Autor Wątek: Nicky Wire o wielkości Guns N’ Roses i o Duffie  (Przeczytany 727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3549
Nicky Wire o wielkości Guns N’ Roses i o Duffie
« dnia: Października 04, 2023, 06:35:47 pm »
0
Nicky Wire mówi o współpracy z Duffem i wyjaśnia, dlaczego Guns N’ Roses są najlepszym zespołem wszech czasów.




Kapela Nicky’ego, Manic Street Preachers, wypłynęła około trzydziestu lat temu.
Kiedy punk świętował dziesiątą rocznicę istnienia, a Gunsi (rok później) wypuścili „Appetite For Destruction”, Manic Street Preachers uświadomili sobie, czego brakowało ówczesnej scenie muzycznej. Niedługo potem walijska kapela mogła się już pochwalić sporą grupą zagorzałych fanów. 

Muzycy twierdzili, że do ich ulubionych płyt należą „London Calling” The Clash, „True Blue” The Faces, „What’s Going On” Marvina Gaye, tudzież twórczość The Black Crowes i Hanoi Rocks.

„Hanoi Rocks dali nam Guns N’ Roses”, powiedział Wire w 2014 roku. „A Guns N’ Roses to w latach osiemdziesiątych było dla nas coś. Mieliśmy poczucie, że to nasz zespół, bo o ile muzyka, jaką kochaliśmy do tamtej pory, była jakby z drugiej ręki, o tyle Gunsi byli doskonałym połączeniem punku i rock and rolla”.

Wire z rozrzewnieniem mówi o tym, jak basista Guns N’ Roses, Duff McKagan, współtworzył utwór „A Billion Balconies Facing the Sun” z repertuaru Manic Street Preachers.

„Duff był po prostu zaje***isty”, twierdzi muzyk. „Przesłaliśmy mu ten kawałek, a on fantastycznie dograł swoje partie. Problem polegał na tym, że musiałem to potem wykonywać na żywo! On chętnie korzysta z piórka, gdy ja nie używałem go przez prawie 15 lat, bo żeby naprawdę poczuć instrument, potrzebuję palców… W każdym razie [Duffowi] spodobała się piosenka. Powiedział, że brzmi jak połączenie Lindsey Buckingham z The Clash. Trudno o większy komplement”.   






Źródło podał @el_loko
Źródło

« Ostatnia zmiana: Października 04, 2023, 06:43:29 pm wysłana przez naileajordan »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Online sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8578
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Nicky Wire o wielkości Guns N’ Roses i o Duffie
« Odpowiedź #1 dnia: Października 05, 2023, 07:59:04 am »
0
Manics kojarze z dwoch rzeczy:

1) niewyjasnionego zaginiecia gitarzysty Richeya Edwardsa
2) singla If you tolerate this...
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline charlie_cherry

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Respect: +33
    • http://gnrobr.w.interia.pl
Odp: Nicky Wire o wielkości Guns N’ Roses i o Duffie
« Odpowiedź #2 dnia: Października 05, 2023, 05:25:44 pm »
0
Mnie sie przypomniala wstawka o Gn'R z jednego ich klipu. Ciekawe wideo, zacna piosneka.

https://youtu.be/il3UDglmqYk?si=psBXKm34M53RXEhP&t=118

Online sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8578
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Nicky Wire o wielkości Guns N’ Roses i o Duffie
« Odpowiedź #3 dnia: Października 05, 2023, 08:36:08 pm »
0
No widać że lubią GNR, na koncertach grali SCOM i ISE
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Reckless Roses - "Koncert będzie niespodzianką – dla nas także"

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7930
Ostatnia wiadomość Kwietnia 12, 2016, 11:42:26 pm
wysłana przez sunsetstrip