony”.   







Źródło
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8597
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 01, 2022, 10:29:18 am »
+1
Cytuj
No, może bardziej trzymałbym w ryzach moje ego. Bo mam wrażenie, że kiedy jesteś młody i odnosisz sukcesy, i ludzie wokół powtarzają ci, jaki to jesteś wspaniały, trudno zachować rozsądek i nie zacząć w to wierzyć. Tak, to jedyna rzecz, którą bym zmienił. Byłbym bardziej pojednawczy, otwarty na rozmowę, wyrozumiały w stosunku do innych”.

szkoda ze nie zastosowal tej zasady przy pisaniu swojej autobio

Cytuj
Patrząc wstecz, widzę, że ludzie, z którymi współpracowałem, są wielcy, ponieważ mają określone korzenie i ponieważ prześladują ich wewnętrzne demony

a to ladnie powiedziane
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Jourgen

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Respect: +52
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 01, 2022, 12:09:26 pm »
0
A nie miałem przyjemności przeczytać, ego kipi w książce?
Born to rock, drink and fuck!

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8597
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 01, 2022, 12:20:35 pm »
0
Sorum przedstawia sam siebie jako kawał gnojka. W głowie przez lata tylko miał seks, alkohol, dragi i imprezy. Slasha i Duffa ogólnie zjechał, Axla raz chwalił raz ganił, a w ogóle to chciał wszystkich ustawiać bo czuł się taki ważny. Na koniec okazało się jak został potraktowany przez dawnych kolegów z GNR.
Axl miał rację nazywając go Additional Musician

https://gunsnroses.com.pl/forum/artykuly/sorum-przyjazn-ze-slashem-i-duffem-jest-skonczona/
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Jourgen

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Respect: +52
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 01, 2022, 02:51:24 pm »
0
O żesz.. nigdy go nie trawiłem.

Ogólnie facet bezjajeczny. Jedyne co uwielbiam, to te dwa pociągnięcia rytmiczne, do DTJ i YCBM, to jest klasa. Reszta siłowa n...

Ale koleś ma straszny kompleks, i ego wielkości Kolumny Zygmunta. Pamiętam te opowieści o tym, jak to stawiał Axla do pionu gdy się spóźniał na koncerty... tiaaaa...
Born to rock, drink and fuck!

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3786
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1404
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 01, 2022, 07:16:43 pm »
+1
O żesz.. nigdy go nie trawiłem.

Ogólnie facet bezjajeczny. Jedyne co uwielbiam, to te dwa pociągnięcia rytmiczne, do DTJ i YCBM, to jest klasa. Reszta siłowa n...

Ale koleś ma straszny kompleks, i ego wielkości Kolumny Zygmunta. Pamiętam te opowieści o tym, jak to stawiał Axla do pionu gdy się spóźniał na koncerty... tiaaaa...

Nie zgadzam się z Twoją tezą, tak czytam i czytam Twoje komentarze i zastanawiam się kto jest tu bezjajeczny i kto ma kompleksy….
Koncerty Cię nie interesują, płyty nie chcesz…. Gramolisz słowami jak stara baba….

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 02, 2022, 08:35:24 am »
+1
Jak kogoś interesuje zakup książki Soruma to na Allegro jest za 80 zł w formie ebooka. Widziałem też droższe oferty w formie papierowej, ale w tej chwili nie ma. Gdybyśmy mogli cofnąć czas to na pewno wiele byśmy zmienili, każdy z nas. A przypominając sobie okoliczności odejścia Matta z Gunsów, to, wierząc jego wersji, nie sposób powiedzieć o nim, że jest bezjajeczny. Fajnie byłoby zobaczyć to samo wydarzenie z innej strony, bo wiadomo, że muzycy też ludzie i mogą koloryzować, wybielać się, więc zawsze warto poznać różne wersje wydarzeń.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Jourgen

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Respect: +52
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 02, 2022, 02:49:57 pm »
+2
Nie zgadzam się z Twoją tezą, tak czytam i czytam Twoje komentarze i zastanawiam się kto jest tu bezjajeczny i kto ma kompleksy….
Koncerty Cię nie interesują, płyty nie chcesz…. Gramolisz słowami jak stara baba….

O dżizas, nie wiedziałem, że to zaboli kogoś tak mocno. Tyle czasu nic nie komentowałem, lub robiłem to sporadycznie, cieszę się, że wraca życie w forum, to jednak ktoś się znajdzie, zamiast podyskutować, już chce ciąć skrzydła. Ale bez argumentów.
Forum służy do wyrażania opinii, to ją wyraziłem, i to podając argumenty.

Skoro czytałeś, wiesz czym się kieruje w takiej, a nie innej opinii dotyczącej koncertów, czy albumu.

Jeśli chodzi o koncerty, to będę stał twardo przy swoim, mam takie prawo, bo mam na czym swój pogląd opierać. Jeśli faktycznie śledzisz moje komentarze, to pewnie zauważyłeś, że wiele razy w przeszłości broniłem powtarzających się setlist, małej rotacji itd. Nadal uważam, że i tak idzie im to lepiej niż większości kapel ze stażem, które wręcz koncerty traktują jak spektakle. Ale trasa trwa nieprzerwanie więcej czasu, niż powinna.

Bez jajeczność Matta opieram na zasłyszanych historiach, czy choćby tej opowieści z podanego linka. Jeśli uważasz, ze to jest normalne, że facet się wręcz wprasza tam, gdzie go nie chcą, luz, twoja opinia. Ja jednak uważam, że koleś się tak zachłysnął udziałem w Gn'R, że faktycznie zapomina, że był jedynie na angażu. Co innego w VR, spoko. Ale nie dam sobie też wmówić, że był świetnym pałkerem, bo może i znajdą się osobą lubiące się w jego solach perkusyjnych z tras 91-93, tak samo jak i znajdują się ludzie, którzy lubią napierd... się pejczami. Walenie po flor tomach, dwie stopy, zero feelingu. Taki miał/ma styl, nie da się z tym dyskutować. Uważam, że jest słaby - mam prawo.

Nie widzę tutaj jednak żadnego argumentu świadczącego o moich kompleksach, czy bez jajeczności.

Dla zainteresowanych: kompleksy pewnie i mam, bo kto ich nie ma, ale nie w stosunku do Matta, czy Gn'R:) jaja też posiadam, fizycznie, nie mnie oceniać, czy w innych warstwach cierpię na ich brak.

I żeby nie było, nie tłumacze się. Po prostu postanowiłem jakiś czas temu pisać na tym forum, żeby go nie zamkneli. Bywam tu już tyle czasu, ale rzadko coś pisałem. Cieszę się, że pojawia się dyskusja. Tylko z argumentami please, to nam się będzie lepiej dyskutowało.

#muremzadyskusją
Born to rock, drink and fuck!

Offline VICTORY-OR-DEATH

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +28
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 03, 2022, 12:01:41 am »
0
 ja kojaze, jak matt/gilby mowil, ze axl sie spoznial, wszyscy czekajac zdązyli juz sie grubo nawalic przed koncertem, a ile razy cos bylo nie tak to kazdy sie umywal i tylko matt szedl z axlem pogadac...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2022, 12:03:43 am wysłana przez VICTORY-OR-DEATH »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8597
  • 17000 postów
  • Respect: +4348
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 03, 2022, 12:12:02 pm »
+2
I załatwił tyle co Sasin w Czechach
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Matt Sorum o GNR i o tym, co by zmienił, gdyby mógł cofnąć czas
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2022, 10:11:39 am »
0
. Ale nie dam sobie też wmówić, że był świetnym pałkerem, bo może i znajdą się osobą lubiące się w jego solach perkusyjnych z tras 91-93, tak samo jak i znajdują się ludzie, którzy lubią napierd... się pejczami. Walenie po flor tomach, dwie stopy, zero feelingu. Taki miał/ma styl, nie da się z tym dyskutować. Uważam, że jest słaby - mam prawo.

O to to
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

 

Dizzy: Mam szczęście, że gram w GNR [dizzy]

Zaczęty przez naileajordan

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1653
Ostatnia wiadomość Listopada 29, 2019, 01:21:33 pm
wysłana przez sunsetstrip